Osvetlenie obočia tetovanie: metódy a odporúčania

Ako odľahčiť tetovanie obočia doma - otázka nie je abstraktná. Pomerne veľa mladých žien si nie je dobre vedomých výsledku a po tom, čo videli z vlastnej vôle realizáciu svojich túžob, sa ukázali byť sklamanými.

Odstránenie permanentného make-upu je však oveľa ťažšie ako jeho použitie.

Tetovanie obočia

Toto riešenie sa používa v mnohých prípadoch: ak tvar oblúka obočia je kategoricky nezdravý, nemôže byť opravený iným spôsobom, ak je odtieň chĺpkov príliš svetlý, ak sú chĺpky riedke, alebo dokonca s holými škvrnami, a tak ďalej. Tetovanie - použitie obrysu kreslenie napodobňovať oblúk oblúka umožňuje vyriešiť všetky tieto problémy, ale toto riešenie má svoju cenu.

Salón krásy využíva 3 základné technológie.

 • Vlasy metóda - vlastné vlasy v tomto prípade sú odstránené, av mieste obočia oblúk majster tetovanie ich obraz. Ťahy sa aplikujú najjemnejšie, pozorujúc správny, prirodzený smer rastu vlasov. Takáto imitácia vyzerá s najväčšou pravdepodobnosťou, ale v určitej vzdialenosti.

Existujú 2 poddruhy postupov. Európska technika predpokladá, že aj chĺpky rovnakej dĺžky a hrúbky sa nachádzajú v jednom smere. Východná technika umožňuje "kresliť" ťahy rôznych dĺžok a hrúbok, takže obočie oblúka sa zdalo byť realistickejšie.

Je veľmi ťažké odstrániť kresbu metódou vlasu: ťahy sú čo najostrejšie a najjasnejšie. Preto je farba dosť hlboko pod kožou, takže väčšina mechanických metód je bezmocná.

 • Streľba - vlasy zostanú na mieste, ale celkový tvar a dĺžka obočia sa upravia podľa očakávaného výsledku. Potom sa aplikuje kresba - čiastočne vo forme mŕtvice. Čiastočne tienené na vytvorenie všeobecného pozadia. Vo všeobecnosti sa výsledok podobá tónovanému obočiu.

Odstráňte tetovanie tiež nie je ľahké. Osvetlenie je omnoho viac dosiahnuteľným cieľom.

 • Technika tieňa - zahŕňa iba perenie. Nie je to ani tak tvar, ktorý mení farbu oblúka obočia a robí ho vizuálne hrubším. To je najviac jemný spôsob tetovanie, a najjednoduchšie odstrániť.

odporúčanie

Ak sa vzhľad a farba obočia po návšteve salónu kategoricky nepáči, potom by ste sa nemali okamžite uchýliť k radikálnym metódam. Ak len preto, že koža po predchádzajúcom tetovanie sa nevrátil do normálu, čo znamená, že každý postup v tejto oblasti bude vnímaný veľmi negatívne.

 • kým sa nevytvorí kôra a nespadne, neexistuje možnosť posúdiť tvar obočia;
 • každý čerstvo aplikovaný pigment sa javí ako neprirodzene jasný - je to normálne. Jeho odtieň nie je skôr ako za 3-4 týždne;
 • Konečný záver o vzhľade obočia je možné získať len 2-3 mesiace po oprave.

V každom prípade sa rozhodnutie môže uskutočniť až po úplnom obnovení pokožky.

Prečo zosvetliť tetovanie?

Make obočie tetovanie ľahšie v niekoľkých prípadoch.

 • Ak sa práca robí zle, a to sa deje, spravidla nie je potrebné čakať mesiac v takýchto prípadoch: rozmazané ťahy naznačujú nesprávne zavedenie farby. Pri tetovaní zostáva pigment pod kožou vo forme kapsuly, vďaka čomu si kresba zachováva jasnosť. Ak úder okamžite stratil jasnosť, znamená to, že farba nevytvorila kapsulu.
 • Ak je farba po mesiaci stále príliš tmavá. Osvetlenie v tomto prípade úplne vyrieši problém.
 • Ak je skutočný tvar a farba obočia oblúk už ako: ohyb vyšiel z módy, farba nezodpovedá čerstvo natreté vlasy a tak ďalej.

