Ako odstrániť odtieň popola z vlasov - najobľúbenejšie spôsoby

Experimenty s farbením neskončia vždy úspešne. Existujú prípady, keď je ich výsledok úplne neočakávaným tieňom. A často medzi nežiaduce farby je popolavý. Zvlášť, pokiaľ ide o svetlé vlasy. Prečo je sivá alebo dokonca nazelenalá farba a ako sa z vlasov vymyje odtieň popola, pokúsime sa na to prísť.

Keď sa potrebujete zbaviť popolavého odtieňa

Existuje niekoľko prípadov, v ktorých sa objavuje nežiaduca farba popola:

 • v dôsledku zmeny farby (napríklad prechod z blond na blond);
 • porušenie technológie farbenie: nesprávne proporcie farby, oxidant;
 • keď sú vlasy nadmerne absorbované farbivom. Stáva sa to vtedy, keď sú vlasy vystavené dlhodobému pôsobeniu morskej vody alebo jasným slnečným lúčom. Dokonca aj dodržiavanie všetkých pravidiel farbenia môže viesť k vzhľadu sivej.

Ako a čo maľovať

Odporúča sa maľovať na nešťastnú farbu iba v prípade, že kučery nie sú veľmi suché alebo spálené farbou.

Ako prekresliť od popolavého k blondínke?

Ak sa popol objavil ako výsledok zafarbenia (bez použitia krátkodobých tónovacích balzamov, pien atď.), Potom Takto sa môžete zbaviť:

 1. Najprv musíte odľahčiť vlákna. Na to si môžete vziať napríklad bieliaci prášok BRELIL + 9% Oxylan rovnakej značky. Zmiešajte s horúcou vodou a aplikujte na korene, potom spracujte dĺžku a pridržte 5 - 10 minút. Počas tejto doby je potrebné udržiavať proces čistenia pod kontrolou. Farba by mala byť jednotná, žltkastá. Nie biela!
 2. Potom sú kučery tónované. Na tento účel môžete kombinovať Breil 10.30 alebo 9.30 s 3% Oksilan a aplikovať na celú dĺžku. Udržať 30-35 minút a zmyť. Výsledkom by mala byť zlatá blond. Ak si želáte, môžete si vybrať inú farbu. Ale v každom prípade potrebujete predbežné vysvetlenie.
 3. Po farbení je žiaduce fixovať farbu špeciálnou maskou.

Môžete tiež najprv vykonať časté zvýraznenie a po určitom čase farbiť vlasy pomocou INOA 9.2 alebo Schwarzkopf IGORA Royal 10.1 alebo 12.1. Zmiešajte so 6% okysličovadla v pomere uvedenom v návode.

Rada. Je lepšie nepoužívať 9% okysličovadlo s náterom 12. riadku, čo môže viesť k nadmernému poškodeniu kučier.

Zvýraznenie je možné vykonať pomocou odfarbovacej pasty L'Oreal Professionnel Platinium Plus. Je bez amoniaku a zmieša sa s oxidačným činidlom (6 alebo 9% m).

Ak si nie ste istí, či môžete zmiešať všetky ingrediencie v správnom pomere a dodržiavať všetky kroky na správne sfarbenie, lepšie dôverovať profesionálovi. Skutočne, v prípade neočakávaného výsledku sa kučery budú musieť prelakovať, čo ich môže veľmi poškodiť.

Ak vás zaujíma, čo je najlepší spôsob, ako maľovať popolavú farbu vlasov doma, vyberte tmavšie farby. Ale majte na pamäti, že Je lepšie vybrať si chladné hnedé odtiene, aby sa zabránilo možným červenovláskam a iným nepríjemným prekvapeniam s farebnou paletou. Tiež stojí za to zvážiť, že tmavá farba sa rýchlo vymyje a farba bude musieť byť neustále udržiavaná opakovaným farbením.

Postup opätovného farbenia

 1. Po prvé, kompozícia sa aplikuje na korene a čaká určitý čas (podľa inštrukcií výrobcu).
 2. Potom, čo je farba rozložená po celej dĺžke, a znovu starne asi 40 minút.
 3. Potom by sa mal nástroj opláchnuť pod tečúcou vodou a aplikovať balzam, ktorý fixuje farbu.

Čo umývať

Ako zmyť zlý sivý tón? Existuje niekoľko spôsobov:

 • Šampóny na hlboké čistenie. Ak je náter čerstvý, mydlo, mydlo a masírujte 5 minút, opláchnite vodou. Táto metóda funguje obzvlášť dobre, ak máte ľahký popolavý odtieň získaný farbením tónovacími prostriedkami (peny, spreje, šampóny);
 • masky. Jednoducho si položte hlavu so silnou vrstvou, zabaľte si hlavu polyetylénom a nad - uterákom. Namočte 30 minút a opláchnite dôkladným čistiacim šampónom. Táto metóda je dobrá, keď sa popol objavuje na poréznych, presušených prameňoch. Okrem vylúhovania zbytočnej farby, kučery tiež získať dodatočnú starostlivosť.

