Depilácia: 2 hlavné metódy a ľudové recepty

Nežiaduce vlasy sú vážnym problémom pre mnoho žien. A ak odstránite chlpy na nohách, podpazušiach av oblasti bikín celkom ľahko - môžu byť oholené alebo odstránené voskom, potom s vlasmi na tvári a iných citlivých oblastiach je situácia zložitejšia. Holenie vlasov na tvári je nemožné, takže sa stávajú hrubšie a rastú rýchlejšie. Voskovanie je bolestivý proces, ktorý nie je všetko. Väčšina dievčat, ktoré majú takýto problém, na dlh vyzdvihnúť riešenie, ktoré je optimálne pre seba.

Hladké nohy sú atraktívnejšie.

Epilácia a depilácia

Všetky metódy odstraňovania chĺpkov možno rozdeliť do dvoch veľkých skupín - depilácia a depilácia. Mnohí klienti salónov ich vnímajú ako synonymá a dokonca aj profesionáli sú často zamieňaní s označeniami, ale v skutočnosti ide o úplne iné metódy. Líšia sa tak účinnosťou, ako aj bolesťou, trvaním procedúry a ďalšími parametrami. Ale ich hlavným rozdielom je princíp vplyvu na vlasy.

Epilácia je proces odstraňovania chĺpkov úplne. Odstráni sa aj vlasový driek viditeľný nad kožou a jej koreň vo folikule. Táto metóda sa často používa pre vlasy na tvári. Poskytuje dlhotrvajúci efekt, nie bolestivý, ak vlasy nie sú hrubé a nemajú silné korene. Ak sú vlasy hrubé, potom je táto metóda dosť bolestivá. Depilácia zahŕňa pinzetu, pinzetu, niť, vosk, pastu na cukor, odstránenie epilátorom. Pravidelne odstránené, vlasy sa stávajú tenšie, menej viditeľné.

Čo je tajomstvo smotany a iných prostriedkov

Depilácia je ďalší proces, ktorý zahŕňa odstránenie iba tej časti vlasov, ktorá je viditeľná nad kožou. Koreň zostáva nedotknutý. Účinok je krátkodobý, vlasy začínajú rásť po 1 - 2 dňoch (v závislosti od genetickej predispozície). Stávajú sa hrubšími a tmavšími, pretože takéto hrubé odstránenie chĺpkov spôsobuje defenzívnu reakciu vo folikuloch. V období opätovného rastu sú srsti pichľavé a tvrdé. Výhodou tejto metódy je úplná bezbolestnosť. Depilácia je mechanická a chemická. Prvým typom je jednoduché holenie, druhým je chemické rozpustenie viditeľnej časti vlasov pomocou špeciálnych pleťových vôd a krémov.

O odstraňovaní laserom a fotoepilácii

Špecifická metóda odstraňovania chĺpkov, ktorá pomáha odstraňovať chĺpky takmer navždy, je ľahká epilácia. Vykonáva sa dvoma spôsobmi:

  1. Laserová epilácia;
  2. Epilácia.
Bezbolestný laserový zákrok

V prvom prípade sa používa špeciálna laserová zostava. V druhom - zariadenie, ktoré poskytuje silné pravidelné záblesky svetla. Oba účinky sú zamerané na zničenie vlasového folikulu a žiarovky, čo vedie k vypadávaniu vlasov. To sa môže stať nie okamžite, ale v priebehu niekoľkých dní po zákroku. To je drahý servis, ale pomáha zbaviť sa vlasov roky.

Elektrolýza má podobný účinok. Ale v tomto prípade sú žiarovky a folikuly zničené vplyvom nízkeho napätia. Existujú tri hlavné metódy:

  1. Galvanické (pôsobenie jednosmerného prúdu);
  2. Termolýza (AC);
  3. Metóda miešania (kombinácia predchádzajúcich dvoch).

Všetky typy permanentnej depilácie môžu byť použité v kombinácii, v závislosti na oblasti. Najlepší spôsob pomôže vyzdvihnúť majstra.

Ľudové metódy doma

Domáce možnosti odstraňovania chĺpkov niekedy nie sú také účinné ako salón. Avšak ich používanie môže zabrániť alergiám a tiež pomôže zachrániť. Okrem bežných holiacich strojčekov a epilátorov existuje množstvo populárnych metód odstraňovania chĺpkov, ktoré sú ideálne pre tých, ktorí majú tenké vlasy.

