Škorica v kozmetike: 5 receptov na skutočnú farbu a lesk kučier

Škorica je teplá a hlboká farba, vlasy natreté takou farbou sa stávajú svetlohnedými s medeným odtieňom. Farba vlasov "škorica" ​​je najlepšie kombinovaná s jarným typom vzhľadu - sú to dievčatá so svetlou hnedou farbou vlasov. Oči predstaviteľov tohto typu sú spravidla sivé alebo hnedé a koža má teplý odtieň.


Profesionálne farby na vlasy od rôznych výrobcov obsahujú tento tón v palete farieb. V závislosti na prirodzenej pigmentácii, kučery po farbení môžu mať rôzne odtiene: od teplej hnedej po svetlohnedú s ružovou alebo medenou poznámkou. Ak si vyberiete odtieň správne, farba škoricových vlasov zvýrazní mladosť pokožky.

Farbenie vlasov "škorica" ​​má vynikajúcu alternatívu. Ženy, ktoré použili hotové farbivá aspoň raz vedia, že agresívne chemikálie v ich zložení poškodzujú vlasy, môžu viesť k alergickej reakcii a dokonca k strate. Ale len málo ľudí vie, že farba srsti "škorica" ​​môže byť daná kučery s pomocou rovnakého mena korenia.

Kúzlo alebo prečo škorica mení farbu vlasov

V skutočnosti tu nie je žiadna mágia! Škorica (Ceylon Brown Bark) je známa svojimi blahodarnými účinkami na vlasy. S pravidelným používaním v zložení starostlivých masiek, bude toto korenie, aby vlasy husté, dať im objem, mäkkosť a lesk, normalizuje obsah tuku a pomôcť zbaviť sa chorôb pokožky hlavy.

Toto korenie nielenže robí kučery zdravé, ale môže zmeniť aj ich farbu. Škorica rozjasňuje vlasy, pôsobí na nich rovnakým spôsobom ako peroxid vodíka, ale zároveň vytvára svetlohnedý pigment, ktorý dáva prameňom vhodný odtieň. Z tohto dôvodu sa masky s práškovým práškom Ceylon používajú nielen na starostlivosť, ale aj na farbenie, zosvetľovanie prameňov a umývanie starých chemických náterov.

Keďže škorica je prírodný produkt, jej pôsobenie je mäkšie ako pôsobenie chemických farbív. Recepty na farbenie a zjasňovanie masiek s týmto korením často obsahujú med (ktorý sa po rozpustení v destilovanej vode tiež chová ako slabý oxidant) a citrónovú šťavu. Tieto zložky zvyšujú rozjasňujúce účinky škorice.

Niekoľko slov o výsledku

Výsledok farbenia škorice stromovej kôry prášok sa bude líšiť v rôznych chĺpkov. Závisí od počiatočnej farby prameňov (prítomnosť prírodného pigmentu), ich štruktúry a hrúbky. Farba sa bude líšiť v závislosti od trvania vystavenia farbiacej kompozície a ďalších zložiek masky. V jednom postupe sa vlasy spravidla zosvetlia o 1-2 tóny, ale niekedy sa na dosiahnutie tohto výsledku vyžaduje niekoľko farieb.

Odtieň kučier, založený na prirodzenej farbe, bude po zákroku nasledovný:

 • Blond vlasy sa nestanú ľahšími, pretože prakticky neobsahujú prírodný pigment, ale stávajú sa svetlou medenou farbou;
 • majitelia červených vlasov s pomocou škorice budú môcť zdôrazniť prirodzenú farbu a urobiť ju jasnejšou;
 • svetlohnedé a svetlohnedé pramene po farbení získajú medený odtieň;
 • Hnedé vlasy a brunetky nájdu hnedú farbu kučier s mierne výrazným medeným tónom.

Základné recepty

Masky zo škorice stromovej kôry prášok možno rozdeliť na farbenie, zosvetlenie a určené na umývanie chemických farieb.

Tip! Hlavnými zložkami zjasňovacích a farbiacich masiek sú škorica, med a citrónová šťava. Tieto produkty spôsobujú alergickú reakciu, takže pred aplikáciou naneste na chrbát zápästia alebo lakťa malú zmes. Ak po 24 hodinách v mieste aplikácie nie sú žiadne príznaky alergickej reakcie, môžete bezpečne použiť testovaný recept.

Farbenie maska ​​№1 - perfektný tón

zloženie:

 • škorica;
 • med;
 • destilovanej vody.

Na prípravu masky by sa mali pripraviť prísady v pomere 1: 1: 1. Počet závisí od dĺžky srsti: čím dlhšie sú, tým väčší je objem zložiek, ktoré potrebujete pripraviť.

Med sa zahrieva vo vodnom kúpeli, aby sa stal tekutým, potom sa k nemu pridá destilovaná voda a škorica. Zmes sa dôkladne mieša a nechá sa vychladnúť.

Tento recept účinne zosvetlí kučery a dodá im teplý medený odtieň, pretože škorica a med sú prírodné analógy peroxidu vodíka.

