6 receptov s morskou soľou na zlepšenie a rast vlasov

Vlasy - jedna z hlavných častí ženy, ktorej sa venuje osobitná pozornosť. Na podporu krásy vlasov sa používajú rôzne metódy: salónne a ľudové recepty. Pre zlepšenie štruktúry vlasov, hustoty kučier, zabránenie vypadávaniu vlasov, je tu jeden pozoruhodný nástroj - morská soľ. Bohatý na minerály a stopové prvky, blahodarne pôsobí na pokožku, vlasové folikuly a vnútornú štruktúru vlasového drieku.

Ružová morská soľ bohatá na minerály a stopové prvky

Trochu o výhodách a nebezpečenstvách soli

O plodné vlastnosti morskej soli bol známy v čase Herodotus, v XVIII storočia termín "thalassotherapy" začal šíriť. Preložené zo starovekej gréčtiny, slovo sa prekladá ako „spracovanie mora“. Dnes všetci vieme, že morská voda, bohatá na chemické zloženie, robí zázraky a používanie morskej soli na vlasy je skutočným objavom.

Užitočné vlastnosti chemických prvkov

Všetky prvky obsiahnuté v morskej soli, prekvapivo absorbované vlasovými vlasmi. Zvyšujú prietok krvi, stimulujú folikuly do práce a podporujú rast vlasového hriadeľa.

Masírovanie soli do pokožky hlavy aktivuje krvný obeh.

Toni Guy, Schwarzkopf, Urban kmeň

Vplyv na vlasy má:

 • soľné kryštály - malé zrná, pôsobia ako abrazívna látka, trenie soli do pokožky hlavy aktivuje krvný obeh a silu žiaroviek;
 • jód, chlór - pôsobiaci na pokožku a jej sušenie, absorbovať tuk, ničiť baktérie a huby, vrátane tých, ktoré spôsobujú lupiny;
 • minerály - zvýšenie metabolických procesov a aby zámky poslušný: sodík je zodpovedný za rovnováhu vody, horčík je zodpovedný za krvný obeh, vápnik je tvorcom nových buniek, draslík zabraňuje odparovaniu tekutiny z buniek, bróm dáva pružnosť, fluór obnovuje poškodené bunky.
Minerály - posilňujú metabolické procesy a robia kučery poslušné

Okrem toho je soľ na pokožku hlavy vynikajúcim antiseptikom, ktorý môže ovplyvniť malé zápaly (pustuly, pupienky, odreniny atď.)

Použitie masky medu a brandy doma: pre mastné a iné typy vlasov

Na trhu je dosť produktov, ktoré obsahujú morskú soľ. Jedná sa o toniká, balzamy, pleťové vody, lekárske šampóny. Ich komponenty sa vyberajú podľa regulovaného problému. Nákup týchto finančných prostriedkov by mal byť v lekárni. Pomocou tohto nástroja doma ako lekársky zákrok, môžete trieť soľ do pokožky hlavy, aplikovať ho vo forme oplachu alebo spreja, pridať do masky.

Soľ pre pokožku hlavy je vynikajúcim antiseptikom

Sprej s morskou soľou pre styling, rast a proti strate: recepty na oplach a umývanie

Najobľúbenejšie recepty:

 • Domáce Spray. Vlasy so soľným sprejom pridávajú objem vlasov, dodáva lesk, vytvára efekt kučeravých prameňov. Vhodné pre majiteľov všetkých typov a farieb vlasov. Ak chcete sprej s morskou soľou na vlasy, musíte zmiešať pohár teplej vody, 4 kvapky esenciálneho oleja, lyžičku soli a rovnaké množstvo kotviaceho gelu. Nalejte zmes do nádoby so sprejom a pretrepávajte až do rozpustenia. Soľný sprej na vlasy je veľmi vhodný na styling: na rovnanie sa aplikuje na mokré kučery, na curling - na suché.
Soľný sprej dodáva vlasom objem
 • Oplachovanie. Slaná voda pre vlasy je užitočná pre stratu a obnovu poškodených kučier. Pre roztok, vezmite 2 polievkové lyžice soli a pohár teplej vody. Výsledná kompozícia by sa mala pretrieť do koreňovej zóny a opláchnuť vlasy. Po 2-4 minútach opláchnite hlavu tečúcou vodou. Po 5-7 procedúrach morská voda na vlasy posilní a zlepší vlasy.
 • Peeling. Ak sa soľ rozotiera do vlasových korienkov, je možné pokožku a vlasy dobre očistiť od tukov, lupín, posilniť výživu koreňov a obnoviť kučery. Pre tento postup sa odoberie hrsť soli (vhodná je aj soľ na vlasy). Zľahka sa vtláča do pokožky po dobu 7-10 minút. Potom opláchnite šampónom alebo opláchnite slabým roztokom citrónovej šťavy.
Uplatnenie špecialistu na nutričnú masku v salóne
 • Spevňujúca maska. Soľná maska ​​na vlasy je užitočná pri strate, dokonale vyživuje a posilňuje pokožku hlavy. Na to je potrebné zmiešať 50 gramov soli, lyžicu medu a 2 lyžice brandy. Naneste zmes na hlavu, rozotrite ju do koreňov a pretrite ju cez vlasy. Potom položte termo viečko a po 25-35 minútach opláchnite masku šampónom (najlepšie pre deti). Suchý bez použitia sušiča vlasov.
 • Hydratačné masky. Táto maska ​​na vlasy morskej soli je vynikajúca, aby sa zbavila suchej pokožky. Na to je potrebné zmiešať pohár minerálnej vody, lyžicu mandľového oleja, štipku soli. Rozotrite zmes cez vlasy a korene a položte na termo viečko. Po 20 minútach si opláchnite vlasy šampónom.
 • Maska proti lupinám. Ak chcete vyrovnať sa s pohromou seborrhea pomôže zloženie dvoch žĺtok, tri plátky žitného chleba, hrsť soli. Chlieb zalejeme vodou, miesime a pridáme zvyšné prísady. Vmasírujte masku do koreňovej oblasti po dobu 10-13 minút, potom musíte zabaliť hlavu. O hodinu neskôr opláchnite šampónom.
Obal hlavy po lupine

Upozornenia pri použití roztoku soli

Použitie roztokov solí a zmesí v mnohých postupoch je veľmi užitočné. Nemajú však vždy úžitok. Aby ste sa vyhli negatívnym vplyvom na zdravie, mali by ste vedieť:

 1. nie je potrebné trieť soľ do pokožky hlavy, keď má škrabance, rany, poškodenie, podráždenie;
 2. Nesmiete používať textúrovací sprej na vlasy s morskou soľou častejšie ako dvakrát týždenne;
 3. soľ sa aplikuje na zvlhčené vlasy, aby sa pokožka očistila;
 4. soľ na účes na vlasy a suché masky sa používa nie viac ako raz týždenne.

Na liečbu a rehabilitáciu vlasových prípravkov so soľou sa používajú dva mesiace. Potom na tú istú dobu musíte urobiť prestávku.

Pozrite si video: Šťavnatá dusená šunka z bravčového pliecka bez chémie - rýchly recept. Vlado Kocian (Apríl 2020).

Loading...