Typy svetiel na blond vlasy, ako si vybrať vhodné

Aby bol účes zaujímavejší, kaderníci navrhujú použitie rôznych metód farbenia. Napríklad, aby sa zvýraznili blond vlasy, umožňujúce blondínky a blond vlasy hrať s farbou a dokonca úplne zmeniť ich obraz. Aký je tento postup, aké druhy sú rozdelené a komu je toto zariadenie vhodné?

Čo sa zdôrazňuje

Zvýraznenie ("sfarbenie") je postup, pri ktorom sa určitá časť vlasov farbí oddelene. Okrem toho môžu byť spracované ako jeden alebo dva pramene, rovnako ako oveľa väčšia časť na hlave vlasov.

Podľa spôsobu aplikácie sú možnosti zvýraznenia odlišné - vlasy sú farbené buď od koreňa po špičku, alebo selektívne (bližšie ku koreňom / špičkám, uprostred atď.).

Pokiaľ ide o farbu, môže to byť aj akékoľvek: od blízkeho prirodzeného tieňa po viditeľný kontrast. Často v procese sfarbenia použiť niekoľko farieb.

Kučery sú často odľahčené a potom tónované. Čo si vybrať a ako presne vykonať krásne zvýraznenie, kaderníci pomáhajú pochopiť v závislosti na stave vlasov, prirodzený odtieň, typ farby a ďalšie individuálne vlastnosti.

Výhody a nevýhody

Popularita zvýrazňovania neustále rastie, existuje viac a viac nových technológií a to všetko Tento postup má niekoľko významných výhod:

 • spracúvajú sa len určité oblasti vlasov, čo znamená, že chemické zložky spôsobujú menšie poškodenie v porovnaní s plným sfarbením;
 • prerastené korene nie sú veľmi nápadné, takže korekcia nie je potrebná často: raz za 1,5-2 mesiace. A s niektorými technikami sa toto obdobie ešte zvyšuje;
 • Odtiene hra vizuálne zvyšuje objem pruhovaných zámkov. Čo je veľmi dôležité pre zriedkavé a tenké vlasy;
 • správne vybraná technológia vám umožní zdôrazniť víťazné miesta a skryť drobné chyby;
 • maskovaná sivá;
 • vhodné pre majiteľov všetkých typov vlasov.

Ako každý iný chemický postup, zdôrazňuje tiež svoje nevýhody:

 • ošetrené oblasti, aj keď sú ošetrené šetriacimi prostriedkami, sú stále vystavené škodlivým účinkom zložiek kompozície, takže ak sa nestaráte o ošetrené kučery, stanú sa tvrdými a nezdravými;
 • postup farbenia trvá dlho (približne 2 hodiny alebo viac);
 • Je ťažké zvýrazniť vlasy doma.

kontraindikácie

Stojí za to zvážiť aj to Tento postup má množstvo kontraindikácií. Patrí medzi ne:

 • silne zafarbené pramene. Prostriedok môže horieť a suché a tak voľné kučery;
 • predbežné farbenie henou, basma. Farba môže byť neočakávaná;
 • keď to bolo povolené predtým. Musíte počkať aspoň dva týždne.

Opatrnosť je uchýliť sa k farbeniu počas tehotenstva, dojčenia a pri užívaní hormonálnych liekov. Takéto podmienky ovplyvňujú silu prieniku pigmentu a kučery sa môžu nerovnomerne zafarbiť.

Náklady na

Ak chcete zvýrazniť vlasy v salóne, budete musieť stráviť 1500 až 8000 rubľov. Náklady sa líšia od profesionality pána, typu sfarbenia, hrúbky a dĺžky kučier.

Domové ukazovatele ceny budú závisieť od množstva použitého náteru a / alebo zjasňovača. Takže, odolné vysoko kvalitné farby bude stáť približne 600 rubľov a viac, tonikum - asi 500 rubľov. A ak potrebujete čistič, potom je to ešte asi 700 rubľov. Ale ak si myslíte, že nie všetky vlasy sú spracované, ale len jednotlivé pramene, bude dostatok finančných prostriedkov na farbenie pre niekoľko postupov. Takže, ak existuje istota, že vrcholom sa ukáže, že má vysokú kvalitu, je výhodnejšie uskutočniť ho doma.

Ak sa rozhodnete kúpiť farbu sami, uistite sa, že sada obsahuje všetky potrebné komponenty. Profesionálne nástroje, ktoré je potrebné miešať pri farbení, sa často predávajú samostatne (pigment a vývojka).

Stojí za to zvážiť, že neúspešný postup zvýraznenia je ťažké opraviť. A takéto vlasy budú musieť byť obnovené na dlhú dobu.

