Starostlivosť o vlasy po biovlne - ako opraviť a rozšíriť výsledok

Moderná biovlnka vám umožní zachovať dokonalý vzhľad vlasov za každého počasia, kedykoľvek počas dňa alebo v noci. Aby bol výsledok príjemne prekvapujúci počas celého času, je potrebné sa starať o správnu starostlivosť o vlasy po biovlne. Je možné rozšíriť výsledok biovaru jednoducho podľa odporúčaní špecialistu?

Čo je

Biozavivika je inovatívny vývoj amerických profesionálovktorý dokázal vytvoriť nové, kvalitné a bezpečné prostriedky na curling. V rovnakej dobe, typ vlasov, stupeň ich poškodenia a počet predchádzajúcich škvŕn sú absolútne dôležité.

Jediným obmedzením je neschopnosť aplikovať biovln na vlasy, ktoré boli predtým natreté prírodnými farbivami (hennou).

Vzhľadom na zloženie biovlnky môžeme bezpečne povedať, že poškodenie vlasovej pokožky, vlasových folikulov a samotných chlpov je minimálne, ak nie nulové. Hlavným pravidlom je dodržať čas stanovenia finančných prostriedkov Pri dodržiavaní pravidiel používania produktu sa pozoruje zlepšenie štruktúry vlasov: váhy, ktoré boli predtým suché, naplnené šampónom a zvyškami prachu, sú naplnené proteínom a aminokyselinami.

Takéto "plnenie" pozitívne ovplyvňuje všetky chĺpky, urýchľuje rast a regeneračné procesy, posilňuje vlasový folikul v koreňoch a dochádza k odstráneniu viditeľných defektov. Zvonka, kučery po biovlne vyzerajú zdravo, prirodzene. Prírodný lesk, ktorý nie je výsledkom priťažujúceho silikónu, poteší a prekvapí.

Mimochodom s ohľadom na obmedzenia farbenia (charakteristické obmedzenia pre chemické mávanie), nie sú. Je možné farbiť vlasy buď bezprostredne po zvlnení, alebo v predvečer procedúry: farba pod vplyvom aktívnych zložiek nie je nielen skreslená, ani sa neznečistí.

Správna starostlivosť

Správna starostlivosť po biovlne - to je dodržiavanie obvyklých odporúčaní, ktoré sú dôležité pre rovnomerné, neošetrené vlasy.

Curling, v závislosti na profesionalite majstra, môže trvať až sedem mesiacov. Ak chcete konsolidovať a rozšíriť výsledok, musíte dodržiavať základné pravidlá starostlivosti.

Kedy, ako a s čím sa umyť

Samozrejme, malo by sa zamerať na šampón. To je presne ten nástroj, ktorý pomáha zbaviť sa vašich zámkov prachu, nečistôt a zvyškov podkožného tuku. Šampónovanie závisí čiastočne od typu vlasov:

 • suché, krehké prírodnými vlasmi potrebujú zvýšenú vlhkosť bez váženia;
 • tuk a hrubé je potrebné umyť aspoň raz za dva dni;
 • v kombinácii so suchými špičkami so šampónom a výťažkami z prírodných olejov a aminokyselín.

Aký je rozdiel medzi šampónom na kučeravé vlasy z jednoduchého nástroja? Šampóny na kučeravé vlasy po biovlnnom nasýtení vlasov vlhkosťou, zvyšujú objem koreňov, zvyšujú lesk a nedávajú "kaderám" späť na odpočinok.

