Prehľad najlepších šampónov proti vypadávaniu vlasov a lupinám

Nielen ženy snívajú o hustých a krásnych vlasoch. Pre krásne sex krásne vlasy - je zdôraznená sexualita, pre silné - sebavedomie. Ale niekedy je príliš desivé pozrieť sa na vankúš s veľkým množstvom stratených chlpov. Ak chcete pomôcť vždy prísť šampón pre vypadávanie vlasov.

Článok prezentuje viac ako 10 najúčinnejších prostriedkov boja s týmto problémom.
Jedná sa o šampón "911" a "koňská sila" a "Tarový šampón" a "Selentsin" a "Alerana" a "Fitoval", ako aj finančné prostriedky od spoločností "Faberlic", "Vichy", "Ducrey" "Vertex".

Hlavné príčiny straty

Osoba sa môže kedykoľvek stretnúť so stratou vlasov. Vrchol problému pripadá na vek 25 až 35 rokov - ženy aj muži. Za normálnych okolností vypadne 10 až 100 chĺpkov za deň, stojí za to začať sa báť, keď sa stratí viac vlasov.

Najčastejšie príčiny sú:

 • hormonálne poruchy;
 • medikácie;
 • genetická predispozícia;
 • stres a depresia;
 • nezdravá strava a pravidelná strava;

Okrem vyššie uvedených dôvodov ženy v kritických dňoch tiež trpia nedostatkom železa.

Nie posledný dôvod je negramotná starostlivosť o vlasy. Okrem toho, že je lepšie nepoužívať vyhrievané natáčky, kulmy a sušiče vlasov, mali by ste starostlivo vybrať šampón na vypadávanie vlasov.

Spoločné prostriedky nápravy

Dnes existuje veľa šampónov pre mužov a ženy. Niekedy sa stratíte: ktorý z nich je najlepší, ktorý sa jednoducho spevňuje a ktorý sa hojí.

Každý šampón proti vypadávaniu vlasov je účinný a má vlastné nuansy použitia.

Uvažujme podrobnejšie o špičkových šampónoch na báze bylín a prírodných surovín, ktoré sa osvedčili ako doma.

Lopuchový olej

Najbežnejšie a najúčinnejšie - "911 lopúch."

Zloženie šampónu "911 lopúch" zahŕňa prírodné oleje. Okrem lopúcha je to ricínový olej a tymiánový olej. Tiež, "911 Lopuch" obsahuje rastlinné extrakty z pomaranča, lucerny, avokádo, praslička, a čínske milé kvety. "Lopata 911" je bohatá na vitamíny skupiny B a obsahuje aj vitamíny C a E.

Všetky tieto zložky umožňujú liečiť nielen korene, ale aj vlasy.

"911 lopúch" pomáha obnoviť štruktúru vlasov. Žiarovky sa aktivujú, ich rastová fáza sa predlžuje. Zvýšenie krvného zásobovania, stimulácia nastáva na bunkovej úrovni.

Účinok šampónu "911 lopúch" takmer anulfikuje proces vypadávania vlasov, stávajú sa zdravými, lesklými a dobre rastúcimi.

"911 lopúcha" aplikované na mokré vlasy, mierne napenené a vtierané do koreňov. Po 2-5 minútach sa prostriedok "911" vymyje.

Dáva silu

Tento šampón "Horsepower".

V "Horsepower" je provitamín B5 a ďalšie zložky.

Provitamín B5 v zložení "Horse Power" vytvára ochranný film na povrchu vlasov, ktorý neumožňuje vyschnutie a odoláva teplu.

Ostatné zložky šampónu pre konské sily majú nasledovné účinky:

 • lanolín reguluje rovnováhu vody;
 • kolagén chráni pred vplyvmi prostredia;
 • glyceryl sterát označuje vypúšťanie prírodných emulgátorov, ktoré pomáhajú urýchliť rast;
 • Dietanolamidové mastné kyseliny neumožňujú vysušenie pokožky hlavy, preto sa človek zbaví lupín;
 • extrakty z propolisu, brezy dechtu a bielkovín pšenice zabraňujú strate.

Šampón "Koňská sila" môže byť pripisovaná výrobkom profesionálnej starostlivosti, pretože súčasne laminuje, upravuje podmienky a čistí. Vlasy po použití produktu „Horsepower“ nielen prestanú vypadávať, ale sa stávajú menej zmätenými, nerozbijú sa, sú objemné a svietia.

Konzistencia šampónu Horsepower je dobrá a nemala by sa riediť vodou alebo inými prostriedkami.

