Ako odstrániť nalepené riasy: výber a vlastnosti aplikácie

Zdá sa, že mihalnice - veľmi malá časť ženského vzhľadu. Ale zároveň sú mihalnice a obočie takmer rozhodujúce, pričom tvoria nielen celkový dojem, ale aj výraz tváre. Niet divu, že ich vzhľad musí venovať takú pozornosť.

Falošné riasy

Existuje mnoho metód na získanie dlhých, nadýchaných, elegantne zakrivených rias. Dá sa to urobiť veľmi jednoduchým spôsobom - pomocou špeciálnej maskary a uchýliť sa k procedúram, ktoré sú oveľa zdĺhavejšie a zložitejšie - napríklad vybudovať. Falošné riasy v tomto zozname sú najlepšou kombináciou medzi výsledkami, nákladmi a jednoduchosťou.

Existuje niekoľko typov takýchto riešení. Ako odstrániť falošné riasy doma, záleží na tom, aký druh bol použitý na dekoráciu.

 • Nosníky - 3-4 chlpy sú zapínané v jednom zväzku. Aplikuje sa rôznymi spôsobmi: môžete držať 1 zväzok len v rohu oka, aby sa rezná mačka. Môžete zapnúť niekoľko, dáva riasy načechraný. Na dosiahnutie maximálneho efektu môžete pripojiť trámy zvnútra von. V tomto prípade je potrebné aplikovať nosníky rôznych dĺžok tak, aby riasy mali vo všeobecnosti prirodzenejší vzhľad.

Je zrejmé, že lepenie lúčov trvá veľa času a vyžaduje veľkú starostlivosť. Ich streľba je tiež veľmi ťažká.

 • Jednodielne dlhé alebo objemné chlpy, ktoré sa držia na 1-2 kusoch, aby vytvorili dojem silnejších a dlhších rias. Toto je najúspešnejšia možnosť „dňa“, pretože vyzerá čo najprirodzenejšie.

 • Stuha - vlasy nalepené na špeciálnu pásku. Páska je zasa upevnená na okraji rastu vlasov. Postup pripútania a odstránenia je oveľa jednoduchší, ale pohľad je oveľa neprirodzenejší. Model sa často používa na vytvorenie tematického obrazu: chlpy sú zdobené kamienkami, leskmi, dávajú im nezvyčajnú farbu.

 • Zvlášť veľkolepé možnosti tohto druhu sa nazývajú dekoratívne. Takéto modely a priori sa nemôžu zdať prirodzené, naopak, sú navrhnuté tak, aby zasiahli a pritiahli pozornosť. Používajú sa ako farebné, tak lesklé kamienky a forma, ako napríklad model, v ktorom riasy vytvárajú určitý ornament.

 • Pás na pol storočia - v skutočnosti je určený na montáž len na vonkajšiu časť oka. Vyzerajú prirodzenejšie, dávajú pohľadu väčšiu hĺbku a vizuálne menia strih - účinok mandľových alebo mačacích očí. Pre začiatočníkov je toto riešenie najlepšie: odlupovať falošné riasy tohto druhu je oveľa jednoduchšie, a to aj bez použitia služieb profesionála.

Voľba falošných rias sa samozrejme neobmedzuje len na tento typ. Je potrebné zvoliť dĺžku podľa veľkosti a strihu oka, ako aj tvaru obočia. Výber farby nie je o nič menej dôležitý: chlpy sa spravidla snažia zvoliť tmavšie, aby sa vzhľad stal hlbším, avšak pre dekoratívne možnosti sa častejšie používa kombinácia čiernych a farebných chlpov. Ohýbanie je potrebné aj na rozumné vyhodnotenie: silne zakrivené umelé riasy v kombinácii s "natívnym" priamym vzhladom nie sú len neprirodzené, ale nedbalé.

Tipy, ktoré vám pomôžu odstrániť vaše riasy sami:

Technologické funkcie

Je možné fixovať falošné riasy na vlastnú päsť: s fixáciou jednotlivých modelov nevznikajú problémy. Stuha, napriek tomu, že sú odporúčané pre začiatočníkov, si vyžaduje viac zručnosti, hlavne vďaka tomu, že páska pozdĺž okraja rias nie je vždy okamžite a presne upevnená. Nosníky bez dostatočnej skúsenosti sa neodporúčajú.

Vlasy sú pripevnené pomocou špeciálneho lepidla na báze kyanokrylátu. Kompozícia má takmer okamžitý účinok, takže fixácia musí byť vykonaná rýchlo. Preto, ak je páska alebo zväzok aplikovaný nesprávne alebo príliš pomaly, bude potrebné okamžite, a nie večer, keď je potrebné odstrániť make-up, prostriedok na neutralizáciu lepidla.

