Ako sa starať o sivé vlasy, aby vlasy vyzerajú štýlovo

V posledných rokoch sa sivé vlasy stali jedným z najpopulárnejších trendov. V salónoch v požiadavkách farbenie v popola, šedých odtieňoch alebo v technike soli a korenia. Ale pokiaľ ide o prírodné, prírodné sivé vlasy, v tomto prípade je sotva možné nájsť aspoň jednu nadšenú ženu. Koniec koncov, tento stav vlasov je spojený so starnutím pre mnohých, a nie vôbec s módnymi trendmi.

Ak však organizujete správnu starostlivosť o sivé vlasy, budete mať tiež dôvod byť hrdí na svoj účes. Biele pramene môžu byť natreté tak, aby boli neviditeľné, alebo naopak, aby boli zdôraznené a aby boli expresívne, s použitím špeciálnej kozmetiky.

Sivé vlasy

Ak človek netrpí závažnou genetickou patológiou nazývanou albinizmus (vrodená absencia pigmentácie kože, vlasov, očí), potom jej kučery majú určitú farbu: svetlo, hnedú, čiernu a červenú.

Aký druh tienenia budú pramene závisieť od pomeru pigmentov v štruktúre chĺpkov. Sú produkované špeciálnymi bunkami, melanocytmi, umiestnenými vo folikuloch. Vďaka ich činnosti majú kučery, ktoré rastú späť, svoju vlastnú farbu.

Ako telo starne, melanocyty začnú fungovať nepravidelne a potom prestanú produkovať melanín úplne. Z týchto folikulov začnú rásť sivé vlasy, ktoré sa spočiatku môžu javiť ako sivé a potom biele. Už existujúci pigment sa postupne vymyje z vlasov, jeho miesto je obsadené dutinami. teda Hlavným rozdielom medzi sivastými a pigmentovanými kučerami je ľahšia, hrubšia štruktúra. Sú ľahšie rozbiť a elektrizovať, ťažšie ležať.

Mimochodom. Niekedy môžete počuť názor, že sivé pramene sú hrubšie ako obvykle. Je to však optická ilúzia, najmä ak sa bielené vlasy objavujú v tmavých vlasoch. Pre presvedčivosť, pamätajte na vyhlásenie, že biela farba zapĺňa.

Váhy kučier, ktoré stratili svoj pigment, sa zdvihnú. Z tohto dôvodu Šedivé vlasy nie je tak ľahké natrieť: umelý odtieň na takýchto vlasoch sa nedrží dobre, rýchlo sa vymyje. Okrem toho po asi 50 rokoch dochádza k zmenám mazových žliaz.

Kvôli menšiemu množstvu vylučovaných mazových sekrétov sa vlákna, ktoré začínajú sivú, stávajú suché. Je zrejmé, že v takých podmienkach by mala byť starostlivosť o sivé vlasy výnimočná, pretože kučery sa stanú bezbrannými a vyžadujú si vašu pozornosť.

V súvislosti so zmenami v práci melanocytov je skutočnosť, že mnohé svetlovlasé deti sa stávajú majiteľmi tmavších vlasov s vekom.

Pravidlá starostlivosti

 1. Postarajte sa o hydratáciu vlasov. Používa sa na starostlivosť o profesionálne náradie alebo recepty tradičnej medicíny. Takéto opatrenie pomôže zbaviť striebristých prameňov tuhosti, sucha.
 2. Na rovnaký účel použite dostatočné množstvo čistej vody: 1,5-2 litrov denne.
 3. Upravte si diétu. Musí nevyhnutne obsahovať potraviny bohaté na bielkoviny, vitamíny skupiny B, železo, vápnik, zinok, kremík. Všetky tieto prvky sú užitočné pre starostlivosť o sivé vlasy a štruktúru kučier, najmä tých, ktorí začínajú sivú. Jedzte mäso, strukoviny, zeleninu, zeleninu a ryby, ktoré obsahujú Omega-mastné kyseliny.
 4. Vyhnite sa jedlám rýchleho občerstvenia a múky.
 5. Predám kozmetiku určenú na starostlivosť o sivé vlasy. Znamená a bude pristupovať k poškodenej, maľovanej hlave. V ich zložení musia byť rastlinné extrakty, oleje, vitamíny, D-panthenol, koenzým Q10 je tiež žiaduci (podporuje omladenie a regeneráciu buniek, zhutnenie štruktúry prameňov).
 6. Snažte sa nepoužívať na nanášanie peny, laku, vosku, aby sa na hlave nevytvoril pocit slamy.
 7. Buďte žiarlivý na všetko, čo berie vlhkosť z kučier: nechoďte na slnku s odkrytou hlavou, navštívte bazén s čiapkou na kúpanie, vyhnite sa častému používaniu sušiča vlasov, kulmy, žehlenia.
 8. Eliminovať zlé návyky, naučiť sa vyrovnať sa so stresovými situáciami a depresiami, sledovať režim dňa a snažiť sa získať dostatok spánku. To všetko tiež ovplyvňuje stav vlasov a starostlivosť o sivé vlasy.
 9. Ak je to možné, snažte sa robiť bez permeácie a farbenia permanentných zlúčenín. Samozrejme, to všetko môže zmeniť vzhľad pre lepšie a skryť sivé vlasy, ale tiež má silnejší vplyv na pramene po 50-60 rokoch.
 10. Odmietnuť farebnosť a zvýraznenie kontrastu.
 11. Zastrihávajte rozrezané konce pravidelne, aby ste sa ľahšie postarali o vaše sivé vlasy a uľahčili styling.
 12. Snažte sa chodiť s voľnými kučeravkami, a tiež aby ste ich nepozbierali do copu alebo copu, pokiaľ sa v dospievaní (v dôsledku genetiky alebo v dôsledku zdravotných problémov) neprejaví prevalencia. V dospelosti, takéto účesy sú nevhodné, a lúč pridáva niekoľko rokov.
 13. Výber štýlový účes, prestaňte svoj výber na možnosti námestí, bob alebo Pixie. Starostlivosť o sivé vlasy bude jednoduchšie a nový obraz vás vizuálne omladí.

