Praktický chlieb, pivo a vlasová maska

Ak chcete zachovať zdravé vlasy, musíte sa vzdať zlých návykov, držať sa vyváženej stravy, používať minerálne doplnky a vitamíny. Okrem toho, doma, okrem kozmetiky, ktoré sú široko inzerované, domáce masky by mali byť použité na obnovu a posilnenie kadere. Môže to byť maska ​​na vlasy s kvasinkami, pivom alebo chlebom.

droždie

Doma sa odporúča použitie pivovarských kvasníc, pretože majú liečivé vlastnosti vďaka svojmu špecifickému zloženiu. Maska na kvasinky je veľmi užitočná vďaka svojmu obsahu:

 • Vitamíny D, F, E, B.
 • Aminokyseliny a proteíny, ktoré sú nevyhnutnou súčasťou stavebného materiálu vlasov.
 • Rôzne stopové prvky: železo, horčík, vápnik, mangán, selén, zinok.
 • Pivovarské kvasnice obsahujú aj lipidy, sorbenty, sacharidy a ďalšie prvky.

Veľký prínos prinesie vlasové masky s droždím pre tých, ktorí chcú rásť, rovnako ako posilniť kadere. Ponúkame niekoľko možností pre recepty na ich prípravu:

 1. 1 lyžica suchého droždia sa zmieša s 1 lyžičkou teplej vody. Potom sa do zmesi pridá vaječný bielok a dôkladne sa premieša. To znamená, že je potrebné ako v kadere, tak aj v hlave. Po nanesení nasaďte hlavu polyetylénom a po hodine ju umyte teplou vodou a šampónom. Táto maska ​​na kvasinkové vlasy má pozitívne hodnotenie kvôli svojej jednoduchosti prípravy a hmatateľným výsledkom.
 2. Zmiešajte 2 lyžičky sušeného droždia v teplom mlieku alebo vode. Po dobu jednej hodiny by sa zmes mala podať infúziou. Potom pol šálky kefíru a 2 polievkové lyžice. lyžice medu. Hotový výrobok sa aplikuje na korene a po celej dĺžke.
 3. Kvasnicová maska ​​na rast vlasov sa pripravuje rovnakým spôsobom: v 1 polievkovej lyžici. lyžica teplej vody sa mieša 30 g. droždie. K zmesi sa pridajú 2 polievkové lyžice. lyžice korenia tinktúry. Je hotovo. Naneste na korene a po celej dĺžke, opláchnite po 20 minútach.
 4. Pre suché pramene, mix 1 šálka mierne teplý kefír a 1 polievková lyžica. lyžice kvasiniek. Táto zmes by mala stáť asi hodinu na teplom mieste. Potom sa maska ​​na vlasy s kvasinkami aplikuje na kučery a potom sa vtiera do koreňov. Mal by sa vyprať za pol hodiny teplou vodou. Odporúča sa tiež opláchnuť kučery vodou s prídavkom jablčného octu po umytí.
 5. Pre tenké a suché kučery 30 gr. droždie sa rozpúšťa v teplej vode. Potom sa do zmesi pridá 1 lyžička cukru. Keď nástroj začne kvasiť, musíte ho začať aplikovať na vlasy. Po 1 hodine sa kvapalina premyje.
 6. Na prípravu kvasinkovej masky na rast vlasov potrebujete: 1 polievková lyžica. lyžice droždie, 1 žĺtok, 1 polievková lyžica. lyžica lopúcha olej, odvar z harmančeka alebo šalvie, 1-3 kvapky akéhokoľvek esenciálneho oleja. Ak chcete začať rozpustiť droždie v malom množstve bylinného odvar. Mieša sa 30 minút, musí stáť na teplom mieste. Po čase sa pridajú zvyšné zložky a všetko sa dôkladne premieša. Takéto kvasinkové vlasové masky majú jeden z najpozitívnejších, pretože majú rôzny účinok. Aplikujte ho najskôr na korene, potom na zvyšok ich dĺžky. Uistite sa, že kučery potrebujú zahriať plastový uzáver.
 7. Na posilnenie kučier môžete použiť masku na kvasnice, ktorej príprava je nasledovná: pol balenia kvasníc sa zriedi dvoma polievkovými lyžicami teplej vody a nechá sa na teplom mieste. Keď sa kvasinky začnú približovať, pridajte do zmesi 2 polievkové lyžice. lyžice oleja lopúcha a 10-15 kvapiek esenciálneho oleja, najlepšie rozmarínu. Ďalej sa aplikuje maska ​​na vlasy s kvasinkami, obalená polyetylénom a uterákom. Po hodine musíte opláchnuť hlavu teplou vodou.
 8. S použitím tinktúry z chilli, môžete pripraviť kvasinkovú masku pre rast vlasov. Za týmto účelom tinktúru zrieďte vodou v pomere 1: 1. Potom pripravíme požadovanú sumu finančných prostriedkov, berúc do úvahy skutočnosť, že 10 gr. kvasinky by mali predstavovať 1 polievková lyžica. lyžica rozvedená tinktúra. Táto kvasinková maska ​​na rast vlasov tiež slúži ako prostriedok na vypadávanie vlasov, preto by sa mala trieť priamo do koreňov.

pivo

Skutočnosť, že pivo dáva lesk zámkom, posilňuje ich a zachováva zdravie, je všetkým známe. Vzhľadom k tomu, že zahŕňa aj kvasnice a slad a chmeľ - nápoj je nasýtený rôznymi vitamínmi a mikroelementmi, čo vám umožní pripraviť elegantné masky na vlasy s pivom.

