Zvýraznenie doma

Oh, táto nekonzistentná ženská duša - narovnať sa, vietor, potom krátko, potom dlhá, s ranou a bez, tmavej farby alebo stáleho svetla? To je to, ako sa radi meníme! Ale ako to nemôže ísť zlomil, pretože vysoko kvalitné kadernícke postupy nie sú lacné? A ešte viac to platí pre tento typ farbenia, ako je zvýraznenie. Ale je tu riešenie - poďme hovoriť o tom, ako vyzdvihnúť doma.

Zvýraznenie, ako to je

Zvýraznenie je veľmi populárny typ zosvetľovania vlasov. Prvýkrát sa o ňom rozprávala s ľahkou rukou nádhernej Brigitte Bardotovej. V polovici päťdesiatych rokov jej meno po celom filme „A Boh stvoril ženu“ zahrelo celému svetu. Zlatá srsť herečky sa však po premiére filmu rýchlo zmenila a potom v jednom z rozhovorov sa dozvedela, že jej obľúbená kaderníčka Jacques Dessange farbí vlasy špeciálnou metódou. A dnes tento typ farbenia nesie názov - zvýraznenie.

Aká je krása takéhoto objasnenia? Vzhľadom na farbenie tenkých prameňov v svetlejších odtieňoch, celý účes získava veľmi krásny efekt objemných, hustých vlasov, takže všetci majitelia tenkých, slabých chĺpkov sú veľmi radi, aby to zvýraznili. A to je naozaj skvelé riešenie pre tento typ vlasov, pretože klasický spôsob farbenia v jednej farbe môže hrať krutý vtip s takýmito ženami a robiť ich vlasy ploché a bez náznaku objemu.

Výhody a nevýhody zvýraznenia

Zvýraznenie tiež dáva objem vlasov, hladkosť a starostlivosť. V tomto prípade, dokonca rastie dozadu, farebné vlasy nevyzerá divne alebo škaredo, ale tu je dôležité zvoliť správne odtiene tak, aby hranica s koreňmi nebola tak zreteľná. Odporúča sa obnoviť farbu aspoň raz za 2-3 mesiace v závislosti od toho, ako rýchlo rastú vaše vlasy. Preto zvýraznenie možno nazvať pomerne rozpočtovým spôsobom na zosvetlenie vlasov.

Dievčatá, ktoré už dlho snívali o tom, že sa budú snažiť o blondínku na sebe, ale zároveň sa budú báť maľovať v extrémne bielych odtieňoch, môžu si bezpečne vybrať zvýraznenie. Jemne pruhované vlasy vyzerajú celkom prirodzene a umožnia v budúcnosti, ak chcete rýchlo prejsť na svetlejšiu farbu.

Hlavnou nevýhodou zvýraznenia možno nazvať niektoré kontraindikácie. Malo by sa mu vyhnúť každému, kto má krehké a poškodené vlasy. V tomto prípade je potrebné začať revitalizovať vlasy a až potom maľovať. Nie je potrebné zdôrazňovať čerstvo natreté vlasy, rovnako ako vlasy, ktoré boli farbené hennou, pretože farbivo, reagujúce s prírodným farbivom, môže viesť k farbeniu vlasov na zeleno.

Zvýraznenie doma: postup od a do

Najjednoduchší a najefektívnejší spôsob, ako urobiť zvýraznenie doma, je urobiť farbenie fóliou. Táto metóda bude schopná opakovať aj začiatočníka, ale ak vám bude pomáhať priateľka, matka alebo sestra, výsledok bude rýchlejší a lepší.

Budete potrebovať:

  • Plastový štetec
  • Sklenená alebo plastová miska (v žiadnom prípade kov) t
  • Dva plastové hrebene: pravidelná masáž a tenká ostrá noha
  • Fólie a nožnice
  • Farby na vlasy
  • okysličovadlo

Farbenie vlasov by malo byť vo farbe, ktorú chcete dostať na vlasy po zvýraznení. Oxidizátor by mal byť zvolený v závislosti od stavu vlasov a ich farby pred zvýraznením. Ak máte tmavé vlasy, vyberte si 9-12% roztok v závislosti od toho, či máte čiernu alebo viac hnedú. Pre svetlejšie, napríklad svetlovlasé dievčatá, 6 - 8% okysličovadla urobí, a ak sú vlasy tenké a slabé, zastavte na 3%.

Fólia pred začiatkom farbenia by mala byť narezaná na pásy široké 15-20 cm, dĺžka prúžkov by mala byť 2-krát dlhšia ako dĺžka vašich vlasov.

Zmiešajte všetky potrebné roztoky podľa návodu. Nezabudnite tiež vyskúšať na alergickú reakciu.

Obraciame sa na techniku ​​zvýrazňovania vlasov.

  1. Rozčesávajte vlasy, delte ich na 3 časti - dve strany a týlny. Ak je tresk, mal by byť tiež oddelene označený. Zabezpečte tie časti, ktoré ešte nepracujú s barretmi alebo gumenými pásmi.
  2. Na časti s dlhým hrotom hrebeňa oddeľujeme jednu tenkú líniu vlasov, ktorá nie je väčšia ako 10 cm, vlasy rozdeľujeme do jemných prameňov v šachovnicovom vzore, pod korene položíme prúžok fólie.
  3. Zosvetľovač naneste štetcom na vybrané pramene po celej dĺžke vlasov. Potom zabaľte fóliu na polovicu, potom ohnite boky pásov. Takto farbíme všetky vlasy.

Doba expozície bude závisieť od počiatočnej farby vlasov a výsledku, ktorý chcete získať. Svetlo hnedé vlasy sa veľmi rýchlo rozsvietia - len za 10-15 minút, ale tmavšie dlhšie - až do 40. Avšak buďte opatrní a nepreháňajte okysličovadlo, pretože to môže spôsobiť, že vlasy budú veľmi suché a krehké. Prečítajte si pokyny dodané s okysličovadlom a zohľadnite odporúčania výrobcu.

Po zosvetlení zmyte prášok a vlasy úplne osušte sušičom vlasov. Potom naneste pripravenú farbu na vlasy a tónujte. To dodá vlasom lesk a krásnu farbu.

Nezabudnite, že melirovanny vlasy vyžadujú osobitnú starostlivosť. Vyberte si rad produktov pre blondínky, označené "pre suché a krehké." Pri sušení vlasov pomocou sušiča vlasov používajte tepelnú ochranu, vyhnite sa častému používaniu žehlenia vlasov. Špeciálne oleje a masky pomôžu zachovať dĺžku a zdravie vlasov.

Loading...