Korekcia obočia: 2 tajomstvá, ktoré by mala každá žena poznať

Nie všetky ženy od prírody majú harmonický a atraktívny vzhľad. Preto sa ženy už dlho naučili zručne zakryť existujúce nedostatky, pričom zdôraznili ich výhodné stránky. Preto sa používajú všetky prostriedky: tetovanie pier, zručný make-up, rozšírenie rias. Predpokladá sa, že najvýraznejšou časťou tváre sú oči, takže povinný rituál starostlivosti o ich vzhľad zahŕňa korekciu a sfarbenie obočia. Z tohto článku sa dozviete všetko o tomto postupe.

Tvar obočia musí byť zachovaný, aby nestratil svoju krásu.

Prečo ju potrebujete?

Korekcia oblúkov pomôže dať tvár každému obrazu a zdôrazniť individualitu. Typicky tento postup zahŕňa pretvorenie, trhanie a niekedy sfarbenie. Každá akcia má za cieľ odstrániť konkrétnu chybu. Napríklad: ak sú obočie nevýrazné, sú nakreslené a tónované. Príliš hrubé oblúky sa riedia, čím poskytujú jemný a estetický vzhľad.

Tajomstvo správneho tvaru

Tu sú všeobecne prijímané pravidlá pre geometriu obrysov obočia:

 • Formulár. Hranice by mali byť jasne definované, horný okraj chlpov zvyčajne nie je ovplyvnený. Pozrite sa na dobrý oblúk, postupne od začiatku do konca.
 • Farbu. Vizuálne by nemali byť veľké rozdiely medzi farbou vlasov a obočím. Preto sú príliš tmavé obočia lepšie odľahčené.
 • Šírka. Stylisti odporúčajú zvoliť šírku obočia v pomere k veľkosti očí a objemu pier.

Tip! Vzhľadom k jemnosti, starostlivosť o obočie je lepšie zveriť profesionálov. Preto sa korekcia najlepšie vykonáva v kabíne.

Odrody postupov: korekcia s niťou, farbenie ceruzkou a hennou, tetovanie, make-up, mikrobladenie

Oprava a sfarbenie obočia je možné v niekoľkých verziách. Tu je zoznam služieb, ktoré ponúkajú kozmetické salóny:

 1. Ceruzka. Nevysvetliteľné oblúky môžete jednoducho dokončiť. Pre tento postup sa nemusí nevyhnutne vzťahovať na salón, môžete to urobiť sami. Profesionálny stylista však zmení tvar podľa kontúr vašej tváre.
 2. Pinzeta. Tento nástroj umožní riedenie hrubého obočia, čo im dáva najlepší ohyb a tvar. Prvé vytrhávanie sa najlepšie vykonáva v kabíne, majster vytvorí požadovaný obraz, ktorý potom môže byť udržiavaný doma.
 3. Trimmer. Pomocou tohto zariadenia odstráňte nežiaduce vegetácie na citlivých plochách tváre. Vďaka širokému výberu dýz nie je potrebné vyhotovenie potrebovať viac ako 20 minút.
 4. Závit. Pomerne populárna služba pre škubanie obočia. Na rozdiel od pinzety sú chlpy zachytené v niekoľkých kusoch, čo výrazne urýchľuje proces. Vykonáva iba kvalifikovaný technik.
 5. Tetovanie. Táto kresba vzácnych a nevýrazných obočia. Tento postup eliminuje každodennú starostlivosť, stačí pravidelne navštevovať sprievodcu, aby sa účinok upevnil. Tetovanie sa vykonáva na vzore, ktorý umožňuje klientom vopred zvoliť optimálny tvar.

Predbežná príprava

Oprava obočia bez škvŕn vyžaduje predbežnú prípravu. To pomôže znížiť nepohodlie. Pred návštevou salónu sa odporúča vykonať nasledujúce akcie:

 • Odstráňte všetku kozmetiku z tváre.
 • Parná tvár na parnom kúpeli. To pomáha otvárať póry, čo znižuje nepohodlie.
 • Bezprostredne pred korekciou sa odporúča obočie navlhčiť špeciálnym krémom.

Je to dôležité! Vyššie uvedené služby možno získať v salóne krásy, ale majstri za to zvyčajne účtujú extra poplatky. Vzhľadom na to, že v prípravnej príprave nie je nič ťažké, môžete ušetriť peniaze vyplnením postupov sami.

Cenové odstupňovanie

Cena korekcie závisí od spôsobu postupu. Uvádzame približné náklady na poskytovanie takýchto služieb v Moskve.

 1. Pinzeta / nit - 200/300 rubľov, resp.
 2. Farbenie - 200 rubľov.
 3. Tetovanie - od 3 500 rubľov.

Upozorňujeme, že náklady na opravu sú ovplyvnené kvalifikáciou kapitána a prestížou kabíny.

Starostlivosť po oprave doma iv kabíne

Za obočím po korekcii je potrebná denná starostlivosť. Tu sú niektoré jednoduché recepty:

 • Masáž. Ak denne masírujete obočie, môžete posilniť štruktúru vlasov. Použite na to ricín alebo gáforový olej. Masáž sa vykonáva v smere od nosa k chrámom.
 • Komprimuje. Zmiešajte mandľový olej, včelí vosk (polievková lyžica), pridajte 2-3 kvapky oleja z marhuľového oleja alebo pšeničných klíčkov. Zmes sa zahrieva vo vodnom kúpeli a vatovými tampónmi aplikovanými na obočie. Uchovávajte obklady, ktoré potrebujete čo najdlhšie, potom zmes opláchnite teplou vodou.
 • Maska. Zriedkavé obočie môže byť umocnené maskou rakytníka s pridaním klinčekov cesnaku. Maska sa aplikuje jednu hodinu a potom sa opláchne teplou vodou.
Krásne obočie je primárne správna starostlivosť.

Pomocou týchto tipov môžete poskytnúť kvalifikovanú starostlivosť o obočie bez použitia špeciálnych nástrojov.