TOP 5 populárnych šampónov:

 1. Tajný kľúč Black Snail. Výťažok z malín, čučoriedok, pivónie, olivového a bambuckého masla, výťažky z riasy pomáhajú nasiaknuť kučery po curlingu s životodarnou vlhkosťou. Vysoko účinný slimák mucin pomáha obnoviť regeneráciu buniek, saturáciu vlhkosti a zlepšenie mikrocirkulácie pokožky hlavy. Približná cena 1 000 rubľov za 0,25 l.
 2. Mrazené Limonnik Nanai. Výťažky zo sibírskych rastlín nasýtia kučery vlhkosťou, pomôžu zlepšiť rast. Cena - 400 rubľov za 400 ml.
 3. Matrix Biolage. Mincovňa a šampón na báze výťažkov z rastlín. Cena od 500 rubľov.
 4. "Belita-Vitex". Možnosť rozpočtu s extraktmi z arniky a tekutého hodvábu. Cena je asi 150 rubľov za 0,3 l.
 5. Bylinné esencie. Vhodné pre rôzne typy vlasov. Na základe rastlinných extraktov. Cena od 300 rubľov.

Ako vyschnúť

Tepelná záťaž na kučery po biovine pôsobí mimoriadne negatívne. Nepretržité sušenie pri vysokých teplotách prispieva k nadmernému odparovaniu vody, v dôsledku čoho sa vlasy lámu a strácajú farbu.

Aby ste sa vyhli negatívnym vplyvom teploty, musíte dodržiavať nasledujúce odporúčania:

 • dajte jemný režim na sušič vlasov (chladný vzduch nie viac ako 20 stupňov);
 • udržujte sušič vlasov maximálne 30 cm;
 • predsušte vlasy, zabalte ich do uteráka;
 • až do úplného vyschnutia, nesušte.

Dôležité pamätať o negatívnych účinkoch slnečného priameho UV žiarenia na všetky vlasy bez ohľadu na liečbu. Preto by sme sa mali vyvarovať dlhej interakcii popoludňajšieho poludnia slnka a slaného vetra (mora).

Ako hrebeň

Česanie po biovlne sa výrazne líši od česania hladkých kučier. Rozdiel je v udržaní hlasitosti, ale aj na udržaní otáčok. Drevené hrebene by sa nemali používať, prispievajú k magnetizácii vlasov. tiež Vyhnite sa kontaktu s kučerami kovových hrebeňov.

odporúčania:

 • vyberte si lastúry so širokými zubami;
 • prednostne pogumovaný hrebeň;
 • zuby by mali zvoliť strednú tvrdosť, bez podušky na základni;
 • začnú hrebeň z hrotov chlpov, postupne sa približujú ku koreňom;
 • Pred rozčesávaním predčistite pomocou dvojfázového spreja.

Odporúčame si prečítať: ako krásne položiť kučery, módne účesy s kaderami.

Kedy môžem farbiť vlasy

Ako už bolo uvedené, Môžete si farbiť vlasy pred zákrokom aj po zákroku hneď nasledujúci deň. Poškodenie vlasov preto nebude fungovať.

Osobitná pozornosť by sa mala venovať kvalite farbiva. Amoniak farba je najlepšou voľbou. Kategorický zákaz sa týka používania henny, basma.

Ak je plánované výrazné zosvetlenie (viac ako 4 tóny), potom kaderníci odporúčajú vydržať po curlingu 2-3 dni. Faktom je, že v prvých 48 hodinách po zákroku je výsledok „fixný“. Počas tohto obdobia je nežiaduce umyť si vlasy, používať akékoľvek prípravky na starostlivosť o vlasy, pretože výrobok sa jednoducho môže vykĺznuť a kučery sa uvoľnia.

Ako obnoviť

90% ľudí, ktorí podstúpili biovlnový postup, si skôr všimne zlepšenie vzhľadu vlasov, než akékoľvek negatívne vlastnosti. Zostávajú však 10%, ktoré v dôsledku určitých okolností môžu pozorovať negatívne zmeny v štruktúre vlasov.

Takéto procesy možno vysvetliť hormonálnymi poruchami v tele (tehotenstvo, laktácia, hormonálna substitučná liečba alebo menopauza), stres a individuálne charakteristiky. Riziko tohto efektu je extrémne nízke, musíte však vedieť, ako obnoviť vlasy po biovlne v prípade negatívneho vplyvu na vlasovú štruktúru.