Pravidelné používanie "Horsepower" sa neodporúča, je lepšie ho striedať s ostatnými. "Koňská sila" doma sa aplikuje a vypiera rovnakým spôsobom ako iné prostriedky.

Špeciálne zloženie a vplyv "Selentsin"

Šampón "Selentsin" obsahuje biologicky účinné látky získané zo sladkej bielej lupiny. Obsahuje tiež extrakt žihľavy, kofeín, extrakt lopúcha, hydrolyzát kolagénu, mentol a biotín. Účinné látky "Selentsin" priamo ovplyvňujú vlasový folikul, čím ho vyživujú a predlžujú životný cyklus. Selentsin zabraňuje nadmernému vypadávaniu vlasov.

"Selentsin" by mal byť aplikovaný na mokré vlasy v malých množstvách, napeniť prípravok a držať na hlave až 10 minút, potom opláchnuť tečúcou vodou.

"Selentsin" vhodný na bežné používanie.

Okrem šampónu existujú aj tablety "Selentsin", ktoré sa skladajú z prírodných zložiek. Pred prijatím pilulky "Selentsin" treba venovať pozornosť ich zloženiu. Liek obsahuje laktózu, v prípade jeho intolerancie tablety "Selentsin" je lepšie používať.

V období dojčenia a tehotenstva pred konzumáciou lieku budete musieť konzultovať s lekárom. V zriedkavých prípadoch sa môže vyskytnúť alergia.

Tablety a šampóny "Selentsin" sa odporúčajú používať v kombinácii.

Použitie "Fitoval"

Šampón proti vypadávaniu vlasov "Fitoval" sa skladá z extraktu z arniky a rozmarínu. Tiež "Fitoval" obsahuje pšeničné peptidy a glykogén.

Glykogén je prítomný v ľudských vlasových folikuloch. Túto zložku používajú mazové žľazy ako glukóza, preto je glykogén zdrojom energie. Komponenty Fitovalu, peptidov pšenice, chránia a posilňujú a extrakt z arniky má protizápalový účinok.

„Fitoval“ sa odporúča aplikovať na mokré vlasy. Aktívne masírujte vlasy a pokožku hlavy, držte náradie najmenej 5 minút, môžete až 10 minút. Potom sa všetko zmyje. "Fitoval" je vhodný na časté používanie doma, aspoň trikrát týždenne, počas kurzu, ktorý môže trvať 2 až 3 mesiace.

Paralelne so šampónom "Fitoval" sa odporúča používať krém "Fitoval", ktorý tiež zabraňuje aktívnej strate.

Okrem šamponu Fitoval môžete kapsuly Fitoval zakúpiť vo farmácii.

Tarový šampón

Dechtový šampón okrem dechtu obsahuje extrakt z lopúcha a koreňa lopúcha. Koniec koncov, tieto rastliny stimulujú rast vlasov a obnovujú ich štruktúru. O liečivých vlastnostiach dechtu známeho od staroveku. Najprv dezinfikuje dehtový šampón a slúži ako protizápalové činidlo.

Tarový šampón pomáha odstraňovať začervenanie a podráždenie, posilňuje vlasy.

Dupový šampón sa odporúča aj na lupiny. S pravidelným používaním doma dechtový šampón normalizuje proces tvorby mazových žliaz a zmierňuje lupiny.

Dárkový šampón alebo mydlo na lupiny možno vyrobiť doma. Netrvá dlhšie ako 10 minút.

Pre jednoduchý recept na prípravu mydla na lupiny doma budete potrebovať:

 • kus jednoduchého detského mydla;
 • 100 g bylinného odvaru z harmančeka, žihľavy alebo nechtíka;
 • 10 ml ricínového oleja;
 • 10 mg brezového dechtu.

Detské mydlo sa trie na strúhadle, naplní vývarom a privedie sa do homogénneho kúpeľa vo vodnom kúpeli. Po dostatočnom množstve hmoty stvrdnúť.

Môžete si tiež kúpiť lacný dechtový šampón lupiny 911.

Tarový šampón je pomerne tvrdý prostriedok a je lepšie ho používať len na umývanie pokožky hlavy. Ak úplne umyjete hlavu aj vlasy pomocou dechtového šampónu, používajte klimatizáciu alebo hydratačnú masku.

Význam zinku

Šampóny so zinkom sa v závislosti od výrobcu môžu mierne líšiť v zložení. Okrem zinku môžu obsahovať olejový extrakt lopúcha alebo brezový decht.

Je známe, že zinok je pre ľudský organizmus veľmi dôležitý a jeho množstvo môže byť doplnené aj na úkor kozmetiky. Zinok stimuluje metabolické procesy a má pozitívny vplyv na obnovu buniek.