Pred prijatím rozhodnutia musíte jasne pochopiť, či potrebujete odstrániť permanentný make-up alebo len zosvetliť. Prvý doma je absolútne nemožné. Iba špeciálne hardvérové ​​metódy sa môžu zbaviť tetovania obočia naozaj bez stopy. Osvetlenie kresby môže byť doma.

Metódy objasnenia

Osvetlenie doma je možné len na jednom princípe: odstránenie vrchnej vrstvy kože, aby sa postupne znížila intenzita zafarbenia. V salóne môžu byť ponúknuté aj iné techniky, a to aj pred zavedením farby tela pigmentu.

Pred prijatím akéhokoľvek opatrenia by ste mali zhodnotiť výhody a nevýhody tohto riešenia.

Bez pochýb, domáce konanie stojí za minimum: v skutočnosti je to náklady na pomocné sám - peroxid vodíka, napríklad. Okrem toho môžete začať kresliť vzor takmer okamžite po vyliečení kôry zmizol. Bohužiaľ, domáce opravné prostriedky majú ešte viac nevýhod.

 • Po prvé, môžete len odľahčiť tetovanie, aby obraz úplne nie je možné.
 • Po druhé, farba pigmentu sa môže zmeniť neočakávaným spôsobom.
 • Po tretie, existuje vysoká pravdepodobnosť popálenín alebo mechanického poškodenia kože. To znamená, že namiesto nakresleného vzoru môžete dostať zápal do obočia, ktorý sa hojí veľmi tvrdo a dlho.

Ak sa prijme rozhodnutie, zostáva len vybrať vhodnú metódu.

Tipy, ktoré vám pomôžu zbaviť sa tetovania obočia sami:

Peroxid vodíka

Peroxid vodíka je silné oxidačné činidlo a môže zničiť takmer akýkoľvek farebný pigment. To je založené na jeho použití v domácnosti a kozmetické postupy na zosvetlenie vlasov.

Používa sa 3% roztok, nič viac, inak je riziko spálenia skvelé. Technológia je jednoduchá: vatový tampón je navlhčený hojne peroxidom a ošetrený obočím. Odporúča sa namazať okolitú pokožku mastným krémom alebo vazelínou na ochranu proti pôsobeniu činidla.

Zosvetlenie sa vykonáva 4-5 krát za mesiac a pol. Po ošetrení by mala byť koža zapálená, na mieste vzoru by sa mala objaviť šupka a kôra. Kôra nemôže byť odstránená alebo namočená, musíte počkať, až sa koža uzdraví sama. Potom sa spracovanie opakuje.

 • V žiadnom prípade by sa látka nemala miešať s inými silnými oxidačnými činidlami, ako je manganistan draselný alebo s tinlandskou tinktúrou. V tomto prípade je zaručené horenie a chemický. Tvrdo sa hojí a jazvy často zostávajú na koži;
 • to isté platí pre roztok s vyššou koncentráciou - sú možné ťažké popáleniny;
 • kým sa kôra hojí, koža sa nedá spracovať.

Osvetlenie trvá aspoň mesiac, počas ktorého sa mladé dámy musia vyrovnať so zapálenou a liečivou pokožkou tváre. Výsledok závisí od typu pokožky - mastne sa rozjasňuje lepšie a rýchlejšie a na použitej technike. Tieň tetovanie je zobrazený takmer úplne, vlasy len bledne.

Existuje iný spôsob použitia peroxidu. Roztok, samotný alebo zmiešaný s mliekom, sa vstrekuje injekčnou striekačkou do kože obočia, snaží sa dostať na miesto vpichu farby. Postup môže vykonávať len osoba s minimálne minimálnymi lekárskymi schopnosťami. A v tomto prípade je výsledok plný rôznych komplikácií.

Zavedenie bieliacej kvapaliny by malo zásadne neutralizovať náter. Ale pre to budete potrebovať rovnakú presnosť vstupu ako v tetovaní alebo antitouch. Nie je to možné urobiť sami. Okrem toho, na rozdiel od tela-farebné pigment, ktorý sa používa na upchanie tetovanie v salóne, peroxid spôsobuje podráždenie, zápal a popáleniny.

