Čo robiť, ak je pokožka hlavy suchá a vlasy sú mastné

Suchá pokožka hlavy a mastné vlasy nie sú len kozmetickým problémom. Bolavá koža neustále svrbí, keď je infikovaná infikovaná. Z toho sa vyvinie zápal. Mastné vlasy sú ťažké a nedajú sa pevne držať, vďaka čomu sa predčasne riedia. Kvalitná liečba je možná až po zistení príčiny tohto javu. Ďalej budú prezentované najúčinnejšie tradičné a ľudové spôsoby, ako sa zbaviť problému.

Aké sú dôvody

Suchá pokožka hlavy sa vyskytuje z mnohých dôvodov a môže byť iluzórna. V druhom prípade je dojem nadmerného tuku spôsobený silnými lupinami. Koža pokrytá vrstvou mŕtvych vločiek sa zdá byť veľmi suchá. Kvôli tejto vrstve dochádza k porušeniu distribúcie mazu a vlasy začínajú rýchlo tuhnúť. Ich vzhľad sa stáva nezdravým. Ak sa nelieči, stav kože a pokožky hlavy sa zhoršuje.

Príčiny pravej suchosti pokožky a zvýšených mastných vlasov:

 1. Nesprávna starostlivosť o vlasy - v prípade nadmerného používania stylingových výrobkov aj tej najvyššej kvality. Spôsobujú vzhľad mastného filmu na vlasoch a zároveň vysušujú pokožku.
 2. Intenzívne používanie tepelných zariadení na pokládku. Sušiče vlasov a ďalšie spotrebiče, ktoré ovplyvňujú sušenie a styling s teplom, spôsobujú, že vrchná vrstva pokožky je predsušená a dehydratovaná. Výsledkom je svrbenie a pálenie. Sliz, ktorý sa naďalej vyrába v obvyklom množstve, nie je úplne spotrebovaný v sušenej koži, a preto sa nadmerne šíri cez vlasy. Stávajú sa tukmi a koža sa aktívne odlupuje.
 3. Hormonálne poruchy v tele. Zistené pomocou testov a ošetrené lekármi. Použitie kozmetiky na vlasy na odstránenie príčiny je neefektívne.
 4. Nesprávna výživa. Vzhľadom k nedostatku vitamínov, horná vrstva kože stráca svoju schopnosť zadržiavať tekutinu a správne absorbovať mazu vylučované žľazami, ktoré sa začínajú šíriť v nadmernom množstve cez vlasy.
 5. Nízky príjem tekutín. Vzniká chronická dehydratácia, pri ktorej pokožka celého tela trpí suchom. Vlasy sú príliš mastné kvôli zmenám konzistencie mazu.

Varovanie! Mastné vlasy počas suchej pokožky sa môžu vyskytnúť u žien počas tehotenstva a dojčenia. Po prirodzenej obnove hormonálneho pozadia tento problém sám zmizne.

Metódy odstraňovania problémov

Ak je príčina problému neznáma, je potrebné vyhľadať lekársku pomoc. Neexistuje žiadny univerzálny liek na liečbu vlasov a pokožky, a preto sa musí pristupovať k nej komplexne. S nesprávnou voľbou profesionálnych nástrojov môže situácia len zhoršiť. Populárne metódy nepoškodzujú, a ak problém nie je hormonálny, účinne ho odstránia.

Ľudové recepty

Použitie domáce prostriedky pre vlasy a vlasovú pokožku je potrebné pamätať na niektoré všeobecné pravidlá, bez ktorých nie je možné dosiahnuť pozitívny výsledok. Patrí medzi ne:

 • pravidelné využívanie finančných prostriedkov;
 • používať iba kvalitné komponenty;
 • dodržanie dĺžky liečby.

Pamätať! Chyby pri používaní ľudových prostriedkov, aby boli neúčinné.

Populárne recepty:

