4 spoľahlivé spôsoby, ako zosvetliť vlasy doma

Rýchlo môžete dosiahnuť lesklý efekt pre vaše vlasy chemickými farbivami, avšak kvalita prameňov trpí v dôsledku liečby, kučery strácajú lesk, hodvábnosť a zdravý vzhľad.

Alternatívou k chemickému farbivu na zosvetľovanie vlasov môžu byť nástroje, ktoré môžete ľahko nájsť doma.

Rozjasnenie vlasov ľudových prostriedkov

Prípadne môžete zvážiť obľúbené odporúčania pre bielenie vlasov. S pomocou týchto nástrojov, samozrejme, nemožno očakávať, že transformácia z tmavej brunetky na svetlú blondínku.

Je však možné zosvetliť vlasy 2 tóny naraz. Zosvetľovanie vlasov doma má niekoľko výhod oproti používaniu chemikálií.

 1. Bezpečnosť používania v dôsledku neprítomnosti chemikálií v zmesi vo forme amoniaku a peroxidu vodíka. Práve tieto lieky ničia vlasovú štruktúru.
 2. Možnosť častého farbenia na udržanie požadovanej farby.
 3. V porovnaní s chemickými farbami, nízke náklady na výrobky používané pre postup.
 4. Paralelné vykresľovanie terapeutického účinku

Efektívny domáci rozjasňujúci citrón

Neočakávanou súčasťou receptu na rozjasnenie vlasov je citrón. Polovicu vymačkaného citróna zmiešame s jedným litrom teplej vody. Po umytí vlasov opláchnite výsledné pramene roztoku.

Prípady postupu:

 • Lemon zjasňovač pre vlasy bude fungovať lepšie, keď je vystavený slnečnému žiareniu v dôsledku aktivácie výrobku pod vplyvom ultrafialového žiarenia.
 • Rýchlo odľahčite vlasy len čerstvo vylisovanou citrónovou šťavou, ktorú možno nahradiť limetkovou šťavou.

 • Počas procedúr sa neodporúča navštevovať bazén, pretože interakcia bielidla s kyselinou citrusovou môže viesť k tvorbe zelenej farby prameňov.
 • Kontakt s liekom vedie k akútnemu páleniu.
 • S častým spracovaním prameňov liečiv obsahujúcich citrón sa môžu stať žltkastými, takže frekvencia postupu by nemala prekročiť raz týždenne.

Použitie formulácií peroxidu vodíka

Na zvýšenie účinnosti vplyvu citrónovej šťavy na kučery možno zmiešať s rovnakým množstvom peroxidu vodíka.

Na čistých vlasoch aplikujte výslednú kompozíciu pol hodiny, pričom ich obalte uterákom. Výsledkom tohto postupu je, že vlasy nielenže vyblednú, ale pokožka prestane uvoľňovať prebytočný tuk. Použitie peroxidu vodíka nie je prijateľné pre majiteľov suchej pokožky hlavy.

Peroxid vodíka môže dokonca zosvetliť tmavé vlasy pravidelným nanášaním špeciálnej zlúčeniny na prameň, na prípravu liečiva, peroxidu vodíka, vody, amoniaku a tekutého mydla by sa mali miešať v rovnakom pomere.

S cieľom zosvetliť vlasy doma, aplikujte zmes na špinavú hlavu po dobu 20 minút, potom opláchnite vlasy šampónom a opláchnite okyslenou vodou.

Táto metóda sa nevzťahuje na užitočné, takže by ste to mali vziať do úvahy a nezneužiť, pretože kučery môžu byť tenké a krehké ako špongia.

Svetelná farba

Na zosvetlenie čiernej farby vlasov pre rýchle výsledky môžete použiť farbu, ktorá môže byť:

 • amoniak;
 • bezammiachnoy.

Čpavok sú farby, ktoré agresívne ovplyvňujú štruktúru vlasov vďaka obsahu amoniaku a peroxidu vodíka v kompozícii, ktoré v komplexe rýchlo ovplyvňujú štruktúru chĺpkov, ale zároveň nepriaznivo ovplyvňujú jeho kvalitu.

Farby bez amoniaku nemenia štruktúru chlpov, a preto patria k šetriacim farbám. Ich nevýhodou je spláchnutie farby po mesiaci spracovania kučier.

Farba bez amoniaku neobsahuje amoniak, ale obsahuje peroxid vodíka, ktorý má sfarbenie. Táto farba nemôže odfarbiť kučery viac ako päť tónov.

Jemné spôsoby, ako rýchlo odľahčiť pramene

Bezpečné osvetlenie vlasov je možné len s použitím prírodných produktov.

Aby ste mohli správne používať zázračné masky z národného arzenálu, mali by ste poznať tajomstvá prípravy prameňov na objasnenie, ktorých zlyhanie nielen odľahčí kučery, ale v niektorých prípadoch ich môže pokaziť.

Prípravná fáza na dva týždne je individuálna pre každú ženu a závisí od počiatočnej farby a kvality vlasov.

 • S cieľom zosvetliť čierne vlasy, mali by ste si dobre pripraviť vlasy, pretože trvalé tmavé pigment je ťažké zničiť. Pre majiteľov tmavých a červených zámkov, by ste pôvodne nemali pliesť silné nádeje na reinkarnáciu do horiacich blondín na ľudové metódy. Výsledkom bude pretrvávajúce pravidelné vykonávanie určitých postupov, ale pôvodná farba sa zmení na jasnú stranu, nie viac ako dva tóny.

