Top 10 tepelných ochranných sprejov na vlasy: teória a prax

Zdravie vlasy - kľúč k krásnym vlasom. Dnes väčšina dievčat pravidelne používa sušiče vlasov a stylingové zariadenia, zatiaľ čo vysoké teploty sušia kučery, čo ich robí krehkými a bez života. Aby bolo možné kombinovať krásny štýl so zdravými vlasmi, odborníci prišli s tepelným sprejom na vlasy.

O nástroji

Prostriedky na ochranu kučier pred vysokými teplotami sa môžu vyrábať v rôznych formách, ale sprej sa považuje za jeden z najvhodnejších. Je ľahké aplikovať, zatiaľ čo na vlasoch, to nie je úplne zrejmé.

Každá tepelná ochrana má za úlohu zadržať vlhkosť vo vlasovej štruktúre, čím sa zabráni jej vyschnutiu. Hlavná látka pracujúca na tomto je silikón, nevedie teplo dobre. Po striekaní spreja sa na povrchu prameňov objaví tenký nepostrehnuteľný film, ktorý neumožňuje prenikanie tepla do vlasovej štruktúry.

Nástroj môže okrem toho obsahovať:

 • Látky neutralizujúce teplo.
 • Bylinné extrakty.
 • Vitamíny.
 • Glycerín.

To znamená, že dobrý sprej nielen ochráni vlasy, ale aj dodá extra silu, pomôže fixovať vlasy.

Aké spreje sú

Všetky tepelné spreje možno rozdeliť do troch typov:

 1. Nevyžaduje splachovanie. Prostriedky by mali byť aplikované po umytí hlavy, vlasy musia byť dobre česané, kompozícia zostane na prameňoch až do ďalšieho prania. Toto je najkomplexnejšia ochrana.
 2. Na ochranu pomocnej činnosti sa používa umývateľná tepelná ochrana. V závislosti od typu, môže byť použitý pred alebo po umývaní hlavy, počas expozície vyživuje vlasy vlhkosťou, ale nezostáva na nich.
 3. Na rovnanie žehlenia alebo curlingu. V tomto prípade má tepelná ochrana špeciálnu značku, ktorá zahŕňa ochrannú a zvlhčujúcu zmes, používa sa len so zariadeniami na pokládku.

Na výber správnej kozmetiky na ochranu je potrebné vychádzať z nasledujúcich pravidiel:

 • Na suché a krehké vlasy použite nezmazateľné spreje, ktoré vám pomôžu zvlhčiť kučery.
 • Pre mastné a tenké pramene sú vhodné umývateľné výrobky, pretože vaše vlasy nebudú vyzerať ťažšie. Mimochodom, v tomto prípade je lepšie sa vyhnúť množstvu stylingových výrobkov.

Odporúčania na použitie

Dokonca aj ten najlepší liek je potrebné aplikovať správne, pretože len vtedy môže plne fungovať. Naughty chlpaté alebo kučeravé vlasy sa často narovnávajú pomocou špeciálneho železa. Má priamy kontakt s prameňmi, preto veľmi negatívne ovplyvňuje ich zdravie. Bez tepelnej ochrany robiť takéto účesy pravidelne nemôže. takže:

 1. Získajte špeciálny sprej označený na žehlenie.
 2. Umyte si hlavu a osušte ju uterákom.
 3. Naneste ochranný prostriedok na kučery po celej dĺžke, nechajte ich uschnúť.
 4. Nanášajte žehličku, je dôležité, aby ste ju nevyhrievali viac ako 130 stupňov.
 5. Dajte štýlovú fixáciu lakom alebo gélom.

Alternatívou k žehleniu môže slúžiť ako fén, umyť si vlasy, aplikovať sprej, nechať ho vsiaknuť. Fúknite si vlasy pomocou okrúhleho hrebeňa na styling. S jeho pomocou môžete otáčať hroty alebo narovnať vlasy.

Top Spray Rating for Protection

Dnes, na pultoch obchodov predstavila rôzne kozmetiky, že oči len spustiť. Aby sme vám aspoň trochu uľahčili výber, predstavujeme zoznam najlepších tepelných ochrán.

