Či je farbenie vlasov škodlivé: názor profesionála. Časť 3

Tretia, posledná časť článku o farbení vlasov vám povie, ako si farbiť vlasy s amoniakovou farbou s minimálnym poškodením zdravia a krásy vlasov.

Je farbenie čpavku škodlivé?

Mnoho dievčat sa bojí používať farbivá na čpavok vo farbe na vlasy. A do určitej miery majú pravdu, pretože s nešikovným používaním, ako aj pre tých, ktorí nie sú oboznámení s fyziológiou vlasov, ich hustotou a štruktúrou, bude ťažké vyrobiť vysoko kvalitné sfarbenie. A potom chyba nebude amoniak, ale ten, ktorý ho používa. Preto je lepšie zveriť túto prácu profesionálovi.

Existuje veľmi silné predsudky voči farbivám s amoniakom alebo skôr jeho vysokému množstvu v kompozícii. Ale povieme o tom v nasledujúcich článkoch, dnes vám chceme len pripomenúť dôležitosť dodržiavania pokynov, ktoré sú pripojené k akémukoľvek trvalému farbivu. Podrobnejšie analyzujeme.

  1. Farbenie prírodné blondínky. Na zosvetľovanie sa predtým nezafarbené a nebielené vlasy vykonávajú s použitím oddeleného radu farbív (obvykle - 11, 12, 100, 900 riadkov). Zmes sa pripraví s emulziou 9 až 12% a nechá sa stáť na vlasoch dlhšie ako 50 minút. V žiadnom prípade nemôžete odtieňovať predtým natreté / odfarbené vlasy, aby ste ich nepoškodili.


  2. Maľujeme skôr natreté vlasy. Dĺžka vlasov, musíte použiť amoniak alebo amoniak-farbivo s oxidačným činidlom 1,5-3%. Je žiaduce kombinovať proces farbenia s dodatočnou starostlivosťou alebo ošetrením vlasov, pridaním špeciálnych olejov, ampúl, pien, atď. To sa prejavuje najmä v dlhých vlasoch. Doba expozície - od 10 do 30 minút.
  3. Ak si vlasy farbíte sami, buďte opatrní pri miešaní emulzie a farbiva. Pomer finančných prostriedkov musí zodpovedať pomerom špecifikovaným v pokynoch výrobcu. Faktom je, že experimentovanie s takýmito závažnými látkami môže byť nebezpečné pre zdravie - zmes sa stáva veľmi jedovatou, čo môže viesť k zničeniu vlasov a ich strate.


  4. Ďalším dôležitým pravidlom je umyť farbivo z vlasov špeciálnym šampónom a maskou. Stabilizačné činidlá s pH 3,2 až 4,0 pomáhajú zastaviť alkalické procesy vo vlasoch a vracajú normálnu rovnováhu vody na pokožku hlavy.
  5. Pravidelne je potrebné vykonávať intenzívne opravné postupy pre farbené vlasy - napríklad laminovanie, preosievanie, zasklievanie atď. Pomôže to k posilneniu vlasového hriadeľa, dodá mu esenciálne vitamíny a stopové prvky, zabráni deštrukcii a fixuje farbivo na dlhšie obdobie.


  6. Po farbení vlasov v salóne alebo doma je veľmi dôležité vybrať si tú správnu starostlivosť, ktorá zabezpečí stabilitu farby vlasov a chráni pred krehkosťou a suchosťou. Venujte pozornosť radu produktov pre farbené vlasy v profesionálnych značkách - majú vyváženejšie zloženie, ktoré poskytuje vysoko kvalitnú starostlivosť a ochranu vlasov pred vonkajšími vplyvmi.


Loading...