 1. Akné opláchnutie. Používajte iba čerstvý jablkový ocot. Tento výrobok má pozitívny vplyv na pokožku, zlepšuje metabolické procesy v ňom a zároveň zabraňuje príliš rýchlemu šíreniu tuku cez vlasy. Na opláchnutie by sa mali rozpustiť 3 polievkové lyžice octu v 500 ml studenej, ale nie veľmi studenej vody. Po umytí opláchnite hlavu kompozíciou a potom ju nevyperte. Postup je potrebné vykonať 1 krát za 2 dni. Denné umývanie, ak sú vlasy mastné a koža je suchá, neprijateľná. Keď sa problém úplne vyrieši, octové výplachy sa periodicky opakujú kvôli prevencii. Urobte ich raz týždenne a znížte množstvo octu na 2 polievkové lyžice.
 2. Kopřiva odvar. Na opláchnutie a obklady sa používa odvar z kopřiv. Látky z rastliny umožňujú eliminovať nadbytočnú tvorbu kožného mazu, ak existuje, a dôkladne zvlhčiť pokožku. Ochranný film na vlasoch tvorí aj žihľavový odvar, ktorý zabraňuje príliš rýchlemu prekrytiu tuku. Na vývar si vezmite 3 poháre vody a 4 veľké lyžice s kopcom suchého mája žihľavy. Po zložení sa varí 2 minúty. V teplom stave sa médium filtruje. Opláchnutie sa vykonáva po umytí hlavy 1 krát za 3 dni. Kompresia sa vykonáva denne. Uterák namočený v teplej pôde a obalený okolo hlavy. Potom položte na plastový uzáver a zahrejte hlavu uterákom. Podržte stlačené 30 minút. Umytie kompozície na konci procedúry by nemalo byť.
 3. Bezfarebná henna. Tento nástroj sa odporúča, ak sú vlasy veľmi tučné a pokožka je veľmi suchá. Henna sa zmieša s vyhrievaným mliečnym sérom na konzistenciu hustej kyslej smotany. Kompozícia sa aplikuje na hlavu a nechá sa hodinu. Pre maximálnu účinnosť stojí za to izolovať hlavu. Masku opláchnite studenou vodou. Postup by mal byť 1 každé 4 dni.
 4. Éterické oleje. Opláchnutie vodou s niekoľkými kvapkami esenciálneho oleja vám umožní udržať si dobrý vzhľad vlasov po dlhú dobu. Naneste olej: bergamot, ruže, čajovník, mäta, citrusová zmes. Je dôležité používať éterické oleje, a nie kozmetické, ktoré môžu len zvýšiť obsah tuku.
 5. Masky z hliny. Mali by sa používať maximálne 1 krát týždenne. Pomáhajú obnoviť normálnu vlhkosť pokožky a hlboko ju čistia, čo normalizuje tvorbu kožného mazu. Masky tiež zlepšujú vzhľad vlasov a pomáhajú odstraňovať prebytočný tuk z nich. V zriedkavých prípadoch môžu takéto masky spôsobiť alergie.
 • Červená hlina užitočná, ak sa vyskytne silné podráždenie pokožky uprostred sucha. Prášok sa zriedi vo vriacej vode, aby sa získala hmota, ktorá by svojou konzistenciou mala byť podobná hustej kyslej smotane. Keď je kompozícia trochu chladná, aplikuje sa na hlavu a nechá sa 15 minút. Masku opláchnite studenou vodou bez šampónu.
 • Biela hlina užitočné, ak je stav zhoršený vypadávaním vlasov. Hlinený prášok sa kombinuje s nesýtenou minerálnou vodou. Hmota by mala mať podobnú hrúbku ako zubná pasta. Masku aplikujte 25 minút. Potom sa zmyje, rovnako ako ten predchádzajúci.

Profesionálne nástroje

Profesionálne šampóny pomáhajú účinne čistiť vlasy a hydratujú pokožku. Najobľúbenejšie sú tieto nástroje:

 • šampón "7 bylín" vyrábaný spoločnosťou Schauma;
 • "Čistá línia" pre mastné vlasy a hydratáciu pokožky na zeleninovom vývare;
 • "Le Petit Marseillais" biely ílový šampón;
 • Výrobky Loreal pre problematickú starostlivosť o vlasy.

Rada. Najlepšie je vyzdvihnúť profesionálne šampóny po presnom objasnení príčiny nepríjemných javov.

Usmernenia pre všeobecnú starostlivosť

Aby sa urýchlilo zotavenie po porušeniach a zabránilo sa vzniku problémov, odporúča sa ďalej

 1. Opustite časté používanie tepelných spotrebičov na styling.
 2. Umyte si vlasy maximálne 1 krát za 3 dni.
 3. Vykonajte profylaktické opláchnutie roztokom jablčného octu.
 4. Nesmie sa viac ako 3 krát denne.
 5. Použite kefy s prírodnými štetinami, nie kovové zuby.

Suchá pokožka hlavy a mastné vlasy sa často objavujú s nesprávnou starostlivosťou. Ak sa opatrenia prijmú včas, problém sa vyrieši do 2-3 týždňov.

Loading...