Modrá farba vlasov - odvážne experimenty pre odvážne a mladé

Čoraz viac dievčat chce v súčasnosti deklarovať svoju individualitu svetu pomocou nezvyčajných odtieňov na farbenie. Chcete sa k nim dlho pripojiť - to odvážne a krásne? Modrá farba vlasov pomôže realizovať tento sen!

Ako si vybrať modrý?

Modrá farba je iná - od neba modrej až po hlbokú indigo. Po prvé, pozrime sa, či vám to vyhovuje. Bohužiaľ tu nie sú žiadne presné kritériá - je to veľmi extravagantný a nezvyčajný odtieň, ale niektoré body sa stále môžu brať do úvahy.

Tmavo modrá farba

Tmavomodré odtiene robia obraz tajomným a vyzerajú neuveriteľne krásne. Môžu sa bezpečne uchýliť k dievčatám so svetlou pletou, sivými alebo modrými očami a správnymi proporciami tváre.

Namodralá čierna

Čierne a modré pramene svietia na slnku pozoruhodne. Taký luxusný odtieň je takmer každý a nemá žiadne osobitné vekové obmedzenia. Okrem toho nemusíte pochopiť všetky tajomstvá farieb alebo ísť do salónu. Stačí kúpiť balíček s farbou a stráviť pol hodiny maľovať dom - farba nebude horšia. A čo je najdôležitejšie, namiesto chemických farbív, môžete bezpečne používať Basma. To nielen vytvára veľmi hlboký tieň, ale aj lieči vlasy.

Čierna a modrá farba vlasov je ideálna pre majiteľov tmavých očí a tmavej pleti. Obzvlášť odvážny charakter sa odporúča zriediť s oddelenými jasnými modrými prameňmi.

Ash modrá farba

Bledomodrý odtieň s miernym kvetom popola bude prvým krokom k experimentovaniu. Popol-modrá farba vyzerá dobre na dámy s modrými očami a svetlou pokožkou.

Tyrkysová, Azúrová, Svetlomodrá

Tieto jemné odtiene urobia váš vzhľad ženským a bezbranným a rysy tváre - mäkšie. Je pravda, že tieto odtiene sa neodporúčajú ženám po 30 rokoch.

Indigo farba

Indigo - bohatý a jasný tón, vyzerá veľmi farebne. Hlavná vec je, že vlasy boli vo veľmi dobrom stave.

Šedo-modrý tón

Ako je vidieť na týchto fotografiách, stlmená šedo-modrá nevyzerá tak brilantne. Dámy s tmavými očami a jasne definovaným obočím by sa na neho mali pozerať.

Kreatívne sfarbenie

Pomocou modrej farby môžete vykonať nezvyčajné sfarbenie takmer v každej modernej technológii. Napríklad, na farbenie je zmiešaný s fialovým. Táto kombinácia vyzerá svetlá, elegantná a celkom zaujímavá. Vlasy sa stávajú ako dúha, zrazu zostúpili z neba.

Červeno-modrý duet nie je o nič menej farebný. Majiteľ takýchto vlasov nezostane bez pozornosti ostatných a bude schopný zdôrazniť svoj individuálny štýl.

Mnoho dievčat uprednostňuje začať svoju známu farbou s čiastočným sfarbením, pričom na modrých prameňoch vytvárajú malé modré prúžky. Ale jasná hlava vlasov, to je tiež vhodné. Pravda, v tomto prípade bude výsledok oveľa jasnejší.

Zvláštna poznámka je ombre a balajazh, vyrobené v modrej farbe. Najčastejšie tmavovlasé dievčatá sa obracajú na tieto farbiace techniky. Prechod zo základného odtieňa na modrý môže byť buď veľmi hladký alebo celkom ostrý.

Nižšie je video, v ktorom sa môžete zoznámiť s najlepšími farbivami pre modré vlasy:

Najlepšia modrá farba

Aby sme vám uľahčili výber, ponúkame vám prehľad najlepších modrých farieb.

"Crazy Color"

Svetoznáma značka, ktorá vyrába širokú škálu odtieňových farieb v exotických farbách:

 • Sky Blue;
 • Modrá žuvačka (modrá žuvačka);
 • Capri Blue (Capri Blue);
 • Modrá Jade (modrá jade).

Prvé dve možnosti dávajú vlasom pastelovo modrý odtieň, ale tretí a štvrtý vyzerajú oveľa jasnejšie. Žiadna z týchto farieb nie je amoniak, takže nespôsobujú zvláštne poškodenie prameňov. Mimochodom, je to "Crazy Color", že veľa slávnych rockových hudobníkov tešiť.