Sfarbenie maska ​​so škoricou №2

Táto maska ​​obsahuje citrónovú šťavu, ktorá zvyšuje efekt rozjasnenia. Ale treba pripomenúť, že citrónová šťava schne kučery, takže majitelia suchých vlasov by mali pridať k tejto zmesi rastlinný (najlepšie olivový) olej alebo 1-2 kuracie žĺtky.

zloženie:

 • destilovaná voda - 6 polievková lyžica. l.
 • škorica prášok - 3 polievkové lyžice. l.
 • med - 3 polievkové lyžice. l.
 • citrónová šťava - 2 polievkové lyžice. l.
 • kondicionér na vlasy - 10 ml.

Rovnako ako pri výrobe masky podľa predchádzajúceho receptu, najprv rozpustiť med vo vodnom kúpeli, a potom pridať zvyšné zložky.

Farebná maska ​​číslo 3 - pôvodný odtieň

Táto možnosť je najjednoduchšia, pretože neobsahuje nič iné ako vodu a škoricu, má tiež najslabšie zjasňujúce vlastnosti. Aby sa táto maska ​​vytvorila, zmiešajte škoricu a vodu, až kým sa nezíska hustá suspenzia.

Recept číslo 4 - maska ​​na umývanie farieb medom a maslom

Táto maska ​​je určená na postupné opláchnutie chemického farbiva.

zloženie:

 • med - 0,5 šálky;
 • destilovaná voda - 250 ml;
 • olivový olej - 2 polievkové lyžice. l.
 • škorica prášok - 3 polievkové lyžice. l.

Rozpustite med vo vodnom kúpeli a pridajte zvyšok zmesi, dôkladne premiešajte a nechajte 40 - 50 minút.

Výsledná kompozícia sa aplikuje štetcom na farbenie každého prameňa, po ktorom sa hlava obalí plastovým obalom (alebo sa nasadí špeciálny uzáver) a zahrieva sa na vrchu uterákom, aby sa vytvoril saunový efekt. Trvanie kompozície závisí od štruktúry a hrúbky vlasov: pre dostatočne tenké 3-4 hodiny, pre hrubé a tvrdé môžete nechať na noc (8 hodín).

Po uplynutí požadovaného času zmes opláchnite teplou vodou a šampónom. Farbenie vlasov sa postupne vymyje, aby sa dosiahol stabilný výsledok.

Našli sme recenziu na používanie tohto receptu:

„V dôsledku experimentov s farbou mali moje vlasy po celej dĺžke inú farbu: konce sú tmavo hnedé, uprostred medeného tienidla, narastajúce tmavé korene obzvlášť pokazili dojem.

Výhody: vlasy sú po prvej aplikácii mierne zosvetlené, okrem toho vďaka svetlému tónovaniu zmizol ostrý kontrast medzi prameňmi zafarbenými v rôznych farbách a korenenými koreňmi.

nevýhody:

 • škoricový prášok sa zle vymyje;
 • vlasy, aj keď mäkšie, zle česané, bez použitia balzamu nie je hotové;
 • vôňa škorice zostáva až do ďalšieho šampónovania. "

Recept číslo 5 - zosvetľovací kondicionér

Táto kompozícia obnoví farbu prameňov. Na prípravu pripravte v rovnakom pomere vlasový kondicionér a škoricu. Pri výbere klimatizácie, dávajte pozor na skutočnosť, že neobsahuje silikón. Ak potrebujete zvýšiť efekt rozjasnenia, môžete zvýšiť obsah zmesi škorice a pridať 1 lyžičku. citrónová šťava.

Tajomstvo úspešného maľovania

S cieľom natrieť alebo zosvetliť kučery škoricovým práškom priniesť požadovaný výsledok, postupujte podľa pravidiel pre používanie tohto korenia:

 1. Väčšina zložiek zmesi môže spôsobiť alergickú reakciu, takže 24 hodín pred aplikáciou masky vykonajte test: zmiešajte malé množstvo zložiek a aplikujte na pokožku. Ak sa po dni nevyskytne svrbenie, pálenie a iné príznaky alergie, zmes sa môže použiť.
 2. Pre prípravu masiek, použitie keramiky a skla, nemôžete tiež miešať zmes s kovovou lyžičkou. Pri interakcii s kovovými zložkami masky vstupujú do oxidačnej reakcie a výsledkom farbenia môžu byť zelené vlasy.

Pre prípravu masiek je lepšie použiť sklo alebo keramické riady.

 1. Po aplikácii masky s týmto korením je pocit pálenia, ktorý trvá pol hodiny. Ak nepohodlie nezmizne, ale skôr zintenzívni, zmyje sa kompozícia a aplikuje sa iný, s nižším obsahom korenia.
 2. Aj napriek ich pozitívnemu účinku na kučery, prášok škorice je uschne, takže majitelia suchých vlasov by mali skôr zriediť svoje masky olivovým olejom alebo žĺtkami.

Postarajte sa o zdravie vašich vlasov!

Loading...