Obnovenie vlasovej štruktúry je dlhý proces, ktorý vyžaduje veľa úsilia, času a trpezlivosti. Hlavnými zložkami sú organické kyseliny, oleje a výťažky z pšeničných klíčkov. Poškodené kučery nielenže vyzerajú nudné a ponuré, ale tiež nemôžu byť štylizované, a rast je nemožný kvôli neustálemu odtrhnutiu vysušených koncov.

Populárne produkty pre starostlivosť o poškodené vlasy:

 • OLLIN. Obnovujúci kondicionér na báze proteínového a vitamínového komplexu;
 • Bonacure Repair Rescue od Schwarzkopf obľúbený u kaderníkov;
 • Maska Starostlivosť Ollin. Kreatín a oleje pomáhajú vyplniť „chmýří“ šupiny, čím zabraňujú zmätku a krehkosti kučier;
 • Kydra Secret Professionnel sprej používa sa ako ochranný prostriedok počas inštalácie;
 • Estelova terapia - dvojfázové mlieko na ochranu vlasov pred stratou vlhkosti, pôsobením vonkajších agresívnych faktorov;
 • Produkty od spoločnosti Hair Company považovaný za najlepší. Vysoká cena je celkom rozumná a výsledky potešia.

Ako obnoviť vlasy po curlingu doma?

Ak v obchode nie je možnosť kúpiť drahé nástroje, Odporúčania na obnovu kučier môžete použiť pomocou improvizovaných prostriedkov pre domácnosť:

 1. Maska z ruží, olív a lopúrových olejov v rovnakom pomere. Pridajte 1 polievková lyžica. lyžicu citrónovej šťavy a trieť do vlasových koreňov dvakrát týždenne.
 2. proteín biť do hladka. Pridajte 1 lyžičku. med a citrónovú šťavu, 5 kvapiek horčičného oleja a 1 lyžičku. olej lopúcha. Rub do koreňov, a pozostatky rozložené po celej dĺžke vlasov. Uistite sa, že trieť do konca vlasov.
 3. Kefírová maska ​​na posilnenie a rast vlasovnajjednoduchšie a najefektívnejšie. Domáce mlieko dať kyslé. Zakysaná smotana na vlasy, zabaľte teplý uterák a klobúk, držte asi 50 minút (čím dlhšie, tým lepšie). Opláchnite niekoľkokrát a opláchnite 2-3 krát šampónom, navlhčite špičky dvojfázovým sprejom.

Vezmite prosím na vedomie, domáce opravné prostriedky, napriek ich jednoduchosti, sú pomerne účinné a efektívne. Stačí nájsť čas na ich použitie.

Ako odstrániť biovln

Ak je potrebné vyrovnať vlasy od zvyškov kučier, potom môžete použiť špeciálne trvalé prostriedky na narovnanie vlasov. Pôsobí na liek takmer rovnakým spôsobom ako svorka na navíjanie. Jediným rozdielom je, že výrobok sa aplikuje na rovné vlasy, potom sa vyhladí alebo žehlia.

Trvalé prípravky (hodvábna vlna) sú najbezpečnejšie a všetko, čo je potrebné, je dodržiavať odporúčania výrobcu. Neodporúča sa používať lacnejšie prípravky na báze hydroxidu sodného. Inak, žiadne reštaurátorské masky pomôžu odstrániť pevné a krehké kučery.

Správna starostlivosť o vaše vlasy pred, počas a po curlingu poskytne perfektný vzhľad pre každé vlasy. Je len potrebné nájsť čas a túžbu vykonávať nutričné ​​a také potrebné postupy na obnovenie štruktúry vlasov.

Získajte viac informácií o vlasoch z biovín vďaka našim článkom:

 • Aký je rozdiel medzi biovlnou a perm;
 • výhody a nevýhody vykonávania biovln pre dlhé vlasy;
 • zloženie a výhody biomasy Estel Niagara (Estel Niagara);
 • čo je to japonské povolenie, jeho výhody;
 • ako a čo štýlovať vlasy po biovlne;
 • zvláštnosti tvorby biovln pre krátke vlasy.

Loading...