Osvetlenie vlasov medom: chutné a dobré na vlasy

Osvetlenie vlasov medom je populárna a cenovo dostupná metóda, ktorá vyžaduje určitú zručnosť a vytrvalosť. Správne zloženie, dostatočná expozičná doba a súlad s technológiou vám umožní získať požadovaný odtieň bez použitia chemických náterov.

Prečo je med užitočný

Existuje veľké množstvo faktov a vedeckých štúdií o prínosoch medu. Hlavnou a nespornou výhodou je, že nepoškodí kučery, ako sa to deje po aplikácii chemických farbív. Okrem toho drvivá väčšina žien zaznamenala zdravší vzhľad, mäkkosť a vlhkosť po použití masiek s medom.

Má jedinečné chemické zloženie a obsahuje mnoho užitočných komponentov:

 • B vitamíny pomáhajú urýchliť rast vašich zámkov;
 • Vitamín E zlepšuje vzhľad, posilňuje a hojí;
 • Kyselina listová nie je produkovaná v ľudskom tele, ale je zapojená do tvorby vlasových buniek.

Ako zosvetliť vlasy medom

Zafarbenie je možné v dôsledku pôsobenia peroxidu vodíka v zmesi. Presnejšie, kompozícia obsahuje enzým glukóza oxidázu - populárna zložka redox procesov. V dôsledku niektorých chemických reakcií v určitom prostredí vzniká peroxid vodíka. Jeho množstvo je také, že chemické poškodenie prameňov je takmer nemožné.

Množstvo tohto enzýmu je väčšie v čerstvom produkte. Ale aj on môže dať odfarbujúcu látku 2 000 krát nižšiu, ako je obsiahnutá v 6% roztoku peroxidového farbiva. Táto skutočnosť potvrdzuje neškodnosť peroxidu v kompozícii a sily, ktoré majú byť trpezlivé, pretože viditeľný výsledok sa objaví po niekoľkých zákrokoch.

Dávajte pozor! Ako med zosvetlí vlasy tiež závisí na kvalite, štruktúre vlasov, na skutočnosti, že je sfarbený chemickými farbivami, jeho prirodzenou farbou a pórovitosťou. Reakcia kučier je veľmi individuálna.

Kedy použiť

Med na zosvetľovanie vlasov je chutný a bezpečný spôsob osvetlenia, ale nie je vhodný pre každého. Splnením série podmienok je možné určiť stupeň viditeľného výsledku:

 1. Výrobok je účinný pre svetlovlasé dievčatá. Svetlo hnedá, svetlohnedá, pšeničná, zlatá prírodná farba je náchylnejšia na sfarbenie.
 2. Zmena farby nastane iba 2-3 tóny. Plne zafarbené pramene do stavu platinovej blondínky nebudú úspešné kvôli príliš nízkej koncentrácii bieliaceho prostriedku.
 3. Prioritou je regenerácia vlákien, nie farbenie. Vlhkosť a regenerácia budú viditeľné oveľa viac ako sfarbenie.
 4. Nie je to najvhodnejší komponent na prácu. Prilepí, prúdi a znečistí všetko okolo. Preto, nedostatok trpezlivosti bude negovať všetky snahy.

kontraindikácie

Hlavnou kontraindikáciou je alergia na včelie produkty. Odmietnutie organizmom môže spôsobiť začervenanie, odlupovanie, svrbenie. V niektorých prípadoch sú možné závažnejšie následky. Aj keď nie je v kontakte s pokožkou, stále by ste nemali žartovať so zdravím.

Stačí urobiť test na alergiu s malým množstvom včelieho produktu na zápästí alebo na ohybe lakťa. V prítomnosti akýchkoľvek nepríjemných reakcií je lepšie túto metódu opustiť. A tiež by sa nemali používať v prípade bolestivých stavov spôsobených zvýšenou hladinou cukru v krvi.