 • Pri neposlušných prameňoch s tuhými chlpmi by sa pred aplikáciou zosvetľovacích činidiel malo uskutočniť päť sedení zvláčňujúcich masiek počas dvoch týždňov, ktorých zložkami môžu byť vajcia alebo rastlinné oleje. Tvrdé vlasy prispievajú k ochrane farebného pigmentu, v dôsledku čoho nemôžu aktívne zosvetľovacie komponenty preniknúť dovnútra vlasovej štruktúry.
 • Je potrebné pripomenúť, že často používané látky ako zložky na rozjasňujúce masky (zázvor, škorica, citrón, cibuľa) sú agresívne voči prameňom, ktoré sú v nezdravom stave s príznakmi krehkosti, striace a poškodenia. Z tohto dôvodu odborníci odporúčajú predbežné posúdenie stavu vlasov, na liečbu a až potom pokračujú v kozmetických procedúrach.

S cieľom zosvetliť farebné vlasy doma, nie poškodiť poškodenú štruktúru prameňov, je potrebné s nimi zaobchádzať s kozmetickými prípravkami alebo ľudovými prostriedkami.

 • Po vystavení vlasom agresívnymi chemikáliami v procese povoľovania alebo farbenia náterovej hmoty by ste nemali začať s odľahčením ľudovými metódami po týždni.
 • V sivých kučerách nie je žiadny melanínový pigment, v dôsledku čoho bude ťažké ovplyvniť vlasový prvok, ktorý chýba. Sivé vlasy by preto mali byť vopred ošetrené špeciálnou zjasňovacou látkou.

Osobitná pozornosť by sa mala venovať príprave kozmetických prípravkov na bielenie.

 1. Komponenty by mali byť šľahané mixérom, aby boli rovnomerne rozložené.
 2. Pred použitím masky na kučery by mali skontrolovať telo na prítomnosť alergických reakcií. Na tento účel naneste kompozíciu na vnútornú stranu zápästia. V prítomnosti sčervenania sa tento nástroj neodporúča.
 3. Pred vykonaním zákroku s použitím masky nie je možné hlavu umývať, ale len mierne navlhčiť.
 4. Predbežné náklady, aby sa kompozícia na samostatnom prameň, potom je možné porovnať pôvodnú farbu vlasov s výsledným.

Pri aplikácii by sa kompozícia nemala trieť do pokožky hlavy. Je potrebné venovať selektívnu pozornosť len vlasovej časti. Aby sa zvýšila účinnosť masiek, je potrebné zmes aplikovanú na prameň zahriať plastovým vreckom.

Retenčný čas prípravkov na vlasoch závisí od požadovaného výsledku a od pôvodnej farby a stavu vlasov.

Lieky ľahko umyte - pomocou konvenčného šampónu. Odporúčané sušenie vlasov bez použitia fénu.

Masky ako prostriedok na objasnenie

Ak chcete zosvetliť vlasy doma, mali by ste sa zoznámiť s bohatým obsahom prasiatka ľudových prostriedkov. Mnohé použité od staroveku, prírodné čističe vlasov sú cenovo dostupné a lacné.

Nižšie uvádzame niekoľko receptov na masky s cieľom zosvetliť vlasy prirodzenými prostriedkami.

 • Maska glycerínu, ktorá sa skladá z rovnakých podielov harmančekovej tinktúry a glycerínu, pomôže odfarbiť vlasy doma. Infúzia harmančeka po zmiešaní s glycerínom sa aplikuje na vlasy a drží sa 40 minút.

 • S cieľom zosvetliť vlasy doma, musíte ich pravidelne opláchnuť harmančekovým odvarom, pripraveným na základe jednej polievkovej lyžice na pol litra vody. Po 10 minútach varenia zmesi a namáhaní je pripravený na postup.

 • Bezfarebná henna v kombinácii s extraktom harmančeka, vodky a čierneho čaju s týždenným použitím vám pomôže zosvetliť vlasy doma. K tomu zmiešajte balenie henny so suchým harmančekom, čajom a nalejte pohár vriacej vody. Po varení zmesi po dobu 5 minút, nalejte 400 gramov vodky a trvať na tmavom mieste po dobu 3 dní. Zahustenie kompozície aplikujte na hlavu štyridsať minút.
Použite tipy tohto článku a vy bez poškodenia vašich kučier bude vykonávať postup zosvetlenie vlasov.
 • Rýchle osvetlenie vlasov prírodnými produktmi poskytuje maska ​​obsahujúca škoricu. Na jeho prípravu je potrebné miešať škoricu, kondicionér na medené vlasy v pomere 60/100/200. Naneste masku na mokré kučery. Trvanie procedúry môže trvať od jednej hodiny do troch, v závislosti od požadovaného konečného výsledku čistenia, pri vykonávaní procedúry by ste si mali uvedomiť, že škorica nie je aplikovaná na korienky vlasov, môže ich spáliť. Tiež nie sú vhodné spôsoby zosvetľovania vlasov prípravkami obsahujúcimi škoricu pre ľudí náchylných k alergickým reakciám.

Loading...