3 vlastnosti šampón Nizoral

Každý sníva o elegantnej hlave vlasov. Avšak, veľmi často sa vzhľad vlasov kazí náhle objavil biele vločky lupín. Tento syndróm je sprevádzaný svrbením pokožky hlavy a vločky padajúce na oblečenie sú nepríjemné pre ostatných a pre samotnú osobu.

Náhle lupiny môžu spôsobiť jeho majiteľovi veľa nepríjemností.

Je možné sa zbaviť obsedantného fenoménu špeciálnymi terapeutickými činidlami, z ktorých jedným je belgický antifungálny šampón Nizoral.

Náprava na seborrhea, vypadávanie vlasov a deprivácia

Prítomnosť lupín je spojená s ochorením nazývaným seboroická dermatitída a samotné vločky sú huby, ktoré sa najčastejšie vyskytujú v dôsledku porúch ľudského imunitného systému.

Dnes existuje mnoho kozmetických šampónov, ktoré ovplyvňujú príznaky huby. Nizoral ničí samotnú infekciu a používa sa ako profylaktický prostriedok proti vypadávaniu vlasov. Okrem toho sa používa proti kožným ochoreniam, ako sú ekzémy a pityriasis versicolor.

Zloženie antifungálnej Nizoral: forma uvoľnenia

Navonok sa Nizoral podobá obyčajnej kozmetike, ale jeho mechanizmus účinku je trochu odlišný: lieči pokožku hlavy, nie vlasy. Na obnovenie krehkých a suchých kučier sa používajú iné lieky vrátane bylín a odvarov.

Zloženie šampónu Nizoral je organická hmota ketokonazol, ktorý ovplyvňuje nasledujúce typy húb:

 • droždie;
 • dimorfné;
 • dermatofyty;
 • zumitsety;
 • streptokoky;
 • stafylokoky.

Okrem toho liečivý šampón obsahuje:

 1. Peniaci prostriedok.
 2. Kolagén, posilňujúce vlasy.
 3. Špeciálna zložka, ktorá upokojuje svrbenie.
 4. Imidomouchea látka s antimikrobiálnym účinkom.
 5. Kyselina chlorovodíková, ktorá je rozpúšťadlom pre ketokonazol, môže spôsobiť alergie.

Koncentrácia účinnej látky (ketokonazol) v nástroji je 2%. Pod účinkom ketokonazolu stráca plesňový patogén svoju schopnosť tvoriť kolónie.

Nisoral šampón v lekárni sa predáva bez lekárskeho predpisu v 60 ml a 120 ml fľašiach.

Cena balenia v 60 a 120 ml v ruských lekárňach: lacné analógy

Najvýhodnejším materiálom je samozrejme balenie v 120 ml.

Pre porovnanie, priemerné náklady na šampón Nizoral v balení 60 ml je 10 dolárov. Priemerná cena šampónu Nizoral v balení je 120 ml 13 dolárov.

V jednom okamihu bol Nizoral šampón jediným protiplesňovým činidlom, ktoré bolo možné kúpiť. Teraz sa objavil veľký počet analógov liekov. Z hľadiska vlastností a zloženia sa líšia len málo od Nizoralu, ale cena za ne je cenovo dostupnejšia.

Ceny veľkého balenia (100 ml) analógov s obsahom 2% ketokonazolu, ako v prípade Nizoralu, sú tieto: t

 • dermazol - $ 4,5;
 • dermazol plus - 5,2 USD;
 • Kenazol - 5,4 USD;
 • lupiny - od $ 6 do $ 8;
 • Ebersept - $ 5.8.

Návod na použitie na pokožku hlavy a tela

Potrebné informácie o použití šampónu obsahujú pokyny na aplikáciu šampónu Nizoral, ktorý je v balení lieku.

Postupnosť liečby možno rozdeliť do nasledujúcich krokov:

 1. Najprv je potrebné si umývať vlasy pravidelným šampónom.
 2. Opláchnite si vlasy balzamom alebo maskou.
 3. Aplikujte produkt na mokré vlasy, napenite masírovaním pokožky hlavy a držte ich dlhšie ako päť minút. Ten je veľmi dôležitý, pretože koža musí absorbovať antifungálne látky.

Nizorálny šampón proti lupinám sa tiež používa proti ekzémom, robia to dvakrát týždenne počas dvoch až štyroch týždňov. Pri pityriasis versicolor sa liek používa denne počas piatich dní.

Na profylaxiu sa používa Nizoral. V tomto prípade si umyte hlavu raz týždenne alebo raz za dva týždne. Liečbu môžete absolvovať pred začiatkom leta, pričom si musíte vlasy umyť tri dni denne.

Nizoral sa môže použiť na liečbu škvŕn na tele plesňového charakteru, ktoré sa niekedy objavujú po liečbe antibiotikami. Na tento účel použite penu zo šampónu. Ona sa umyje znečistenými časťami tela a čaká desať minút.

Takýto postup do dvoch dní 10-12 krát. Na objasnenie povahy škvŕn je najlepšie sa najprv poradiť s dermatológom pre výskum a diagnostiku.

Kontraindikácie a vedľajšie účinky

Použitie šampónu Nizoral je kontraindikované pre ľudí citlivých na jeho zložky. Príručka obsahuje informácie o vedľajších účinkoch, ale zriedkavo sa pozorujú. Toto je:

 • zalievanie;
 • sčervenanie sliznice očí;

 • vyrážka, svrbenie, nepohodlie;
 • dermatitída; dysgeúzia, folikulitída;
 • niekedy - vypadávanie vlasov.

Niekedy dochádza k zmene farby vlasov. Neodporúča sa bez konzultácie s lekárom a neodkladnej potreby použitia nástroja počas gravidity a laktácie.

Nizoral sa používa externe, čo znamená, že je vylúčený jeho vstup do krvného obehu (a teda priamy vplyv na nenarodené dieťa).

Avšak účinok látok obsiahnutých v šampóne na plod nebol až do konca skúmaný, takže je najlepšie si dávať pozor.

Nizoral šampón vám pomôže zbaviť sa lupín

Nizoral a jeho analógy rýchlo a trvalo zmierňujú lupiny a čistia pokožku hlavy.

Loading...