 1. Estel Airex - dostatok rozpočtového nástroja na poskytovanie starostlivosti v salóne doma. Okrem ochrany poskytuje tento nástroj jednoduchú fixáciu, kompozíciu dopĺňajú hodvábne proteíny, ktoré poskytujú krásny lesk. Cena jednej fľaše sa pohybuje od 300 do 400 rubľov.
 2. L'Oreal Studio Line Hot & Curl má veľmi vysoké hodnotenie zákazníkov, to nie je prekvapujúce, pretože spoločnosť je už dlho na trhu a etablovala sa ako zodpovedný výrobca. Na úpravu spreja na prostriedky, ktoré sa používajú pri natáčaní a tvarovaní žehličky na vlasy, spoločnosť sľubuje ochranu až 230 stupňov, hoci sa neodporúča kontrolovať. Kompozícia má dva smery: tepelnú ochranu a vlhkosť, pekný bonus - fixáciu vlasov bez použitia ďalších lakov. Náklady na fľašu 250 ml - 250 rubľov.
 3. Syoss Heat Protect je považovaný za profesionálny produkt na domáce použitie. Výrobca sľubuje nielen ochrániť vlasy pred teplom, ale aj dať im lesk, aby bol viac poslušný. Recenzia potvrdzuje účinnosť výrobku, ale je tu jedna nevýhoda - prítomnosť alkoholu v kompozícii. Na suché vlasy sa neodporúča používať sprej. Priemerná cena 300 rubľov.
 4. Sprej od Schwarzkopf Professional patrí do kategórie tovaru s priemernou cenou, pretože za jeden balík budete musieť zaplatiť 1 200 rubľov. Mnohé hodnotenia zákazníkov však naznačujú, že vlasy sa pri používaní žehličiek a kučier nezhoršia, stávajú sa mäkšími a poslušnejšími.
 5. Wella "Style and Thermal Protection" bola vytvorená za účelom zabezpečenia fixácie a ochrany vlasov pred teplom. To znamená, že nástroj je 2 v 1. Spoločnosť samotná je na trhu viac ako 100 rokov a má svojich fanúšikov. Fľaša 150 ml bude stáť 310 rubľov.
 6. Moroccanoil je izraelská spoločnosť, ktorá predstavuje ošetrovateľský termálny sprej. Obsahuje vitamíny a arganový olej, kozmetiku možno použiť na farbené a bielené vlasy, skvelé pre suché a poškodené kučery. Tiež výhodou je prítomnosť UV filtrov, len cena uhryzne, musíte zaplatiť asi 1400 rubľov.
 7. Francúzska značka Kerastase je schopná zabrániť vypadávaniu vlasov až tri dni. Takáto ochrana sa vyrovná s teplotami až 230 stupňov, výhodou je, že kučery sa stávajú presnejšími, chlpy netlačia. Štruktúra spreja vám umožní ušetriť štýl aj počas mokrého počasia, takže nástroj je ideálny pre majiteľov kučeravých vlasov. Linka je považovaná za profesionálnu, náklady na jednu fľašu sú 2000 rubľov na 150 ml.
 8. Kapous neviditeľná starostlivosť - sprej od domáceho výrobcu, vyrobený podľa európskych technológií. Preto pomer cena-kvalita, za 250 ml budete musieť zaplatiť len 300 rubľov. Zloženie je umocnené hodvábnymi a pšeničnými proteínmi, ktoré vyživujú, hydratujú a pokrývajú vlasy, zabraňujú ich prierezu a krehkosti, čo je nepochybnou výhodou.
 9. Expert na vlasy Markell je ďalším zástupcom ruského kozmetického trhu. Tento ochranný nástroj je určený pre mastné a kombinované vlasy, väčšinu svojho zloženia - rastlinné extrakty, ktoré normalizujú mazové žľazy. Macešky, medovka, vres, lipa, mydlo, lopúch znižujú tvorbu kožného mazu. Syntetické komponenty sa zároveň dokonale vyrovnávajú s funkciou ochrany vlasov pred tepelnými vplyvmi. 250 ml bude stáť 230 rubľov.
 10. Charles Worthington je anglická spoločnosť, ktorej kvalitu môžete dôverovať. Sprej "Posilnenie a obnova" je určený nielen na tepelnú ochranu, ale aj na ďalšie vyživovanie vlasov. Cena fľaše je 900 rubľov.

To nie sú všetky dobré značky, ale zákazníci to určite dokázali. Predstavujú rôzne typy sprejov, ale medzi nimi si môžete vybrať, čo je pre vás to pravé. Hodnotenie je založené na hodnotení zákazníkov a špecialistov.

Názor zákazníka

Suché hodnotenie nikdy nebude schopné nahradiť praktické skúsenosti, preto odporúčame, aby ste si prečítali spätnú väzbu od zákazníkov a pochopili, ktorá tepelná ochrana je lepšia.

Teraz ste oboznámení s typmi sprejov, viete, ako si ich vybrať, čo hľadať. Aby ste si vybrali kvalitný termálny sprej, mali by ste si vypočuť recenzie, zoznámiť sa s jeho zložením a nakoniec vyskúšať tento nástroj v praxi. Pri správnom používaní kozmetiky budete prekvapení, ako rýchlo sa kučery stanú lesklými a hladkými. Nezanedbávajte zdravie vlasov, pretože to je karta každej ženy.

Loading...