Ako rýchlo a bezpečne odstrániť fialový odtieň z blond vlasov

Fialové vlasy nie sú pre každého. Avšak, v niektorých prípadoch, kučery si túto farbu, keď farbené. Existuje niekoľko možností, ako zmyť fialový odtieň z blond vlasov. Na tento účel aplikujte profesionálnu kozmetiku a ľudové prostriedky.

Kto bude fialový

Vo fialovej farbe by mal maľovať vlasy, ak je prirodzený odtieň kučier:

 • čierna;
 • tmavý gaštan;
 • tmavo fialová;
 • čierna a fialová.

V tomto prípade budú fialové kučery v súlade s farbou očí a kože. Niektoré dievčatá, experimentujúce so svojimi vlasmi, používajú tento odtieň na farbenie blond vlasov.

Varovanie! Stylisti neodporúčajú nanášať farbu na celú hlavu vlasov a spracovávať špičky alebo jednotlivé pramene. V tomto prípade sa vlasy stanú vizuálne bujnejším. Zároveň by ste mali používať make-up "studených" odtieňov.

Neočakávaný výsledok farbenia

Pri externom vyšetrení majú kučery homogénnu štruktúru. V skutočnosti sa však vlasy navzájom líšia, čo je dôvod, prečo sa vlasy po zafarbení stanú nerovnomerným tónom. Najmä po takomto spracovaní sa svetlé kučery často zmenia na fialové alebo modré. A v takomto tieni sa často namaľuje celá hlava vlasov, ale samostatné časti.

Ale najčastejšie Dôvodom, prečo sa blond vlasy zmenia na fialové alebo modré, je použitie nekvalitných výrobkov. Takéto následky sa vyskytujú najmä vtedy, keď sa uskutočňuje farbenie predtým natretých alebo bielených kučier.

Profesionálne nástroje na obnovu farieb

Ak majú blond vlasy po farbení fialový odtieň, Odporúča sa používať nasledujúce profesionálne umývanie: t

 • L'Oreal;
 • Farba na remake vlasov;
 • Efassor Special Coloriste;
 • Estel Color Off.

Profesionálne umývanie vám umožní rýchlo odstrániť fialový alebo modrý odtieň. Takéto nástroje sa však odporúčajú používať v extrémnych prípadoch, pretože nepriaznivo ovplyvňujú štruktúru vlasov. Po profesionálnom umývaní je nutné niekoľko dní používať regeneračné a výživné masky.

Ďalším dostupným prostriedkom nápravy je droga "Mikston". Predáva sa v lekárňach. Na prípravu kompozície, s ktorou môžete vymyť fialový odtieň, budete potrebovať 50 g prášku Mikston a podobné množstvo 6% peroxidu vodíka. Výsledná zmes by mala byť rovnomerne rozložená po celej dĺžke problematických vlasov a ponechať 20 minút. Potom sa produkt môže opláchnuť teplou vodou.

Ľudové cesty

Tradičná medicína ponúka mnoho receptov na obnovu prirodzenej farby vlasov. Každá z týchto metód nemá žiadne kontraindikácie, s výnimkou zriedkavých prípadov individuálnej neznášanlivosti zložiek.

Kefírova maska

Mliečna zmes odnáša farbu, súčasne posilňuje korene a obnovuje štruktúru kučier. Ak chcete obnoviť prirodzenú farbu, je potrebné aplikovať tuk kefír vyhrievaný na izbovú teplotu na sušené vlasy.

Môžete tiež použiť iný recept. Ak chcete pripraviť kompozíciu, obnoviť svetlý tieň, budete potrebovať:

 • kefír, zahrievaný na teplotu miestnosti;
 • 10-15 g kvasiniek;
 • šepkanie cukru;
 • vaječný žĺtok.

Miešanie zložiek, zloženie by malo byť umiestnené na tmavom mieste, kým sa neobjavia bubliny. Potom by sa mala maska ​​aplikovať na problémové kučery, skryť film alebo čiapočku. Výrobok sa môže vymyť po 1 - 1,5 hodine.

Rada.Na urýchlenie procesu obnovenia odtieňa sa odporúča pridať do tejto zmesi lyžicu soli. V tomto prípade by mala byť maska ​​vypraná po 15-20 minútach.

Oleje lisované za studena

Nasledujúce oleje pomôžu zbaviť sa fialového odtieňa:

 • olivový;
 • broskyňa;
 • ricínový;
 • lopúch;
 • kokos.

Ktorýkoľvek z vyššie uvedených olejov by sa mal predhriať a potom aplikovať na vlasy, pričom sa kučery zakryjú pod filmom. Táto maska ​​by sa mala vymyť po 20-30 minútach.

Na zvýšenie účinku v oleji môžete pridať 3 polievkové lyžice rozpusteného margarínu alebo sadla.

med

Med nielen obnovuje prirodzený odtieň, ale tiež posilňuje vlasy, čím sa eliminuje deficit užitočných stopových prvkov. Mal by sa aplikovať na čisté kučery. Táto maska ​​sa zmyje po 2-3 hodinách.

Prírodný tieň je obnovený do jedného týždňa.

sóda

Odporúča sa použiť sódu na obnovenie farby vlasov, keď uplynulo niekoľko dní po farbení. Tento nástroj je prírodný abrazívum, takže po ošetrení zhoršuje stav kučery.

Ak chcete odstrániť staré farby z vlasov bude potrebovať lyžicu sódy a pravidelný šampón. Je potrebné umývať hlavu získaným činidlom, až kým sa odtieň nevráti.

Na prípravu druhého prostriedku je potrebné rozpustiť 5 lžičiek sódy v litri teplej vody. To znamená, že je potrebné navlhčiť vlasy a zabaliť hlavu do potravinového obalu. Po 20 minútach by sa kučery mali umyť výživným šampónom.

Práčovňa mydlo

Pracie mydlo obsahuje mastné kyseliny a zásady. Vďaka tejto kombinácii farba je obnovená pri niekoľkých použitiach.

Pracie mydlo nie je možné použiť na suché a krehké kučery. V tomto prípade by mali byť vlasy ošetrené kefírovou alebo medovou maskou.

harmanček

Na prípravu požadovaného zloženia obnoviť svetlý tieň, bude vyžadovať 2 polievkové lyžice pre-drvené harmančeka kvety a 500 ml vriacej vody. Zmes by mala vylúhovať 30 minút. Môžete urýchliť proces prípravy kompozície, pri ktorej sa zdrojové zložky zohrejú na vodnom kúpeli na 15 minút.

Vývar by mal byť aplikovaný na hlavu po kúpaní alebo sprchovaní, počkajte 5-10 minút a opláchnite studenou vodou.

Pred úplným sfarbením kučier v neprirodzenej farbe sa odporúča najprv posúdiť, ako sa zmení odtieň vlasov. Tiež sa musíte rozhodnúť, aké vhodné sú tieto vlasy pre oči. K tomu stačí skúsiť na fialovej parochni, vymaľovať iba špičky kučier, niekoľko prameňov alebo držať sfarbenie.

Loading...