Ak tieto ďalšie metódy nepomohli, potom sa musíte uchýliť k radikálnejším metódam.

Profesionálne nástroje

Postup na odstránenie zbytočného odtieňa sa nazýva oddelenie a na tento účel sa používajú špeciálne prostriedky - umývanie. Ich pôsobenie je zamerané na rozbitie reťazca medzi štruktúrou vlákien a molekúl farby. Umývanie odstraňuje tieto častice a umýva ich z vlasov. Počas prvého postupu vám nástroj umožňuje odstrániť farbu z kučier na 2 - 3 tóny. Preto, ak bola farba sivá na blondína, môže poskytnúť požadovaný výsledok prvýkrát.

Dôležitý bod! Po nanesení profesionálneho umývania je nevyhnutné použiť hlboko čistiaci šampón, aby ste úplne vymyli zvyšky produktu.

Čo sú najobľúbenejšie umývačky?

ESTEL Farba VYPNUTÁ

Jeden z najpopulárnejších. Keď sa použije, katalyzátor sa zmieša s redukčným činidlom v rovnakom pomere. Je nutné odolať určitému času (od 20 do 40 minút). Potom sa aplikuje neutralizátor. Má silný zápach, ale účinný. Náklady sú asi 420 rubľov.

Farebný systém Brelil Colorianne

Po prvej aplikácii sa odstránia dve vrstvy farby. Rovnako ako u predchádzajúceho produktu, aj tu sa zmiešajú dve zložky. Doba expozície - 20 minút. Podľa recenzií sa umývateľná farba môže vrátiť. Stojí asi 1300 rubľov.

Farba vlasov Remake Color

Zahrnuté v počte citlivých prostriedkov na oddelenie. V zložení - ovocné kyseliny, obnovenie štruktúry kučier. Ihneď potom môže byť zafarbená. Ale zároveň je potrebné mať na pamäti, že vlasy sa stávajú veľmi citlivé na náter. A je lepšie mať tieň 2 tóny ľahší, než je požadované. Náklady na finančné prostriedky - asi 1500 rubľov.

Paull Mitchel "Backtrack"

Okrem umývania v sade je aj kondicionovacia základňa. Jeho funkciou je minimalizovať vplyv agresívnych komponentov. Ihneď po aplikácii môžete začať farbiť. Tam je také umývanie, približne 5000 rubľov.

Decoxon 2 Faze (Kapous)

Jemné. Nesmie fungovať prvýkrát, ak je čas po farbení viac ako 24 hodín. Postup sa môže opakovať. Nie je účinný, ak potrebujete odstrániť farbu po tónovaní šampónom. Stojí asi 550 rubľov.

Šampón hĺbkové čistenie "New" t

V boji proti odtieňom popola môžete vyskúšať aj špeciálne detergenty. Na tejto strane sa osvedčil pevný dôkladne očistený šampón „New“ (Lush). Ale stojí za to zvážiť, že by ste ho nemali používať dlhú dobu, pretože si vlasy silne schne. Z rovnakého dôvodu je potrebné po aplikácii použiť hydratačné masky a balzamy. Podľa recenzií je schopný umývať aj veľmi odolnú farbu. Náklady na tento šampón je asi 570 rubľov.

Služby salónov

V kabíne sa týmto spôsobom môžete zbaviť zbytočných farieb:

 • vykonať postup prania;
 • mäkké blond premytie (prášok sa zmieša s 1,9% oxidantu v pomere 1: 4). Týmto spôsobom dobre pomáha zbaviť sa sivej farby.

Náklady na služby budú asi 1200-3000 rubľov. Proces odstraňovania nežiaducich tónov však bude prebiehať pod skúsenou rukou majstra, čo znamená, že by nemali byť žiadne nové nepríjemné prekvapenia.

Ľudové metódy

Ako umyť popol farbu vlasov doma? Existuje niekoľko receptov, ktoré podľa recenzií poskytujú dobré výsledky.

Kefírové masky

Recept 1.Budete potrebovať:

 • 1 časť kefíru;
 • 1 kus čierneho chleba.

Ako vytvoriť a použiť:

 1. Namočte chlieb do kefíru.
 2. Aplikujte na priadze veľkoryso. Obal s plastom a uterákom. Nechajte 2 hodiny.
 3. Potom sa kefírová zmes musí vymyť av prípade potreby nasadiť na profesionálnu masku.

Dávajte pozor! Tí, ktorí zažili účinok kefírovej masky s ražným chlebom na seba, si všimnú, že sivá ostáva po prvýkrát.

Recept 2.Budete potrebovať:

 • na 1 tabuľke. lyžicu soli a rastlinného oleja;
 • 1 liter kefíru.

Ako sa prihlásiť:

 1. Všetko je zmiešané a aplikované na kučery.
 2. Potom sú vlasy obalené polyetylénom.
 3. Doba expozície - približne hodinu.
 4. Umyte teplou vodou.
 5. V prípade potreby znova zopakujte.

Medové masky

Recept 1.Budete potrebovať:

 • 1 diel z bieleho ílu, olivového oleja, medu;
 • žĺtok.

