Rast vlasov počas tehotenstva, všetko, čo je dôležité pre nastávajúce matky vedieť o vlasy

Obdobie tehotenstva je pre ženu považované za najlepší čas života. Počas tohto obdobia prežíva telo obrovské zmeny, hormonálne zmeny. Stav budúcich mamičiek vlasov sa mení v zlom aj v dobrom zmysle. Dnes budeme hovoriť o raste vlasov počas tehotenstva. V článku sa dozviete, ako pestovať vlasy pri nosení dieťaťa, príčiny tohto javu a pravidlá starostlivosti o kučery.

Hormonálne zmeny

Počas tehotenstva, vlasy podstúpiť veľké zmeny. Každá tehotná dievčina si všimne zlepšenie stavu vlasov, pramene začínajú rásť dvakrát rýchlejšie, stávajú sa silnejšími a silnejšími. Dôvodom zmeny je hormonálna. Krv lepšie cirkuluje, zabezpečuje sa prekrvenie periférnych častí tela. Pri nosení dieťaťa si dievča všimne vzhľad vlasov v absolútne všetkých častiach tela.

Odporúčame si prečítať: aké hormóny sú zodpovedné za rast vlasov.

Ako rastú vlasy

Zmeny v stave zámok u dievčat sa vyskytujú pravidelne počas obdobia tehotenstva. To je v dôsledku vývoja dieťaťa, v závislosti na trimestri iný stav prameňov je všimol.

 • Na začiatku tehotenstva, dievčatá často dávajú pozor na skutočnosť, že pramene sa znečistil rýchlejšie a stal sa tuk. Táto situácia je spôsobená tým, že telo sa začína prestavať, dochádza k adaptácii na nový štát. Okrem toho je potrebné poznamenať, že prvý trimester je často sprevádzaný toxémiou, dievča nemôže jesť normálne. V dôsledku toho sa vyvíja nedostatok živín, pramene nemajú dostatočnú výživu.
 • V druhom trimestri sa stav vlasov výrazne zlepšil. Kučery sa zlepšia, stanú sa silnými, hustými, vypadnú menej. Počas tohto obdobia sa zvyšná fáza predlžuje, takže vlasy vypadávajú menej. Niektorí ľudia si všimnú, že kučeravé pramene sa stávajú rovnými a dokonca sa naopak stáčajú.

Príčiny zmeny stavu vlasov

Mnohé dievčatá pozorujú nárast počtu prameňov z prvého trimestra. Dôvodom je zvýšenie stupňa hormónu nazývaného androgén. Nevýhoda tohto hormónu sa nazýva vzhľad vlasov na rukách, tvári, bruchu, hrudníku.

Obvykle rast vlasov počas tehotenstva začína po 12 týždňoch. Vysvetlenie sa nazýva aktívne uvoľňovanie hormónov progesterónu a testosterónu. Progesterón môže ovplyvniť trvanie rastovej fázy kučier, čo ju predlžuje. V takomto období sa rýchlosť delenia buniek vlasového folikulu urýchľuje, pozoruje sa aktívny rast, spevnenie štruktúry vlákna.

V treťom trimestri dochádza k zvýšeniu koncentrácie voľného testosterónu. ktorý je pred počatím tvorený kôrou nadobličiek, počas prenášania plodu, lutóznym telieskom a placentou. Kvôli zvýšenému uvoľňovaniu hormónu existuje určitý druh "boja" o tkanivo s hormónom digitrotesterónu. Rast vlasov pri prenášaní dieťaťa závisí od stupňa ich koncentrácie.

Zaujímavé informácie: pred graviditou sú hladiny progesterónu nižšie ako 1,4 ng / ml, počas gravidity sa zvyšuje na 423 ng / ml v treťom trimestri. Hladiny testosterónu pred počatím sú 8,5 ng / ml, počas tehotenstva sa hodnota zdvojnásobuje.

Príčina rastu prameňov sa nazýva aj zvýšené množstvo výživy budúcej mamičky. Spánok bojuje s kortizolom, v dôsledku čoho dochádza k zníženiu úrovne stresu, pramene rastú rýchlejšie.

Postpartum situácia

Po narodení dieťaťa sa stav ženských vlasov dramaticky mení v dôsledku poklesu hladiny progesterónu, testosterónu, nárastu prolaktínu, ktorý podporuje starnutie vlasov. Kučery začínajú silno padať, ale nemali by ste byť rozrušený, pretože tento jav je dočasný.

