11 návykov, ktoré robia mastné vlasy

Prečo si niektoré dievčatá zachovávajú svoj objem a hodvábnu štruktúru niekoľko dní, zatiaľ čo iné po niekoľkých hodinách po umytí vyzerajú ako lepkavé, neupravené cencúle? Je to všetko o jednotlivých vlastnostiach tvorby kožného mazu. Ak sa kučery stučnia príliš rýchlo, potom mazové žľazy fungujú v rozšírenom režime. V tomto článku môžete zistiť, čo môže spôsobiť ich patologickú produktivitu.

Príčiny mastných vlasov: nesprávna strava

Najčastejším dôvodom, prečo vlasy rastú rýchlo, je zlá strava. Ak je človek zvyknutý používať veľa mastných, korenených alebo sladkých potravín, umývanie to všetko s litrami čiernej kávy, nemali by ste byť prekvapení, že jeho vlasy stráca svoj „obchodovateľný“ vzhľad niekoľko hodín po umytí. Nedostatok živín s nedostatkom glukózy cholesterolu a kofeínu nevyhnutne vedie k narušeniu mazových žliaz.

Aby sa tomu predišlo, je nevyhnutné minimalizovať používanie takýchto „pochúťok“ a uprednostniť čerstvé ovocie, zeleninu, chudé mäso a ryby a nahradiť kávu zeleným čajom alebo čerstvo vylisovanou šťavou.

Časté šampóny

Mnohí ľudia si myslia, že ak si vlasy umývate častejšie, vaše vlasy budú omnoho pomalšie. V skutočnosti je to presne naopak. Seba sa nevytvára pokožkou hlavy, aby sa naše životy stali ťažšími, ale preto, že táto látka chráni pokožku pred patogénmi a nepriaznivými environmentálnymi podmienkami. Ak ho umyjeme častejšie ako je potrebné, telo ho bude považovať za hrozbu a vydá signál mazovým žliazam, aby pracovali ťažšie. Vlasy preto získajú tuk ešte rýchlejšie.

Hormonálne poruchy

Počas obdobia hormonálnych zmien začínajú mazové žľazy pracovať ťažšie a snažia sa kompenzovať zraniteľnosť tela. Podobná situácia nastáva počas puberty, tehotenstva alebo menštruácie.

Možné sú aj patologické poruchy hormonálneho pozadia, ktoré sú spôsobené užívaním liekov na lieky alebo ochorení endokrinného systému (diabetes, obezita, metabolický syndróm atď.). V tomto prípade by mal problém vyriešiť lekár po vhodných diagnostických štúdiách.

Mastné vlasy: stresujúce situácie

Počas stresových situácií dochádza k nadmernému poteniu, vrátane pokožky hlavy. Preto vlasy rýchlejšie tuk.

Nesprávny šampón

Ďalšia častá príčina vlasov s vysokým obsahom tuku. Pojem „nesprávne umývanie hlavy“ skôr skrýva niekoľko možných dôvodov, prečo vlasy rýchlo rastú, a to:

  • Nesprávny šampón, Nekompatibilita pH pokožky hlavy a šampónu, prítomnosť agresívnej, vysychajúcej pokožky, látok alebo zložiek, ktoré spôsobujú alergie, atď. Šampón je potrebné zvoliť individuálne a nápis na trubici "pre mastné vlasy" nie vždy zohráva rozhodujúcu úlohu.
  • Zneužívanie balzamov a vlasových masiek, Princípom týchto nástrojov je obaľovať všetky vlasy ochrannou vrstvou, aby sa kučery stali mäkkými a učenými. Tieto nástroje by sa však mali aplikovať výhradne na vlasy a neotierať ich do pokožky hlavy. V opačnom prípade môžete upchať mazu, čo spôsobuje narušenie tvorby mazu.
  • Nesprávna teplota vody, Neumývajte si vlasy príliš horúcou alebo príliš studenou vodou. Z tohto dôvodu je pokožka hlavy poškodená a tvorba kožného mazu je aktivovaná. Voda na umývanie vlasov by mala byť čo najbližšie k telesnej teplote.
  • Intenzívne masírovanie pokožky hlavy pri praní alebo uterákoch, Podobné manipulácie opäť aktivujú mazové žľazy.

Časté používanie fénu a curlingu

Vystavenie vysokým teplotám schne vlasy a pokožku hlavy. V dôsledku toho majú mazové žľazy tendenciu napraviť poškodenie a začať aktívne produkovať kožný maz.

Príčiny mastných vlasov: ochorenia vnútorných orgánov

V našom tele je všetko prepojené. Napríklad v prípade ochorení tráviaceho systému je narušený metabolizmus, ktorý môže spôsobiť aktiváciu mazových žliaz. Pri infekčných procesoch v tele stúpa telesná teplota, potenie sa zvyšuje, čo prispieva k rýchlej kontaminácii vlasov. Endokrinné ochorenia môžu tiež spôsobiť abnormálny obsah tuku v kaderách. Podobné problémy by mal vyriešiť príslušný lekár.

Seboreaická dermatitída

Príčinou seboroickej dermatitídy je huba, ktorá žije v oblasti mazových žliaz. S patologickou reprodukciou dochádza k podráždeniu pokožky hlavy a tvorbe kožného mazu. V dôsledku toho sa objavujú lupiny a vlasy rýchlo rastú. Seboreaická dermatitída sa tiež neobjavuje od nuly. To môže byť spôsobené znížením imunity, zlou výživou, nesprávnou starostlivosťou o vlasy alebo prítomnosťou chorôb vnútorných orgánov. Preto, aby sa podrobili lekárskemu vyšetreniu a preskúmali svoj životný štýl v tomto prípade nebude zasahovať.

Mastné vlasy v dôsledku pokrývky hlavy

Určite ste si všimli, že v zime sa vaše vlasy zašpinia rýchlejšie. Najčastejšie dôvod spočíva v nosení čelenku. Pod viečkom, skalp pretrváva ťažšie, čo spôsobuje patologický obsah tuku vo vlasoch.

Výmena posteľnej bielizne

Čo sa stane, ak čisté kučery prídu do styku s obliečkami na vankúše ďaleko od prvej sviežosti celú noc? To je pravda. Znečistia sa. Preto by sa posteľná bielizeň mala meniť tak často, ako je to len možné.

 

Genetická predispozícia

A konečne jediný dôvod na neutralizáciu, čo je takmer nemožné. Ak ste zdedili pokožku hlavy, nadmerne nasýtené mazovými žľazami, v kombinácii s tenkými vlasmi, musíte akceptovať skutočnosť, že si musíte umývať vlasy denne po celý zvyšok svojho života. Je pravda, že táto situácia je pomerne zriedkavá, takže pred obviňovaním genetiky pre vaše problémy by ste mali vylúčiť všetky ostatné dôvody uvedené vyššie.