4 spôsoby, ako opraviť obočie, ktoré pomôže transformovať

V snahe o krásu sú ženy pripravené urobiť akékoľvek obete, aj keď sa týkajú správnej formy obočia. Napriek tomu, že tieto chĺpky na tvári vykonávajú dôležité funkcie (chránia oči pred slnečným žiarením, vlhkosť, pomáhajú vyjadriť emócie), ich estetika je nepochybná.

Ak nie je možné ovplyvniť výkonnosť prvých funkcií, potom je možné dať im požadovaný tvar tak, aby zmenili tvár. Navyše, oprava obočia a doma.

Zvláštnosti korekcie obočia a sfarbenia: pravidlá výberu formulárov

Na zabezpečenie príjemného vzhľadu je potrebné prevziať zodpovednosť za výber tvaru obočia. Nie každá žena chápe, čo znamená správny tvar obočia.

Mali by byť široké v rohoch očí, postupne sa zužujú od vrcholu ohybu.

Koncové body sú určené výlučne tvarom očí, nosa a plochy ako celku, pretože týmto spôsobom je tiež možné dosiahnuť optickú korekciu tváre. Existujú pravidlá:

 • keď sú obrysy tváre trojuholníkové, odporúča sa, aby tvar obočia bol zaoblený, ale nie príliš veľký;
 • ak je tvár okrúhla, potom línia obočia s malou zlomeninou umožní jej vizuálne predĺženie (zlomenina by mala byť umiestnená vo vzdialenosti dvoch tretín od vnútorného rohu oka);
 • obdĺžnik je štvorcový tvar, obočie je rovnaké ako u okrúhleho, rozdiel v umiestnení zlomeniny, v tomto prípade je bližšie k stredu;

 • oválna tvár môže byť vizuálne zaokrúhlená, preto musíte obočiu dať mäkkú krivku;
 • s predĺženým tvarom tváre, je lepšie, aby obočie rovno, bude okolo tváre.

V tejto fáze sa venuje osobitná pozornosť, pretože aj keď sa všetky ostatné manipulácie vykonávajú v súlade s pravidlami, účinok môže byť opačný, najmä ak sa korekcia tvaru obočia vykonáva doma.

Metódy korekcie doma av kabíne

Typy obočia a ich korekcia sa líšia v závislosti od poslednej úlohy. Dá sa to urobiť v salóne krásy aj doma. Každý má právo si vybrať.

Treba však pripomenúť, že v prípade odmietnutia profesionálnych služieb vám nikto nezaručuje pozitívny výsledok.

Dnes sa používajú tri metódy korekcie obočia: nite, vosk, pinzety.

Oprava závitu

Korekcia obočia s použitím nite má nepochybné výhody. V prvom rade je to rýchlosť postupu, ktorá je kombinovaná s dlhodobým účinkom (môže trvať až tri týždne).

Okrem toho sa týmto spôsobom môžete zbrane zbaviť. Ale takéto korekčné obočie doma sa nevykonáva. Vykonať ho samostatne bez špeciálneho výcviku nie je možné.

Podstata metódy je nasledovná. Slučka je skrútená zo špeciálnej kozmetickej nite (ak sa procedúra vykonáva doma, môže byť nahradená bežnou bavlnenou niťou), ktorú chĺpky vytiahnu ostrým pohybom.

Tieto postupy sa vykonávajú, až kým sa nedosiahne požadovaná forma.

Korekcia voskov

Túto metódu úpravy vykonávajú výhradne odborníci, pretože na manipuláciu sa používa horúci vosk. Pomocou špeciálnej drevenej tyčinky ho odborník aplikuje bodkovaný na potrebné miesta. A tvar obočia je modelovaný.

Ďalej sa nanesie pásik tkaniny, ktorý sa po určitom čase odstráni. A to by malo byť vykonané tak, aby nedošlo k poškodeniu kože.

Takáto úprava obočia výrazne spomaľuje proces rastu vlasov a pokožka sa stáva dokonale hladkou, ale musíte byť pripravení vydržať bolesť a traumu procedúry.

