Kaderníctvo Sprievodca: Biolaminácia vlasov

Biolaminácia vlasov sa stáva čoraz obľúbenejším postupom medzi dievčatami, ktoré sa starajú o dĺžku a zdravie svojich vlasov. Tento postup je priaznivo porovnateľný s jeho "konkurenčným" laminovaním, pričom sa môže pochváliť rýchlym a veľmi dobrým výsledkom po prvom stretnutí.

Biolaminácia vlasov: aká šelma je to?

Za pouhých 60 minút výrobcovia sľubujú dievčatám, že pokryjú všetky vlasy špeciálnym filmom, ktorý nielenže vykonáva ochranné funkcie, ale výrazne znižuje škody spôsobené používaním sušiča vlasov, žehlením, účinkami slnka, atď. oslňujúci lesk.

Charakteristickým znakom biolaminácie je samotná technológia, na ktorej je založený postup, ktorý vyvinuli vedci z Japonska. Zloženie produktu zostáva na vlasoch vďaka príťažlivosti rôznych nabitých iónov!

Aký je rozdiel medzi biolamináciou a klasickou lamináciou vlasov?

Rozdiel medzi týmito postupmi v skutočnosti nie je veľký - v oboch prípadoch sa aplikuje špeciálna zmes na vlasy, ktoré vyhovujú akémukoľvek typu vlasov a nepoškodzujú ho vôbec. Existuje však rozdiel v zložení týchto zmesí: v konvenčnej laminácii sa používajú farebné alebo bezfarebné farbivá, ktoré sú založené na prírodnom proteíne a prírodná celulóza, ako je cuketa, bambus, extrakty z avokáda, púpavová šťava, sa používa ako súčasť zmesí na biolamináciu.

Hlavnou zložkou biolaminačnej zmesi je biolaminát, čo je svetlá gélovitá konzistencia pozostávajúca z prírodných zložiek. Z toho vyplýva názov postupu.

kontraindikácie

Biolaminát nemá ani farbu, ani zápach, je úplne neškodný pre ľudské telo a je hypoalergénny, preto ho možno používať bez obmedzenia.

Výsledok z procesu biolaminácie vlasov

Existujú dva typy biolaminácie:

  • bezfarebný
  • farba

Prvý typ, bezfarebná biolaminácia, je najobľúbenejším postupom v kozmetických salónoch, pretože sa môže použiť okamžite po farbení alebo umožňovaní fixácie farbiva vo vlasoch, čím sa spomaľuje proces jeho vymytia.

farba biolaminácia vlasov kombinuje farbenie a lamináciu. Poškodenie vlasov z procedúry je minimálne, zatiaľ čo vlasy sú žiarivejšie, hladšie a dobre upravené.

Bezfarebná a farebná biolaminácia sa udržiava na vlasoch približne 3 až 6 týždňov a vyplavuje sa takmer bez povšimnutia.

Náklady na postup sa pohybujú medzi 1500-6000 rubľov, v závislosti na výrobcovi výrobku.

Odborný posudok: pre alebo proti biolaminácii

MoltoBene stylista a technológ Maria Steshina verí, že biolaminácia je vynikajúci postup pre každého, kto chce vyživovať svoje vlasy prírodnými zložkami, obnoviť ich lesk a krásu bez vedľajších účinkov. Pre dosiahnutie najlepších výsledkov by mala byť biolaminácia podporovaná špeciálnou kozmetikou pre domácu starostlivosť. Odporúča sa použiť prostriedky rovnakej značky / značky ako samotný postup.

Recenzia biolaminácie

Marina:

"Môžete povedať, že som skúsený chlpatý maniak - vyskúšal som veľa rôznych postupov a produktov na mojich vlasoch. Preto, keď som sa dozvedel o biolaminácii, rozhodol som sa, že to všetko strávim doma kvôli ekonomike."

Potom, čo som študoval inštrukcie vopred a dozvedel sa o známkach dostupných v mojom meste, zastavil som pri biolaminácii od japonskej značky MoltoBene. Urobil som všetko jednoducho a prirodzene - inštrukcie sú podrobné a zrozumiteľné a okrem toho nie som prvý, kto robí podobný postup, takže neboli žiadne problémy.

Výsledok sa ukázal byť príjemný, aj keď nie wow - lesk nie je taká zrkadlová, obyčajná, na dotyk sa vlasy stali hodvábnejšie. Náprava pracovala obzvlášť dobre na špičkách - stali sa viac nasýtenými, sucho úplne zmizlo. Dajte pevnú 4 z 5!

Daria:

„Biolaminácia bola vykonaná v salóne a potom som bol šokovaný efektom - moje vlasy boli akoby z reklamy! Nemohol som toho dosť a už som naplánoval ďalšiu cestu za mesiac, ale ... všetko sa mi vymylo za 2,5 týždňa.

Ja ani neviem, čo to môže byť spojené, pretože moje vlasy, aj keď suché od systematického farbenia, nikdy nebol zdôraznený. Nezadal som sa. “

elena:

"V uplynulých šiestich mesiacoch som už urobil 3 postupy bio-laminácie a som s výsledkom veľmi spokojný! Vlasy nikdy neboli také krásne, silné a plné. Kumulatívny efekt skutočne existuje - pri každej návšteve nového salónu som si všimol, že moje vlasy sa postupne stávajú kvalitnejšími ako vlasy. Vrelo odporúčam každému, aby sa pokúsil a po prvom zákroku neskončil - to nie je ukazovateľ!

Loading...