Farbiť alebo nie farbiť vlasy po pôrode - 4 tipy pre bezpečnú zmenu obrazu pre mladú matku

Emocionálne šťastné obdobia života ženy - tehotenstvo a výchova dieťaťa - si vyžadujú všetku námahu. Mnohí sa zaujímajú o otázku, či je možné farbiť vlasy ošetrovateľskej matky alebo odložiť procedúru až na neskôr. Neoddeliteľné spojenie matky s dieťaťom vyžaduje od ženy, aby jej venovala veľkú pozornosť, citlivú starostlivosť o zdravie. Materské mlieko je pre dieťa zdrojom nielen životne dôležitých látok, ale aj škodlivých inklúzií. Nesprávna výživa, kozmetika, lieky používané matkou - to všetko môže nepriaznivo ovplyvniť zdravie dieťaťa. Chemické farbivá na vlasy nie sú výnimkou.

Chemické farbivá na vlasy môžu poškodiť dieťa

Môžem si farbiť svoje vlasy pri dojčení: názor Komarovského

Ľudské telo reaguje s chemikáliami absorbovanými cez kožu, dýchacie cesty a trávenie. Krehký organizmus dieťaťa je vystavený riziku negatívnych následkov, ktoré môže spôsobiť farbenie vlasov počas dojčenia.

Zmenené hormonálne pozadie navyše môže neočakávane zmeniť prirodzený odtieň ženských vlasov. Ak hovoríme o blondínach, potom majú tmavé kučery na dvoch alebo troch tónoch. Tmavovlasé matky si túto zmenu nemusia všimnúť. Stmavnutie kučier je nezvratné, takže mnohí sú nútení dať vlasy do poriadku s farbou.

Opotrebované vlasové korene

Ale farbenie vlasov počas dojčenia nie je žiaduce. Môže to spôsobiť:

 • alergická reakcia ženy a dieťaťa;
 • neočakávané (niekedy veľmi nežiaduce) odtiene vlasov, ktoré sa líšia od farby uvedenej na obale;
 • aktívne vypadávanie vlasov.

Po intenzívnej práci počas pôrodu, žena zažije nebývalý stres, ktorý nepriaznivo ovplyvňuje jej vlasy. Počas tohto obdobia sa často pozorujú: alergické reakcie, lupiny, nadmerná mastná alebo suchá koža hlavy, vypadávanie vlasov.

Ak farbíte vlasy počas laktácie, môžete ďalej oslabiť folikuly, spôsobiť fokálnu stratu, značne poškodiť štruktúru chĺpkov.

Vlasy sú krehké, špičky sa po farbení rozpadajú.

Ďalším aspektom je prenikanie chemikálií cez pľúca do tela matky a 40 minút po farbení - do krvi, ktorá sa stará o krv. Potom karcinogény prenikajú mliekom rýchlosťou blesku.

Čo ak je potrebná zmena farby vlasov? Koniec koncov, vzhľad matky ovplyvňuje jej náladu, žena chce byť krásna pre dieťa a jeho otec.

Výber farby a bezpečný spôsob, ako zmeniť obrázok: odborné recenzie

Pre radosť žien sa všetky vyššie uvedené upozornenia týkajú najmä agresívnych amoniakových farbív. Moderné farby sú vyrábané na jemnom základe s mäkkými komponentmi.

Poznámka: existujú prirodzené farbivá, kontraindikácie na ich použitie je len individuálna neznášanlivosť určitej látky.

Je tu tiež skvelá cesta von - zvýraznenie pri dojčení je metóda zmeny farby jednotlivých prameňov. To nie je nevyhnutne objasnenie, je možné laky naniesť na akúkoľvek vhodnú farbu vlasov. Bezpečnosť metódy spočíva v tom, že farbivo sa aplikuje ďaleko od koreňa (2-3 centimetre) a pravdepodobnosť výskytu nebezpečných látok na koži matky je minimálna.

Bezpečnosť metódy spočíva v tom, že farbivo sa aplikuje ďaleko od koreňa (2-3 centimetre) a pravdepodobnosť výskytu nebezpečných látok na koži matky je minimálna.

Ako farbiť vlasy po pôrode: užitočné odporúčania

 1. Stojí za to uchýliť sa k pomoci priateľka alebo kaderník mať menší kontakt s farbivom.
 2. Tento postup sa najlepšie vykonáva v kaderníctve.
 3. Po znečistení nebude zasahovať do dlhej prechádzky na čerstvom vzduchu.
 4. Prvá časť mlieka musí byť dekantovaná, dávajte dojčenskej mliečnej receptúre.
Proces farbenia vlasov

Prírodné farbivá

 • henna a basma vám umožňujú získať širokú paletu odtieňov pre hnedé vlasy ženy a brunetky;
 • citrónová šťava bude bieliť kučery o 2 tóny s platinovým leskom;
 • Odvar z harmančeka farmaceutický umožňuje zosvetliť pramene a dať im zlatú farbu;
 • cibulová šupka je vhodná pre mamičky s blond vlasmi;
 • čajové lístky a orechové škrupiny odmeňujú hnedé vlasy krásnym dotykom.

Ešte lepšie, vyberte si moderný dobrý nástroj značky, po konzultácii s priateľom alebo čítanie recenzií on-line.

Farbivá srsť potrebuje spoľahlivý prostriedok

Je teda možné farbiť si vlasy na kojenie, každá žena sa rozhodne pre seba, na základe svojich vlastných pocitov a zdravia.

Loading...