9 nečakaných príčin lupín

Už vás nebaví bojovať proti lupinám? Vyskúšali všetky prostriedky a nič nepomôže? Možno ste práve nasmerovali svoje úsilie nesprávnym smerom, pretože príčiny lupín môžu byť najviac nečakané! Čítať!

1. Je čas na odpočinok!

Dokázalo sa, že chronická únava môže vyvolať výskyt "snehu na pleciach". Takže telo signalizuje potrebu dať mu odpočinok. Preto si urýchlene dohodnite deň voľna pre seba, a ešte lepšie, prezrite si všetky svoje predstavy o práci. Často sa rozmaznávajte, milovaní, práca nikam neutečie! A ak utečie, nesnažte sa dohnať!

2. S rýchlym občerstvením a občerstvením

Pikantné, mastné, sladké a múčne potraviny sú veľmi obľúbené plesne lupín. Ale z čerstvej zeleniny a ovocia, rovnako ako jeho zeleň "muddies". Prečo si ho vziať na palubu?

3. Zriedkavé česanie

Ako často si hrebeň vlasy, a ešte lepšie robiť masáž hlavy? Toto je veľmi dôležitý bod v prevencii lupín. Scanty krvné zásobovanie pokožky hlavy spôsobuje nedostatok bielkovín, a to zase vedie k tomu, že zle-hral huby začne množiť. Záver: pravidelne si doprajte hlavu masážou, najmä preto, že je veľmi pekná! A pamätajte, že keď česanie vlasov by malo byť najmenej sto ťahov hrebeňa!

4. Mäkkosť nie je vždy dobrá

Zdá sa, že robíte všetko správne: máte suché a krehké vlasy, a preto si vyberiete ten najšetrnejší šampón. Ale ukázalo sa, že mäkké šampóny sa neznepokojujú so znečistením. Huba, ktorá spôsobuje lupiny sa množia v mazu, a ak nie je zmyť, výsledok sa stáva zrejmý aj ostatným. Šampón by sa mal dobre umyť a dať dostatok peny. Pamätajte si, ako vaša matka umyla vlasy "vrzavo" a umyte si vlasy starostlivo.

5. Zvýšená emocionalita

Vedci (pravdepodobne Briti) zistili, že nadmerne emocionálni a dojemní ľudia sú s väčšou pravdepodobnosťou vystavení lupinám. Mimochodom, psychosomatika a staroveká indická veda, Ayurveda, hovorí o tej istej veci. Preto prestaňte kropiť popol na hlavu pri každej neštandardnej situácii a naučte sa správne reagovať na všetky nepriaznivé vplyvy. V opačnom prípade sa popol usadí na pleciach!

6. Dehydratácia

Áno, koľko je povedané a napísané o nedostatku vody v tele. Ale sú všetci v súlade s vodným režimom? Aj keď je to nedostatok vody, ktorý často spôsobuje lupiny. Takže opakujeme spoločnú pravdu: vypite aspoň dva litre vody denne a vaša pokožka vám bude ďakovať!

7. Šampón proti lupinám

Prekvapený? Aj my! Ale ako to zistilo nemecké spotrebiteľské združenie (áno, tam je jedno), lorisulfáty, ktoré sú súčasťou šampónov, spôsobujú podráždenie pokožky (nemáme tušenie, čo to je!), A to už vedie k reprodukcii huby na pokožke hlavy. Preto je veľmi dôležité bojovať proti lupinám nie s šampónmi, ktoré vidíte na policiach v obchodoch, ale kúpiť lieky v lekárni. Toto by sa však malo uskutočniť len po konzultácii s trichológom.

8. Zastrešené obliečky na vankúš alebo klobúky

Neobviňujeme vás za nedostatok hygieny, ale viete, klobúky sa umyjú menej často, ako napríklad ponožky. A ukazuje sa, že nešťastná huba je veľmi pohodlná na bývanie v obliečkach na vankúše a klobúkoch, preto je dôležité ich umývať častejšie. Nepremieňajte sa na fanatickú práčovňu, ale zvážte riziko! Mimochodom, obliečky na vankúše je potrebné prať raz týždenne (alebo ešte lepšie každých 5 dní) pri teplote najmenej 60 ° C.

9. Hrať hormón!

Príčiny lupín sú často hormonálne problémy v tele. Preto, ak ste zúfalí zaoberať sa "snehu úlomky", možno je na čase, aby ste skontrolovať štítnej žľazy alebo ísť na konzultáciu s gynekológom a endokrinológom.

PS: Nie všetky lupiny, ktoré ležia

Mimochodom, podobné prejavy v mastnej seborrhea a seboroická dermatitída, možno ste nepoznali nepriateľa? Je veľmi dôležité ísť na trichológa, ktorý identifikuje príčinu vzniku nepríjemných škvŕn a predpíše vám kompletnú a potrebnú liečbu. Žiadny trichológ? Potom choďte k dermatológovi - môže tiež pomôcť.

Najmä pre 24hair.ru

Loading...