Korekcia pinzety

Ak porovnáte typy korekcie obočia, potom sa táto metóda môže použiť doma, kvôli dostupnosti a jednoduchosti tohto postupu. Ale to bude musieť byť vykonaná pomerne často, pretože vlasy rýchlo rastú späť.

Okrem toho tento spôsob spôsobuje nepohodlie. Znižuje bolesť pomáha výživný krém alebo otepľovanie.

Aby sa vytvoril požadovaný tvar obočia, odporúča sa najprv kresliť požadované kontúry ceruzkou, ktorá by sa mala dodržiavať pri nastavovaní.

Proces je potrebné ukončiť dezinfekciou alkoholickým mliekom alebo špeciálnym tonikom. Výrobky na báze harmančeka alebo glycerínu pomôžu eliminovať podráždenie.

Korekcia Henna: fotografia pred a po

Korekcia obočia v salóne zahŕňa nielen odstraňovanie prebytočných vlasov, ale aj poskytnutie požadovanej farby. Je lepšie zveriť tento postup profesionálom, pretože si môže byť ťažké vybrať si správny tón sami.

Urobte si korekciu farby obočia doma je lepšie pomocou kostry alebo ceruzky. Použiť druhý z nich je lepšie nie je pevná čiara, a ťahy, napodobňovanie rastu vlasov.

Ak sa rozhodnete použiť hennu, postupujte podľa pravidiel a potom si budete môcť vychutnať efekt po dobu dvoch týždňov, možno aj dlhšie.

Pred použitím tohto prírodného farbiva sa musí zmiešať s produktom, ktorý poskytne kyslé prostredie, napríklad citrónovú šťavu.

Na kreslenie kontúry sa odporúča, aby ste brali plochý štetec. Je potrebné farbiť nielen chĺpky, ale aj kožu pod nimi. Celý postup sa ďalej uskutočňuje v niekoľkých fázach:

 1. Lúpanie pre dôkladné čistenie pokožky. To umožní lepšiu fixáciu farby, a preto bude efekt trvať dlhšie. Okrem toho je potrebné odmastiť oblasť kože, kde obočie.
 2. Hennu zrieďte okyslenou vodou, nechajte suspenziu vylúhovať a predtým zakryte nádobu celofánom.
 3. Nakreslite požadovaný obrys obočia. Aby ste sa chránili pred znečistením ďalšej oblasti kože, je potrebné ju zakryť tukovým krémom. Ak sa však farba dostala tam, kde to nie je potrebné, mala by sa okamžite odstrániť.
 4. Odporúča sa aplikovať hennu z chvosta obočia.
 5. Doba expozície henny na vlasy je prísne individuálna a závisí od požadovaného odtieňa, vlastností tela a farby.
 6. Odstráňte farbu vatovým tampónom namočeným v studenej vode. Mydlo nie je možné použiť.

Pravidlá pre odchod po tetovaní

Ak sa rozhodnete upraviť obočie doma, nezabudnite len na bezpečnosť, ale aj na pravidlá starostlivosti.

Najmä na dosiahnutie trvalého efektu obočia sa neodporúča navlhčiť aspoň dva dni po farbení. Niektorí majstri v tomto období obmedzujú používanie smotany.

Vykonajte opravu v kabíne alebo doma: recenzie a ceny

Korekcia a návrh obočia je zodpovedný. Preto, mnoho žien sa pýta, či to urobiť na vlastnú päsť alebo stále kontaktovať kozmetický salón.

Početné recenzie naznačujú, že skúsený majster pomôže zmeniť tvár, je prospešné zmeniť vzhľad. Ale je tu šanca dostať sa k zlému pánovi a práca môže byť vykonaná zle.

Ak chcete urobiť korekciu obočia samostatne alebo v salóne pre každé dievča, rozhodne sa pre seba, ale odborník v tejto veci vždy poskytne správne rady.

Po negatívnej skúsenosti alebo v snahe ušetriť peniaze sa mnohé ženy rozhodnú urobiť to doma, bez toho, aby mali potrebné skúsenosti. Ale to nie je vždy dobré, pretože od prvého času, aby si dokonalý výsledok je nepravdepodobné, že uspeje.

Okrem toho, korekcia obočia stojí asi 300 rubľov, celkom lacno, vykonávať experimenty na seba.

Loading...