Ako sa prihlásiť:

 1. Všetky zložky dobre premiešajte. Naneste na vlasy a dôkladne otrite.
 2. Držte 20 minút. Umyte.

Recept 2.Budete potrebovať:

 • 1 diel citrónovej šťavy a tekutého medu.

Ako sa prihlásiť:

 1. Nasaďte si pramene. Dôkladne otrite.
 2. Držte 20 minút.
 3. Umyte.

Majonéza maska

Budete potrebovať:

 • 3 tabuľka. lyžice rastlinného oleja;
 • 1 šálka majonézy.

Ako sa prihlásiť:

 1. Všetko premiešajte a dobre naneste na pramene.
 2. Zabaľte polyetylénom a držte 3 hodiny.
 3. Umyte teplou vodou.

Aspirínová maska

Početné recenzie ukazujú, že maska ​​aspirínu má dobrú účinnosť. Schopný zmyť aj najodolnejší odtieň popola.

Na jeho prípravu bude potrebné:

 • 5-10 tabliet aspirínu (množstvo závisí od hustoty a dĺžky vlákien);
 • asi 1 šálku vody (najlepšie minerálne bez plynu).

Ako sa prihlásiť:

 1. Tablety sa rozpustia vo vode.
 2. Aplikujte na priadze trenie pohyby.
 3. Držte 15 minút a opláchnite.

Práčovňa mydlo

Používa sa v prírodnej forme. Osvetľuje kučery a dobre čistí. Ale zároveň alkalické negatívne ovplyvňuje vlasy, takže by ste nemali umývať vlasy mydlom viac ako trikrát týždenne.

Ako sa prihlásiť:

 1. No penher kadere, kryt s plastom a zábal s uterákom.
 2. Držte pol hodiny.
 3. Umyte.

citrón

S pomocou citróna, môžete sa zbaviť nežiaduceho odtieňa 0,5-1 tón. Ak chcete použiť, zrieďte šťavu z 1 citróna v 1 litri vody a opláchnite po každom premytí kučery.

oleja

Nielenže pomáhajú spláchnuť nežiaduce pigmenty, ale tiež lieči kučery. Môže sa používať často. Na umývanie tónov popola sú vhodné tieto oleje:

 • lopúch;
 • mandle;
 • olivový.

Ako sa prihlásiť:

 1. Zahrejte na teplotu asi 50 ° C.
 2. Nasaďte si pramene. Obal s polyetylénom. Zabaliť
 3. Trvá asi pol hodiny.
 4. Dobre opláchnite.

Je dobré vedieť

 1. Snažím sa zbaviť farby popola, nemali by ste okamžite prekresliť pramene v inej farbe. To môže zhoršiť stav kučier. Je lepšie vyskúšať umývanie alebo iné metódy. A opätovné farbenie urobené po chvíli. Načasovanie závisí od stavu vlasov. Aby ste jej nepoškodili, poraďte sa s kvalifikovaným kaderníkom, keď je lepšie znova si farbiť vlasy. V ojedinelých prípadoch je možné okamžite, s použitím super-šetriacich prostriedkov.
 2. Ak používate profesionálne umývanie doma, striktne dodržiavajte pokyny. Nemiešajte prísady „očami“, inak môžete zhoršiť len stav vašich vlasov.
 3. Použite odstraňovač na suché pramene. Nepoužívajte ho viac ako 3 krát denne. Ak nedosiahnete požadovaný výsledok, urobte ďalší pokus za niekoľko dní.
 4. Pamätajte na to umývanie je tiež škodlivé pre kučery, takže sa uistite, že používať starostlivosť kozmetika po použití.
 5. Ak sa staráte o zdravie vašich vlasov, skúste sa zbaviť šedého odtieňa prvých ľudových prostriedkov. A až potom, ak požadovaný účinok nebol dosiahnutý, použite odstraňovač.
 6. Pokiaľ ide o ľudové prostriedky, majú v porovnaní s umývaním nízku účinnosť. Ale aj s ich pomocou sa môžete zbaviť nežiaduceho pigmentu na tón, alebo dokonca viac. Zvlášť dobre v tomto ohľade, mydlo a kefír masky.

Je to dôležité! Niektorí odporúčajú používať sódu na umytie šedej farby, ale tí, ktorí zažili jej účinok na seba, si všimnú, že majú škodlivý vplyv na vlasy. Vlasy sú krehké, porézne, "bez života".

Snažiť sa zbaviť tieňa popola, môžete vyskúšať mnoho spôsobov. Každý má svoje silné a slabé stránky. Ale problém je vždy ľahšie predchádzať ako riešiť. tedav snahe o krásnu farbu vlasov je lepšie kontaktovať kaderníka.

Pamätajte si, že krása a zdravie vlasov je vo vašich rukách. A sfarbenie je celá veda, v ktorej sú všetky nuansy dôležité: počnúc stavom kučier a končiac miešaním farby. A iba skúsený majster kolorista je schopný správne vybrať farbu pre vás a udržať vaše pramene zdravé a krásne.