Všetko o odstránenie tetovania laserového obočia

Trvalý make-up získal uznanie medzi ženským publikom už dávno, ale niekedy sa stáva, že sa dievča chce zbaviť tetovania. Dôvodom môže byť zle vykonaný postup, zmena štýlu alebo trendu v móde. V každom prípade bolo skôr ťažké problém vyriešiť, pretože bolo veľa spôsobov, ako sa zbaviť farby, ale všetky boli traumatické a bolestivé. Najčastejšie sa používali kyslé šupky a leštenie kože. Dnes, kozmetológia urobil ďalší krok vpred a zvládol odstránenie laserového obočia tetovanie. Aké sú vlastnosti postupu, snažíme sa pochopiť.

Zásada konania

Ak sa chcete zbaviť permanentnej kozmetiky, používajte laserový lúč s dĺžkou 532 nm až 1064 nm. Presnú dĺžku zvolí master podľa hĺbky, v ktorej sa pigment nachádza.

Lúč preniká do epidermy, kde sa rozkladá farbivo. Zvláštnosťou lasera je, že rozpoznáva neprirodzenú farbu a pôsobí na ňu, preto koža zostáva neporušená. Lúč zahrieva farebné vrstvy a pigment sa zmení na sadze, ktorá sa vylučuje cez pokožku.

Zvláštnosťou odstránenie laserového tetovania je, že jasnejšie farba, tým ľahšie je odstrániť. Ťažkosti sa môžu vyskytnúť pri teplých odtieňoch, ktoré laser neidentifikuje ako cudzinec.

výhody

Keď hovoríme o laserovom odstránení permanentného make-upu, je veľmi ťažké izolovať mínusy, pretože na rozdiel od iných metód odstraňovania tetovania je laser optimálny. Na druhej strane nie je ťažké rozlíšiť výhody:

 1. Bezbolestné. Lúč nepoškodzuje pokožku, zákazníci, ktorí prešli týmto postupom, si všimnú, že sa cíti len mierny pocit brnenia.
 2. Nedostatok rehabilitačného obdobia. Maximálna hodnota, ktorú možno očakávať po zákroku, je výskyt nevýznamných kôry, ktoré prechádzajú počas prvých 3 dní.
 3. Nie je potrebné špeciálne školenie.
 4. Jedna relácia trvá 15-20 minút.
 5. Laser neovplyvňuje rast chĺpkov, nepoškodzuje folikuly.
 6. Výsledok je viditeľný po prvom stretnutí.
 7. Nové tetovanie možno vykonať bez prestávky, neexistujú žiadne obmedzenia na používanie dekoratívnej kozmetiky.

Stojí za zmienku, že je takmer nemožné odstrániť zbytočné make-up v jednom zasadnutí. Výnimkou sú veľmi jemné čiary, mikrobladenie. V iných prípadoch je potrebných až 5 sedení, všetko závisí od farby, hĺbky prieniku pigmentu a farbiacej kompozície. V prípade zmeny farby permanentnej na zelenú alebo modrú možno vyžadovať viac postupov, pretože tieto odtiene sa považujú za najťažšie zobraziteľné.

kontraindikácie

Bohužiaľ, každá kozmetická procedúra má svoje obmedzenia, laserové odstránenie trvalého tetovania obočia nie je výnimkou. Medzi absolútne obmedzenia patria:

 • Diabetes mellitus.
 • Porušenie štítnej žľazy, metabolizmus.
 • Choroby krvi, zlá zrážanlivosť.
 • Cievne ochorenia.
 • Onkologické ochorenia.
 • AIDS.
 • Prítomnosť koloidných jaziev v oblasti obočia.

Ak patríte do skupiny ľudí, ktorí majú choroby z tohto zoznamu, nebudete schopní podstúpiť postup odstránenia laserového tetovania. Existujú aj relatívne kontraindikácie, ktoré sú dočasné:

 • Vek do 18 rokov.
 • Tehotenstvo.
 • Akútne štádiá vírusových infekcií.
 • Rany a popáleniny na ošetrených oblastiach kože.
 • Čerstvé opálenie.

Postup postupu

Už sme povedali, že nie je potrebné žiadne špeciálne školenie, avšak pred začiatkom sedenia by mal pán posúdiť stav vášho starého make-upu, vykonať test na malej ploche kože. To vám umožní rozhodnúť, koľko sedení potrebujete.

Väčšina hovorí, že postup je úplne bezbolestný, ale každý má svoj prah bolesti. Ak máte strach z bolesti, požiadajte pána, aby urobil lokálnu anestéziu, v dobrých salónoch, požiadavka nespôsobí problémy. Najčastejšie kozmetológovia používajú krém Emla. Aplikuje sa na pokožku v malých množstvách, potiahne sa filmom a nechá sa 10 minút.

Ak sa rozhodnete odstrániť pigment bez anestézie, potom bude pán jednoducho liečiť pokožku antiseptikom a nosiť na vás ochranné okuliare.

Zasadnutie končí mazaním obočia chladiacim gélom. Pomôže zmierniť mierne nepríjemné pocity a upokojuje pokožku aj v prípade sčervenania. Môže byť mierne opuch, bude trvať 5-6 hodín.

Starostlivosť po odstránení pigmentu

Po každom postupe by ste mali dodržiavať niektoré pravidlá, ktoré pomôžu pleti obnoviť. Niekedy sa v mieste vystavenia lúčom objavia malé rany, liečia sa a tvoria sa kôry. Pravidlo číslo 1 - nikdy nikdy neroztrhnite kôru, bude to viesť k tvorbe jaziev.

Ak chcete obnoviť kožu, obočie by malo byť rozmazané krémy obsahujúce panthenol. Najprv ošetrite pokožku antiseptikom, chlórhexidínom a potom namažte krémom. V lekárni si môžete kúpiť drogy: Bepanten, D-panthenol, Panthenol. Jedná sa o analógy, ktoré sa líšia len v ďalších prvkoch v zložení, cena krémov sa pohybuje od 400 do 100 rubľov. Po zákroku sa táto starostlivosť prednostne vykonáva mesiac.

Tiež stojí za to počúvať tieto odporúčania:

 1. Niekoľko dní po zasadnutí sa zdržte návštevy bazéna, sauny, kúpeľa a solária.
 2. Opaľovanie na slnku sa tiež neodporúča a pred odchodom von, ak hovoríme o letnom období, namažte si obočie opaľovacím krémom. To pomôže predísť vzniku vekových škvŕn.
 3. Až do úplného uzdravenia rán ich neotierajte, nevystavujte mechanickému namáhaniu, nepoužívajte kozmetiku obsahujúcu alkohol.

O cenách

Medzi nedostatky postupu, niektoré volať vysoké náklady. Stojí za zmienku, že cena závisí predovšetkým od regiónu bydliska a prestíže vybraného salónu. Konečná cena sa tiež vytvorí pridaním ceny pre všetky relácie.

Množstvo pre jeden postup môže byť znížené na jeden ukazovateľ a môže byť vypočítané z počtu vykonaných zábleskov alebo povrchu, ktorý má byť ošetrený, pričom metóda výpočtu vyberie salón. V priemere je cena v Petrohrade 1000 rubľov, v Moskve - 1500 rubľov.

Tipy na lepšie odstránenie neúspešného tetovania:

O praktických skúsenostiach

Teoreticky je všetko vždy dobré a krásne, čo sa deje v praxi? Ak chcete sa o tom dozvedieť, mali by ste si prečítať recenzie tých, ktorí už museli odstrániť permanentný make-up.

Loading...