Ako si vybrať elektrický holiaci strojček: 6 hlavných kritérií

Dôležitým bodom je výber holiaceho strojčeka, pretože ceny elektrických spotrebičov nie sú také malé a nechcete si kúpiť niečo, čo by ste mohli ľutovať. Kvalitné zariadenie vydrží niekoľko rokov, holenie s ním bude potešením, bez nepríjemností /

Elektrické holiace strojčeky pre každý vkus

Okrem toho, ak potrebujete elektrický holiaci strojček, ktorý ho dá milovanému človeku, potom sa musí voľba osloviť so všetkou zodpovednosťou. Takýto dar vám bude neustále pripomínať vašu starostlivosť. Ako si vybrať elektrický holiaci strojček a nie urobiť chybu? Sledujte naše tipy!

Ako vybrať dobrý moderný elektrický holiaci strojček pre mužov v parametroch

Existuje ich obrovské množstvo, ale pozrieme sa na tie najdôležitejšie, ktorým treba venovať pozornosť.

Tim systémy: rotačné alebo sieťové

Existujú dva typy holiacich systémov. Mriežka - vybavená čepeľami, pri práci vibruje a štiepi štetiny. Koža je od nich oplotená oceľovou sieťovinou s jemnou sieťovinou, preto netrpí rezmi. Rotačné - vybavené rotujúcimi hlavami, vlasy sú narezané nožmi, ktoré sú umiestnené vo vnútri.

Rotor je vybavený rotujúcimi hlavami.

Rotačný elektrický holiaci strojček sa lepšie vyrovná s krátkymi štetinami, čistiacim prostriedkom na holenie a čistou čistou sieťou na dlhé vlasy, nepoškodzuje pokožku.

Ktorá možnosť je lepšia? Záleží na tom, ako často sa oholíte, ak si každý deň kúpite holiaci strojček so systémom rotora, a ak nie často, prestaňte používať mriežku. Zvážte stav pokožky, ak je podráždená, zmení sa na červenú a bolí po holení - mriežkový systém pomôže vyhnúť sa týmto nepríjemným symptómom, bude jemne rezať.

Zo známych značiek sa značka Philips dobre odporučila, pod týmto názvom sa vyrábajú vynikajúce rotačné zariadenia. Panasonic a Braun zaujímajú vedúce postavenie v implementácii elektrických holiacich strojčekov.

Mobilita a počet hláv je veľmi dôležitý pre citlivé pokožky a tuhé štetiny,

Rýchlosť práce, úroveň pohodlia závisí od počtu hláv, od ich mobility. Rotačné zariadenia majú dve alebo tri hlavy (dvojitý a trojitý holiaci systém), netto - jeden alebo štyri. Čím viac z nich, tým jasnejšie oholenie, tým rýchlejšie sa užívateľ bude môcť zbaviť štetín.

Výrobcovia ponúkajú dva typy elektrických holiacich strojčekov:

 • Elektrický holiaci strojček s plávajúcou hlavou;
Plávajúci elektrický holiaci strojček
 • Pevný holiaci strojček;
Pevný holiaci strojček

Modely s mobilnými systémami sú pohodlnejšie, sledujú kontúry tváre, ľahko odstraňujú vlasy z ťažko dostupných oblastí.

Tiež potrebujete vedieť - čím vyššia rýchlosť, tým lepšia je kvalita holenia.

Mokré a suché oholenie

Existujú modely, ktoré sú určené na suché holenie, zatiaľ čo iné sú určené na mokré holenie, alebo umožňujú oboje. Prvý bude vyhovovať ľuďom, ktorí nechcú minúť peniaze a čas na používanie pleťových vôd alebo nemajú vždy prístup k vode, napríklad pri cestovaní.

Viac populárne sú elektrické holiace strojčeky s možnosťou mokrého holenia. Nevyvolávajú nepohodlie, ich čepele hladko kĺzajú, nedráždia, čo je dôležité pre citlivú pokožku. Takéto zariadenia sa nebojí vlhkosti, nevyžadujú osobitnú starostlivosť. V niektorých modeloch - s funkciou automatického zvlhčovania - je zásobník s dávkovačom - dodáva mlieko, gél. Pred zakúpením výrobku zistite, či je vhodný na mokré holenie.

Zastrihávač Philips

Zastrihávač je prídavný nôž, pracuje oddelene od hlavného holiaceho strojčeka, podľa potreby sa zapína a vypína.

Prítomnosť zastrihávača v elektrickom holiacom stroji

Orezali bočné kotlety, fúzy, obočie, odstraňovali vlasy z krku, podpazušia. S ním môžete urobiť intímny účes, odrezať vegetáciu v nose. Takže si vyberte elektrický holiaci strojček s vyžínačom, bude to užitočné pre každého používateľa. Čo o nich potrebujete vedieť?

Typy zastrihávačov:

 1. vstavaný
 2. vytiahnutie
 3. plávanie
 4. stacionárne

Dobrý elektrický holiaci strojček by mal byť vybavený plávajúcim zastrihávačom, môže dokonca zastrihnúť bradu, pretože na rozdiel od pevného mechanizmu ľahko sleduje kontúry tváre. Toto pridanie je užitočné pre fanúšikov nosiť fúzy alebo fúzy - môžete skrátiť, dať požadovaný tvar. Vstavaný zastrihávač vyzerá ako extra čepeľ v holiacom strojčeku, je umiestnený medzi dvoma mriežkami.

