Farbenie tmavej a svetlej vlasovej toniky: vlastnosti a spôsob aplikácie

Zmena farby vlasov je najbežnejší spôsob, ako ovplyvniť váš vzhľad. Časté farbenie aj najbezpečnejšími farbami však vedie k oslabeniu a suchosti prameňov. Vlasové farbivo vám umožní zmeniť tmavý blond odtieň na červenú, ale nepoškodzuje vlastné vlasy.

Tonic a farba: aký je rozdiel?

V skutočnosti je to tiež farbivo, ale má významný rozdiel od farby. Ak chcete pochopiť rozdiel, musíte pochopiť mechanizmus farbenia.

Každá farba obsahuje 2 zložky - odfarbovacie činidlo a skutočnú farbu. Potreba predbielenia vlasov vzniká v dôsledku štruktúry vlasového drieku:

 • jeho vonkajšia vrstva, kutikula, je šupinovito podobné bunky pevne zabalené. Zabraňujú strate vlhkosti, chránia vlasy pred mechanickým poškodením, ale sú úplne transparentné. Vplyv na farbu kožičky nemá;
 • stredná vrstva - kôra, poskytuje pružnosť a pevnosť. Práve tu sa nachádza prírodný farbiaci pigment a tu dochádza k vlastnému sfarbeniu: nahradenie prírodného pigmentu umelým farbivom;
 • vnútorná vrstva je dreň, zadržiava vlhkosť a určité množstvo živín.

Ak chcete zmeniť farbu, je potrebné nahradiť prírodný pigment umelým. Za týmto účelom sa vlasy najprv ošetria silným oxidačným činidlom, napríklad peroxidom vodíka. Táto látka čiastočne poškodzuje pokožku, preniká do kôry, uvoľňuje ju. Okrem toho peroxid reaguje s prírodným pigmentom a neutralizuje ho. V dôsledku toho vlasy strácajú svoju farbu.

Farbenie je, že umelý pigment preniká do voľnej kôry a zaujme miesto prirodzeného. Týmto spôsobom môžete zmeniť akýkoľvek odtieň: urobiť tmavé vlasy svetlé a blond vlasy červené. V skutočnosti, farba počiatočného pigmentu nezáleží, avšak s veľkým počtom brunetiek, napríklad, brunetky musia napríklad opakovať postup bielenia, pretože nie je tak jednoduché neutralizovať veľké množstvo melanínu naraz.

Tonic je úplne iný. Zloženie prírodného pigmentu nemá vplyv na zloženie, jeho úloha je iná. Farbivo tonikum sa ukladá a absorbuje do hornej vrstvy vlasového hriadeľa - kutikuly, ktorá v skutočnosti maskuje prirodzený odtieň. Odtiaľ a vlastnosti prostriedkov: krehkosť výsledku, pretože pigment nie je v priemere, ale len vo vonkajšej vrstve a vysokej bezpečnosti.

Silné a slabé stránky

Tento nástroj má menej energie ako farba. Pretože pigment v skutočnosti zostáva na povrchu vlasov, nie je možné hovoriť o významnej zmene farby. Aj keď v tejto veci existujú výnimky. Ale na druhej strane, každá žena môže farbiť hlavu tonizujúcimi vlasmi: s tmavými kučeravkami, so svetlom, so suchými, po perm a tak ďalej.

Výhody tonika sú veľmi početné:

 • tonikum neprenikne do hĺbky vlasov, respektíve si zachováva svoju štruktúru. Dokonca aj kožička je rozbitá do veľmi malého rozsahu. A so suchými vlasmi, kde pokožka a kortex sú už príliš voľné, tonikum dokonca prispieva k určitému posilneniu prameňov;
 • zloženie neovplyvňuje obsah vlhkosti v vlasovom šupke, a preto jeho použitie nevedie k suchosti a krehkosti;
 • vlasy po farbení nepotrebujú žiadnu špeciálnu starostlivosť. Samozrejme, bolo by nerozumné aplikovať šampóny na hlboké čistenie, pretože tonikum sa na vlasoch neuchováva;
 • doma je rovnako ľahké maľovať kučery ako v salónoch. Na to nie sú potrebné žiadne špeciálne zručnosti alebo nástroje;
 • v zložení nástroja nie sú žiadne agresívne látky, ako sú zlúčeniny čpavku alebo peroxid vodíka;
 • pomerne málo toník zahŕňa vitamínové komplexy a mazacie oleje;
 • Tónovacie prípravky ponúkajú extrémne široký farebný rozsah, vrátane nielen prírodných tónov, ale aj tých exotických. Mimochodom, je to svetlá nezvyčajná farba - červená, modrá, fialová, je ľahké položiť si na blond a hnedé vlasy. Dokonca aj brunetky môžu maľovať pramene v červenej farbe s tonikom.