Pred a po obrázkoch

Medová maska ​​na zosvetlenie vlasov

Podrobný návod na zosvetlenie vlasov s medom doma:

 1. Pripravte kompozíciu. Malo by to byť tekutá konzistencia.
 2. Liberálne aplikujte zjasňovač na pramene. Môžete použiť hrebeň.
 3. Masáž pokožky hlavy.
 4. Opatrne zabaľte fóliu alebo sprchovací uzáver, zabalte uterákom. Zmes môže unikať.
 5. Masku uchovávajte približne 10 hodín. Je vhodnejšie to urobiť na noc, starať sa o čistotu postele po spánku.
 6. Opláchnite pramene dôkladne, opláchnite šampónom. Na oplátku opláchnite odvar z byliniek.

Vlasové masky s medom

Výrobok je možné aplikovať v čistej forme a môžete pripraviť zmes. Takáto medová maska ​​poskytne dodatočný liečivý účinok a vyživuje kučery. Existuje mnoho prírodných vlasových masiek s medom, napríklad, môžete skúsiť harmančekové bielenie s medom. Pozrime sa na niekoľko receptov najobľúbenejších a najskúsenejších masiek na použitie doma:

Medová maska ​​s octom

Mix včelieho produktu a jablčného octu v pomere 4: 1, aplikovať homogénne kaše na vlasy. Voliteľne môžete pridať niekoľko kvapiek citrónového esenciálneho oleja. Kučery získajú ďalšie žiarenie.

olej

Vhodné pre suché a poškodené kučery. Stačí zmiešať jednu polievkovú lyžicu medu a 0,5 lyžice olivového oleja. Olej môže byť nahradený podľa vašich vlastných preferencií, napríklad kokosu alebo lopúcha. Prečítajte si aj o výbere oleja na zosvetľovanie vlasov.

Na základe klimatizácie

V skutočnosti ide o obohacovanie bežných výrobkov starostlivosti. Zmiešajte kondicionér a med v pomere 2: 1 a nechajte pôsobiť 15 minút. Potom položte kučery a držte 40 minút. Sfarbenie bude viditeľné po asi 4 ošetreniach. K zmesi sa môže pridať štipka mletej škorice alebo kardamómu.

So škoricou

Do kondicionéra by sa mal pridať med a škorica. Posledné dve zložky by mali byť rovnaké. Kondicionér - 2 krát viac. Aby sa v zmesi nevytvorili hrudky, je potrebné zmes dôkladne rozomlieť a kvapalnú časť pridať k prášku, nie naopak. Naneste zmes na pramene a zabaľte 40 minút. Táto maska ​​sa zmyje bez šampónu a pomôže odfarbiť výsledok neúspešného zafarbenia.

S citrónom

V rovnakých častiach je potrebné vziať citrónovú šťavu, med, olivový olej. Šťava je lepšie vziať čerstvé. Olej môže byť nahradený klimatizáciou alebo iným obľúbeným olejom. Masku vydržte 2 - 4 hodiny, opláchnite teplou vodou. Ak máte záujem o túto masku, prečítajte si podrobnejší článok o zosvetľovaní vlasov medom a citrónom.

Tip! Ak blondínky v farbivovej zmesi pridajú trochu henny alebo mletej kávy, kučery dostanú červený prepad.

Ak kompozícia nefunguje

Je to veľmi jemný čistič, takže môžete dosiahnuť požadovaný výsledok s 10-15 pokusmi. Účinnosť po prvej aplikácii je nepravdepodobná. Hoci zdravý lesk sa určite objaví. Ak sa výsledok dlhodobo neprejaví, musíte skontrolovať hustotu zmesi. Pri nedostatočnom mazaní sa znižuje stupeň čistenia.

Kandizovaný výrobok by sa nemal variť ani taviť v mikrovlnnej rúre. Zníži sa obsah užitočných látok, ako aj zosvetľujúci účinok.