Zabudovaný zastrihávač

Stiahnuteľný nôž upevnený preč od hlavného systému, schováva a odchádza na žiadosť majiteľa.

Prevádzka striedavého prúdu alebo batérie

Názov zariadenia označuje, že funguje na elektrine, a ak nie je prístup do siete, nebude schopný vykonať primárnu úlohu. Preto výber elektrického holiaceho strojčeka závisí aj od spôsobu nabíjania.

Zariadenia, ktoré pracujú v sieti, vyžadujú prítomnosť blízkej zásuvky, čo obmedzuje oblasť pohybu. Dávajte pozor na dĺžku šnúry - nemala by byť príliš krátka, niektorí výrobcovia na to šetria. Ak používate vždy elektrický holiaci strojček doma a máte na to vhodné miesto s výstupom, potom je dobrou voľbou sieťový spotrebič. Batérie zariadenia sú vhodné na používanie, môžete si vziať so sebou na ceste, do práce, ale vyžadujú pravidelné nabíjanie.

Batériové zariadenia

Modely s rôznou kapacitou, rýchlosťou nabíjania sú dostupné s nikel-metal hydridovými, lítium-iónovými, niklovo-kadmiovými batériami.

Doba úplného nabitia bude 6-8 hodín. Niektoré modely majú funkciu zrýchleného nabíjania - batéria sa bude nabíjať v priebehu 5 minút pre prípad núdze. Doba nepretržitej prevádzky zariadenia bez dobíjania sa líši v závislosti od kapacity od 20 do 600 minút.

Batérie typu nikel-kadmium a nikel-metal hydrid sa niekedy musia úplne vybiť predtým, ako sa nabijú. Je lepšie zastaviť výber na zariadeniach s lítium-iónovou batériou.

Existujú modely, ktoré môžu pracovať s batériami. Náklady na ich údržbu sú vyššie, pretože zdroj energie je potrebné pravidelne meniť, ale môžete použiť holiaci strojček kdekoľvek.

Ďalšie funkcie stroja: recenzie

Výrobcovia neustále prichádzajú so zaujímavými novými produktmi, vylepšeniami, ďalšími možnosťami pre svojich potomkov.

Najnovší model elektrický holiaci strojček

To im pomáha pritiahnuť pozornosť kupujúceho k značke, vyčnievať z davu konkurentov. Nezabudnite, že za každú ďalšiu funkciu musíte zaplatiť. Premýšľajte o tom, či ho použijete, či ho potrebujete. Niektoré technológie sú zábavné a užitočné, uľahčujú prácu so zariadením, môžu sa hodiť viac ako raz.

 • Automatická ochrana proti prebíjaniu - táto funkcia pomôže ušetriť batériu, s ktorou vydrží oveľa dlhšie.
 • Adaptér na nabíjanie zo zapaľovača cigariet - umožňuje pravdepodobnosť práce vo vozidle, napríklad pri dlhodobom zdržaní v dopravnej zápche.
 • Indikátor úrovne nabitia batérie - s ním zistíte, či je čas vložiť prístroj do nabíjania.
 • Funkcia samočistenia - vás zbaví starostí o starostlivosť o zariadenie. Umiestnite holiaci strojček cez noc do špeciálnej nádrže s čistiacou kvapalinou. Počas tejto doby sa bude dezinfikovať, čistiť, sušiť, nabíjať - pripravený na použitie. Niekedy sa musí vymeniť čistiaci roztok.
 • Indikátor výmeny nožov indikuje, že nože nie sú vhodné na ďalšie použitie, čo znamená, že je čas ich vymeniť.
 • Cestná zámka - neumožňuje zapnúť zariadenie, ak náhodne stlačíte tlačidlá počas prepravy bez puzdra.
Elektrický holiaci strojček je ideálny pre použitie na cestách.
 • Možnosť nastavenia napätia - umožňuje pracovať pri rôznych napätiach. Nastavenie sa vykonáva automaticky alebo manuálne, prvá možnosť je lepšia.
 • LCD obrazovka - pripomína potrebu výmeny nožov, ukazuje stupeň znečistenia, úroveň nabitia, čas a ďalšie parametre. Je umiestnený na tele pod hlavou, jeho prítomnosť nie je v rozpore s prácou so zariadením.
 • Aktívna technológia chladenia - znižuje podráždenie z holenia, znižuje citlivosť receptorov bolesti chladením.
 • Špeciálna hliníková platňa, ktorá je umiestnená v hlave, znižuje teplotu pokožky počas prevádzky. Znižuje stupeň začervenania, pálenia, svrbenia.
 • USB holiaci strojček - dokonca nabíjaný z počítača cez USB kábel.

Teraz viete, ako si vybrať elektrický holiaci strojček, aké kritériá musí spĺňať. S potrebnými informáciami sa stanete vlastníkom modelu, ktorý poteší vašu prácu a jej výsledok viac ako jeden rok. Majte pekné nakupovanie!

Loading...