  • Efektívny orech. Šťava zo zeleného orecha sa môže pravidelne mazať. Môže sa však zafarbiť, preto použite metódu opatrne. Ďalším spôsobom - v dvoch polievkové lyžice vriacej vody naplniť rovnaké drvené škrupiny orechov a variť po dobu 15 minút. Aplikujte zlúčeninu trikrát denne. Pomáha tiež tinktúra stien orechov v alkohole. Vezmite ho dovnútra;
  • 150 g suchých dope rastlín (úplne - a stonky a listy, a krabice), zalejeme štyri šálky teplej vody. Varte 15 minút, vychladnite a pretvorte. Aplikujte raz denne, rozmazajte infúzne oblasti vlasmi. Postupne by mali vypadnúť. Keď začnú rásť, opakujte kurz. Obchod s vývarmi v chladničke;

  • Ak chcete nechať vlasy vypadnúť už po 3 až 5 zákrokoch, aplikujte dvakrát denne zmes etylových a amoniakových alkoholov s jódom a ricínovým olejom. Etylalkohol a amoniak sa zmiešajú v pomeroch 7 až 1. Nalejte tam 1 diel ricínového oleja a pridajte niekoľko kvapiek jódu (aby sa roztok nezafarbil intenzívne a nezafarbil pokožku);
  • Zmes peroxidu vodíka a amoniaku pomôže tým, ktorí majú blond vlasy a tenké. Pravidelné používanie zmesi ešte viac zosvetlí a zjemní. Pri pravidelnom používaní začnú vypadávať. Rast bude pomalší a menej viditeľný. Na prípravu zmesi 5 ml 6% peroxidu vodíka s 5 kvapkami amoniaku a nalejte zmes do 5 ml tekutého mydla. Noste zmes na problémových miestach a opláchnite harmančekovým extraktom za 10-15 minút.

Aktívne sa používa na odstránenie chĺpkov. Okrem toho sa používa ako hmota pre mechanickú epiláciu (shugaring) a ako maska ​​pre nežiaduce chĺpky. Najjednoduchší recept je zmiešať 10 rozdrvených kúskov cukru - rafinovaného cukru s kyselinou citrónovou (menej ako polovica čajovej lyžičky). Nalejte tri polievkové lyžice vody a varte na miernom ohni až do hladkého varu. Aplikujte pastu na problémovú oblasť a rýchlo ju odstráňte.

Shugaring je už pre mnohých jediným prostriedkom nápravy.

Tradičné metódy: trvalé odstránenie chĺpkov

Tradične, dievčatá používajú holiaci strojček na odstránenie ochlpenia. Je to najjednoduchší a bezbolestný spôsob, navyše prístupný z finančného hľadiska. Dobré pre odstránenie chĺpkov z nôh, plytkej oblasti bikín, podpazušia. Nedá sa použiť na tvár, pretože môže spôsobiť podráždenie a svrbenie. Tiež nie každý je vhodný pre hlboké bikiny zóny.

Významné nevýhody - rýchly opätovný rast vlasov. Stávajú sa silnejšími a výraznejšími, rastú trnité a tvrdé. Na zníženie tohto efektu sa odporúča použiť spomaľovače rastu vlasov (krémy, gély), aj keď sú najúčinnejšie pri epilácii. Aby sa zabránilo podráždeniu a sčervenaniu, ako aj poraneniam kože, je žiaduce oholiť si vlasy len z veľmi dusenej kože, pred použitím holiaceho krému a po procedúre - vody po holení.

Depilačné krémy a pleťové vody sú účinné, ale nemusia pracovať s veľmi silnými a silnými vlasmi. Vlasy rastú tenké a ľahké, rast prebieha pomalšie ako po holení. Mínus metódy - nie je vždy vhodné nechať krém na nohách, okrem toho nie je vhodný pre tých, ktorí používajú samoopaľovanie, pretože ho odstraňuje.

Odstraňujeme vlasové vlasy: vosky v trende

Druhá metóda, ktorú miloval mnoho - odstránenie epilátora alebo voskových pásikov. V tejto metóde veľa záleží na individuálnej citlivosti a vlastnostiach vlasov. Nie je vhodný pre hlboké bikiny, podpazušie kvôli vysokej bolesti. Ideálne pre tvár. Po ukončení procedúry sa odporúča použiť sedatívne prípravky, aby sa zabránilo podráždeniu a začervenaniu.

Videá na odstránenie praxe

Odstraňovanie chĺpkov nezvyčajným spôsobom nie je také jednoduché, ako sa môže zdať. Preto sú vo videu pre tento postup k dispozícii hlavné triedy. Podrobné informácie o procedúrach salónu sú uvedené vo videách nižšie.

Depilácia doma je viac populárny. Je to ťažšie, pretože nie všetky oblasti sú ľahko prístupné samočinným spracovaním.

Vyberte vhodnú metódu

Vaša krása je vaše zdravie!

Loading...