Všetko o mikropigmentácii: od prípravy až po starostlivosť

Takmer každá moderná dievčina vie o dôležitosti krásneho a správne zdôrazneného obočia. Vhodným tvarom a ohybom je možné korigovať tvar tváre alebo ju naopak „zlomiť“. Denný make-up trvá veľa času a kozmetika prichádza k záchrane. Trvalý make-up je už dlho populárny postup, ale nie každý je pripravený na to rozhodnúť. Dnes, kozmetický priemysel ponúka jemnejšie a prirodzené metódy vytvárania trvalého make-upu, jednou z týchto technológií je mikropigmentácia obočia.

O postupe

Čo je to? Mikropigmentácia alebo mikrobladenie, ako sa postup nazýva inak, spočíva v udržiavaní farbiaceho pigmentu vo vonkajších vrstvách epidermy. To znamená, že na rozdiel od tetovania je farba zavádzaná veľmi plytko.

Ďalším rozdielom je technika práce. Tento make-up zahŕňa iba manuálne kreslenie jednotlivých vlasov. V tetovaní sa farba nanáša nepretržite, obočie tu vyzerá prirodzene. Na základe charakteristických vlastností je možné zdôrazniť nasledujúce výhody mikropigmentácie obočia:

 • Minimálna trauma: farba by mala byť vstrekovaná maximálne do hĺbky 0,8 mm, pričom tetovanie je 2 mm.
 • Malé rehabilitačné obdobie: poškodenie kože je menšie, takže sa hoja rýchlejšie.
 • Prirodzený vzhľad, vďaka kresleniu každého vlasu, obočie vyzerá prirodzene.
 • Pigmentácia prechádza postupne, farba sa nemení, jej saturácia je jednoducho stratená. Je to spôsobené prirodzenou obnovou pokožky.

Čo sa týka nedostatkov, je možné rozlíšiť iba nižšiu trvanlivosť takéhoto make-upu. Microbleeding trvá od 6 mesiacov do 1,5 roka.

Druhy mikropigmentácie

Existujú dve hlavné techniky tohto postupu: mikrobladenie 6D a tieňová technika.

Prvý typ make-upu sa vyznačuje maximálnou prirodzenosťou. Zahŕňa zavedenie pigmentu do horných vrstiev kože pozdĺž vlasovej línie, čím vytvára trojrozmerný vzor čo najbližšie k prirodzenému obrazu. Táto technika sa používa na vytvorenie obočia alebo rekonštrukcie jednotlivých častí. Je dôležité, aby takéto tetovanie bolo vyvinuté individuálne.

Metóda tieňa alebo metóda Slide & Tap zahŕňa nielen kreslenie vlasov, ale aj husté vyplnenie kože pigmentom, čím sa vytvára tieň. Metóda je skvelá pre tých, ktorí majú dobré obočie s nedostatočne jasnými farbami. Spôsob môže byť tiež použitý na vyplnenie jednotlivých sekcií. Po zákroku vyzerá obočie prirodzene a rýchlo sa hojí.

kontraindikácie

Každá manipulácia s telom má svoje obmedzenia, napriek tomu, že mikrobladenie je šetrným postupom, existujú kategórie ľudí, ktorým je kontraindikované:

 1. Choroby nervového systému, epilepsia.
 2. Poruchy zrážanlivosti krvi.
 3. Diabetes mellitus.
 4. Prítomnosť obočia móly alebo iné neoplazmy.

Všetky tieto situácie sú absolútne kontraindikácie, okrem toho odborníci zdôrazňujú situácie, v ktorých sa bude musieť postup odložiť:

 1. Katarálne ochorenia, zápalové procesy v akútnom štádiu.
 2. Popáleniny a poranenia obočia.
 3. Tehotenstvo a dojčenie.
 4. Prijatie antibiotík a liekov na riedenie krvi.

Tiež, kozmetológovia neodporúčajú dievčatá vykonávať pigmentáciu počas menštruácie, je to kvôli zmenám v hormonálnom pozadí tela. Pokúste sa naplánovať reláciu uprostred slučky.

