8 pravidiel pre výber kaderníckych nožníc

Nožnice - hlavný nástroj kaderníka. Ich kvalita závisí od toho, ako bude práca vykonaná. Keďže pán s nimi pracuje celý deň, mali by byť čo najpohodlnejší a najúčinnejší.

Nožnice musia byť vysokej kvality

Kritériá výberu kaderníckych nožníc

Prvá vec, ktorú by ste mali venovať pozornosť vybrať strojčeky na strihanie vlasov, ktoré sú pre vás optimálne, je pohodlie. Skontrolujte, či sú príliš ťažké, pohodlné s prstami v rukovätiach a nekĺznite. Nepovažujte lacné modely, pretože majú nízku kvalitu.

Pohodlie: tenký model by mal sedieť v ruke

Jedným z hlavných kritérií pre výber riediacich nožníc alebo konvenčných nožníc je jednoduché používanie a pohodlie pri používaní. Pohodlný taký nástroj, ktorý majster pracuje 3 - 4 hodiny bez únavy rúk. Pohodlie závisí od typu rukoväte. Krúžky sú symetrické, asymetrické, polotlačné atď. Asymetrické rukoväte s ofsetovými krúžkami sú považované za najvhodnejšie.

materiál

Najlepšie kadernícke nožnice sú vyrobené z uhlíkovej ocele. Má niekoľko výhod:

 • Trvanlivosť - pri páde neohne, mechanický tlak;
 • Lepšie držanie ostrenia, nie tupé;
 • Je vhodný na viacnásobné ostrenie;
 • Počas sterilizácie v teplom a iných zariadeniach sa nedeformuje;
 • Dobre prístupné antiseptickej liečbe;
 • Pomaly hrdzavo;
 • Životnosť je dlhá - až niekoľko rokov.

Kompozícia nie je homogénna. Do ocele sa pridávajú volfrám, kremík atď., Čo predlžuje životnosť a zvyšuje pevnosť. Niekedy existuje externý teflón alebo iný povlak.

ostrenie

Kvalita ostrenia je viditeľná v jeho uhle. Takmer každý profesionálny nástroj ostrý v uhle 40 - 50 stupňov. Na prémiové nástroje sa brúsenie "konvexné". Stupeň menej strih dokonalý. Vhodné na posuvné rezanie. Pravidelné ostrenie "pravidelné" vytvára tupý rez. Kvalitné brúsenie a dobrý materiál nožníc vám umožní pracovať s jedným nástrojom až 3-4 roky bez ďalšieho ostrenia.

Hladké uzavretie

Pred nákupom musíte túto charakteristiku skontrolovať. Napätie plátna priamo na ňom závisí, čo znamená kvalitu a jednoduchosť obsluhy nástroja. Nožnice by mali byť uzavreté hladko as použitím rovnakej sily po celej dĺžke. Pri zatváraní by nemali existovať žiadne zjavné „kroky“.

Výrobcovia: Jaguar, Kasho, Dewal

Kvalita nástroja závisí od výrobcu. Hoci európske a americké značky vyrábajú dobré nástroje, japonské populárne sa stali japonské nožnice. Vzhľadom k tomu, že v tejto krajine sú požiadavky na kvalitu nástroja vyššie. Majú zaujímavý dizajn.

Japonské nožnice sú dobrou voľbou

Cena: Japonské lacné trendy nožnice

Nástroj nie je lacný. Cena sa skladá zo značky, krajiny výrobcu, modelu, dizajnu, kvality ocele, atď. Avšak modely sú lacnejšie ako 2000 rubľov a majú veľmi zlú kvalitu. Sú nepohodlní pracovať aj pre začínajúceho majstra. Ak má majster veľa skúseností a nazhromaždenú zákaznícku základňu, potom by ste mali venovať pozornosť nožniciam od 5000 a drahším. Sú prvotriednej kvality a pohodlné pre prácu s veľkým množstvom zákazníkov.

účelnosť

Zvážte a aké účesy budú vykonávať. Na lopatkách môžu byť vyrobené alebo nie sú mikro-vruby. Zabraňujú pošmyknutiu vlasov. Mikroskopické nožnice sa používajú na účesy mužov. Náradie s hladkými nožnicami vám umožní urobiť posuvný strih používaný v účesoch pre ženy.

Profesionálna dĺžka nástroja

Dĺžka profesionálnych nožníc na vlasy je uvedená v palcoch. Jeden palec je 2,54 cm, dĺžka plátna sa pohybuje od 4,5 do 7 palcov. Vyberte si tie, s ktorými sa pohodlnejšie pracuje. Tradične, dĺžka 5,5 palca - univerzálna, 6 a 6,5 ​​- určená pre starostlivosť o mužov, atď. Ale majstri sa od týchto pravidiel odlišujú a vyberajú si vhodné nástroje.

test

Ak chcete skontrolovať kvalitu napätia, postupujte takto:

 1. Vezmite nožnice na jeden prsteň;
 2. Otáčajte kolmo nahor s lopatkami;
 3. Uchopte druhý krúžok a zdvihnite ho 90;
 4. Pustite.

Po spustení by mali byť nože zatvorené na polovicu alebo dve tretiny dĺžky. Ak sú nože úplne zatvorené, skrutka nie je tesná. Ak sa stretnú menej ako táto dĺžka - dotiahnite príliš tesne. Pri zatváraní by malo dôjsť k miernemu treniu medzi plachtami.

Vyberte si kvalitný nástroj!

Loading...