Typy zvýraznenia pre blond vlasy

klasický

Toto je postup na zvýraznenie blond vlasov s ľahkými prameňmi. Kučery sú spracované po celej dĺžke a zabalené do fólie. Pre potrebné pretečenie kvetov v práci sa používa jeden až štyri odtiene. Šírka prameňov môže byť tenká aj široká. S silne poškodenou hlavou vlasov môže pán urobiť zonálne zvýraznenie - len sfarbenie hornej časti vlasov.

Farbenie (brazílsko-francúzske)

Farbenie na blond vlasy je postup, v ktorom vlákna sú farbené v niekoľkých odtieňoch (od 2 do 15). Spravidla sa farby vyberajú tesne vedľa seba tónom. Sú natreté ako všetky kučery (prírodný odtieň je skrytý), a samostatné časti (prirodzená farba je zapojená do hry odtieňov).

Kalifornia

Patrí do kategórie šetrenia. Farby vo forme špeciálneho vosku sa nanášajú v samostatných ťahoch, fólia sa pri práci nepoužíva. Účinná látka pôsobí na čerstvom vzduchu. Po zákroku, vlasy vyzerajú, že vyhorel na slnku. Prechod medzi odtieňmi je mäkký, prirodzený. Najčastejšie, s karamelovým tieňom. Vhodné pre blondínky s teplou farbou.

kartová hra

V procese sfarbenia vytvára kontrast bližšie ku koncom vlasov. Používajú sa v blízkosti prirodzených a jasných farieb troch alebo štyroch odtieňov.

Balayazh

Spinners sú maľované chaotickým spôsobom. Postup je podobný ombre, ale tu sa vykonáva plynulý prechod medzi odtieňmi. Takéto zvýraznenie na tenkých vlasoch je dokonalé, pretože vizuálne robí objem vlasov.

3 D zvýraznenie (volumetrické)

S jeho pomocou sa vytvárajú blond vlasy s úrovňou 2 alebo viac tónov. Postup je zložitý a dobre spravovaný iba kvalifikovanými remeselníkmi.

Mazhikontrast

Je vytvorený pomocou dvoch kontrastných farieb. Najúspešnejšia je kombinácia bielej a čiernej. Napríklad zvýraznenie tmavých prameňov blondín.

škandinávsky

Vyzerá to ako klasika.Streaked blond je vytvorený pomocou špeciálnej gumovej čiapky s otvormi. Pramene prechádzajú cez ne a rozjasňujú.

Shatush (francúzština)

Je to technika podobná zvýrazneniu Ombre a Kalifornie. Vo blond vlasy a blondínky zdôrazňujeme blond vlasy s tmavými prameňmi. Hra farieb pochádza z tmavšieho odtieňa v koreňovej oblasti na svetlý odtieň bližšie k špičkám. Prechod je hladký (natiahnutie farby) a kučery sa spracúvajú jemnou technikou.

brondirovanie

Zvýraznenie tmavých prameňov na svetlých vlasoch vyzerá veľkolepé a dodáva účesu výraznosť a objem. Tóny, ktoré sa používajú v práci, hladko do seba. Najtmavšia farba sa vytvára na koreňoch. Vynikajúcou možnosťou by bola čokoláda, káva a blond sfarbenie.

Klasické naruby

Vytvára kontrastný prechod z prirodzeného svetla do tmavohnedého (a dokonca čierneho) na špičkách.

"Soľ a korenie"

Spája v sebe chladné strieborné tónovanie s výrazne zosvetlenými snehovými prameňmi. Umelo vytvoril efekt šedých vlasov, ktoré vyzerajú ušľachtilé a módne. Jednotlivé vlákna sú tónované a gradient popola je vytvorený na celom povrchu vlasov. Vzťahuje sa na jeden z najdrahších postupov farbenia, pretože môžete získať len krásny popolavý odtieň s hraním tónov od skúseného majstra.

Zamerajte sa na rany

Zvýraznenie rany je pomerne populárny postup. Tam je technika, ktorá zahŕňa maľovanie v 4 - 10 odtieňov v rovnakej farbe. Hlavnou podmienkou je prítomnosť dlhých a hrubých rán.

farba

Hodí sa odvážne. V priebehu práce sa vytvárajú farebné svetlé pramene s rôznymi odtieňmi. Farebné zvýraznenie sa vykonáva na farbené blond vlasy, na bielené kučery alebo na prírodné blond.

Vhodné odtiene

Ak chcete zvýrazniť svetlé a biele vlasy, stojí za to pozrieť sa bližšie na paletu farieb.

Majitelia svetlých blond kučier zapadajú do týchto farieb:

 • biela;
 • slonová kosť;
 • mlieko;
 • platinová farba vlasov (studená blond);
 • mliečnu čokoládu a farbu karamelových vlasov.

Ružové pramene na blond vlasy vyzerajú veľmi pôsobivo. Ale stojí za to zvážiť, že takéto farbenie je vhodné len pre majiteľov bezchybnej pleti. V inom prípade ružové zvýraznenia zdôrazňujú len začervenanie a iné problémové oblasti.