"Manická panika"

Americká spoločnosť, ktorá získala nesmiernu popularitu v období rock and roll (80. rokov). Šialene svetlé odtiene nie sú o nič menej žiadané medzi modernými krásami.

Farba "Manic Panic" tiež označuje amoniak. V jej zložení sú minerály a rastlinné bielkoviny, ktoré zabezpečujú správnu starostlivosť o vlasy. Paleta „Manic Panic“ je veľmi rôznorodá:

 • Modrá lagúna (modrá lagúna);
 • Atlantická modrá (Atlantická modrá);
 • Midnight blue (polnočná modrá);
 • Neónová modrá (neónová modrá);
 • Šokujúca modrá (šokujúca modrá).

Odpor je asi mesiac.

"Anthocyanin Second Edition Acid Color"

Farbivo bez amoniaku, ktoré má funkciu laminačných a regeneračných vlákien. Obsahuje niekoľko užitočných komponentov:

 • Amino ovocná kyselina - absorbuje do vločiek a zvyšuje trvanlivosť farby;
 • UV ochrana;
 • Antiseptické - zabraňuje vzniku alergických reakcií a zápalov;
 • Keratín - je hlavnou stavebnou zložkou prameňov;
 • Výťažky z liečivých rastlín;
 • Zeleninová bielkovina - dodáva prameňom pružnosť, chráni ich pred poškodením a lieči.

Počas natierania je každá srsť pokrytá tenkým ochranným celulózovým filmom. Gama modrých odtieňov je prezentovaná takými farbami:

 • Modrá čierna (čierna a modrá);
 • Čistá modrá (čistá modrá);
 • Trvalá modrá (nezmenená modrá);
 • Sky blue;
 • Oceľ modrá (oceľová modrá).

"Londa Color"

Profesionálna krémová farba na tónovanie, ktorá má pomerne vysokú odolnosť. V arzenále tejto spoločnosti, len jednu modrú farbu - "Intense Pearl Micston". Výrobok obsahuje UV filtre, panthenol, vitamín E a rastlinné extrakty (škorica, granátové jablko, harmanček). Zjemňujú tvrdú hlavu vlasov a robia ju poslušnou. Farba je ideálna pre samočinnú aplikáciu - rovnomerne škvrny každého prameňa a nepreteká.

Wella "Color Touch"

Ďalšie profesionálne farbivo bez amoniaku, ktoré ponúka veľmi nezvyčajný odtieň - "Intenzívna modrá". Skladá sa z prírodného vosku a keratínu. Tieto komponenty zabraňujú vypadávaniu vlasov, robia ich zdravými a elastickými. Wella "Color Touch" tiež maľuje sivé vlasy a jej vytrvalosť priťahuje stále viac klientov.

Ako farbiť vlasy modré?

Ako farbiť vlasy modré? Kvalitatívne zmeniť tón, najmä tak zložité, nebude tak jednoduché. Samozrejme, že by bolo lepšie ísť do salónu krásy, ale ak by ste sa chceli prekresliť, prečítajte si našu podrobnú master class.

Na farbenie budete potrebovať:

 • hrebeň;
 • Nekovové nádoby;
 • rukavice;
 • šampón;
 • balzam;
 • ocot;
 • kefa;
 • Farba modrý odtieň;
 • Bieliaci krém;
 • Cape;
 • Mastný krém alebo lekárska lepiaca páska;
 • Ohrievací uzáver.

Ako maľovať pramene?

Krok 1. Vyčistenie vlasov špeciálnym krémom (len pre tie tmavovlasé). Ak chcete získať bohatú tmavomodrú, zosvetlite ich aspoň na tmavohnedú. Ak je určený svetlejší tón, môžete tento krok vynechať. Je pravda, že potom farba nebude tak nasýtený. Pri aplikácii krému postupujte podľa pokynov na obale. Potom by sa mal opláchnuť čistou vodou bez použitia masky alebo kondicionéra. Takže nechávate vlasové šupiny otvorené na preniknutie farbiacej kompozície. Potom musia byť vlasy úplne vysušené - farba sa nebude prijímať na mokré vlasy.

Krok 2. Aplikujte vazelínu na exponované oblasti tváre a krku. Nedovolí, aby sa farbivo absorbovalo do pokožky. Ale je tu jeden moment - dotýkať sa vlasov, vazelína bude kaziť farbu. Preto, ak máte lekársku lepiacu pásku, použite ju lepšie.

