Ryzhinu odstraňujeme z vlasov po neúspešnom farbení

Väčšina dievčat miluje vykonávať rôzne experimenty s vlastným vzhľadom - zvyšujú mihalnice, maľujú kučery v rôznych farbách. Často však takéto experimenty vedú k úplne neočakávaným výsledkom - na farbených vlasoch sa objavuje jasne červený alebo nepríjemný žltý odtieň. Ako odstrániť ryšavku z vlasov po farbení?

Prečo sú vlasy červené?

Jedným z výsledkov nesprávneho farbenia prameňov je červená farba. „Dosiahnutie“ podobného tónu je najčastejšie dosiahnuté po domácom farbení, keď dievčatá majú tendenciu radikálne a presne meniť farbu vlasov.

Vo vnútornej štruktúre každého vlasu má vlastný prírodný pigment. Napríklad, ak sú kučery prirodzene čierne, ale snažia sa zafarbiť do svetlohnedého odtieňa, potom je pravdepodobný konflikt „prírodného“ pigmentu s chemickým farbivom, čo má za následok nielen ryšavku, ale aj nerovnomerné farbenie vlákien.

Ryzhina sa môže objaviť po premaľovaní vlákien v nasledujúcich verziách:

 • Čierny odtieň je maľovaný gaštanom alebo svetlohnedý.
 • Tmavý gaštan - v blond.
 • Tmavá blond - vo svetlom blond.
 • Ľahký gaštan - biely.

Odborníci tvrdia, že problém s výskytom ryšavky možno vyriešiť, je potrebné použiť šampón s tónovacím účinkom. Samozrejme, takýto kozmetický výrobok nepatrí do ekonomického, ale pri jeho použití sa ukázalo, že eliminuje nepríjemný žltý alebo červený odtieň z takmer akéhokoľvek tónu prameňov.

Čistíme ryzhinu nezávisle

Ak sa žltý odtieň prameňov získa po farbení salónu, majstri tohto salónu by mali odstrániť kozmetickú vadu. V prípade, že sa po domácom farbení objavil nevzhľadný odtieň prameňov, budete musieť konať nezávisle. Ako sa môžete zbaviť ryšaviek?

 • Vráťte sa do prirodzeného tieňa. Táto metóda je pomerne jednoduchá, ale účinná. Je potrebné odstrániť náter potrebným odtieňom a vykonať sfarbenie prameňov. Odborníci odporúčajú dievčatám vybrať si farbivo, ktoré je svetlejšie ako farba prirodzených vlasov. Ak je tento stav pozorovaný, je možné ryšavku eliminovať oveľa rýchlejšie a efektívnejšie. Vynikajúce výsledky farbenia sú zaručené, ak sú v základni farbiva prítomné studené farby.

 • Ďalšie objasnenie. Tento spôsob je účinný, ak sa žltý odtieň objavil po procese farbenia, ktorý sa uskutočnil predtým, v ktorom sa použil svetlý gaštan alebo červená farba. Ak chcete získať slušný výsledok, musíte použiť bieliaci postup, ktorý pomôže neutralizovať holé miesta a nerovnomerné farbenie. Potom sa vykoná farbenie prameňov v požadovanom tieni. Zafarbenie pomáha eliminovať prirodzené prúžky pigmentu a eliminuje žltnutie. Je dôležité si uvedomiť, že dvojité sfarbenie môže negatívne ovplyvniť štruktúru vlasov, takže musíte používať iba kvalitné farbivá na prírodnom základe. Ak chcete obnoviť poškodené pramene, môžete použiť použitie éterických olejov (lopúch, ricín, olivový).

 • Farbenie vo farbe popola. Farba farieb popola môže účinne odstrániť odtieň kozmetického defektu. Výber podobnej možnosti na odstránenie žltosti je dôležité vedieť, že rozsah popola odtiene nevyhovuje každej žene.
 • Použite umývacie prostriedky. Zbavte sa sčervenanie pomôže špeciálne kozmetické - umývanie. Použitím odstraňovača sa defekt odstráni po zafarbení prameňov gaštanovým odtieňom alebo po bielení. Pranie pomáha eliminovať zvyšky starého farbiva a nepoškodzuje vlasovú štruktúru.

 • Použitie tónovaného tonika. Ak chcete neutralizovať ryšavka, je potrebné pripraviť sa na dlhý proces, niekoľkokrát na opravu chyby z nesprávneho farbenia nebude fungovať. Tónovanie tienenia je lepšie vybrať z radu studených tónov, nástroj sa pridáva do balzamu na vlasy a aplikuje sa na prameň obvyklým spôsobom.