Rada. Ak je tam malé strieborné vlasy, úspešný účes vám pomôže správne ho maskovať, bez toho, aby ste sa uchýlili k maľbe.

Spôsoby a prostriedky pre sivé vlasy

Plánovanie starostlivosti o sivé vlasy je potrebné s prihliadnutím na to, koľko vlákien ste zmenili na bielusú rozložené pozdĺž hlavy vlasov: rovnomerne alebo lokalizované na jednom mieste. Niekedy je dostatok balzamu na odtieň alebo vhodný účes na skrytie prvých strieborných chlpov.

V prípade úplne vybielených kudrliniek si musíte vybrať, vymaľovať ich alebo odtieňovať, skrývať alebo zdôrazňovať.

Okrem toho, medzi prostriedkami na starostlivosť o sivé vlasy by mali byť lieky, ktoré budú vyživovať, posilňovať, zvlhčovať a liečiť kučery.

tónovanie

Tónovacie balzamy a toniká - jemné výrobky pre ženy, ktoré nechcú ďalej poškodzovať sivé vlasy čpavkom alebo peroxidom, hľadajú nový imidž alebo sa starajú o starostlivosť o sivé vlasy. Môžete si vybrať farbu, ktorá je blízka hlavnej farbe kučier, a masku malé množstvo striebra na pramene. Kardinálne farbené tonikami nebudú úspešné.

Ďalšou možnosťou je zlepšenie šedivej vlasovej toniky, ktorá pokrýva všetky vlasy. Mnohí výrobcovia ponúkajú pre tieto špeciálne balzamy s náznakmi perly, dymovej ružovej, perly, striebra, popola, dymovej topaz.

Obľúbené produkty v tomto segmente sú Estel (LOVE nuance, séria Solo Ton), Tonic Rocolor, Color Lux od Belita Vitex a ďalšie produkty.

Okrem toho Tónovaním môžu byť polostále farbivá, Tiež sa nazývajú non-amoniak alebo benígne. Koncentrácia agresívnych chemických zložiek v takýchto prípravkoch je minimálna a účinok trvá dlhšie ako v prípade tonika. Môžete si vybrať z fondov Londa, Matrix, Kapous, L'Oreal a ďalších výrobcov.

farbenie

Pre mnoho žien, šedá starostlivosť o vlasy je pravidelné farbenie, ktoré skrýva stopy striebra na ich vlasy. Existuje niekoľko možností pre farbivá:

 • perzistentné zlúčeniny amoniaku. Mnohí výrobcovia zaručujú, že tieto výrobky sú 100% zakrývajúce sivé vlasy v akomkoľvek objeme. Avšak, aby sa zapojili do trvalých farieb v dospelosti, nestojí za to, inak ešte viac kazí kučery. Dobré recenzie si zaslúžia L'Oreal Paris Preferencie preferencie, Phytolini Palette, Garnier Color naturals a iní;

 • semi-rezistentné liečivá omývané rýchlejšie s prameňmi a skôr sfarbenými, než natretými. Preto by ste nemali vyberať odtiene, ktoré sú nápadne odlišné od vašej hlavnej farebnej schémy, ako aj veľmi tmavú paletu. Rastúce korene okamžite rozdajú všetky vaše tajomstvá;

 • henna a basma - prírodné zložky, s ktorými sa môžete starať o sivé vlasy a dodať mu bohatú farbu. Tieto nástroje sa zvyčajne používajú v tandeme a nie samostatne. Konečný odtieň závisí od proporcií. Z minusov - suché kadere a zle vhodné pre blondínky.

Varovanie! Niekedy, aby sa dosiahol požadovaný odtieň, je potrebné niekoľko krát za krátky čas farbiť pramene hnacou a basmou. Ďalšou možnosťou je zvýšiť dobu zdržania zmesi na kučery, až na 5-6 hodín.

Ďaleko od striebra vo vlasoch môže byť farbené. Je tu špeciálny druh sivej srsti, tzv. Sklovec. V tomto prípade sú kučery veľmi hrubé a tvrdé a vlasové šupiny sú obzvlášť tesne priliehajúce a neumožňujú preniknutie umelého pigmentu dovnútra. V tomto prípade môžete zlyhať aj pri pretrvávajúcom zložení.

