Vlasy aromaterapia postup: ako urobiť, čo oleje použiť, recenzie

Aromaterapia vlasov sa dá nazvať najznámejším spôsobom kaderníctva. Takáto starostlivosť nezaberie veľa času a úsilia. Na vykonanie terapie potrebujete len hrebeň prírodného zloženia a estery dobrej kvality, ktoré si môžete kúpiť v lekárni.

Liečivé vlastnosti aromatického česania

Procedúra má účinok tónovacej masky. Zloženie olejov zahŕňa veľké množstvo prírodných a liečivých zložiek, takže táto starostlivosť má pozitívny vplyv na celkový stav a vzhľad vlasov a je veľmi užitočná pre rast cibuliek.

Samotné česanie má pozitívny vplyv na krvný obeh v pokožke hlavy a na vlasové korienky. Po zákroku sa vlasy stávajú krajšími a zdravšími. Pomocou esterov je ľahké pridať kučerám príjemnú vôňu. Vôňa môže mať rôzne účinky, ako je relaxačné, upokojujúce, osviežujúce. Všetko závisí od zvoleného aromatického oleja.

Vlasy po zákroku sa stávajú hodvábnymi, elastickými, lesklými a hladkými.

Žiarovky posilňujú a rastú oveľa rýchlejšie. Po určitej dobe bude mať váš účes príjemnú vôňu. Toto ošetrenie zvyšuje rýchlosť rastu vlasov.

Princíp aromatickej vlasovej terapie

Často sa tí, ktorí počuli o tomto postupe a jeho účinku, pýtajú: ako robiť rozptyl? Starostlivosť o škrabanie je dosť jednoduchá. K tomu, aby hrebeň a dať na neho pár kvapiek oleja. Potom musíte striedavo striedať pramene a dôkladne ich rozčesávať, počnúc koreňmi a končiac špičkami. Približný čas strávený procedúrou je 7-10 minút.

Nepoužívajte viac oleja, ako je uvedené. Namiesto očakávaného účinku môžete dostať alergické reakcie, podráždenie alebo dokonca bolesť hlavy.

Základné pravidlá pre aromatické česanie

 • Najlepšie je vykonávať starostlivosť o suché vlasy.
 • Pred vykonaním zákroku a po jeho ukončení sa odporúča vetrať miestnosť, pretože vysoká koncentrácia olejov vo vzduchu niekedy vyvoláva zlý zdravotný stav.
 • Nepoužívajte veľa oleja.
 • Vyberte si hrebene z prírodných surovín. Plast a kov môžu vyvolať neočakávané reakcie.
 • Esters sa odporúča používať len tie, s ktorými ste sa už zaoberali rezonujúcou arómou. Pred zákrokom musíte testovať na alergie.
 • Hrebeň kučery potrebujú vo všetkých smeroch. Nemali by sa silne zamerať na korene.
 • Po ošetrení dobre umyte hrebeň.
 • Ak ste práve začínajú používať česanie vlasov, potom jeden zasadnutí týždenne bude dosť dosť. Neexistujú jasné usmernenia pre frekvenciu postupov. Niektorí vykonávajú terapiu dvakrát denne, zatiaľ čo iní potrebujú dvakrát týždenne.

Pravidlá pre výber aromatických olejov

Ak sa po aromatickom ošetrení česaním objavia nepríjemné pocity, znamená to, že éter bol vybraný nesprávne. Pri výbere komponentov pre kvalitnú starostlivosť o vlasy sa musíte spoľahnúť na svoje pocity.


Ak vidíte, že zloženie oleja použitého na aromaterapiu, existujú zložky, ktoré spôsobujú alergiu, potom by ste ju nemali používať. Je lepšie najprv testovať.

 • Oleje, ktoré majú tonizujúci účinok, je najlepšie aplikovať ráno. Medzi tieto produkty patria ihličnaté étery, citrusové plody, ylang-ylang, mäty pieporné, rozmarín a škorica.
 • Oleje s relaxačným účinkom sú najvhodnejšie na použitie vo večerných hodinách. Medzi tieto estery patrí harmanček, eukalypt, medovka, bergamot, jazmín, levanduľa.

Keď je naplánované príjemné stretnutie, je prípustné aplikovať estery muškátového orecha, ylang-ylang, pačuli, grapefruitu, jazmínu a palisanderu pri čistení arómy.

Počas týchto manipulácií je dôležité zamerať sa na všetky zmeny, ku ktorým dochádza v tele.

Ak sú bolesti hlavy, nadmerná podráždenosť alebo silná túžba spať, potom musíte zmeniť olej alebo zastaviť všetky tieto postupy.

Kritériá výberu olejov

 • Ak máte obavy z problému vypadávania vlasov, provokovať rast cibúľ, oleje sú vynikajúce: céder, ružové drevo, vervain, rozmarín, ylang-ylang. Čajovník, cyprus, borovica, mäta a koriandrový olej sú tiež dobré.
 • Pre mastné kučery je vhodné použiť estery bergamotu, citrónu, klinčekov, čajovníka, mäty a medovky.
 • Nadmerná suchosť sa dá ľahko odstrániť pomocou česania olejmi: palmoróza, santalové drevo, pomaranč, ylang-ylang, kadidlo, levanduľa a myrha. Môžete použiť harmanček éter a mandarínky.
 • S predávkovanými tipmi je vynikajúci olejový ester pelargónie, harmančeka, ylang-ylang a santalového dreva.
 • Peeling je eliminovaný týmito olejmi: horký pomaranč, záliv, smrek, cyprus, levanduľa, rozmarín, čajovník a eukalyptus.
 • Použite horkú pomarančovú, bazalkovú a pačuli terapiu, aby vaše kučery prirodzený žiara.

Ak sa počas zákroku zameriavate len na posilnenie vlasov, potom použite estery odporúčané pre suché vlasy.

Príčiny tuku po zákroku

 • Možno aplikovať veľa oleja.
 • Použitie nízko kvalitných olejov vedie k nadmerným mastným vlasom po ošetrení aromatického česania, pretože základom takýchto fondov sú minerálne oleje, alkohol a ďalšie príchute.
 • Ak si neumývate hrebeň po každom takomto postupe, distribuuje kožný maz po celej dĺžke vlasov.

Spätná väzba od tých, ktorí sa snažili túto terapiu na sebe, je väčšinou pozitívna. Mnohí z pohlavného styku zaviedli postup systematickej starostlivosti o svoje kučery, môžeme povedať, že dievčatá sú s dosiahnutým efektom úplne spokojné.

Taktiež si všimnú príjemné pocity počas celého procesu, dobrý účinok, dostupnosť a lacnosť komponentov.

Niektoré recenzie charakterizovať túto liečbu dobre, ale neodporúčame používať tea tree éter pre to - má priaznivý vplyv na vlasy, ale má špecifický zápach, že len málo ľudí ako je. Okrem toho sa zle umyje z vlasov.

Pozrite si video: MAAT aromaterapeutická kosmetika. Přírodní pečující, voňavá, ručně vyráběná. Povídání (Február 2020).

Loading...