14 spôsobov, ako trvalo odstrániť vlasy

Odstraňovanie chĺpkov je aktuálnym problémom nielen pre mužov. Ak si zástupcovia silnejšieho pohlavia môžu dovoliť pestovať bradu, fúzy, potom je to pre dievčatá neprijateľné. V móde úplne hladkú pokožku bez jedinej srsti. Príroda si však vyberá svoju daň, pričom neberie do úvahy túžby ľudí, majitelia hustých tmavých vlasov ich majú nielen na hlave, ale aj na iných častiach tela.

Rast vlasov

Príčiny vlasových vlasov u žien

Vlasy rastú na tvári aj z iných dôvodov, napríklad kvôli zvýšeným hladinám testosterónu. Tento hormón je zodpovedný za mužskosť. Prečo sa vyrába v ženskom tele? Základom pre zvýšenie jeho množstva môže byť dlhodobé užívanie hormonálnych kontraceptív alebo liekov, menopauza, dedičnosť, adolescencia. Prudký nárast hormónov ovplyvňuje pohodu a vzhľad. Ženské hormóny z nás robia viac ženský, mužský - viac ako muž, bez ohľadu na pohlavie.

Po prvé, musíte zistiť príčinu poruchy a odstrániť ju - poraďte sa s lekárom.

Po druhé, budete musieť odstrániť nežiaduce vlasy.

Postupy vykonávané doma alebo v salóne krásy

O nich vám povieme viac, aby ste mohli nájsť tú najlepšiu možnosť.

Epilácia tváre s najlepšími ľudovými prostriedkami doma, rovnako ako vlákno

Odstraňovanie chĺpkov na tvári je jednoduché s overenými ľudovými metódami. Na tento účel používajte niektoré druhy rastlín a látok, ktoré sú dostupné v každej domácnosti alebo predávané v lekárňach. Odstránenie vlasov vám pomôže:

Nut tinktúra

Pre jeho prípravu je potrebné vziať do úvahy príčky z vlašských orechov a píniových orieškov - 150 g. Namočte ich do 70% alkoholu, namočte 1 týždeň. Tekuté mazivo problémových oblastí po dobu 2 týždňov, 1 krát denne pred spaním.

  • Šťava z vlašských orechov. Vezmite šupku zeleného orecha, otrite ju kožou. Šťava vyvoláva vypadávanie vlasov. Orech obsahuje triesloviny, jód, éterické oleje, kyseliny. Dávajú účinok depilácie a pri opakovanom použití ničia žiarovky, po ktorých sa rast zastaví navždy.
  • Nut Ash Vypáliť kocku, popol rozriediť vodou, pridať strúhané mydlo. Pastu trvajte 12 hodín, používajte 3 krát denne. Trvanie procedúry je 20 minút. Opakujte po dobu 2 týždňov.
  • Amoniak. Zmieša sa 35 g alkoholu, 5 g amoniaku, 5 g castorky, 2 g jódu. Namažte problémové oblasti dvakrát denne.
Jedlá sóda

Jednoduchá Soda na pečenie

Naplňte sódu s prevarenou vodou, pomer: 1 polievková lyžica. l. na 250 g. Navlhčite handričku v roztoku a naneste na tvár ako obklad na noc, prikryte plastovým vreckom na vrchu. Metóda nevyhovuje ľuďom s nadmerne suchou pokožkou.

Zmena farby peroxidu vodíka

Bielenie peroxidom vodíka - aplikujte peroxid na vatový tampón, navlhčite požadovanú plochu, počkajte 30 minút, opláchnite studenou vodou. Potom sa vlasy na tvári žien stávajú svetlými, tenkými a neviditeľnými.

Odstraňovač peroxidu vodíka

Špeciálne Avon, Surgi krémy a súpravy na odstraňovanie chĺpkov: ako nakupovať, používať a priemerné ceny

Depilačný krém. V predajniach kozmetiky sa predáva špeciálny krém na vlasy. Nanáša sa niekoľko minút a potom sa oškrabáva špachtľou spolu s tyčinkami. Nástroj preniká hlboko do pokožky, rozpúšťa časť srsti, ktorá je pod ňou, výrazne inhibuje opätovný rast. Schopnosť rozpustiť je založená na substancii tioglykolátu vápenatého, ničí proteín v stopke. Krém obsahuje množstvo chemikálií, ale prešli klinickými skúškami, ktoré nie sú škodlivé pre zdravie.

Epilácia vlasov na tvári, ktorú vykonáva neskúsená osoba, môže poškodiť pokožku. Aby ste tomu predišli, odporúčame najprv urobiť test na malej ploche, ktorá sa skrýva pod oblečením. Tak, uistite sa, že ste spokojní s výsledkom, nie sú žiadne alergie, vyrážky alebo začervenanie.

Postupom času sa vlasy zmenšia, oslabia, stratia svoju farbu, a ak budete systematicky vykonávať procedúry, prestanú úplne rásť.

Okrem toho, domáca metóda môže výrazne ušetriť peniaze.