Prípravné procesy

Pre dievča je najdôležitejšou prípravou voľba špecialistu, postup vyžaduje presnosť a výsledok závisí výlučne od zručnosti majstra. Zbaviť sa pigmentu nie je také jednoduché, takže nesúhlasíte so službami pochybných majstrov. Pamätajte si, že cena mikropigmentácie nemôže byť veľmi nízka, priemerná cena je 5-6 tisíc rubľov.

Už s majstrom budete musieť rozhodnúť o tvare obočia a ich farbe. Odborník by mal brať do úvahy vlastnosti vašej tváre: jej tvar, umiestnenie očí, výšku čela. Tiež majster musí objasniť, či sa chystáte farbiť svoje vlasy, vziať do úvahy konštantnú farbu vlasov. Keď sa diskutuje o celej teórii, môžete pokračovať v praxi.

Proces vytvárania obočia

Ako už bolo spomenuté, majster postup vykonáva manuálne, zvyčajne sa používa špeciálne pero - manipulácia. Okrem toho bude kozmetička potrebovať:

 • Pinzeta.
 • Ceruzky.
 • Maľovať.
 • Anestézia Kit.
 • Dezinfekčné prostriedky.
 • Pigmentačný nástroj.

Toto je hlavná sada nástrojov, zoznam sa môže líšiť v závislosti od funkcií sprievodcu. Celý postup prebieha v niekoľkých etapách.

 1. Kreslenie náčrtu v závislosti od vybratého formulára.
 2. Korekcia prirodzeného obočia, trhanie chĺpkov nad rámec zamýšľaných hraníc.
 3. Lokálna anestézia, bežne používaná pasta s lidokaínom alebo novokaínom.
 4. Zavedenie pigmentu do kože, pán robí pohyby v smere rastu vlasov.

Po zákroku odborník aplikuje masť na obočie, ktoré si umyjete doma. Tiež by mal kozmetológ povedať o vlastnostiach starostlivosti a potrebu opravy.

Tipy na starostlivosť o obočie po mikropigmentácii:

starostlivosť

Trvanlivosť permanentného make-upu závisí od správnej starostlivosti v prvých dňoch po ňom a následnom vplyve na pokožku. Prvých niekoľko dní po mikropigmentácii sa objavia na kožnej lymfy, malé výtoky. To je normou, mali by byť navlhčené vatovým tampónom navlhčeným chlórhexidínovým roztokom. Po asi 3 - 4 dňoch sa na koži začne tvoriť kôra, je dôležité, aby sa neodlúpla, pretože pigmentácia môže byť narušená. Všeobecná starostlivosť o obočie v prvom rade znamená:

 • Nezvlhčujte obočie prvý deň.
 • Prvých 24 hodín sa nezapájajú do aktívneho športu, pretože pigment môže ísť s potom.
 • Nepoužívajte kozmetiku na obočie na dokončenie hojenia rán.
 • Mazanie kôry krémmi s vitamínmi A a D, rastlinnými olejmi.
 • Nemôžete ísť do sauny alebo solária na 14 dní.
 • Nesmie sa opaľovať a vyhnúť sa dlhodobému vystaveniu priamemu slnečnému žiareniu.
 • Nepoužívajte kroviny a šupky, kozmetiku na báze alkoholu.

oprava

Jedným z charakteristických znakov mikrobladenia je potreba korekcie. Zvyčajne sa vykonáva medzi 30 a 45 dňami po zákroku.

Potom, čo všetky kôry sú preč, si všimnete, že nie je takmer žiadna farba vľavo. Je na korekcii, že majster rýchlo obnoví pigment a vysleduje chlpy. Pred mikro pigmentácia je dôležité pre výpočet ich náklady, bude korekcia stáť 1500-2000 rubľov.

Dobrý majster a náležitá starostlivosť - sľub dlhotrvajúcich krásnych obočia. Ak chcete vizuálne vidieť rozdiel medzi prirodzeným obočím a obočím po zákroku, zvážte navrhovanú fotografiu. Môžete tiež vidieť rozdiel v tvaroch a krivkách oblúkov. Šetrite svoj čas a užívajte si krásu už dlho.

Loading...