Môžete odstrániť riasy bez špeciálnych nástrojov. Je dôležité, aby vybrané riešenie spĺňalo niekoľko požiadaviek:

 • nedráždi pokožku očných viečok, čo vylučuje akékoľvek kozmetické kvapaliny obsahujúce alkohol;
 • nespôsobil alergie - tu sa musíte zamerať na individuálne vlastnosti a citlivosť na určité komponenty;
 • rozpustené lepidlo - separácia umelých rias by mala byť čo najhladšia, bez námahy. Ak je s odstránením aspoň nejaký problém, potom nástroj nie je vhodný.

Voda s mydlom alebo šampónom vôbec nerieši žiaden problém. Lepidlo polymerizuje pri sušení a vytvára zlúčeninu odolnú voči vode. Na jeho rozpustenie je potrebná olejová fáza.

Postup odstránenia

Ako odstrániť falošné riasy na povahe nástroja je takmer nezávislý. Použitá technológia je rovnaká.

 1. V prvom rade je potrebné zabezpečiť dobré osvetlenie, inak budú chlpy oddelené na dotyk.
 2. Tampon alebo bavlnený tampón je impregnovaný škrabkou.
 3. Umývajte umelé riasy od vonkajšieho okraja. Kompozícia nie je trela, pohyby sú veľmi ľahké, v prípade potreby opakované 2-3 krát. Počas 3-4 minút by sa lepidlo malo úplne rozpustiť.
 4. Vlasy sú držané prstami, opäť tampón pozdĺž okraja a jemne oddelené.
 5. Po zákroku sa odporúča umyť oči teplou vodou doma a ešte lepšie - harmančekovou tinktúrou a tinktúrou nechtíka, aby sa zabránilo možnému zápalu.

Falošné riasy môžu byť jednorazové alebo určené na dlhodobé použitie. V prvom prípade ich môžete odstrániť prstami. V druhej musíte použiť pinzetu: chĺpky sa zachytia vo vonkajšom rohu oka čo najbližšie k viečku, jemne ich zdvihnite tak, aby zaujali kolmú polohu vo vzťahu k "natívnym" riasam a potom sa oddelte.

Špeciálny produkt

Špeciálny nástroj na odstraňovanie falošných rias sa nazýva debonder. Môžete si ho kúpiť v kozmetickom obchode av lekárni. Skladá sa zo špeciálnych rozpúšťadiel - zvyčajne acetónu a ďalších zložiek, ktoré zmäkčujú jeho pôsobenie.

Debonder je najúčinnejšia a najjednoduchšia kompozícia na odstránenie a je vhodná na použitie akéhokoľvek druhu lepidla a umelých rias. Nemá vplyv na štruktúru vlasov, syntetických aj prírodných. Jeho acetón však môže spôsobiť podráždenie. Preto pred pokračovaním lepenia a odstraňovania chĺpkov stojí za to vykonať kožný test a uistiť sa, že vôňa acetónu nemá nadmerný účinok.

Alternatívne metódy

Ako odstrániť falošné riasy nielen v kozmetickom salóne, ale aj doma? S potrebnými skúsenosťami a presnosťou je to jednoduché a môžete použiť aj špeciálne zloženie a alternatívne metódy.

 • Lepidlo sa dokonale rozpúšťa vo väčšine olejov s pomerne hustou konzistenciou. Najčastejšie sa v domácich procedúrach používa ricínový olej, lopúchový olej, olivy, mandle. V extrémnych prípadoch môžete použiť slnečnicu, ale, samozrejme, rafinované, inak bude ťažké zbaviť sa špecifického zápachu.

 • Môžete použiť obvyklý výživný tuk krém, najlepšie pre deti, pretože druhý neobsahuje zložky, ktoré spôsobujú alergie. Technológia odstraňovania je rovnaká: vatový tampón alebo tyčinka je impregnovaná krémom a spracovávajú sa mihalnice. Rozpúšťanie lepidla trvá dlhšie, pretože koncentrácia oleja v kréme je nižšia.

 • Na tento účel je vhodný aj bežný odstraňovač make-upu. Jeho konzistencia je vhodnejšia na ošetrenie rias, ale rozpúšťanie trvá dlhšie.

Po oddelení chĺpkov je potrebné pozorne sa pozerať na očné viečka: na rastovej línii a na samotných riasach môžu byť zvyšky lepidla. Odstráňte ju rovnakým liekom: navlhčite vatový tampón olejom, krémom alebo špeciálnou zlúčeninou a ošetrite pokožku.

Ako odstrániť falošné riasy? Môžete použiť špeciálny produkt alebo domáce opravné prostriedky. Hlavná vec v tomto postupe je byť opatrný a neoddeľovať chĺpky silou, inak môžete poškodiť vlastné riasy.

Loading...