Vlasové masky na noc: využite čas s výhodami!

Nenájdete čas na starostlivosť o vlasy? Skratka v práci, čas problémy doma, nie je potrebné masky ... Existuje cesta von! Ak chcete mať krásnu hlavu vlasov, môžete si urobiť masky na noc! Na to však potrebujete poznať niektoré pravidlá a zloženie „povolených“ zmesí. Pomôžeme vám pochopiť túto jednoduchú vedu a výsledok si užijete!

Maska nočných vlasov: pravidlá

Aby vaša nočná starostlivosť priniesla iba výhody, a nie aby sa vrátila podráždená na koži alebo, čo je horšie, alergická reakcia, je dôležité vziať do úvahy určité pravidlá.

1. Pred použitím masky vykonajte rýchly test. Náhle ste alergický na jednu zložku? Všetko ako obvykle - na ohnutie lakťa položte malé množstvo masky a počkajte 15-20 minút. Ak nie je podráždenie, neváhajte ho použiť!

2. Nasaďte si masku pol hodiny pred spaním, aby ste boli pripravení na prekvapenie. Maska môže prúdiť a je lepšie vedieť o nej vopred, aby ste podnikli kroky.

3. Ošetrujte len suché vlasy.

4. Nikdy nedávajte na noc masku s účinkom horenia! Uložiť tieto recepty pre denné. Podľa zákazu: cibuľa, cesnak, korenie, horčica.

5. Nenoste ohrievaciu čiapku, riskujete prebudenie s bolesťou hlavy. Jednoducho si zabaľte hlavu uterákom.

6. Nepreháňajte to éterickými olejmi, inak bude hlava bolieť.

7. Masku umyte teplou vodou a potom šampónom. Ak si vyberiete olejový obal, možno budete musieť dvakrát použiť detergent.

8. Nočné masky sú lepšie na vykonávanie kurzov. Napríklad v tomto režime: dvakrát týždenne počas jedného mesiaca.

Vlasová maska ​​na noc: vyberte si kompozíciu

Máte niekoľko možností:

1. Mastné zábaly

Indické krásy s olejmi pomáhajú riešiť akékoľvek problémy s vlasmi. A často spôsobujú vaše obľúbené oleje na noc! Sledujte ich vedenie! Pre lepšiu penetráciu zohrejte olej vo vodnom kúpeli a jemným pohybom ho votrite do vlasových korienkov a až potom ho rozložte na vlasy. Na zvýšenie efektu môžete pridať niekoľko kvapiek esenciálneho oleja.

Najlepšie oleje pre nočnú starostlivosť:

Kokosový orech;

Jojoba;

Lopuch;

Castor;

· Olivový;

· Osivo hrozna;

· Pšeničné klíčky.

Zo vzduchu:

Ylang-ylang;

· Levanduľa;

Rosemary olej;

· Muškáty;

• Jalovec;

· Oranžová;

Sandál;

· Čajovník.

2. Medové masky

Med je vhodný pre akýkoľvek typ vlasov, takže neváhajte ho aplikovať. Je však obzvlášť dôležité testovať sa na alergie! Na stredne dlhé vlasy sú zvyčajne postačujúce tri polievkové lyžice medu. Trochu ho zahrejte vo vodnom kúpeli, pridajte niekoľko kvapiek vitamínu E alebo svojho obľúbeného esenciálneho oleja a rozotrite medový nektár po celej hlave.

3. Fermentované mliečne masky

Výber výrobku závisí od typu vašich vlasov. Ak máte:

· Mastné vlasy. Vyberte si nízkotučný kefír. Aplikujte ho na korene vlasov, nie cez vlasy.

· Suché vlasy. Použite kyslú smotanu, rozprestierajte ju po celej dĺžke vlasov.

Na fermentované mliečne masky sa zvyčajne pridáva žĺtok, med, ovocné pyré (banány a avokádo sú obzvlášť účinné). Len buďte pripravení na to, že musíte takú masku umývať dlhšie ako obvykle.

4. Cognac masky

Mix 2 polievkové lyžice brandy s kuracím žĺtkom, na zvýšenie účinku, môžete pridať lyžičku medu. Koňak môže byť tiež kombinovaný s ovocným pyré.

5. Vitamínové masky

Vitamín A, E alebo B12 môžete užívať na báze vitamínov, stačí dve ampulky. Pridajte k nim 4 polievkové lyžice aloe šťavy alebo, ak nie, lyžicu oleja. Snažte sa dôkladne trieť zloženie do vlasových korienkov, až potom sa šíri po celej dĺžke. Brilantné vlasy v dopoludňajších hodinách!