Šampóny so zinkom sú vhodnejšie pre mastné vlasy. Zinok pomáha normalizovať mazové žľazy.

Pred použitím šampónu doma by sa mala fľaša dobre pretrepať.

Výrobca vždy píše, ktoré kurzy sa odporúčajú, ale najčastejšie by sa mal zinkový šampón používať dvakrát týždenne počas dvoch týždňov v rade.

Liečebná séria

Mnohé kozmetické spoločnosti vyrábajú celý rad zdravotníckych prípravkov pre ženy aj mužov. Dobrý lekársky šampón je možné zakúpiť v špecializovaných predajniach alebo v lekárni.

Uvažujme podrobnejšie o financiách od top 4 výrobcov - "Alerana", "Vichy", "Faberlik", "Ducrey".

 1. Spoločnosť Vertex vydala sériu výrobkov na starostlivosť o vlasy s názvom Alerana. Prostriedky "Alerana" určené na starostlivosť o riedenie a oslabenie vlasov, ktoré intenzívne padajú. Žiadny liek "Alerana" nie je založený na hormónoch, ich účinnosť bola dokázaná klinickými štúdiami. Môžete si tiež vybrať šampóny "Aleran" a špeciálne produkty pre každý typ vlasov. Terapia môže byť podporná alebo aktívna.

Šampón "Alerana" pomáha v boji proti lupinám. „Alerana“ proti lupinám dobre zvláda svoj suchý a mastný typ.

Prostriedky "Aleran" sú nielen šampóny a balzamy, ale aj spreje a vitamín-minerálne komplexy.

Šampón a balzam "Alerana" účinný pri komplexnom používaní.

Prostriedky "Aleran" je možné zakúpiť v lekárňach av špecializovaných predajniach.

 1. Vichy má tiež rad nástrojov zameraných na odstránenie problému vypadnutia:

A) Tonizujúci šampón na vypadávanie vlasov "Vichy Dercos". Šampón "Vichy Dercos" má vo svojom zložení len tri zložky, termálnu vodu, amineksil a vitamíny skupín B a PP. Hlavná vec je, že v "Vichy Dercos" nie sú žiadne parabény. "Vichy Dercos" má biely perlový odtieň a gélovú štruktúru. "Vichy Dercos" je ľahko aplikovateľný a tiež umývať.

B) Laboratórne ampulky Vichy - "Vichy Dercos Aminexil Pro".

"Vichy Dercos Aminexil Pro" je trojnásobne pôsobiace činidlo. Tento produkt Vichy sa aplikuje priamo na pokožku hlavy, masážny aplikátor stimuluje absorpciu a mikrocirkuláciu krvi v pokožke hlavy.

Pre mužov a ženy existujú dve samostatné línie výrobkov Vichy. Akékoľvek prostriedky "Vichy" je možné zakúpiť v lekárňach, obchodoch alebo obchodoch.

 1. "Faberlic".

Spoločnosť "Faberlik" nie je podradená svojej pozícii a má širokú škálu nástrojov zameraných na ošetrovanie vlasov a ochranu pred vypadávaním vlasov. Prirodzene, pred použitím je lepšie zistiť príčinu spadu, ale Expert Ever Strong sa dobre odporučil na intenzívne využitie. Mimoriadne dobrý účinok sa dáva elixíru s amla olejom, ktorý sa aplikuje pred praním.

Dobré recenzie o šamponový krém "Faberlic PRO vlasy".

Séria produktov "Expert Pharma" je zameraná na boj proti vypadávaniu vlasov, odstraňovanie lupín a stimuláciu rastu vlasov.

 1. "Ducret".

Laboratórium dermatológie "Ducrey" sa zaoberá vývojom a výrobou nástrojov pre ženy aj mužov. Spoločnosť vyvinula anti-reaktívny prostriedok proti vypadávaniu vlasov - Ducrey anastim lotion, ktorý spomaľuje vypadávanie vlasov, stimuluje ich rast a posilňuje.

Jedna fľaša je určená na 3 týždne používania. Aplikujte prípravok na vlhkú pokožku hlavy trikrát týždenne. Po ľahkej masáži produkt nevyžaduje oplachovanie. Spoločnosť má tiež rôzne produkty pre každodennú starostlivosť o vlasy, ktoré zabraňujú ich bohatým stratám.

Bez ohľadu na to, ktorý liek je zvolený - Vichy, Faberlic alebo jednoduché dechtové mydlo, hlavná vec je nielen spoliehať sa na značku, ale aj počúvať odporúčania lekára.

Loading...