7 tajomstiev použitia olivového oleja na vlasy

Krásne vlasy sú večnou ozdobou každej ženy v akomkoľvek storočí, kde žila. Olivový olej sa používa na vlasy už od staroveku. Mnohé výhody tohto výrobku je ťažké preceňovať. Dokonca aj slávna krása Kleopatra, ktorá sa dobre orientovala v receptoch krásy, použila vlasové masky s olivovým olejom.

Olivový olej nie je len potravinový výrobok, ale je tiež aktívne používaný v kozmetike.

Sila olív na pokožku hlavy

Faktom je, že zloženie tohto produktu udivuje saturáciou užitočných prvkov. Jedinečné zloženie olív zahŕňa takéto látky: t

 1. vitamíny,
 2. tuky rôznych typov
 3. zlúčeniny obsahujúce fosfor, t
 4. sacharidy,
 5. mastných kyselín a mnohých ďalších potrebných prvkov.

Čo poskytujú tieto zložky a aké je používanie olivového oleja na vlasy? Okrem prospešných účinkov tukov, sacharidov a ďalších zložiek je dôležitá prítomnosť vitamínov.

 • Vitamín "A" - pomáha urýchliť rast vlasov, blokuje voľné radikály a pôsobí na štruktúru na obnovenie.
Je to vitamíny, ktoré tvoria olej priaznivo ovplyvňujú vlasy.
 • Vitamín "E" - zvyšuje prekrvenie, vyživuje pokožku, zabraňuje vypadávaniu vlasov, obohacuje kyslík.

Každá gazdinka vie, aký užitočný je olivový olej v potrave, a preto nie je o nič menej užitočný v starostlivosti o vlasy a vďaka svojmu jedinečnému zloženiu ich robí lesklými a zdravými.

Výroba vlasových masiek z olivového oleja

V závislosti od existujúceho problému a účelu aplikácie sa odporúča vlasová maska ​​z olivového oleja, ktorá vám pomôže osobne a bude s vami bojovať o krásu vlasov.

Ak chcete obnoviť kadere, je lepšie zvoliť olej z prvej rotácie.

Niektoré ženy majú dosť hrubé vlasy, ale chýba im lesk, iní sa obávajú o lupiny a iní chcú zastaviť stratu. A pre každý z nich je vhodný recept. Predstavujeme Vašej pozornosti niekoľko možností postupov, keď sa maska ​​práce s olivovým olejom diví.

Maska na posilnenie s citrónom a žĺtok

Pre postup, vezmite rovnaké množstvo oleja a octu. Pred zmiešaním olej zahrejte do teplého stavu, aby sa lepšie vstrebal do pokožky. Zmiešajte s octom a trením zmes do kučier pozdĺž celej dĺžky.

Na prípravu masky, zmiešajte olej a ocot.

Zakryte si hlavu uterákom tak, aby efekt otepľovania trval dlhšie. Počkáme asi desať minút a niekoľkokrát opláchneme vhodným šampónom. Opakovaním procedúry týždenne, budete robiť vlákna silnejšie a jasnejšie vlasy.

Zastavte spád

Tento recept sa líši v tom, že aplikuje olivový olej na vlasy cez noc. Na to potrebujeme citrónovú alebo skôr citrónovú šťavu. Zmiešanie zložiek v rovnakom pomere, musíte predhriať zmes pomocou vodného kúpeľa. Neprehrievajte roztok, aby ste nestratili prospešné vlastnosti vitamínu C.

Pri prvých problémoch s prameňmi stojí za to uvažovať o ich liečbe.

Všetko votrite do hlavy, zakryte si hlavu celofánom a uterákom a choďte do postele. V dopoludňajších hodinách všetko umyte jemným šampónom.

Posilnenie rastu a posilnenie koreňov vajciami a medom

Zrýchlenie rastu vlasov je efekt, ktorý chce takmer každá žena. Mnoho ľudí chce mať dlhé kučery, ale nemôže rast požadovanej dĺžky. Pomocou tohto receptu pomôžete urýchliť proces rastu. Vezmite päť polievkových lyžíc olivového oleja a premiešajte s dvoma žĺtkami. Dostaneme niečo ako smotanu, ktorá sa trie do prameňov. Čakáme dvadsať minút a myme všetko teplou vodou.

Uplatňovanie zloženia podporujúceho rast

Je dôležité si uvedomiť, že nemôžete používať proteín. Kým sa žĺtok dokonale zmyje, bielkovina sa zmení na biele pelety a vy budete musieť trápiť viac ako jednu hodinu, aby ste z neho vyčistili vlasy.