To isté platí pre tých, ktorí sa rozhodnú pre platinovú blond. Okrem toho je táto paleta najvhodnejšia pre typy studených farieb (zima, leto), ale pre tých, ktorí majú typ teplých farieb, môžu byť úspešné načervenalé vrcholy na blond vlasy, zlaté blond, karamelové vlasy a medové tóny.

Rada. Zaujímavou možnosťou je stmaviť určité oblasti (tmavé zvýraznenie na blond vlasy). Takéto sfarbenie dáva základnej farbe sýtosť a väčšiu expresivitu.

Závislosť na dĺžke vlasov

Výber technológie závisí od dĺžky prameňov. Koniec koncov, tam sú niektoré typy zvýraznenia, ktoré sú neviditeľné na krátke účesy. Alebo vyzerajú menej priaznivo na pramene strednej dĺžky a dlhších vlasov.

Pre stredné a dlhé kučery Takéto typy čiastočného sfarbenia sú perfektné:

 • francúzsky;
 • ombre (dobré pre caret);
 • shatush;
 • brondirovanie.

Vhodné zvýraznenie na krátkych krokoch:

 • zónovania;
 • Scandinavian;
 • balayazh;
 • mazhikontrast;
 • farebné experimenty s ofinou.

Univerzálni technici sú vhodní pre vlasy akejkoľvek dĺžky sú:

 • klasické zvýraznenie;
 • sfarbenie;
 • farebné pramene.

Technika farbenia

V závislosti od typu je technológia aplikácie zloženia tiež odlišná: v práci možno použiť fóliu, čiapočku, špeciálne pohyby štetcom a tak ďalej. Ale zhrnúť, Tento postup sa vykonáva nasledovne:

 1. Na jednotlivé zámky sa štetcom aplikuje farbiaca kompozícia (alebo zosvetľovač, ak sa uskutočňuje jasné zvýraznenie, farba alebo sfarbenie). V tomto prípade sú kučery natreté ako celá dĺžka a jednotlivé časti. V prípade takých techník, ako sú ombre, shatush, atď., Môže byť farbenie uskutočňované v niekoľkých stupňoch (farebné napínanie sa uskutočňuje).
 2. Potom sú ošetrené kučery buď zabalené vo fólii, alebo aktívna látka pôsobí určitý čas na otvorenom vzduchu (približne 40 minút, dátumy sú uvedené v návode alebo kapitán pozerá na stupeň nastavenia pigmentu).
 3. Potom sa činidlo zmyje a v prípade potreby sa vykoná tónovanie. Často melirovannye blondínky vybrať platiny tónovanie odstrániť žltosť.

Existujú tiež techniky, pri ktorých sa kompozícia aplikuje pomocou špeciálneho hrebeňa (stripper) alebo pomocou špeciálneho uzáveru. V druhom prípade sú pramene ťahané cez špeciálne otvory s hákom a natreté.

Starostlivosť po farbení

K melirovannye kadere vyzeral dobre upravený a nestal sa tvrdý a krehký, potrebujú osobitnú starostlivosť. Pre tieto účely sú vhodné špeciálne šampóny a balzamy na farbené vlasy.

Raz týždenne si doprajte svojim vlasom masky. Minimalizujte použitie tepelných nástrojov a ak ich používate, aplikujte tepelnú ochranu na pramene.

Je tiež dobré používať tekutiny, séra a iné produkty starostlivosti.

Je to dôležité! Keď sa objavia rozdelené konce, upravte ich tak, aby účes vyzeral elegantne.

Pokiaľ ide o to, či sa uchýliť k zvýrazneniu alebo nie, odpoveď závisí od niekoľkých faktorov. Táto možnosť bude úspešná, ak chcete obnoviť obrázok, skúsiť niečo nové alebo držať krok s trendmi. Ale aby čiastočné sfarbenie vyzeralo elegantne a naozaj impozantne, je lepšie to robiť pod skúseným vedením kaderníka. Neuskutočňujte experimenty doma, ak si nie ste istí, či budete schopní dosiahnuť požadovanú farebnú hru a ochrániť vaše vlasy pred deštruktívnym pôsobením činidla.

Pamätajte si, že je veľmi ťažké opraviť neúspešné sfarbenie a obnovenie poškodených kučierok bude trvať dlho. Ale ak ste pripravení na experimenty a správnu starostlivosť po zákroku, potom nájdenie správnej možnosti rozhodne stojí za to. Koniec koncov, dobre urobené čiastočné sfarbenie dá účesu dobre upravený vzhľad s krásnou hrou odtieňov na niekoľko týždňov alebo dokonca mesiacov. Nie je to dôvod obrátiť sa na stylistu?

Loading...