Ako si vybrať správny tonic v tomto článku!

 • Použitie šampónu. Spolu s tónovanými tónmi môžete použiť tónované šampóny so svetlými odtieňmi fialovej, zelenej alebo modrej.

Ako sa zbaviť sčervenanie farbenie

Po premýšľaní o tom, ako môžete maľovať červenú farbu, môžete venovať pozornosť zvýrazneniu. Pomocou jednoduchého, ale požadovaného postupu bude možné eliminovať nadmerný jas prameňov a zmäkčiť existujúci odtieň.

Užitočné možnosti - alternatívy zvýraznenia môžu byť:

 • Farbenie - farbenie prameňov v rôznych farebných odtieňoch (z 3 tónov);
 • Bronding - farbenie prameňov v prírodných a prírodných tónoch s brilantnými modami.

Tipy, ktoré vám pomôžu odstrániť žltnutie po farbení vlasov:

Ľudové prostriedky

Je dôležité okamžite určiť, že nie je možné namaľovať žltý alebo červený odtieň prameňov pomocou ľudových receptov, aby sa dosiahol určitý pozitívny výsledok.

 • Po každom šamponovaní môžete kučery opláchnuť opláchnutím citrónom, ktoré má bieliace vlastnosti, a postupne „zničí“ žltý odtieň. Prípravok na opláchnutie citrónom je jednoduchý: v litri teplej vody sa zmieša šťava z 1/2 citrónu.

 • Opláchnutie prameňov odvar z harmančeka pomáha zosvetliť. Ak pridáte pár Art. polievkové lyžice 6% octu, pozitívny účinok sa dosiahne oveľa rýchlejšie.
 • Zmiešajte v rovnakom pomere citrónovú šťavu a vodku. Zmes sa aplikuje na kučery 15 minút. Takýto nástroj je pre vlastníkov suchých prameňov nežiaduci.
 • Ak sa pramene po farbení ukázali svetlo žltkastý odtieň, potom sa môžete zbaviť s maskou na báze ražného chleba. Recept: namočte pár kúskov ražného chleba do malého množstva vody. Doba varenia je 1 deň, potom sa hustá chlieb aplikuje na kučery pol hodiny a opláchne sa teplou teplou vodou.
 • Maska, ktorá má bieliaci účinok, sa pripravuje z 1 kuracieho vajca, 1 polievková lyžica. lyžice tekutého medu a 1 lyžičky olivového oleja. Bieliaca hmota sa aplikuje na mierne zvlhčené kučery pol hodiny a potom sa umyje teplou vodou.

 • Rastlina rebarbory ​​má tiež bieliace vlastnosti. Na odstránenie nepríjemnej žltej farby s prameňmi je potrebné pripraviť suspenziu čerstvej rebarbory ​​a aplikovať ju na korene. Je dôležité poznamenať, že tento nástroj má vysokú účinnosť a pre niekoľko aplikácií sa môžete tejto chyby bezpečne zbaviť.
 • Maska, pripravená na báze tekutého medu alebo nízkotučného kefíru, má nielen bieliace vlastnosti, ale tiež pomáha obnoviť poškodenú štruktúru prameňov a zbaviť kučery rôznych problémov. Liečebná maska ​​sa aplikuje na kučery, izolované plastovým vreckom a froté šatkou. Doba expozície je najmenej pol hodiny.

Ako zabrániť výskytu ryšaviek?

 1. Postup farbenia sa najlepšie vykonáva v kozmetických salónoch s profesionálnym majstrom.
 2. Je dôležité byť schopný určiť prirodzený odtieň prameňov a vybrať preň farbiacu bázu.
 3. Doma sa neodporúča zosvetľovať kučery z gaštanov a tmavých tónov.
 4. Postup zosvetľovania tmavých vlasov by sa nemal vykonávať naraz, ale viacstupňovým spôsobom (3-5 stupňov).
 5. Pre farbenie prameňov sa odporúča zvoliť len profesionálny náter, ako aj okysličovadlo. Pri použití takýchto nástrojov sa získa najpodobnejší odtieň prameňov, aký je uvedený na obale.

Použitie nekvalitnej farby alebo jej nesprávne použitie často vedie k nepriaznivým kozmetickým následkom. Je možné odstrániť červené vlasy z neúspešného farbenia, ale to si vyžaduje určitý čas. Prvé zafarbenie prameňov sa najlepšie vykonáva v špecializovaných kozmetických salónoch, kde majstri s pomocou vzorových testov určia dokonalý tón farby a tým zabránia vzniku nepríjemného kozmetického defektu.

Loading...