Tip! Ak máte záujem o radikálnejšie rozjasnenie doma, môžete vyskúšať hydroponické pre zjasnenie vlasov.

Je možné použiť destilovanú vodu

Výhodná je destilovaná voda., pretože pomáha vytvoriť prostredie priaznivé pre reakciu peroxidu. Kvôli neutrálnemu pH 7 zlepšuje destilovaná voda čírosť prameňov. Okrem toho sa voda čistí z kovov, ktoré reagujú s peroxidom, čím sa znižuje jeho účinnosť.

Destilovaná voda zníži lepivosť včelieho produktu a rovnomerne rozloží zosvetľovaciu hmotu. Na výraznejší účinok sa môže do zmesi pridať trochu peroxidu vodíka. Potom sa kučery zmenia rýchlejšie.

Je to dôležité! Zmes je nežiaduca pre čierne alebo tmavo blond vlasy, pretože sa môžu stať oranžovými. Prečítajte si o zosvetľovaní čiernych vlasov.

Akékoľvek nežiaduce reakcie sa môžu predvídať testovacím farbením tenkého vlákna v okcipitálnej zóne.

Vlastnosti prípravy na objasnenie

Spustenie procedúry zosvetľovania vlasov s pomocou medu, nezabudnite: aby farbiace zložky nepoškodili a postup sa stal čo najefektívnejším, musíte dodržiavať určité pravidlá:

 1. Aby sa predišlo zelenej farbe na kučery, je dôležité opustiť kovové náradie. Kov môže reagovať s niektorými zložkami a výsledok farbenia vlasov medom bude nepredvídateľný.
 2. Z rovnakého dôvodu by sa nemali používať kovové hrebene.
 3. Medzi postupmi pozorovať interval 2-3 dni.

Je veľmi dôležité pripraviť vlasy na zákrok. Otvorené vločky vlasového hriadeľa lepšie absorbujú komponenty, zafarbenie bude intenzívnejšie. Preto by sa mala maska ​​aplikovať na čisté pramene. A je žiaduce umyť ich pridaním štipky sódy v šampóne. Soda pomáha očistiť a jemne odlupovať pokožku hlavy. Potom by sa mali vlasy dôkladne opláchnuť a osušiť uterákom.

Užitočné číridlo je veľmi lepkavé, ťažko sa umýva. Preto sa musí pripraviť miesto konania. Môžete si dať na veci vopred, že to nie je škoda dostať špinavé, ak maska ​​úniku. Lepšie je zakryť podlahu a najbližšie predmety plastom, novinami alebo látkou, aby ste ich mohli zbaviť náhodných kvapiek. Pri pridávaní henny je potrebná zvýšená opatrnosť, pretrvávajúce škvrny môžu pretrvávať.

Je vhodné nosiť bieliacu zmes na dlhých prameňoch. Sprchová čiapka pomôže udržať prameň na mieste. Aby ste sa vyhli úniku, môžete ju na niekoľkých miestach zaskočiť. Posteľ by mala byť tiež pripravená. Môžete si dať uterák na vankúš a navyše zabaliť hlavu. Neodporúča sa uchovávať viaczložkovú formuláciu celú noc. Možný je nepredvídateľný tón pleti alebo podráždenie.

Vlasy po vyčírení, dokonca aj tie najškodlivejšie a prirodzené, vyžadujú náležitú starostlivosť. Ďalšie informácie sa dozviete v nasledujúcich článkoch:

 • ako znovu získať silu a krásu vlasov po neúspešnom zosvetlení;
 • regenerácia vlasov po zosvetlení - účinné metódy;
 • Na vyriešenie problému suchosti pomôžu krehké pramene masky na vlasy po zosvetlení.

Ak bielenie neviedlo k želanému efektu, môžete použiť radikálnejšie a šetrnejšie kozmetické výrobky: prírodnú bielu hennu a neškodný sprej na vlasy, alebo dávať prednosť overeným prostriedkom na odľahčenie Supry.

Loading...