Epilácia v kozmetických salónoch

Nežiaduce chlpy u žien sa dajú odstrániť v kozmetickom salóne. Špecialisti vám ponúknu celý rad postupov. Vyberú metódu, ktorá je pre vás správna, vhodne pripravia pokožku na procedúry a po sedení ju upokojia tonizujúcimi látkami.

Voskovanie alebo voskovanie pásmi

Voskovanie - odstránenie chĺpkov horúcim alebo studeným voskom. Aplikuje sa na pokožku a odstráni sa rukami alebo špeciálnymi papierovými prúžkami spolu so žiarovkami. Technológia je jednoduchá, ale vyžaduje zručnosť. Voskovanie poskytuje trvalý účinok po dobu 4 týždňov.

Voskovanie poskytuje dlhodobý účinok.

Pri pravidelnom voskovaní sa vlasy stávajú mäkšími a tenšími. Účinok je zosilnený použitím inhibítorov rastu. Výrazne zvyšujú intervaly medzi reláciami.

Shugaring

Shugaring - odstránenie chĺpkov, vykonávané rovnakým spôsobom ako vosk. Považuje sa za menej bolestivé. Shugaring pasta - bodavý karamel. Veľký význam má jeho konzistencia: musí byť plastová - tak, aby sa ľahko aplikovala na povrch tela, ale nie príliš viskózna - aby sa nelepila na ruky, bola rýchlo odstránená, keď bola odstránená.

Odstraňovanie chĺpkov

Postup odstraňovania chĺpkov

Enzýmová epilácia - gél s vegetatívnymi látkami - aplikujú sa na pokožku enzýmy. Tepelné obväzy sú navrstvené na vrchu, osvetlené infračervenými lúčmi na zahriatie kože. Enzýmy porušujú metabolizmus folikulov, žiarovka zomiera z nedostatku výživy a kyslíka. Metóda sa aplikuje po normálnej depilácii. Zníženie rastu - 30% pre tmavé vlasy, 50% pre svetlé vlasy. Odporúča sa absolvovať 4-7 sedení.

Dôvera v skúsených kozmetológov - správne rozhodnutie. Majú všetko, čo potrebujú na dosiahnutie požadovaného výsledku bez negatívnych následkov.

Efektívna epilácia so špeciálnym zariadením - epilátorom

Epilátory určené na radikálne odstraňovanie chĺpkov

Vyvinuté špeciálne zariadenia - epilátory určené na radikálne odstránenie chĺpkov. Sú v predaji, môžete si kúpiť jeden z nich a použiť ho doma, alebo sa obráťte na salón krásy, kde je už takéto vybavenie.

Každá metóda depilácie má svoje vlastné kontraindikácie - študujte ich a nezanedbávajte ich.

Spôsoby hardvéru, ako sa zbaviť vegetácie navždy a recenzie

Cieľom všetkých techník je úplná deštrukcia vlasového hriadeľa a jeho koreňa, len za takých podmienok sa rast neobnoví.

  • Elektrolýza je spôsob odstraňovania chĺpkov vybíjaním nízkonapäťového prúdu. Slabý elektrický náboj je poslaný do folikulov, vytvára sa teplota, ktorá ich ničí. Odstránené vlasy akejkoľvek farby a hrúbky, 4-6 mm dlhé. Pre 100% efekt, budete musieť prejsť niekoľko zasadnutí. Kontraindikácie: ochorenia srdca, krvných ciev, endokrinný systém, tehotenstvo, dojčenie dieťaťa, zápal kože, nádory.
Fotoepilácia - spôsob, ako odstrániť vlasy vysokotlakovým svetlom

Vlny horúčav ovplyvňujú kapiláry, prestávajú kŕmiť žiarovku. Dochádza k tepelnej reakcii, vlasový folikul umiera, vlasy vypadávajú. Potom sa ich rast neobnoví. Stretnutie trvá 5-30 minút. Kontraindikácie: alergie, dermatitída, ekzém, herpes, kŕčové žily, tehotenstvo, laktácia.

  • Laserové odstránenie chĺpkov - zničenie vlasových folikulov laserovým žiarením. Pigment melanín absorbuje vlny špecifickej dĺžky, zahrieva sa, bunky matrice, krvné cievy, ktoré kŕmia folikuly, sú zničené mazové žľazy. Tyč padá spolu s koreňom. To bude trvať rad postupov, interval medzi nimi bude 20-45 dní. Kontraindikácie: blond vlasy, cukrovka, tma pleti, tehotenstvo, infekčné ochorenia.
  • Elos epilácia je nová technológia odstraňovania chĺpkov, ktorá kombinuje laser a foto-epiláciu.
Špeciálna jednotka sa zameriava na ošetrený svetelný impulz a elektrický prúd

Riadená energia ohrieva folikul a ničí ho. Tento typ epilácie nepoškodzuje oblasti okolo tyče, popáleniny, pigmentové škvrny sa neobjavujú. V zariadení je chladiaci systém, napriek relatívne vysokým teplotným režimom chráni pred bolesťou. Metóda má pozitívny vplyv na štruktúru pokožky, robí ju hladkou, zamatovou, dodáva pružnosť.

Dnes je to najúčinnejší spôsob odstraňovania chĺpkov. Pomôžu odstrániť vlasy a zabrániť ich opätovnému objaveniu.