5 z najhorších vecí, ktoré robíme s našimi vlasmi

Starostlivo sa staráte o svoje vlasy, ale vaše vlasy sú stále veľmi žiaduce? Áno, existujú veci, ktoré v neočakávanom (a nie najlepšom) spôsobe ovplyvňujú stav vašich kučier. Máme sklon zľahčovať hodnotu určitých postupov alebo návykov, ale zle poškodzujú vlasy. Poďme zistiť, aké strašné veci, ktoré môžu premeniť vaše copánky do slamy!

1. Príliš elastická

Ponytails nám pomáhajú, keď nemáme čas na ostrihanie vlasov alebo umývanie vlasov. Táto inštalácia je absolútne všetko, za čo ju milujeme! Ale ukazuje sa, že ak ste príliš tesní a často viažu vaše vlasy, spôsobíte to nenapraviteľné poškodenie. Nadmerné napätie poškodzuje folikuly, chýba im výživa, čo vedie k druhu „štrajku“. To môže viesť nielen k krehkým vlasom, ale aj k porušeniu krvného obehu pokožky hlavy! A potom už pred stratou vlasov blízko!

alternatívne: Používajte mäkké gumové pásy alebo plastové vlásenky. A ešte lepšie - nahradiť obvyklé chvost krásnym (a nie tesný!) Šikmé.

2. Farbenie vlasov

Túto položku je ťažké argumentovať. Napriek tomu, že sa farby z roka na rok zlepšujú, vlasy im trpia neuveriteľne! Suchosť, krehkosť, zvýšené mazové vylučovanie - to je možno najmenej, čo vám prinesie lásku experimentov. Ale čo robiť, ak ste dychtiví po zmene alebo, Bože, nechaj, máš šedé vlasy?

alternatívne: používajte prírodné farbivá alebo kontaktujte odborníka, ktorý pre vás vyberie jemné farby a povie vám o metódach obnovy vlasov. Niekedy správny strih vlasov a dobrý výber farieb vám umožní oddialiť obdobie opätovného sfarbenia.

3. Ruky z mokrých vlasov.

Pravdepodobne ste počuli, že nemôžete hrebeň mokré vlasy. Ale ani si neviete predstaviť, aké je to nebezpečné! Mokré kučery sú náchylnejšie k poškodeniu, takže zabudnite na hrebeň a hrubý uterák. Akékoľvek "bitie" na vlasy po "mytí hlavy" im spôsobuje nenapraviteľné škody.

alternatívne: jemne osušte kučery s hodvábny vankúš na odstránenie prebytočnej vlhkosti, potom hrebeň s vlastnými prstami.

4. Láska k "horúcemu"

Samozrejme, sušenie so sušičom vlasov nám uľahčuje život! Byť v neustálom probléme, je ťažké si dovoliť prirodzené sušenie vlasov. A kulma, železo - bez nich si už nedokážeme predstaviť náš život! Ale tieto nádherné nástroje poškodzujú kutikulu, takže vlasy sú tuhé a suché. Nechcete dostať rozdelené konce - odmietnite to!

alternatívneV ideálnom prípade je lepšie úplne zabudnúť na sušenie vlasov a rovnanie vlasov pomocou plochého železa. Ak si však nemôžete predstaviť svoj život bez neho, mali by ste získať spoľahlivých spoločníkov horúceho štýlu - tepelného ochranného vybavenia. Vytvárajú neviditeľnú vrstvu na vlasoch, ktorá utesňuje vlhkosť.

5. Vernosť jednému šampónu

To nie je obyčajný mýtus, že vlasy si zvyknú na ten istý výrobok, ktorý potom prestane konať. Výber šampónu pre seba, musíte venovať pozornosť stavu vašich kader, inak môžete zhoršiť existujúce problémy. Stav vlasov je premenlivý fenomén, takže šampón vymieňajte hneď, ako si všimnete, že splnil svoju úlohu.

alternatívne: Raz mesačne vykonajte úplné vyhodnotenie vlasovej pokožky a vlasov, potom vyvodte závery - stojí za to nechať šampón na poličke v kúpeľni. Farbil si vlasy - zmeňte šampón! Urobil trvalý - zmeniť šampón! Prišla nová sezóna - zmeňte šampón!

Loading...