Nevýhody, alebo skôr nepríjemné vlastnosti nástroja, zahŕňajú nasledujúce vlastnosti:

 • výsledok sa koná na prameňoch najviac dva týždne. Na druhej strane je teda ľahké meniť obrázok každé 2 týždne, pretože odtieň sa pravidelne oplachuje bežným šampónom;
 • zmena farby môže byť len niekoľko tónov. Jasné farby sú výnimkou. Červená a modrá bude na každom kučere;
 • sivé vlasy, bohužiaľ, nie je možné farbiť tonikum;
 • by sa mali považovať za zmenu odtieňa na vlasoch príslušnej farby. Takže čierna po tónovaní s tonikom sa dá získať len na tmavých blond prameňoch, zatiaľ čo blondínka sa v najlepšom prípade stane popolavou blondínkou. Ružová na veľmi ľahkých kučerach získava elektrický jas a na tme vytvára len svetlý, takmer nepostrehnuteľný odtieň. Ale červené farby - víno, vínová, mahagón, sú veľkolepé na svetlohnedej, a na svetlých a gaštanových prameňoch.

Odrody tonika

Prostriedky sa klasifikujú podľa intenzity expozície. Faktom je, že tonikum je mimoriadne vhodnou formou sfarbenia, a to platí nielen pre prípady, keď žena farbí vlasy, ale aj pre profesionálne procedúry: farbenie pred vystavením, natáčanie a tak ďalej.

Existujú 3 hlavné skupiny kompozícií.

 • Jemné alebo tónované šampóny. Nástroj vykonáva 2 úlohy: čistí pramene pred znečistením a zabezpečuje tvorbu farebného filmu na vlasoch. Výrobok neobsahuje zlúčeniny čpavku ani peroxid, takže po natáčaní môžete dokonca natrieť kučery. Výsledok zafarbenia sa teda udržiava po dobu nie dlhšiu ako 1 týždeň alebo presnejšie až do nasledujúceho šampónovania.

Aplikácia je nasledovná: odtieňový šampón sa aplikuje na vopred navlhčené pramene a udržiava sa 5 až 15 minút v závislosti od odporúčaní výrobcu. Potom sa zmes premyje teplou vodou. Pre väčšiu intenzitu farieb môžete postup zopakovať. Rukavice by sa mali nosiť pred farbením, pretože kompozícia dokonale zafarbí pokožku.

Táto metóda je ideálna pre blondínky, pretože množstvo farebného pigmentu vo blond vlasy je minimálne. Veľké plus pre šampón: pomáha odstrániť žltnutie, ktoré sa často vyskytuje počas normálneho farbenia.

 • Tonické balzamy sa pripisujú tonike priemernej nárazovej sily. Jeho zloženie je rovnako bezpečné ako tónovaný šampón, avšak koncentrácia farebného pigmentu je vyššia a látky sú vybrané efektívnejšie. Balzam navyše vytvára na vlasoch film, ktorý chráni pred ultrafialovým žiarením.

Aby ste si vlasy správne vyfarbili balzamom, mali by ste to urobiť: najskôr si umyte vlasy, potom aplikujte tonikum na čisté a mierne vlhké pramene. Držať balzam musí najmenej 10-30 minút. Procedúra je zvýšená poveternostnými vplyvmi: na hlavu je nasadený polyetylénový uzáver a pokrytý froté uterákom. Potom sa tonikum zmyje tečúcou vodou, kým sa nestane priehľadným.

Balzam je účinnejší a môže byť použitý na tmavých kučeravkách: v tomto prípade sa odporúča držať kompozíciu dlhšie o 10 minút. Nemôžete zmyť tonikum šampónom, inak bude výsledok oveľa slabší. Balzam môžete používať tak často, ako chcete.

 • Silná tonika - tonizujúca farba. Líši sa od zvyčajnej neprítomnosti zlúčenín amoniaku, ale obsahuje malé množstvo oxidačného činidla. Farba teda stále ovplyvňuje štruktúru pokožky a kôry a čiastočne nahrádza prirodzený pigment. Množstvo oxidantu je však nízke, takže nie je možné dosiahnuť radikálnu zmenu farby.

Tónovací náter sa aplikuje na vopred umyté mierne vlhké pramene a drží sa 15 až 30 minút. Zmyte kompozíciu teplou tečúcou vodou. Farba sa nasadzuje veľmi rýchlo, takže ak je postup príliš pomalý, vzniká riziko nerovnomerného sfarbenia.

Tónovací účinok trvá 2-3 týždne. Farba pomáha zvýšiť hladkosť vlasov, uľahčuje styling. Farbenie s týmto nástrojom je škodlivejšie ako tónovací šampón, ale stále oveľa bezpečnejšie ako bežné farby.

Tipy, ako si vybrať lacný vlasový toner:

Pravidlá farbenia

Pri použití akéhokoľvek typu tonera musíte nosiť rukavice a zakryť ramená uterákom, aby ste ochránili svoju pokožku a oblečenie. Uistite sa, že budete potrebovať hrebeň, aby ste kompozíciu rovnomerne aplikovali na pramene.

Postup je rovnaký.

