TOP 10 šampónov na mastné vlasy pri koreňoch

Vlasy sú rozdelené do niekoľkých typov: suché, mastné, kombinované a normálne. Každý z týchto typov žiadaného špecifického typu starostlivosti. Najdôležitejším produktom starostlivosti, ktorý každý používa, je šampón. Aký je najlepší šampón na mastné vlasy v koreňoch, vhodný pre zmiešaný typ? Zvážte ďalej.

Šampónové vlastnosti

Typ vlasov so suchými špičkami a mastnými koreňmi sa vyskytuje hlavne u ľudí s dlhými a stredne dlhými vlasmi, ktoré porušujú diétu a používajú nevhodné produkty starostlivosti. Problémy môžu vznikať aj v dôsledku nedostatku vitamínov alebo metabolických porúch. Vonkajšie faktory (klimatické, tepelné a chemické účinky) spôsobujú, že vlasy sú krehké, vyvolávajú suché konce.

Pre kombinovaný typ vlasov by sa nemal používať špeciálny šampón pre mastné vlasy - pôsobí silne a zbavuje pokožku správneho množstva vlhkosti. Takýto vplyv ničí prirodzenú ochranu pokožky a koreňa vlasov. Kvôli agresívnemu vplyvu šampónov na mastné vlasy sa vlastnosti kombinovaného typu vlasov zvýšia - korene sa stanú tučnejšími a koncami budú sušené ešte viac.

Zmiešaný typ vyžaduje aktívnu hydratáciu a výživu. Špecialisti trichológovia odporúčajú používať hydratačné šampóny, doplniť starostlivosť o kadere balzam-kondicionér, a raz týždenne používať hydratačné masky.

Skvelá možnosť - nástroje, špecializované na kombinovaný typ vlasov. V ich zložení sú rastlinné zložky prírodného pôvodu. Je lepšie dávať prednosť profesionálnym šampónom a iným prípravkom na starostlivosť.

Rada. Okrem toho môžete používať lieky, ktoré sa používajú na liečbu mastnej kože v hlave. Budú mať silný účinok, pretože chemické zloženie je vyvážené.

Prostriedky pre kombinovaný typ vlasov, je žiaduce doplniť výživné masky, ktoré sa používajú na rozdelenie, suché a farbené vlasy. Pre suché, krehké tipy vhodné oleje prírodného pôvodu, spreje a sérum. ale Je nutné ich používať priamo na suchú časť vlasov, pričom tukový koreň zanecháva nedotknutý.

Najlepšie profesionálne šampóny

Profesionálne prípravky na starostlivosť o vlasy sú mäkšie - spôsobujú omnoho menšie poškodenie štruktúry vlasov. Pri správnom používaní vybranej profesionálnej kozmetiky bude výsledok znateľný oveľa rýchlejšie ako pri použití lacnejšieho náprotivku.

HairX

Katalóg Oriflame ponúka na preskúmanie Šampón Pure Balance. Vytvorené na základe komplexu normalizačného systému, postarajte sa o kučery, ich čistenie a pokožku hlavy. Tiež optimalizuje mazové žľazy, dáva pocit stálej sviežosti.

Okrem obvyklého kvapalného produktu existuje suchý šampón HAIRX Pure Balance, Má rovnaké vlastnosti. Okrem toho je veľmi pohodlné použitie. Obzvlášť užitočné ako šampón s nedostatkom času na umývanie vlasov alebo nedostatok príležitostí na to.

kora

Pre kombinovaný typ je perfektný Šampón na vyváženie vody pre suché krehké a farebné kučery kozmetickej značky KORA. Jemne čistí vlasy po celej dĺžke a pokožku v oblasti hlavy od nečistôt. Výrobca zaručuje dlhodobú trvalú hydratáciu textúry vlasov.

Profesionálny nástroj rýchlo nevymyje farbu a chráni vlasovú štruktúru pred možným poškodením (napríklad ultrafialovým žiarením). KORA robí kučery mäkšie a žiarivejšie.

Estel

Estel Unique Otium Shampoo je špeciálne vyvinutý pre mastné korene a suché tipy. Pomáha dôkladne sa zbaviť prebytočného nahromadeného tuku a solí z kože a koreňov vlasov, normalizuje rovnováhu lipidov.

Kozmetika značky Estel pomáha zvlhčovať kučery po celej dĺžke a dodáva im zdravý vzhľad. Účinné látky obsiahnuté v šampóne pomáhajú obnoviť štruktúru vlasov a dodávajú mu prirodzený lesk.

Timotei

Timotey navrhuje používať šampón pre zdravé vyváženieurčené špeciálne pre zmiešaný typ. Tento nástroj je vhodný pre krehké, suché na špičkách a mastné na korene vlasov. Timotei Zdravá rovnováha robí vlasy čerstvé bez vplyvu váženia.

Ďalšou pozitívnou vlastnosťou tohto nástroja je objem svetla. Statické medzi vlasmi nevznikajú, čo znamená, že kučery nebudú stáť na konci potom, čo sa nad nimi zametáte hrebeňom. Je dobre kombinovaný s maskami, balzamami a kondicionérmi iných značiek.

