5 dôvodov, prečo sa dievčatá obávajú krátkeho účesu

Rachot kaderníckych nožníc, bzučiak na písacom stroji, kučery roztrúsené po podlahe, ktoré boli tvoje pred chvíľou. Ak vás tento obrázok zavedie do stavu predinfarktom, potom ste si istí, že ste vlastníkom závistivých vlasov, ktoré považujete za svoju hlavnú dekoráciu. Ale - prekvapenie! - v modernom svete, vyzývajúc tradičné základy v každej možnej oblasti života, sa to deje iným spôsobom.

S účesom, rovnako ako oblečenie alebo správanie, tam je vždy problém voľby. Rozdeľujeme všetky možnosti pre tradične ženský a "patsansky". Rozdelenie, samozrejme, znie trochu divoko pre náš čas - ako keby chlapci nenosili dlhé vlasy, popierajú existenciu ružovej farby a nevedia, ako sa správať alebo flirtovať - ​​ale chápete, čo tým myslím, že? Hovorte vďaka rodovým stereotypom.

Takže, čo je problém "patsanskih" veci? Prečo sa tak málo dievčat rozhodne ísť týmto spôsobom v štýle? Oooh, máme v hlave toľko švábov, ktorí sú pripravení šepkať "správnu" odpoveď, že aj tí najodvážnejší budú stokrát premýšľať!

Strach zo zmeny seba

Je relatívne ľahké oholiť sa pod nulou (aspoň čiastočne), keď experimentujete s vlasmi celý život: zosvetlíte, zvlníte, odrežete sa tvorivým impulzom a potom sa znova pustíte. Ak sa môžete s týmto klanom stotožniť, potom si pravdepodobne pamätáte viac ako raz samovoľné rany a periodické apelácie "Hej, chlapče" od detstva.

Ale ak dlhé kučery s vami od útleho veku, je takmer nemožné rozhodnúť. Dokonca aj námestie bude pomerne ťažké vymeniť za módne a štýlové, ale absolútne cudzinec pre vás účes.

Myslite: Ak naozaj cítite, že zmena je oneskorená, ale vy sa bojíte konať radikálne, môžete začať čiastočne prejsť na "temnú stranu", s mierne oholenými vlasmi v chráme alebo na spodnej časti krku. Dĺžka zostane s vami, a môžete vždy zakryť škody spôsobené, ak si myslíte, že to nie je vaše po všetkom. A potom kto vie: možno budete postupne chcieť svoj plán úplne stelesniť.

Reakcia spoločnosti

Naša spoločnosť ešte nie je zvyknutá na odchýlky od „normy“, ktorej obraz sa vytvoril už niekoľko desaťročí a dokonca storočia: či už ide o krátky účes na dievčati alebo o dlhé vlasy chlapca, vždy bude niekto, kto sa s vami stretne s bezdotykovými otázkami ako „A ako hľadá váš manžel? alebo subring ako "Tam je dieťa chodí s rovnakým účesom ako je ten váš!" A aby som bol úprimný, občas z postranných pohľadov, v ktorých je záujem zmiešaný s nepochopením, dostanete trochu unavený, a niekedy s miernou závistou pozrieť sa na elegantné vlasy priateľiek. Stručne povedané, ultraširoký účes nie je jednoznačne pre tých, ktorí sú veľmi citliví na verejnú mienku.

Zabudnite: Nebudeme hovoriť, že by ste sa nemali starať o názory iných ľudí. Ak človek hovorí, že nie je narušený názormi iných ľudí, potom s výnimkou niektorých duševných porúch leží. Faktom je, že premýšľať o reakcii spoločnosti je absolútne normálne pre takú sociálnu bytosť ako človek, ale bez ohľadu na to, či chcete šokovať ľudí alebo sa bojíte odsúdenia, faktom zostáva: väčšina zmien vo vašom živote pôjde hlbšie , Muž na teba pozrel. Ten muž bol prekvapený. Človek zabudol. Keď sa stretnete s niekým podivným podľa vašich štandardov na ulici, urobíte to isté. Robia to všetko, takže sa nemusíte starať o to, čo hovoria ľudia.

Problémy v práci / škole

V tomto ohľade, extrémne krátke ostrihanie je ako tetovanie, len tetovanie budete mať možnosť skryť, as vlasmi nemáte žiadne možnosti. Samozrejme, v slobodných a kreatívnych profesiách sa o to nikto nebude starať, ale ak nie ste zbavení plánov na kariéru vo veľkej spoločnosti alebo ambície vo vedeckej oblasti, mohlo by to byť prekážkou.

Myslite: Tu bude všetko závisieť od autorít. Ľudia s demokratickejšími názormi budú radi akceptovať dobrého profesionála, ale väčšina zamestnávateľov má menej názorov a ak musíte pracovať s klientmi vo vážnej sfére, šance na neúspech sa budú exponenciálne zvyšovať. A ak bob na pracovisku nikoho neprekvapuje, potom oholenú whisky alebo účes la Shelby-Darmody určite urobia veľa hluku.

Strach z bytia sám

Sme zvyknutí veriť, že ženskosť nie je len v správaní a ideológii, ale aj vo vzhľadu a vlasy tu hrajú takmer rozhodujúcu úlohu. Ženskosť je zase kľúčom k veľkej láske a šťastnej rodine, ako v rozprávkach z detstva. V istom zmysle nie je jediná princezná Disney s trojmilimetrovým "ježkom" alebo aspoň ultralehkým fazuľou, čo znamená, že kňazi na to nie sú k dispozícii.

Zabudnite: Ženskosť v tradičnom zmysle je veľmi podivný pojem, ktorého význam pre skutočne šťastné vzťahy je prehnaný. Ak tajomstvo úspechu boli dlhé vlasy, šaty a zručnosti skladovania krbu, potom by sme zabudli, aký je rozvod. Dosiahnutie harmónie je omnoho ľahšie, ak je partner vnímaný predovšetkým ako človek a až potom ako muž alebo žena, a potom sa bude venovať viac pozornosti nie stelesneniu rodových stereotypov, ale vzájomnému porozumeniu a spoločným záujmom.

Miesto bez návratu

Keď sú pokusy s vlasmi redukované na "Bol som strih presne namiesto kaskády", môžete vyrovnať následky zlého zážitku v pomerne krátkom časovom období, hoci to, čo sa tu môže skryť, aj takéto malé kadernícke zlyhanie môže vyradiť niektoré z veľkého sexu z rovnováhy a spôsobiť depresiu. Teraz si predstavte, že ste sa rozhodli pre veľmi krátky strih a výsledok vás sklamal. Vyrastať vlasy aspoň do auta môže trvať asi rok, a môžete len snívať o pľuvať v najbližších niekoľkých rokoch. Ste na to pripravení?

Myslite: Ak máte tendenciu ľutovať rozhodnutia a stratiť zlé momenty v hlave znova a znova, potom krátky účes môže spôsobiť veľké frustrácie. Táto možnosť je väčšia pravdepodobnosť pre tých, ktorí nie sú príliš vážne o neúspešných pokusoch, pretože nikto vám nemôže zaručiť, že sa vám bude páčiť krátky účes.

Nikto sa nemôže rozhodnúť, aký účes nosíte, ale neberte ho príliš vážne. Na konci, je to len vlasy, a na programe veľa ďalších otázok, ktoré vyžadujú vašu pozornosť. Mimochodom, väčšina dievčat je veľmi krátka a veľmi krátka, takže ak ste sa rozhodli v ich prospech, potom choďte do kaderníctva!

 

Loading...