Rozjasnenie špičiek vlasov doma

V poslednej dobe sa stali populárne účesy s prameňmi zosvetlenými na koncoch, vytvorené pomocou rôznych techník farbenia. Stylisti používajú tri rôzne techniky: balayazh, ombre a metódu nazývanú dip dye, aby sa dosiahol efekt vyhorenia, aby sa kučery stali veľkolepým vzhľadom. Premýšľať o tom, ako zosvetliť špičky vlasov, každé dievča to dokáže nielen v salóne. Doma je tiež možné bieliť dlhé alebo krátke konce zakúpením potrebných nástrojov a kompozícií vopred.

Výhody jasných techník

Rozjasnenie špičiek vlasov vyzerá krásne a štýlovo, najmä ak sú kučery dlhé. Zvlášť efektívne vyzerá na tmavých alebo gaštanových prameňoch a priťahuje pohľady iných. Okrem toho má čiastočné bielenie mnoho výhod:

 • to môže byť vykonané s akoukoľvek dĺžkou vlasov, hlavná vec je obnoviť tipy vopred, odrezať split a krehké;
 • Môžete si vybrať akékoľvek odtiene - od prírodných (blond, svetlé, medené alebo gaštanové) až po exotické farby - modrú, zelenú, oranžovú alebo kyslastočervenú;

 • každé dievča bude môcť zosvetliť špičky vlasov doma, bez toho, aby sa uchýlila k službám majstrov v drahých salónoch;
 • samotný postup netrvá veľa času, vyžaduje sa len jeden malý balíček farby alebo tonikum;
 • v prípade potreby môžete jednoducho narežať maľované miesta alebo obnoviť farbu bez toho, aby ste poškodili všetky vlasy.

Ombre Lightening

Ombre je plynulé preťahovanie odtieňov od tmavých po svetlé, pri ktorých sú prechody pre oko takmer neviditeľné. Tipy na zosvetlenie na tejto technológii zahŕňajú použitie dvoch alebo troch odtieňov podobnej farby. Pred začatím procedúry je žiaduce obnoviť pramene pomocou výživných masiek, balzamov, takže po farbení konce nevyzerajú neupravené.

Požadované nástroje:

 • hrebeň so vzácnymi zubami;
 • hustá fólia;
 • kefa;
 • farba zladená farba.

Postupné nanášanie farbiva:

 1. Po prvé, rozdeľujeme celý objem vlasov do 3 rovnakých častí, pričom jeden za sebou a dva po stranách hlavy. Každá je zaistená gumičkou alebo klipom.
 2. Potom potiahneme spodné zóny tmavými prameňmi farby, zabalíme fóliou. Držte pol hodiny a potom umyte šampónom.
 3. Znova aplikujte svetlejší odtieň kompozície, počkajte 10 minút. Moja hlava, suchá.

Výsledok po dokončení všetkých etáp dá prameňom módny efekt ombre, oživí matné vlasy.

Spôsob zosvetľovania balayazh

Túto možnosť častejšie vyberajú dámy, ktoré sa starajú o vzhľad vlasov, jej zdravie a krásu. Pred farbením by ste sa mali pokúsiť obnoviť oslabené zámky, aplikovať domáce alebo zakúpené masky, séra, odvar byliniek niekoľko dní v rade.

Balayazh umožní správne nanášanie farby, aby sa vytvoril zaujímavý prepad odtieňov, ako keby boli konce spálené na slnku.

Pred zákrokom by sa mal aspoň jeden deň zdržať umývania hlavy, fólie a plastové uzávery sa neodporúčajú. Po umytí by sa mali vlasy vysušiť uterákom bez použitia sušiča vlasov.

Krok za krokom balayazha:

 • Celú hmotu srsti rozdeľujeme na časti nerovnakej hrúbky, rozčesávame ju s vlasmi, aby bola na konci.
 • My ustúpime z koncov 3 - 4 cm, v závislosti na dĺžke, potiahneme ich farbou.
 • Približne 10 minút po nanesení štetca nanesieme na korene malé množstvo farby.
 • Po 30 minútach opláchnite zvyšky farby šampónom, prirodzene osušte.

Osvetlenie špičky vlasov technikou balayazh umožní aj doma vytvoriť štýlový účes, ktorý vám umožní vyzerať mladšie ako tento vek.

Výber technológie dip farbiva

Táto nová technika sa stala populárnou len pred niekoľkými rokmi, väčšinou ju vybrali dievčatá mladšie ako 20 rokov. Zosvetľujúce ponorové farbivo zahŕňa miešanie na konci jasných kontrastných tónov, čím sa vytvárajú ostré prechody.

Najprv urobte sfarbenie a potom dajte vybraný odtieň štetcom. Malo by sa to robiť veľmi opatrne, inak nebude možné obnoviť pôvodnú farbu - pomôže to len orezanie nalakovaných oblastí.

Metóda ponorového farbiva tiež navrhuje použitie nie farebného farbiva alebo tonika, ale žiarivo sfarbenej riasenky, špeciálnych potravinárskych farieb na bielené konce.

Druhá možnosť je oveľa jednoduchšie - v nádobe s roztokom len namočené kučery na požadovanú dĺžku a potom prirodzene vysušené.

Využitie ľudových metód na objasnenie

Tí, ktorí sa boja používať chemické zlúčeniny a oxidanty, môžu byť použité na odfarbovanie koncov osvedčených národných metód. Dobrý účinok dáva použitie škorica, citrónová šťava, med, kefír, harmanček infúzie.

Tieto masky zároveň pomáhajú obnoviť poškodené vlasy.

 1. Maska s kefír, škorica a med. Všetky výrobky berieme v rovnakom pomere (napríklad 2 lyžice), dôkladne premiešame. Rozdeľte zmes na požadovanú dĺžku, pridržte hodinu. Po opláchnutí opláchnite citrónovou vodou. Opakujte postup 5-6 krát denne.
 2. Opláchnite citrónom a škoricou. Vezmite tieto zložky do lyžice, zamiešajte v 500 ml vody. Opláchnite konce denne po dobu 7-10 dní.
 3. Infúzia glycerínu a harmančeka. Nalejte pár lyžičiek farmaceutického harmančeka 200 ml vriacej vody, trvajte na tom. Po ochladení prefiltrujte, nalejte 2 polievkové lyžice glycerínu. Naneste na konce, po hodine len opláchnite vodou. Okrem efektu rozjasnenia, zmes pomôže obnoviť stratený lesk a pružnosť kučier.

Ktorá metóda alebo metóda domáceho bielenia závisí od dĺžky vlasov, osobných preferencií a zručností. Vo všetkých prípadoch, účes bude vyzerať štýlovo, mládež, dá prameňov lesk a veľkolepý vzhľad. Prvýkrát, keď sa vykonáva ombra, balasteer alebo dip farbivo, je lepšie vziať priateľku ako asistent, aby sa dosiahol jednotný, jednotný prechod farieb.