Farbenie blond vlasy: tipy stylistov

Dievčatá s blond vlasmi často riedia svoju prirodzenú farbu vlasov dodatočným odtieňom. Napriek tomu je táto gama skvelá pre všetky druhy experimentov! Pozrime sa spolu, čo presne je sfarbenie na hnedých vlasoch!

Farbenie - výhody postupu

Farbenie blond vlasov má mnoho výhod:

 • Umožňuje zmeniť obrázok bez poškodenia vlasov. Môžete získať svetlý alebo tmavý tón, zachovať zdravie prameňov;
 • Otvorí široký priestor pre kreativitu a fantáziu. Skúsený špecialista ponúkne množstvo možností - zdôrazní svetlý podklad s pastelovými alebo jasnými tónmi, zvýrazní zónu tváre, zafarbí prameň cez alebo nanesie farbu spolu;
 • Farbenie blond bude vymazávať z jeho tváre niekoľko rokov. Budete jedineční, navždy mladí a svieži, pretože s takou farbou vlasov bude ťažké odhadnúť, koľko naozaj máte;
 • Vlasy sa stanú objemnými, budú nádherne svietiť;
 • Farbenie môže byť vykonané na prírodných prameňoch, ako aj na melirovannye;
 • S týmto typom farbenia môžete ľahko zmeniť obrázok. Farby sa navzájom nemiešajú, pretože s odlišným tvarovaním bude odtieň prameňov odlišný.

Správna voľba tieňa pre blond ženy

Rozhodli sme sa, že farbenie svetlohnedých vlasov, zodpovedne pristupovať k výberu požadovaného odtieňa. Tu je univerzálny spôsob - pozrite sa bližšie na farbu pleti, ako aj na farbu očí. V ideálnom prípade to budú teplé, jemné tóny medovej palety farieb.

Ak chcete dať styling strohosť, môžete bezpečne obliekať ju v chladných farbách - popol, šedá, blond. Ak chcete, prejdite na odvážne experimenty - riedte svetlohnedú tmavú farbu. Môže sa priblížiť k vašej prirodzenej palete a pôsobiť naopak - obaja sú v móde.

Druhy sfarbenia svetlých hnedých prameňov

Teraz si povedzme viac o sfarbení blond. Špecialisti ponúkajú niekoľko štýlových možností. Stačí si vybrať najvhodnejšie!

Ombre na svetlohnedých vlasoch

A tu je príjemné prekvapenie! Blondína môže začať farbiť prameň bez použitia prášku. Tým sa zachová zdravie vašich vlasov a skráti sa čas v kabíne. Ombre na svetlohnedých vlasoch sa tiahne od tmavších koreňov až po takmer blond konce. Vytvára štýlový efekt spálených prameňov. Vlasy samotné vyzerajú veľmi prirodzene - a to je hlavný trend sezóny!

Farbenie tipy

Blondína môže byť zvýraznená ružovou, popolavou, čiernou, zelenou - vyberte akúkoľvek farbu, ktorá sa vám páči. V tomto prípade sú špičky zafarbené čírou vodorovnou čiarou. Jeho hlavnou výhodou je, že vždy, keď vás konečný výsledok neuspokojí, je možné ho kedykoľvek odrezať.

Balajazh na svetlovlasých prameňoch

Vertikálne balayazh ideálny pre tmavé blond vlasy. Táto technika zahŕňa maľovanie v rôznych tónoch, v ktorých je svetlá farba prelínaná kontrastnými (gaštan, čokoláda, káva, medovo červená).

Farbenie blond prírodných farieb (SUPER NATURE)

Zdá sa, že nie tak dávno, prirodzené sfarbenie sa podarilo získať srdce moderných módy. Pre svetlé blond sú vhodné iba prírodné odtiene - zlato, gaštan, mlieko, pšenica. Tu nemôžete nájsť žlté alebo svetlé biele pramene! Farbenie sa vykonáva tak profesionálne, že je takmer neviditeľné. Ľudia si všimnú len lesk a hru.

Farbenie blond vlasy

Farbenie vlasov tučne, svetlé farby je najlepší spôsob, ako ukázať individualitu. Teraz môžete robiť všetko - maľovať pramene v čiernej, červenej, červenej, ružovej, zelenej, popolavej alebo modrej! Takéto farebné perie vyzerajú veľmi harmonicky v duete so svetlohnedou základňou.

Perleťové farbenie

Skvelý spôsob, ako zmeniť! V tomto type sfarbenia sa používa špeciálna farba, ktorá v inom svetle môže zmeniť svoj tón a krásne sa lesknúť.

Vzorkovník alebo vzorové sfarbenie

Stencil sfarbenie je veľmi efektívne premožené na dlhých prameňoch, pretože môžu vytvoriť obrovský vzor. Ale na krátky účes, správne zvolený vzor bude o nič menej krásny. Spravidla sa vyberú 2-3 šablóny na šablónu alebo kontrast. Pri ich výbere zvážte hlavnú farbu vlasov, ako aj tieň očí.

Starostlivosť o vlasy po farbení

Po dokončení farbenie na blond pramene, postarať sa o starostlivosť, pretože každý postup ovplyvňuje vlasy. Naše tipy pomôžu zachrániť zdravie prameňov:

 • Kúpte si špeciálny šampón, balzam a kondicionér na farbené alebo suché vlasy;
 • Vyhnite sa horúcemu sušiču vlasov, žehleniu a natáčaniu. Vysoké teploty iba vysušia prameň a zničia vzhľad účesu;
 • Nie je potrebné umývať si vlasy často - len dvakrát týždenne;
 • Ak chcete vlasy lesk, opláchnite ich vodou a citrónovou šťavou. Vhodné a odvar z byliniek alebo jablčného octu. Ak sú pomaranč, mandarinka alebo citrónová kôra, nalejte ich pohárom vody, trochu varte a nechajte stáť. Môže sa použiť na opláchnutie prameňov;
 • Chrániť vlasy pred lúčmi - nosiť klobúky a šatky;
 • Odstráňte žltosť s prameňmi pomôže odvar z harmančeka alebo levandule. Pri pravidelnom ošetrení sa vlasy začnú lesknúť a ich odtieň bude pokračovať dlhú dobu;
 • Make masky s olejmi (ľanové, olivové, lopúcha) a tekutý prírodný med;
 • Vyhnite sa agresívnym spôsobom ukladania prameňov, ako aj super silných lakov, gélov, pien atď.
 • Ako súčasť prostriedkov na styling musia byť vitamíny a aminokyseliny;
 • Farbenie blond môže byť vykonané len v kabíne. Nesnažte sa túto techniku ​​opakovať doma - výsledok bude nečakaný!

Kontraindikácie na farbenie

Farbiace pramene majú niekoľko kontraindikácií. Nemožno ho použiť, ak:

 • V minulosti boli zámky maľované buď Basmou alebo hennou;
 • Vykonajte perm;
 • Vlasy sú zle poškodené a ich špičky sa pri česaní odlomia;
 • Tam je alergia na maľovanie.

Pozrite si video: AKO ZACHOVAŤ JAS FARBENÝCH VLASOV (Marec 2020).

Loading...