Tento proces sa často odohráva za 6 mesiacov - rok. Odkedy sa dieťa narodilo, nové aktívne rástli, po narodení vypadli pramene, ktoré boli v pokojovej fáze. Týmto spôsobom sa obnoví prirodzený cyklus a fázy rastu kučier.

Keď dojčíte dieťa, strata prameňov bude menej viditeľná vďaka práci iných hormónov.

Aby nedošlo k zhoršeniu situácie, dievča nemôže byť strach, a čo je najdôležitejšie, musíte jesť správne, úplne. Ak sa po šiestich mesiacoch situácia nestabilizuje, potom to naznačuje nedostatok minerálov a vitamínov. Obnovenie ich úrovne bude vyžadovať užívanie vitamínových komplexov, vrátane vitamínov A, B, E. Keď však dojčenie nestojí za horlivé s predtvarovanými formami, je lepšie jesť potraviny bohaté na tieto látky. Napríklad obilniny, mliečne a mliečne výrobky, orechy, mäso, tvaroh, sezam, rastlinné oleje.

Viac informácií o potravinách stimulujúcich rast vlasov sa môžete dozvedieť na našich webových stránkach.

Starostlivosť kroutí počas tehotenstva

Starostlivosť o kučery pri nosení dieťaťa je ako stará starostlivosť. Je potrebné dodržiavať jednoduché pravidlá a vlasy budú silnejšie, silnejšie.

 1. Často je potrebné hrebeň prameňov, bude poskytovať lepší prietok krvi na pokožku hlavy. Tento postup je potrebné opakovať až 5-krát denne.
 2. Je lepšie umyť si vlasy prírodnými šampónmi bez obsahu chemikálií. Preto je lepšie variť sami doma na základe vaječných žĺtkov alebo sódy. Optimálna teplota vody je 40-50 stupňov.
 3. Je lepšie sušiť pramene prirodzeným spôsobom, najprv ich dobre osušiť uterákom.
 4. Opláchnite hlavu každý deň bez použitia šampónu. Je lepšie používať špeciálne roztoky zeleného (čierneho) čaju, byliniek alebo citrónovej šťavy.
 5. Vynikajúci nástroj zvaný domáce masky. Najlepšie sa robia 1 krát týždenne. Pravidelné používanie domácich prírodných masiek ochráni ženy pred ďalšími problémami po pôrode. Pripravili sme pre vás mnoho účinných receptov ľudových prostriedkov na rast vlasov.
 6. Neodporúča sa, keď nosíte dieťa, aby ste si urobili tesné vlasy. Je zakázané priliehať tesné prúžky, používať sťahovacie gumičky, spony.
 7. Taktiež sa neodporúča používať tepelné zariadenia na pokládku tehotných.
 8. Dobrý spôsob, ako zvýšiť krvný obeh je masáž hlavy. Procedúra trvá 3-4 minúty pred spaním.

Nasledujúce komponenty prípravkov na starostlivosť o vlasy sú nebezpečné:

 • azofarbivá sú vo farbe;
 • hydrochinón;
 • ftaláty sa nachádzajú v šampónoch, účelových lakoch;
 • Triclosan.

Teraz je čas zamerať sa na zakázané postupy pri preprave dieťaťa.

Farebné kučery, perm. tehotná žena sa neodporúča. Koniec koncov, chemikálie z roztokov, ktoré prechádzajú kožou priamo do krvi, poškodzujú plod. Škodlivé výpary amoniaku tiež negatívne ovplyvňujú vývoj plodu. Je bezpečné natierať prírodnými farbivami alebo bezfarebnými farbami.

Vezmite prosím na vedomie, trim vlasy tehotné môže byť. Tam sú všetky druhy presvedčení, ale z hľadiska vedy, ostrihanie vlasov nepoškodí dieťa a matku. Z estetického hľadiska, neudržiavaný vzhľad prinesie dievčaťu v pozícii len nepríjemnosti a zlú náladu.

Na záver možno povedať, že tehotná žena prežíva počas tehotenstva veľa zmien: stav vlasov sa mení z najlepších na najhoršie a naopak. Aby sa zabránilo problémom s vlasmi po pôrode, žena by mala dodržiavať jednoduché pravidlá starostlivosti, jesť správne.

Chcete dlhé a zdravé vlasy bez chemikálií? Pridať do starostlivosti účinné prírodné oleje pre rast vlasov:

 • ľanový olej;
 • ricínový olej;
 • olivový olej;
 • olej z čajovníkov;
 • mandľový olej;
 • arganový olej.