Prostriedky na odstránenie seboroickej kôry u detí + 5 tipov na prevenciu

V prvých dňoch, týždňoch a dokonca mesiacoch po narodení dieťaťa sa rodičia cítia neistí a každá pupienok alebo sčervenanie ich spôsobuje úzkosť. A to nie je prekvapujúce, vzhľadom k tomu, koľko nuansy je potrebné vziať do úvahy, aby dieťa vyrastalo zdravé a správne sa rozvíjalo. Tento článok sa bude zaoberať spoločným problémom u dojčiat - seboroickej dermatitídy, ako aj preventívnymi opatreniami a šampónom pre seborrhea pre deti, ktoré sa ukázali ako účinné.

Odkiaľ pochádzajú kôry na hlave?

Všimnite si belavo-žlté kôry na pokožke hlavy a vlasy dieťaťa, neponáhľajte k panike a podozrenie na niektoré kožné ochorenia. To, čo vidíte, nie je lupiny a prítomnosť seboroických kôry nespôsobuje dieťaťu žiadne nepríjemnosti. Jediným dôvodom pre ich vzhľad je príliš aktívna práca mazových žliaz, čo je dôvod, prečo sa nadbytočný kožný maz šíri po celej hlave a vysychá.

Dôvodom zvýšenej sekrécie mazových žliaz môže byť nedostatočný prístup vzduchu k pokožke hlavy, ako aj množstvo ďalších dôvodov.

Ako zabrániť tvorbe seboroických kôry

Preto, aby sa zabránilo vzniku seboroických kôry, postupujte podľa nižšie uvedených tipov.

 1. Zabaľujte dieťa nadmerne.
  Vždy majte svoje dieťa na počasie, keď idete s ním. Ak je dom dostatočne teplý, nedávajte klobúk na dieťa a nechajte pokožku dýchať.
 2. Povedzte nie syntetickým látkam.
  Všetky odevy by mali byť, ak je to možné, z prírodných tkanín. To platí najmä pre klobúky, pretože syntetika neumožňuje prejsť vzduch, čo spôsobuje seborrhea.
 3. Kúpajte svoje dieťa špeciálnym detským mydlom a šampónom.
  V detských výrobkoch neobsahujú škodlivé látky, ktoré sú v bežných šampónoch a môžu spôsobiť narušenie mazových žliaz. Ale ani s takými nástrojmi by ste to nemali preháňať - musíte ich používať nie viac ako dvakrát týždenne.
 4. V miestnosti, kde sa dieťa nachádza, udržiavajte konštantnú teplotu a vlhkosť. Tým sa eliminuje potreba zabaliť dieťa, a tým zabrániť vzniku seboroických kôry.
 5. Sledujte svoju stravu aj počas tehotenstva.
  Matky, ktoré konzumovali korenené, mastné a solené potraviny pred pôrodom, majú väčšiu pravdepodobnosť výskytu seborrhea u svojich detí.

Ako sa zbaviť kôry pomocou detského šampónu (gél) Mustel Bebe: žiadne analógy

Nie vždy je možné predvídať všetko. Čo robiť, ak sa už objavili seboroické kôry? Tam je pomerne účinný liek - šampón zo seboroické kôry Mustel pre deti. Je špeciálne navrhnutý pre jemné odstránenie seboroických kôrov u novorodencov, preto je vhodný pre najmenších. Tu sú vlastnosti tohto šampónu:

 • schválené pediatrami a dermatológmi;
 • podporuje alkalickú rovnováhu pokožky hlavy;
 • špeciálny vzorec posilňuje kožnú bariéru a šetrí bunkové zdroje kože;
 • nedráždi sliznicu očí;
 • 99% pozostáva z prírodných zložiek, bez parabénov, ftalátov atď.;
 • ľahko sa nanáša, peny a úplne vypiera;
 • šampón účinne odstraňuje seboroické kôry a zabraňuje vzniku nových;
 • praktická fľaša na dávkovač.

Mnohí už vyskúšali detský šampón Mustel zo seboroickej kôry a 97% matiek hodnotilo jeho kvalitu a účinnosť. Série Mustela pre deti dnes obsahujú všetky potrebné nástroje pre starostlivosť o dieťa.

Používajte správne šampónovú penu pre novorodencov: cena zodpovedá za kvalitu

Aby ste sa zbavili seboroickej kôry a nepoškodili jemnú pokožku dieťaťa, je dôležité postupovať zodpovedne. Mustela šampón zo seboroickej kôry sa ľahko aplikuje a peny, takže je vhodné s ním pracovať. Po starostlivej aplikácii jemne masírujte pokožku a nechajte pôsobiť 1-2 minúty, potom opláchnite teplou vodou. Vďaka svojej mäkkej rastlinnej receptúre sa mustela penový šampón pre novorodencov dobre vymyje a zanecháva vlasy mäkké a zvlhčené.

Upozornenie V žiadnom prípade sa nesnažte strhnúť kôry alebo ich hrebeň tvrdým štetcom, pretože to poškodí pokožku. Použite detský šampón Mustel zo seboroickej kôry a mäkkú kefku na bezpečné odstránenie kôry. Od veku troch mesiacov môžete tiež vyskúšať šampón Emolium zo seboroickej kôry - má tiež prirodzené zloženie a je ekonomicky spotrebovaný.

Loading...