Ako sa zbaviť sucha: recept s kefír a škorica

Ošetrenie vlasov je dlhodobý proces a na dosiahnutie výsledku potrebujete trpezlivosť. Je dôležité, aby ste postupovali po celú dobu, pretože raz vytvoríte masku, neuvidíte vylepšenia. Problém suchého vlasového oleja sa vyrovná bez pomoci iných zložiek.

Priaznivé vlastnosti olív sú už dlho známe, a preto sa aktívne používajú v kozmetike.

Stačí si na vlasy rozotrieť olivový olej a predhriať ho do teplého stavu. V tejto forme je lepšie zvládnuť kožu. Odporúča sa pridať niekoľko kvapiek do klimatizácie hneď, ako si všimnete problém.

Ponúka sa aj recept z masla a banánov, ktorý pomáha znížiť suchosť. Recept je celkom jednoduchý:

 • vezmite jeden banán a rozmixujte ho mixérom,
 • zmiešajte so 100 ml kefíru,
 • pridajte do zmesi tri čajové lyžičky olivového oleja a všetko premiešajte s mixérom,
 • aplikujte na hlavu pol hodiny, opláchnite teplou vodou.
Niekedy sa do regeneračných masiek pridávajú nielen oleje, ale aj plody.

Ako užívateľské skúsenosti a mnoho recenzií ukazujú, postup robí vlasy mäkké a lesklé na dlhú dobu.

Použite teplý olej na boj proti tuku

Nielen ženy trpia suchými vlasmi. Druhým problémom je zvýšený obsah tuku v pokožke hlavy. To robí vlasy neupravenými a my si musíme vlasy umyť takmer každý deň. Ale aj tu nám môže pomôcť naša ropa. Ponúkame Vám dva varianty postupov na boj proti tuku:

 • Maska s medom. Med a maslo berieme v rovnakom pomere. Pridajte dva žĺtky. Zmes dôkladne otrite a naneste na hlavu. Po pol hodine si umyte vlasy jednoduchým šampónom.

 • Pepper maska. V tomto recepte, je potrebné, aby sa tinktúra: nalejte rozdrvené červenej papriky s pol pohára alkoholu. Po týždni starnutia na tmavom mieste premiešajte tinktúru s olivovým olejom a počkajte asi pol hodiny. Zmes umyte teplou vodou a šampónom.

Ako vidíte, olivy nám dávajú jedinečnú príležitosť, aby naše účesy boli svetlé a jedinečné zloženie výrobku pomáha riešiť rôzne problémy súvisiace so stavom vlasovej štruktúry. Nezanedbávajte takýto dar prírody, využite ho vo svoj prospech.

Zmeniť farbu doma

Zdá sa, že sme hovorili o výhodách olivového oleja. Ale to nie je tento prípad, a my predkladáme vašej pozornosti ešte jednu úžasnú funkciu - možnosť objasnenia. Áno, nie ste mýli. Olej spárovaný s inými zložkami môže zosvetliť vaše vlasy bez použitia chemikálií, čo už samo o sebe priťahuje. Tu je krok-za-krokom návod na objasnenie postup s dĺžkou kučery do stredu chrbta:

 • pripraviť ingrediencie: 6 polievková lyžica. škorica, 4 polievkové lyžice. med, 4 lyžičky Olivový olej, 10 polievková lyžica. regeneračný balzam;

 • miešajte med so škoricou, kým sa škorica úplne nerozpustí v mede;
 • pridajte olej a balzam;
 • dôkladne premiešajte, naneste zmes na čisté vlhké vlasy; konzistencia zmesi uľahčuje aplikáciu na hlavu;
 • položili sme si hlavu na celofán a zabalili sme uterák;
 • udržiavame v tomto stave päť hodín;
 • opláchnite pomocou známeho šampónu;
 • vychutnať si výsledok.

Prírodné zložky nespôsobujú žiadne poškodenie vlasov počas obdobia čistenia, ale skôr zlepšujú stav štruktúry a pokožky hlavy.

Zhrnutie: po nanesení oleja

Aby bol účinok liečby pozitívny a rýchly, musíte si vybrať vysoko kvalitný olej. Pri výbere dbajte na trvanlivosť, farbu a chuť. Vysoko kvalitný olej má výraznú chuť olív, nazelenalú farbu a príjemnú dochuť s korenistým nádychom. Cena tohto produktu je vyššia, ale neodporúčame šetriť na zdraví.

Dúfame, že náš článok vám ukázal všetky výhody používania tohto prírodného produktu pre krásu a zdravie a odporúčané recepty budete používať pri starostlivosti o seba.

Loading...