Farba čiernych vlasov je perfektnou farbou pre femme fatale ženy.

Napriek cyklickej povahe módy, ktorá ovplyvňuje popularitu určitej farby, farba čiernych vlasov nikdy nestráca význam. Samozrejme, pod vplyvom módy, počet brunetiek sa zvyšuje a znižuje, ale žena s čiernymi vlasmi vždy priťahuje pozornosť. Táto najčastejšia farba v prírode je spojená s obetavosťou, sebavedomím, silnou vôľou a vášnivým temperamentom, toľko žien, ktoré sa snažia zmeniť svoj imidž, si vyberá presne tmavú farbu rôznych odtieňov.

Kto môže bezpečne farbiť svoje vlasy čierne

Ak sa rozhodnete stať sa horiacou brunetkou, majte na pamäti, že čierna farba vlasov, ktorej ide, ale niekto je jednoducho kontraindikovaný. Po farbení v živicovej farbe je pomerne ťažké vrátiť sa k prirodzenému tónu a čoskoro nebude možné znovu natrieť na svetlejší odtieň.

Čierna sa hodí:

 • ženy s tmavou alebo veľmi spravodlivou pokožkou. Treba poznamenať, že brunetky s mliečne bielou pokožkou vyzerajú veľmi extravagantne a modro-čierny odtieň im dáva podobnosť so Snehulicou;
 • držiaky hnedých, zelených a zelenohnedých očí.

Hnedo-vlasy-hnedé vlasy ženy a prírodné blondínky čierna farba môže dať ponurý a unavený vzhľad.

Modrooké a sivohnedé ženy neodporúčajú farbenie kučier v tme, pretože oči zároveň strácajú svoju expresivitu (farba vlasov pre modré oči). Aj napriek odporúčaniam stylistov, veľa svetlých eyed krás, prefarbených vo farbe ihrisko, sú veľmi spokojní s výsledkom. Ženy ako ženy letné a zimné ženy (európsky typ tváre, jasné oči a chladné prírodné odtiene vlasov) si môžu dovoliť takéto experimenty.

To môže pomôcť určiť, či sú čierne vlasy vhodné pre vás s fotografiami slávnych herečiek a modelov so svetlými očami. Medzi slávnymi svetlovlasými herečkami a modelkami, aspoň niekedy brunetky, možno spomenúť:

 • Liv Tyler (prírodná - tmavá blondína, oči - modré) №1;
 • Emily DiDonato (oči sú modré, vlasy sú hnedé) č. 2;
 • Isabelle Ajani (modré oči, prírodná brunetka) č. 3;
 • Vivien Leigh (oči sú sivé, kučery sú gaštanové) č. 4 atď.

Aj keď farba čiernych vlasov vyzerá veľmi impozantne, môže vizuálne urobiť tvár viac tenkou a unavenou, zdôrazňovať nedokonalosti pleti (akné, podráždenie, vrásky, atď.) A sivé vlasy, preto sa neodporúča pre staršie ženy (okrem prirodzených brunetiek), majiteľov pehy a ženy s kožnými problémami.

Odporúča sa tiež natrieť kučery v tme s tenkými a poškodenými prameňmi - čierne vlasy vizuálne vyzerajú objemnejšie a hrubšie.

Paleta čiernych farieb

Odtieň čiernej farby vlasov od takmer všetkých známych výrobcov farbív reprezentuje čierna, modrastá-čierna a slivovočierna.

 • Modrá čierna farba vlasov je tmavo čiernej farby, ktorá získava svetlo modrý odtieň a krásny lesk na slnku. Ideálna farba pre ženy s tmavou pokožkou - ukáže sa ázijský typ vzhľadu.
 • Farba čierneho tulipánu je tmavej farby s jemným načervenalým alebo baklažánovým odtieňom, ktorý je vhodný pre ženy so zimným typom vzhľadu (kontrast a svetlý vzhľad, studený prirodzený tón).

Ak chcete získať bohatú farbu, kadere niekedy musia byť zafarbené, takže je lepšie maľovať vlasy v salóne, kde dobrý kaderník môže zmiešať niekoľko tónov v prípade potreby, ktorý dá kučery prirodzený vzhľad.

Ak chcete experimentovať, potom existuje veľké množstvo možností pre ombring a zvýraznenie tmavých vlasov.

Vplyv čiernych vlasov na charakter

Moderné štúdie psychológov potvrdzujú dlhodobý názor, že farba vlasov má vplyv na charakter človeka a následne na jeho životný štýl. Predpokladá sa, že majitelia tmavých kučier - ľudia s istotou pohybujú smerom k svojmu cieľu, obozretní a dosť tvrdý. Ženy majú charakter mužského charakteru, ale to im nebráni v tom, aby boli tajomní a tajomní.

Brunetky sú náchylné k osamelosti, radšej komunikujú s obmedzeným okruhom blízkych priateľov a podľa manželov si spravidla vyberajú mužov s mäkkým charakterom.

Sociologické štúdie potvrdzujú ľudovú múdrosť, ktorá hovorí, že muži milujú blondínky a vydávajú sa za brunetky, pretože ich považujú za spoľahlivejšie, a preto vhodnejšie pre rodinný život.

Okrem toho pri uchádzaní sa o zamestnanie a pri nových sociálnych kontaktoch často funguje stereotyp o prirodzenej blízkosti blondín, takže brunetky majú v tomto ohľade jasné výhody.

Make-up a štýl vhodný pre brunetky

Neexistuje žiadna rada pre všetky brunetky, bez výnimky, pretože každá žena je individuálna. Existujú však všeobecné odporúčania stylistov a vizážistov, ktoré umožňujú zdôrazniť individuálnu krásu majiteľov dechtových prameňov. Takže ženy s tmavými a tmavými očami s čiernymi vlasmi sa nemusia uchyľovať k svetlému make-upu, ale so svetlou pokožkou a jasnými očami je potrebný svetlý make-up.

Ak chcete, aby vaše oči boli výrazné, odporúčame:

 • zhrnúť oči ceruzkou (uhlie-čierna farba je stále v čele);
 • používajte zlaté a bronzové odtiene očných tieňov (skvele vyzerajú iskry);
 • používajte chladné odtiene očných tieňov (ružová, modrá, biela atď.).

Brunetky pery by mali byť jasné a chutné. Môžete použiť:

 • jasne červené odtiene rúže;
 • všetky odtiene ružovej.

Pre brunetky sa hodia takmer všetky farby oblečenia, hoci najpozoruhodnejšie budú šaty červenej, bielej a tmavej farby.

Okrem toho, päť najlepších populárnych farieb oblečenia pre brunetky v cene:

 • šedé. Vyzerá skvele s kovovým príslušenstvom;
 • levanduľa;
 • akvamarín, dávajúci brunetky romantiku a ženskosť;
 • fuchsia farba;
 • citrusový odtieň, vhodný ako romantická a excentrická černovlasá krása.

Starostlivosť o vlasy, farbené v čiernej farbe

Narovnávanie pomocou žehliacich kučier, namaľovaných v živicovej farbe, sa neodporúča, pretože to môže spôsobiť vypadávanie vlasov. Vzhľadom k tomu, tmavé kučery ako objem, takže tesné vlasy je tiež nie je žiaduce. Pri praní je lepšie používať šampóny na farbené vlasy. Farba čiernych vlasov si vyžaduje starostlivú starostlivosť, takže by ste mali včas vyfarbiť korene a uistiť sa, že kučery vyzerajú zdravé a lesklé.

Pozrite si video: PHOTOSHOP: Ako zväčšiť pery, objem vlasov a zmenšiť nos? (Marec 2020).

Loading...