Použitie jódu

Samotná látka nezafarbuje tetovanie. Slabý roztok jódu však dostatočne dráždi pokožku, aby ju zapálil. Počas zápalu horná vrstva kože odumiera omnoho rýchlejšie a obnovuje sa, pričom postupne „tlačí“ vrstvu epidermy farbou.

Naneste doma 5% roztok. Technológia je nasledovná: trikrát denne sa vatový tampón navlhčí roztokom jódu a tetuje sa. Na koži sa rýchlo vytvára tenká kôra. Nie je možné ho odstrániť ani poškriabať, ale je potrebné ho navlhčiť krémom s liečivým účinkom. Kozmetičky odporúčajú "Rescuer" alebo "Bepanten".

Postup opakujte najmenej 3 týždne. Ak sa objaví ichor alebo vlhká rana, vysuší sa pomocou streptocidu.

 • jód na vytetovanom obočku je prakticky neviditeľný a zápalový účinok, ktorý spôsobuje, je omnoho slabší, takže osvetlenie nemá tak výrazný vplyv na vzhľad;
 • jód je antiseptikum, takže sa nemôžete báť, že vstúpite do infekcie rany;
 • Metóda je pomerne účinná. V prípade tetovania alebo tienenia tieňa zabezpečuje odstránenie 80% obrazu.
 • osvetlenie trvá aspoň mesiac;
 • ak je farba hlboko vstrekovaná - viac ako 4 mm, jód je bezmocný. V tomto prípade bude možné zbaviť sa len tých najtmavších oblastí;
 • s individuálnou neznášanlivosťou jódu na vykonanie objasnenia je nemožné.

Manganistan draselný

V každodennom živote sa roztok látky často nazýva manganistan draselný. Princíp jeho činnosti je rovnaký: podráždenie pokožky s cieľom stimulovať odumieranie hornej vrstvy a rast nových buniek. Pre domáce postup bude vyžadovať veľmi slabé riešenie - svetloružová.

Oblasť obočia utrite vatovým tampónom namočeným v tekutine aspoň 5-6 krát denne. Kurz trvá 1-1,5 mesiaca. Pri intenzívnom podráždení sa môže objaviť kôra. V tomto prípade je potrebné počkať, kým sa kôra zhojí a pokračovať v spracovaní manganistanu draselného.

drhnutie

Metóda je vhodná len v prípadoch, keď sa farba nanáša plytko. V skutočnosti ide o čisto mechanické odstránenie epidermy, avšak s použitím silnejšej zložky - jodizovanej alebo morskej soli vo vysokých koncentráciách.

Pripravte zmes nasledovne: 2 polievkové lyžice soli rozpustite v 2 polievkových lyžiciach prevarenej vody. V silnom roztoku navlhčite špongiu alebo špongiu - nie mäkkú, a ako by sa trel v obočia. Je nemožné vyvinúť úsilie, pohyby by mali byť hladké a presné.

 • odmasťovaná oblasť pred pokožkou - bežné mydlo;
 • roztok sa jednoducho neaplikuje na kresbu, ale vtiera sa najmenej 20 minút;
 • Pred aplikáciou je nutné špongiu stlačiť a zabezpečiť, aby sa slaná voda nedostala do oka - táto koncentrácia spôsobuje vážne podráždenie;
 • po trení by mal roztok vyschnúť;
 • Uistite sa, že dôkladne umyte teplou vodou.

Aby sa zabránilo nadmernému podráždeniu po praní, aplikuje sa na obočie hydratačný krém.

Použitie fyziologického roztoku je najškodlivejším postupom, a preto trvá omnoho dlhšie - trvá to 2-3 mesiace, kým prinesie tieňové tetovanie.

Ako odľahčiť tetovanie obočia a očí doma, spravidla sa zaujímajú o dievčatá, ktoré dostali negatívne skúsenosti v kozmetickom salóne. Bohužiaľ, nikto nie je imúnny voči chybám. Postupy domáceho osvetlenia však zaberajú veľa času a žiadny z nich nezaručuje 100% výsledky.