 1. Vlasy na tvári a krku sú namazané mastným krémom alebo vazelínou, aby sa zabránilo znečisteniu kože.
 2. Delenie prameňov v dvoch, maľované v smere od zadnej časti hlavy k čelu. Tonikum sa aplikuje na korene a potom sa česne prameňmi tak, aby boli aj špičky natreté. Odporúča sa masírovať kučery, kým sa nevytvorí druh peny.
 3. Podržte tonikum v závislosti od typu a potrebnej intenzity farieb od 5 do 40 minút. Pri použití balzamu a farby, budete musieť nosiť plastový uzáver a zabaliť hlavu s uterákom.
 4. Umyte tonikum teplou vodou.

kontraindikácie

Napriek bezpečnosti tohto nástroja, pre úspešné farbenie musíte dodržiavať niektoré odporúčania.

 • Po farbení hennou je prísne zakázané používať tonikum. Kombinácia henny a basmy s umelým pigmentom povedie k nepredvídateľným výsledkom, ako je výskyt modrastých alebo zelenkastých prameňov.
 • Zložky tónovacieho činidla môžu vyvolať alergickú reakciu s individuálnou citlivosťou. Pred použitím musíte vykonať kožný test. V neprítomnosti začervenania v priebehu 1 až 8 hodín je možné uskutočniť farbenie.
 • Olejové masky by sa po farbení nemali používať: olej dokonale rozpúšťa farbivo, takže z tonika nezostane nič.
 • Z rovnakých dôvodov je potrebné sa vyhnúť maskám s fermentovanými mliečnymi výrobkami, ako je kefír, jogurt.
 • Je možné farbiť vlasy po tónovaní? Samozrejme, môžete, ale až potom, čo zmizne výsledok tónovania. Je však potrebné maľovať prírodným pigmentom, ako je henna alebo basma, po niekoľkých týždňoch presne odstrániť interakciu.

Kontrola toniky

Trochu podmienečne možno takéto kompozície rozdeliť na profesionálne a bežné. Prvé z nich sa neodlišujú ani tak dĺžkou farbenia, ako aj možnosťou značne sa meniacej farby. Konvenčné ľahšie umývateľné a menej ovplyvňujú štruktúru vlasov.

L'Oreal Prosessionel

Séria tieniacich nástrojov obsahuje niekoľko riadkov: šedá, strieborná a tiež lesklá. Ten je určený pre blond a tmavé kučery, ktoré poskytujú medené, zlaté a červené odtiene. Strieborné a modré čiary, ako názov napovedá, zaručujú popol, strieborné a fialové odtiene. Tieto sú extrémne odolné a sú vhodné nielen na ľahké, ale aj na tmavé vlasy.

Šampóny a balzamy zo série patria do kategórie starostlivosti, takže okrem nového tieňa dostávajú krásky aj poddajné mäkké pramene. Nedostatok finančných prostriedkov - vysoké náklady a neschopnosť kúpiť kompozíciu v každom obchode. Mal by byť tonizujúci od 850 do 1075 p. v závislosti od typu.

Bonacure Farba Uložiť Silver Schwazkopf

Táto línia je výnimočnou výnimkou: tónované šampóny sú určené pre blond vlasy. Samozrejme, nie je možné dať im svetlohnedú farbu, ale je celkom možné dosiahnuť popolavý odtieň, čím sa eliminuje žltnutie. Veľa krásnych žien používa nástroj na odstránenie žlto-červených tónov, takže blond a tmavé kučery vyzerajú krásne.

Cena tonika závisí od typu a objemu, cena sa pohybuje od 657 do 1300 s.

Tonic Rocolor

Na ruskom trhu je považovaný za možno najobľúbenejší tónovací prostriedok. Patria k typu balzamov, takže poskytujú trvalejší a trvalejší výsledok. Je veľmi jednoduché ich používať, môžete si ho kúpiť v každom obchode, farebná paleta je výnimočne veľká.

Stojí za zmienku, že fialové a modré odtiene sú veľmi odolné, takže pri farbení sa odporúča neaplikovať kompozíciu na pramene, ale pridávať iba do vody na oplachovanie. Balzamy iných farieb sa jednoducho aplikujú na kučery. Náklady na výrobok - od 88 str.

Estel

Spoločnosť vyrába toniká akéhokoľvek typu: šampóny, balzamy a tónovacie farby, takže výber je obrovský. Výsledkom je spravidla 2 týždne, avšak farby zaručujú stabilný odtieň až 60 dní. Prípravky obsahujú hydratačné zložky, zdravé oleje, vitamínové komplexy, takže ich použitie poskytuje nielen farbu, ale aj mäkkosť, hladkosť kučier.

Výrobné náklady sú pomerne dostupné - od 168 str.

Toniki Irida zo spoločnosti "Neva"

Hlavnou výhodou tohto nástroja je balenie. Tonizujúca kompozícia sa dodáva v 25 ml vrecúškach. Je veľmi vhodné používať pri cestovaní. "Neva" ponúka šampóny a balzamy na rôzne typy vlasov. Prostriedky sa vynakladajú veľmi ekonomicky. Náklady - od 49 do 79 str.

Maľovanie svetlé a tmavé vlasové tonikum - skvelá alternatíva k štandardnému farbeniu. Tonika je bezpečnejšia a neničia vlasovú štruktúru. Mnohé takéto výrobky sa navyše starajú o pramene, vracajú ich lesk a mäkkosť.

Loading...