Ako správne strihať alebo obočie: tipy s podrobnými pokynmi

Mnohé ženy sú nespokojné s ich príliš silným obočím s nepoddajnými chĺpkami, ktoré sa držia v rôznych smeroch. Niektorí sen zmeniť tvar alebo ohnúť, hľadá tipy, ako zvýšiť obočie. Ak chcete vyriešiť problémy, okamžite sa spojte so salónom alebo sa zaregistrujte na veliteľa. Tam je niekoľko jednoduchých spôsobov, ako správne trhať alebo znížiť hrany doma.

Požadované nástroje

Než si obočí si obočí sami, mali by ste študovať ich prirodzený ohyb a tvar, zásobiť na potrebné nástroje. Existuje niekoľko spôsobov, ako urobiť dokonalé obočie. Najobľúbenejšie sú zastrihávače na strihanie vlasov, trhanie pinzetou alebo lekárske pinzety. Ak je orezávač obočia používaný hlavne mužmi, potom prakticky každé dievča má doma pinzetu.

Je potrebné vopred sa pripraviť:

 • Pinzeta na obočie. Je pre nich vhodné štipkať dlhé vlasy, upravovať ohyb alebo tvar. Korekcia hrubého obočia trvá asi 10-15 minút. Je vhodnejšie používať kovové pinzety, avšak plasty menej poškodzujú pokožku. Vytiahnutie chlpov by malo byť po strihaní, keď hrany zaujali požadovaný tvar a potrebujú len malú korekciu. Rany v tomto okamihu čistia barrettes, aby sa nezasahovali.
 • Orezávač obočia. Toto zariadenie je potrebné, ak sa situácia môže len obrobiť. Mal by sa používať opatrne, pretože jeden nesprávny pohyb ruky môže odstrániť veľa chlpov. Najpohodlnejší spôsob použitia zariadenia s tryskou, ktorá reguluje potrebnú dĺžku chĺpkov pre domácu starostlivosť. Nie je nutné neustále strihať obočie zastrihávačom, môžete použiť bežné nožnice na nechty.
 • Špeciálne pinzety na obočie. Vyzerajú ako nožnice na nechty, ľahko sa používajú. Počas korekcie tento nástroj využíva mnoho majstrov salónov.
 • Zrkadlo okrúhleho stola so zväčšovacím efektom. Je potrebné štipku a strihať obočie v dobrom svetle, vyhladiť ich voskom, bezfarebným gélom. Odporúča sa mať v blízkosti stolnú lampu, aby svetlo dopadalo na čelo.
 • Malý hrebeň alebo kefa na vyhladenie vlasov. Môžete ho nahradiť vatovými tampónmi, opatrne ich spustiť pozdĺž línie rastu.

Pred každým použitím by sa mali nožnice alebo pinzeta na obočie dezinfikovať alkoholom a potom dôkladne opláchnuť. Neodporúča sa štiepanie a strihanie obočia náradím iných ľudí. Ak sa po ošklbaní koža zmení na červenú, stane sa bolestivou, mala by byť práškovaná mastencom, namazaná výživným krémom. Mastenec uzatvára zväčšené póry, zabraňuje tvorbe zápalových procesov vo vlasových folikuloch.

Pravidlá pre strihanie a pinzetu

Ak chcete správne orezať hrubé hrany, musíte ich najprv rozčesať. Ak nie je kefka, urobia to bavlnené tampóny alebo vlastné prsty. Formulár môžete fixovať voskom alebo bezfarebným gélom. Po vysušení modelovej kompozície je potrebné znova skontrolovať, či vlasy správne ležia. Až potom sa začne postup strihania. Oprava by mala byť vykonaná v pokojnom prostredí, eliminovať všetky rozptýlenie a hlasné zvuky.