Natura Siberica

Značka prírodnej kozmetiky ponúka šampón "Objem a rovnováha". Výrobok pomáha obnoviť prirodzenú rovnováhu vlasovej štruktúry, vrátiť ju do dobrého stavu a zlepšiť stav pokožky hlavy.

Zloženie (arktická malina a cédrový elfin) dodá vlasom a pokožke vitamíny.

Dávajte pozor! Nepochybným plusom použitia tohto nástroja je vzhľad bazálneho objemu.

Lanier

Vynikajúce riešenie problému - Lanierov "Herbal Cocktail" určený špeciálne pre zmiešané vlasy. Výsledok je viditeľný po prvom použití nástroja.

Kvetinový extrakt z šamponu má upokojujúci a antibakteriálny účinok, zmierňuje podráždenie a posilňuje. Koreň lopúcha vytvára jemné a jemné čistenie nahromadených nečistôt. Regulácia úrovne pH a regulácia fungovania mazových žliaz sú nepochybnými výhodami "bylinného kokteilu".

Schauma

Schauma uvádza na trh produkt Fresh it up, vhodný na vlasy, mastné na koreňoch a suché na špičkách. Výrobca sľubuje čistotu koreňovej časti vlasov až dva dni, posilňuje jej štruktúru a intenzívnu výživu sušených koncov. Schauma Fresh It Up s ľahkou príjemnou arómou nevytvára kučery, ktoré sú čisté po dlhú dobu ťažké.

Alerana

Lekáreň vysokej kvality. Hlavnou terapeutickou vlastnosťou šampónu je regulácia mazových žliaz v dôsledku extraktu žihľavy. Komplexná kombinácia niekoľkých účinných látok zabraňuje silnému vypadávaniu vlasov a tiež stimuluje ich rast.

Nástroj má viditeľný čistiaci účinok, ale nevysušuje pokožku v oblasti hlavy. Aby ste dosiahli dobrý výsledok, musíte produkt používať dlhú dobu.

Loreal

Táto značka vyrába Pure Resource šampón, ktorý je vhodný pre kučery zmiešaného typu. Nástroj šetrne postará o kučery, vďaka čomu sú mäkšie a neprekrývajú pokožku.

Bioderma

Táto značka ponúka kombinovaný šampón. Normalizuje rovnováhu pH, dodáva vlasom skvelý vzhľad. Šampón účinne odstraňuje nečistoty a dodáva vláknam objem.

Návod na použitie

Pre kombinovaný typ kučier, ktoré sú mastné v koreňovej časti a suché na špičkách, profesionálna kozmetika sa používa 1 krát za 2-3 dni. Takáto frekvencia použitia môže mať terapeutický účinok bez zhoršenia problému.

Postup by sa mal vykonávať s teplou, nie horúcou alebo studenou vodou. Samotný liek sa aplikuje na pokožku hlavy a je lepšie umyť kučery pozdĺž dĺžky s penou, ktorá sa objaví.

Dôležitý bod!Po použití šampónu ideálne použite balzam na zmiešaný typ vlasov rovnakej značky ako hlavný produkt.

Ako variť doma

Na liečenie kučier, môžete použiť jednoduché recepty na varenie doma. Tradičná medicína má pozitívny terapeutický účinok - pramene sa stávajú čistými a dobre upravenými. Ďalšou výhodou takýchto fondov je šetrenie peňazí.
Tu je Najefektívnejšie recepty pre mastné na koreňoch a suché na špičkách vlasov:

  1. Zloženie: suchý chlieb a pivo. Vezmite vopred pripravené ingrediencie v gramoch na gram chleba na pivo 100 až 50. Umiestnite ich do jednej nádoby. Po určitom čase, keď chlieb absorbuje tekutinu a zmäkne, premiešajte obsah nádoby, až kým sa obilie nezíska. Výslednú hmotu naneste na celú dĺžku kučier a po pol hodine opláchnite teplou vodou.
  2. Zloženie: horčičný prášok, čierny čaj a kuracie vajce. Vezmite lyžicu horčičného prášku a zmiešajte s malým množstvom čierneho čaju. Oddeľte žĺtok od proteínu. Do zmesi pridajte žĺtok. Dôkladne premiešajte. Pripravenú hmotu naneste na celú dĺžku vlasov a po 20-25 minútach ju opláchnite.
  3. Zloženie: koňak, kuracie vajce. Žĺtok sa oddelí od albumínu a zmieša sa s 50 g brandy. Beat tieto potraviny dohromady. Aplikujte zmes na kučery, venujte osobitnú pozornosť koreňovej časti. Po 25 minútach opláchnite teplou vodou.

Pri kombinovanom type prameňov, keď sú špičky suché a korene sú mastné, je potrebné starostlivo vybrať ošetrujúcu kozmetiku. Šampóny by mali zvlhčovať, regulovať fungovanie mazových žliaz, jemne čistiť znečistenie. Okrem toho by ste mali prehodnotiť svoju stravu a objasniť príčinu problému - poraďte sa s lekárom.

Loading...