Prostriedky na prípravu rastu spočívajú v ľahkom zahriatí 0,5 svetlého piva a ich opláchnutí čistými prameňmi. Pre väčšiu účinnosť masky na vlasy pre vlasy sa odporúča tiež starostlivo masírovať pokožku hlavy počas aplikácie a tiež nosiť polyetylénovú čiapočku 15 minút.

Upozorňujeme, že ako tmavé pivo odporúčame používať iba tmavovlasé dievčatá. Faktom je, že môže pridať nežiaduci odtieň k svetlým kučerám. Existuje mnoho variantov varnej masky na vlasy s pivom, takže niektoré z nich poskytneme.

 1. Suché kučery možno navlhčiť nasledujúcim liekom: pohár piva zodpovedá za lyžičku mandlí alebo olivového oleja. Zmes sa dôkladne premieša a nanesie sa na kučery. Po 20 minútach sa musí vymyť. Výhodou je, že maska ​​vyhladzuje vlasovú štruktúru a zabraňuje vzniku rozštiepených koncov.
 2. Na rast kučeravej pivnej masky na vlasy sa pripravuje nasledovne: zmes žihľavy a piva zmiešaná v pomere 1: 1. Kučery musia opláchnuť výslednú kvapalinu a trieť časť koreňov. S pravidelným opakovaním postupu sa rast zrýchli a lupiny zmiznú.
 3. Kefír a pivo sa zmiešajú v rovnakom množstve. Zmes sa aplikuje na pramene a izoluje klobúkom. Po 30 minútach sa pivová maska ​​s pivom zmyje.

chlieb

Použitie chleba ako jednej zo zložiek masiek nie je novým fenoménom. Avšak, nie každý vie, aký druh chleba by mal byť použitý, a aké sú osobitné výhody vlasových masiek na chlieb.

Zvyčajne sa používa čierny alebo tzv. Ražný chlieb. Je nasýtený vitamínmi skupiny B, kvôli čomu je strata kučierania možná. Zloženie chleba zahŕňa ďalšie mikro a makronutrienty, ktoré obsahujú už opísanú masku kvasinkových vlasov.

 • Štandardný nástroj sa pripraví nasledovne: 3-4 plátky čierneho chleba sa naplnia vriacou vodou tak, aby voda úplne pokrývala chlieb. Odporúča sa predrezať šupku, ale nemôžete to urobiť. Vlasová maska ​​na chlieb by sa mala natiahnuť najmenej 1 hodinu, ale najlepšie by bolo nechať ju cez noc. Potom pomocou gázy musíte oddeliť kašu od vody a opatrne ju votrite do pokožky hlavy.

Ak chcete vykonať tento postup by mala byť 30-40 minút pred umývaním vlasov. Po použití sa kučery môžu umyť iba vodou, pretože čierny chlieb má čistiace vlastnosti, takže dodatočné použitie šampónov nie je potrebné.

Takto vyrobená maska ​​z chleba sa odporúča pre všetky typy okrem veľmi suchých. Môžete ju použiť 2-3 krát týždenne. Môžete tiež vodu, ktorá zostala po dekantovaní chleba, umyť pramene po umytí.

 • Ak chcete zvýšiť rast, môžete použiť rovnakú masku opísanú vyššie, ale s pridaním niektorých zložiek. Po dekantácii kaše sa pridá 1 kapsula vitamínov E a A, ktorú možno ľahko kúpiť v lekárni, a asi 100 gr. ľahké pivo. Pred pridaním vitamínov by sa mali rozpustiť v malom množstve teplej vody. Teraz, po pridaní nových komponentov, dekantovanie masky opäť nie je potrebné, a trením zmes vo forme je.

Odporúča sa aplikovať vlasovú masku z chleba len na špinavé kučery, ktoré môžu byť ľahko navlhčené pre ľahkú aplikáciu. Na udržanie masky pod plastovým uzáverom potrebujete od pol hodiny do jednej hodiny. Pre veľmi suché zloženie finančných prostriedkov musíte pridať 1-2 polievkové lyžice rastlinného oleja, ale v tomto prípade budete musieť umyť šampónom.

 • Stimulovať rast vlasov môže byť pomocou rovnakej masky, ale voda môže byť nahradená infúziou liečivých rastlín. Odvar z koreňov lopúcha a rozmarínu, žihľavy, matky a nevlastných matiek, brezy alebo korene kalamárov je na to veľmi dobrý. Ak chcete zjemniť, môžete použiť odvar z harmančeka, a pridaním mäty odvar pomôže obnoviť vlasy. Aby ste predišli vypadávaniu vlasov a posilnili kučery, musíte pridať infúziu chmeľových šištičiek, odvar z koreňov pivonky, infúziu šalvie alebo prasličky.

Všetky tieto rastliny majú rôzne recepty na varenie, ale pre hlavné si môžete vziať to: 1-2 polievkové lyžice suchej zmesi sa naplní 0,5 litra vriacej vody, potom sa prikryje viečkom a nechá sa v tejto polohe až do úplného vychladnutia.

Loading...