Pokyny krok za krokom:

 1. Po česaní pohľad, čo vlasy stojí za rast linky a držať v rôznych smeroch. Ak je ich veľa, použite orezávač obočia. Zariadenie opatrne nasaďte pozdĺž zamýšľanej čiary a dodržujte zvolený tvar. Je lepšie, aby čas a konať pomaly, aby sa hrany hladko a krásne.
 2. Po orezaní obočia zastrihávačom alebo nožnicami skončíte s ich opätovným čistením. Skontrolujte nepravidelnosti, ostré čiary. Upravte tvar pinzetou, odstráňte jednotlivé chĺpky pozdĺž horného a dolného okraja. Pinzeta na obočie musí byť držaná správne tak, aby bolo vhodné štipku chĺpkov jednou rukou.

Pre tých, ktorí hľadajú spôsoby, ako urobiť obočie hrubšie, bude škubanie pinzety robiť. Strihané nožnice na obočie odstraňujú len dĺžku, čím sa vlasy skracujú, vyzerajú krajšie. Pred rezaním sa odporúča umývať obočie šampónom, namazať ho harmančekom alebo žihľavou, aby bolo mäkké. Aplikujte tukový krém by nemal byť, inak sa nožnice budú kĺzať po koži. To môže viesť k náhodnému porezaniu.

Ak ste štipka alebo rez obočie je ťažké, pretože svetlý odtieň, mali by ste odtieň s kozmetickou ceruzkou. To pomôže dodržať požadovaný tvar, správne držať líniu od nosa k chrámom. Niektorí ľudia kupujú podsvietené pinzety na obočie, aby odstránili všetky chĺpky, dokonca aj tie nenápadné.

Užitočné tipy pre začiatočníkov

Ak chcete správne orezať dlhé okraje, musíte najprv preskúmať tvar tváre, smer rastu vlasov. Príliš tenká čiara bude vyzerať vulgárne, vlasy fúzované pri moste nosa dávajú tváru ponurý a vážny výraz. Rezané obočie alebo štipka závisí od ich hrúbky, farby, prirodzeného tvaru.

Niektoré dôležité pravidlá:

 • Pinzeta na obočie sa najlepšie používa s určitými zručnosťami. Ak nie sú žiadne skúsenosti s trhaním, môžete odstrániť prebytočné vlasy.
 • Orezávač obočia by mal byť so špeciálnou tryskou. Pomôže zmeniť tvar presného pohybu ruky, upraviť tvar ohybu.
 • Manikúrne nožnice na rezanie by sa mali kupovať malé, s krátkymi plochými čepeľami.
 • Použite zastrihávač nie viac ako raz za mesiac. Štiepanie vlasov pinzetou sa odporúča každé 3-4 týždne, keď rastú.
 • Ak sú chlpy strihané príliš krátko, budú sa štetiny držať v rôznych smeroch. To nie je možné, inak nebude možné dať krásnu formu aj s gélom so silným modelovacím efektom.
 • Niektoré dievčatá používajú čepele holiaceho strojčeka, holenie chĺpky pozdĺž hornej a dolnej hrany. Je prísne zakázané to robiť, po 4-5 dňoch sa na tomto mieste objavia tmavé štetiny. Bude to vyzerať divne a škaredo.

Existuje len jeden spôsob, ako zahusťovať obočie, keď ich neškrabaním použijete ceruzku. Maskovacie plešaté miesta potrebujú tenké ťahy v smere rastu od nosa po chrámy. Vlasy rastú dlhú dobu, asi 3-4 týždne, takže by mali byť odstránené s presnými pohybmi. Ani hlasné zvuky, ani vzrušenie alebo chvenie rúk by nemali odvádzať pozornosť od postupu.

Dodržiavanie týchto jednoduchých pravidiel pomôže upraveným okrajom upravený vzhľad a krásny tvar. Po vykonaní 2-3 procedúr sa objaví skúsenosť, strach z chyby pri rezaní zmizne. Je potrebné pripomenúť, že nesprávna starostlivosť môže viesť k plešovým miestam, spomaliť rast vlasov. Ak si nie ste istí svojimi schopnosťami, je lepšie obrátiť sa na skúsených špecialistov.

Loading...