Pokladanie gumových natáčok: 5 krokov správneho curlingu

Sen o krásnych kučeravých vlasoch je ľahko splnený - nemusíte študovať inštrukcie pre čarovnú prútik, ale jednoducho si vybrať správnu cestu a naučiť sa používať jednoduché zariadenia, ako napríklad natáčky na vlasy. Okrem toho, kozmetický priemysel vytvoril mnoho rôznych zariadení pre curling, a flexibilné gumové natáčky sú ľahko ovládateľné a majú rôzne veľkosti.

Pokládka gumových natáčok je veľmi jednoduchá a účinná.

Vyberáme natáčky podľa dĺžky kučier

Každá dĺžka vlasu vyžaduje použitie zariadení s veľkosťou, pretože tieto pramene majú rôznu hmotnosť a dĺžku. Prameň musí byť úplne navinutý na zariadenie na vytvorenie kučier, inak bude ťažké ho pripevniť a po odstránení natáčky nechce zapadnúť a bude sa držať na boku. Preto, premýšľal, ktoré natáčky na vlasy sú lepšie pre krátke vlasy, pokračujte z ich dĺžky - skúste obaliť prameň okolo zariadenia. Zvlnenie musí byť aspoň jeden a pol otočenie okolo hrúbky zariadenia, aby bolo bezpečne upevnené.

Na stredné a dlhé vlasy sa používajú natáčky na vlasy rôznych veľkostí. Niekedy je dokonca vhodné kombinovať použitie natáčky s rôznou hrúbkou. Pre dievčatá s luxusnými dlhými vlasmi sa odporúča používať väčšie pomôcky na navíjanie horných prameňov a menšie na spodné. Takže zdvihnete hornú časť účesu a padajúce pramene sa otočia do atraktívnych elastických kučier.

Prehľad typov natáčky

Zariadenia na curling vlasov prešli od svojho vzniku významnými zmenami. Najpoužívanejšie sú teraz tieto typy:

 • kovové. Najvhodnejšie na udržanie účesov po perm. Prispejte k elektrifikácii vlasov a vzniku rozštiepených koncov. Pri použití sušiča vlasov sa tieto zariadenia zohrievajú a poškodzujú vlákna;
 • plast. Patrí k šetriacim typom zariadení na curling;
 • gumy a penové natáčky. Majú rôzne veľkosti, dobre držia tvar kučery;
 • bumerangy. Jednoduché použitie. Používa sa s akoukoľvek dĺžkou vlasov. Sú upevnené na vlasoch ohýbaním samotného prípravku.
 • Zapínanie na suchý zips. Nemáte žiadne príslušenstvo na upevnenie na vlasy. Kladenie krátkych vlasov na natáčky - suchý zips je jednoduché, nepoškodzuje. Pri použití na dlhých vlasoch je spleť prameňov, existujú ťažkosti s odstraňovaním a následným česaním. Preto pre dlhé vlasy sa ich použitie neodporúča;
 • cievok. Tradične používané v chemickej perm. S obvyklým curl vytvoriť malé husté kadere;
 • špirála. Vymyslený na vytvorenie elastických vertikálnych kučier. Jednoduché použitie.
 • termo a elektrické valce. Používa sa na rýchle vytvorenie kučier pod vplyvom tepla na vlasy. Pred aplikáciou sa odporúča aplikovať na vlasy špeciálny prostriedok, ktorý chráni prameň pred poškodením vplyvom teploty.

Každý typ kulmy má svoju vlastnú metódu fixácie. Nemajú ďalšie upevňovacie prostriedky suchý zips a bumerangy. Pripevnenie pomocou elastického pásu môže spôsobiť dodatočné zakrivenie zvlnenia, čo je nežiaduce. Najvýhodnejšou metódou je fixácia prameňov pomocou špendlíka, špeciálnych svoriek a špajdlí.

Technika curling gumy natáčky pre krátke vlasy: ako správne stočiť kadere

Technika curlingu na gumových natáčačkách sa nelíši od obvyklých. Gumené natáčky rôznych priemerov by sa mali používať v nasledujúcom poradí:

 • Prípravok na vlasy spočíva v ich zvlhčovaní. Ak je pokožka hlavy práve umytá, ale stojí za to počkať, kým nebude prebytočná vlhkosť. Ak sa v procese navíjania vlasov sušia viac, než je potrebné, musia sa navlhčiť. Najjednoduchší spôsob, ako to urobiť, je postrekovacia fľaša naplnená vodou;
 • jeden prameň je oddelený od celkového objemu, ktorého šírka by nemala byť väčšia ako veľkosť natáčky. Čím tenší prameň, tým lepší bude výsledok;
 • prameň sa otáča do zväzku, ktorý sa ovinie okolo natáčky;
 • pri dosiahnutí vlasových korienkov je prameň upevnený pomocou elastického pásu na zariadení;
 • akonáhle sú vlasy suché, natáčky sa odstránia v opačnom poradí.

Tip: Predtým, ako sú vlasy úplne suché, natáčky na vlasy by nemali byť odstránené - kučery okamžite stratia svoj požadovaný tvar. Na zlepšenie výsledku sa odporúča použiť na curling špeciálnu penu.

Zahnutý špirálová kučera s krásou Dewal: ako ju používať

Vzhľadom k tomu, gumové natáčky majú malý priemer, s ich použitím sa ukazuje, curl, ktorý je charakteristický pre malé kadere. Ak je potrebné dať vlasom nielen vlnitosť, ale aj tvoriť prúdiace vlny, potom sa odporúča použiť špirály. Súčasne môžu byť súčasne používané natáčky - špirály a gumové natáčky - na rôznych častiach hlavy.

Špirály sú vhodné na úpravu krátkych vlasov.

Špirály majú jasne definovaný smer kladenia vlákien. Preto je technika mávania odlišná len v procese navíjania na zariadenie. Akonáhle je prameň navinutý na špirále, je pripevnený pomocou západky umiestnenej na kulere alebo špeciálneho elastického pásu. Vinutie pochádza z koreňov vlasov a cievka je v zostupnej polohe zúženého konca. Výsledkom použitia špirály bude účes s charakteristickými tečúcimi kučeravkami.

Z akého typu účesu si vyberiete, záleží na type natáčky, ktoré je potrebné použiť pri jeho vytváraní. Schopnosť curlingu na kulinárke je získaná rýchlo a výsledkom bude nádherný účes bez návštevy salónu.

Buďte krásni!

Loading...