Krok 3. Pripravte si farbiacu kompozíciu v súlade s pokynmi a položte vodotesný plášť.

Krok 4. Rozdeľte vlasy do niekoľkých tenkých zón (horizontálne delenie). Pomocou špeciálnej kefy opatrne vyperte každú oblasť farbou.

Krok 5. Zozbierajte pramene vo zväzku a položte na ohrievaciu čiapočku - nedovolí, aby sa nástroj rozšíril.

Krok 6. Počkajte na správny čas a umyte si vlasy hydratačným šampónom a vyživujúcim balzamom (opláchnite do čistej vody). Na konci procedúry si opláchnite vlasy slabým octovým roztokom - fixuje tieň.

Krok 7. Odstráňte pásku alebo utrite krém špongiou. Ak akékoľvek škvrny od farby narazia na tvár, obyčajný lekársky alkohol pomôže odstrániť ich. Kúpeľ však môžete umyť akýmkoľvek bieliacim činidlom.

Ako maľovať pramene v modrom doslova na jeden deň?

Pre jednodňové sfarbenie existuje veľa rôznych nástrojov:

 • Spreje (napríklad „Kryolan Color Spray“ alebo „Color Xtreme Hair Art“). Princíp expozície je presne rovnaký ako pri lakovaní na vlasy - sprej sa nastrieka buď na celú hlavu vlasov, alebo len na jednotlivé pramene vlasov. S ním môžete rýchlo a ľahko vytvoriť modré tipy na vlasy. Vymyje sa veľmi rýchlo - maximálne druhýkrát. Preto sa snažte vyhnúť vysokej vlhkosti - inak bude vaša farba unikať pred termínmi;

 • Mäkké pastely sa uchovávajú približne jeden deň, používajú sa na svetlých aj tmavých vlasoch. Posledné pred farbením je potrebné navlhčiť vodou - takže pigment bude silnejší. Je ľahké používať malé kúsky - pramene sú skrútené do šnúry a ľahko sa trela pastelmi. V tomto prípade je žiaduce hodiť starú uterák na ramená - pastelky maľovať všetko okolo. Ale ak sa vám podarilo dostať špinavé, nebojte sa - takéto škvrny sa umyjú mydlom alebo práškom. Z vlasov sa však zvyšky farbiva odstraňujú inak - mydlá sa mydlom opláchnu šampónom a pigment sa odstráni štetcom s prírodnými štetinami.

Ako sa starať o modré vlasy?

Jasné farby veľmi rýchlo vyblednú a vymývajú sa. Aby bol tento farebný odtieň dlhší, musí dievča s modrými vlasmi dodržiavať niekoľko dôležitých pravidiel:

 • Z času na čas osviežte modrú farbu jemným šampónom alebo tonikom - to dodá jas;
 • Aspoň raz týždenne si vlasy namažte regeneračnou maskou (obchod alebo domácnosť) - vlasy sa tak udržia v dobrom stave a vyhnete sa nadmernému vysušeniu a krehkosti;
 • Po každom praní použite klimatizáciu;
 • Pite vitamínov pre vlasy, nechty a kožu.

Ako sa zbaviť modrej?

Ak sa počas domáceho farbenia namiesto modrých vlasov dostanete niečo nezrozumiteľné alebo ste unavení z tohto farebného odtieňa, neponáhľajte sa stratiť srdce. Existujú 4 spôsoby, ako vám pomôcť zbaviť sa:

 1. Zafarbenie v tmavšej farbe - skvele funguje s blond vlasmi.
 2. Strih - ak ste urobili zlý ombre alebo maľoval tipy v nie príliš krásnej modrej, je čas premýšľať o úplnú zmenu obrazu. Krátky štýlový účes vás urobí mladším a atraktívnejším.
 3. Pranie - je to možné v podmienkach domu av profesionálnych salónoch. Hlavná vec je kontaktovať skúseného majstra a striktne dodržiavať pokyny. V opačnom prípade môžete vlasy trvalo zničiť.
 4. Ľudové prostriedky na splachovanie farieb. Patrí medzi ne mydlo na prádlo, lekársky alkohol, rastlinný olej, harmančekový odvar, kefír. Väčšina týchto nástrojov je dosť agresívna, takže ich musíte používať s maximálnou opatrnosťou.

Loading...