Majitelia Vitreous Gray musia vlasy pripraviť na farbenie akýmkoľvek spôsobom:

 • používať Mordonovu masážnu techniku. Na bielené suché kučery dať 1,5-3% oxidačné činidlo. Zdvihne kutikulu a uvoľní vlasový hriadeľ, čím sa stane poddajným pre náter. Oxid sa nevypiera, pramene sa zmáčajú uterákom a sušia sa sušičom vlasov. Potom môžu byť natreté;
 • vykonávať pred pigmentáciu, Aby ste to mohli urobiť, musíte rozptýliť farbivo v mierne vlhkých vlasoch, ktoré sú svetlejšie ako tie, s ktorými budete maľovať vlasy. Nie je nutné pridávať vodu, nie je potrebné produkt umyť. Po 20 minútach môžete maľovať ako obvykle.

Pre oba postupy sa používa perzistentná amoniaková farba.

Profesionálne prípravky

Jedným zo spoločných problémov, ktorým čelia majitelia vlasov so sivou farbou, je žltosť. Vyzerá to ako reakcia prameňov na slnko, nikotín, chlór a ďalšie faktory.

Starostlivosť o sivé vlasy zahŕňa použitie špeciálnej kozmetiky, ktorá neutralizuje žltý odtieň a dodáva kučerám ušľachtilú striebornú farebnú schému:

 • pojembalzam zo série Anti-yellow effect;
 • Cutrin, odtieňové šampóny Pearlescent a Silver Frost;
 • Kapous, tónovací šampón Blond Bar;
 • Matrix, Farba Obsessed So Silver šampón a ďalšie produkty.

Ak sa staráte o sivé vlasy, je zníženie ich počtu, dávajte pozor na tieto výrobky:

 • Šampón so sivými vlasmi TianDe Master Herb - stimuluje produkciu prírodného pigmentu, čiastočne vracia vlákna rovnakej farby;
 • Reparex lotion - robí striebro na kučeraní menej nápadné;
 • Striekaný sprej - zabraňuje vzniku sivej srsti, zlepšuje vlasovú štruktúru. Existujú aj iné lieky podobného spektra účinku.

Ľudové recepty

1. Výživná maska ​​s ricínovým olejom starostlivosť o sivé vlasy doma:

 • Vezmite 1 polievkovú lyžicu hlavnej zložky;
 • pridajte 2 kuracie žĺtky a 2 polievkové lyžice čerstvého kefíru;
 • všetko zmiešajte a mierne zahrejte;
 • šírenie na prameňoch;
 • pol hodiny zakryte hlavu polyetylénom a uterákom.

2. Maska, ktorá pomôže odstrániť žltnutie zo sivých vlasov:

 • vytlačiť šťavu z polovice citróna;
 • zmerajte presné množstvo a pridajte dvakrát toľko olivového oleja;
 • šíri na kučery, zabalte si hlavu na 40 minút.

3. Vývar z koreňa lopúcha pre starostlivosť o sivé vlasy:

 • mletie surovín. Budete potrebovať 1 polievkovú lyžicu:
 • prázdne miesto naplňte pohárom vriacej vody;
 • varte asi 10-15 minút (požiar by mal byť slabý súčasne);
 • filter a ochladenie;
 • trieť do pokožky hlavy a liečiť kučery.

4. Tieniaca maska starať sa o sivé vlasy a dať im krásny tón. Vhodné len pre majiteľov hnedých a tmavých blond prameňov:

 • kombinovať bezfarebnú hennu s kakaovým práškom, kyslou smotanou a olejom lopúcha. Množstvo každej zložky je 1 polievková lyžica;
 • pridať kurací žĺtok a kapsulu vitamínu E;
 • mierne sa zahriať na vodnom kúpeli a aplikovať na kučery;
 • O hodinu neskôr si umyte vlasy šampónom, aplikujte balzam.

5. Harmanček a cibuľové vývary pre blondínky. Vhodné pre sivé vlasy, ktoré sa práve začali objavovať na hlave:

 • varte 100 gramov harmančekových kvetov s litrom vriacej vody. Nechajte pôsobiť pol hodiny, pretiahnite a rozprestrite na pramene;
 • alebo vyrobte tinktúru z 30 gramov cibuľovej šupky a 200 mililitrov vody. Aplikujte na umyté kučery.

Rada. Masky na sivé vlasy možno vykonať 2-3 krát týždenne.

Starostlivosť o sivé vlasy nie je zvlášť náročná, ale proces si vyžaduje individuálny prístup. Pozrite sa, koľko prsníkov sa objavilo na vašich vlasoch, ako sa nachádza: na jednom mieste alebo rozptýlené po celej hlave. Na základe toho sa rozhodnite, ako presne si vlasy upravíte - farbenie, strihanie alebo tónovanie.

Šedivé vlasy sú zvláštnym stavom vlasov a nielen jej vzhľad, ale aj zdravie vlasov ako celku závisí od správnej starostlivosti.

Loading...