6 najlepších olejov na vypadávanie vlasov a odvodňovanie

Esenciálne oleje na vypadávanie vlasov sa často používajú v starostlivosti o kučery. Má však zmysel ich používať len na základe nejakého základného, ​​pretože mechanizmus ich vplyvu je veľmi vzdialený od účinku obyčajného oleja.

Čo je esenciálny olej

Prchavé olejovité kvapaliny, nerozpustné vo vode a charakterizované silným charakteristickým zápachom, sú známe pod týmto názvom. Olej v doslovnom zmysle slova, nie sú vôbec. Tekutiny nenechávajú mastné stopy na koži alebo na papieri, pretože sa pri normálnej teplote rýchlo odparujú.

Esenciálne oleje sa extrahujú len z rastlín, zvyčajne destiláciou s vodnou parou a rozpúšťaním v základnom oleji. Niekedy sa látky rozpúšťajú v alkohole, éteri, vosku - pri rozpúšťaní v alkohole je založená väčšina výroby parfumov. V domácnosti sa používajú látky rozpustené v tukoch.

Biologicky aktívnou zložkou kompozícií sú terpény a terpenoidy - ich deriváty, zlúčeniny s veľkým počtom nenasýtených uhlíkových väzieb, vďaka ktorým sú látky také aktívne.

Ovplyvňujú ľudské telo takto:

 • éterické oleje chránia rastlinu pred mikroorganizmami: v dôsledku vysokej chemickej aktivity ničia terpény väčšinu patogénnej mikroflóry. Rovnaký účinok, aj keď obmedzený, majú na ľudskom tele. Odporúča sa najmä pre tento eukalypt, klinček, borovicový olej;
 • tá istá aktivita prispieva k potlačeniu zápalu - napríklad gáfor slúži ako vynikajúce protizápalové činidlo;
 • koriandrový olej alebo mäta má antispasmodickú aktivitu;
 • Levanduľa a Valerian majú výrazný sedatívny účinok;
 • veľmi užitočné pri stimulácii imunitného systému oleja tea tree, ruže, pomaranča - vytvárajú pocit veselosti.

Ak chcete pochopiť, čo má esenciálny olej aký účinok, pomáha zápachu. Samotná vôňa je akýmsi „markerom“, hoci skutočný účinok látky je samozrejme zabezpečený prácou terpénov. Olejové kvapaliny nie sú nosičmi vitamínov.

Ako fungujú oleje?

Fyziologický účinok látky sa uskutočňuje niekoľkými mechanizmami.

 • Pri kontakte s pokožkou spôsobujú zlúčeniny určité podráždenie, ktoré vyvoláva hyperémiu - prietok krvi do tejto oblasti. Na posilnenie vlasov, alebo skôr vlasových folikulov, sa tento efekt používa.
 • Látky rozpustené v tuhých tukoch sa používajú ako trenie pri zápaloch: potláčajú lokálne zápaly a, ak sú čiastočne v krvi, majú rovnaký všeobecný účinok.
 • Esenciálne oleje dráždia nervové zakončenia, ktoré stimulujú orgány a tkanivá s nimi spojené. Preto je vhodné použiť ich na masáž, vrátane vlasovej pokožky.
 • Tiež látky dráždia sliznicu výrazne silnejšie. Pri požití napríklad prispievajú k zvýšenej produkcii žalúdočnej šťavy a žlče, na ktorých je založené ich použitie pri liečbe gastrointestinálnych ochorení.

Esenciálne oleje sa používajú v najmenších množstvách. Ich zneužívanie vedie k popáleninám, závažným slizničným léziám, poškodeniu krvného obehu, čo je obzvlášť nebezpečné počas tehotenstva a menštruácie u žien. Počas tohto obdobia je lepšie ich použitie odmietnuť.

Keď sa používa esenciálny olej

Účinok látok je založený na podráždení pokožky hlavy a zlepšovaní krvného obehu. V rovnakej dobe, žiarovka dostane viac živín a kyslíka. A preto, vlasy sú silnejšie, rastú dlhšie a zvyšok fázy žiarovky nepresahuje predpísaných 90-120 dní.

Esenciálne oleje sú rozpustené v základni, a tieto majú ďalší účinok - obaľujú vlasy, vytvárajú ochranný film, zabraňujú strate vlhkosti a nejakým spôsobom obnovujú kôru.

Látky so zápalom a bakteriálnymi zápalmi sú veľmi účinné. Esenciálne oleje sú vynikajúce bakteriostatické, ich trvalé používanie ničí pôvodcov ochorení a podporuje obnovu vlasov.

 • Rozmarín - slúži ako vynikajúci stimulátor bunkového metabolizmu, aktivuje činnosť vlasových folikulov a priaznivo ovplyvňuje štruktúru vlasového drieku;

 • čajovník - vodca medzi antimikrobiálnymi látkami, nevyhnutný pri liečbe seborrhea;

 • Levanduľa - má všeobecný sedatívny účinok, používa sa na podráždenie pokožky hlavy a veľmi vysokú citlivosť;

 • Borovicový olej - ďalší veľký pomocník v boji proti lupinám, a preto vypadávanie vlasov;

 • Ružový olej má veľmi komplexné zloženie, slúži ako stimulátor bunkových metabolických procesov, podporuje rast vlasov a obnovuje aktivitu žiaroviek;

 • mäta - zvyšuje krvný obeh, ktorý zlepšuje výživu vlasových folikulov.

Esenciálne oleje môžu byť užitočné len v prípade, keď pramene vypadnú z mechanických dôvodov: časté farbenie, dlhodobé vystavenie slnku, zneužitie curlingu, fénu, žehlenie, ako aj počas zotavenia po chorobe. Avšak v prípadoch, keď je vypadávanie vlasov spojené so súčasným ochorením - poruchy endokrinného systému, nervové napätie, bohužiaľ, terpény sú bezmocné.

Tipy, ktoré vám pomôžu vybrať olej na posilnenie a hydratáciu vlasov:

Starostlivosť Recepty

Pred použitím akéhokoľvek oleja musíte vykonať kožný test. Rastlinné látky sú často alergény. Ak po 2 hodinách po nanesení kvapky - zriedenej v základni, dokonca aj v slnečnici, v ohybe lakťa, koža nezráža ani nenapučia, látka môže byť použitá ako súčasť masiek.

Self éterické oleje sa nikdy nepoužívajú. Majú pozitívny účinok len pri veľmi nízkych koncentráciách.

 • Najjednoduchší recept vyžaduje len výber vhodného éterického oleja. 10 kvapiek činidla sa pridá k požadovanému objemu lopúcha, mandlí, broskyne alebo inej bázy, vtiera sa do koreňov a pokožky hlavy a nechá sa cez noc. Je výhodné, ak sa kompozícia aplikuje na špinavé vlasy, aby sa zvyšky ráno umyli šampónom.

 • Základom nasledujúcej masky, používanej na vypadávanie vlasov, je akákoľvek báza zmiešaná s prírodným medom a vaječným žĺtkom. Objem masky by mal zodpovedať dĺžke vlasov: aplikuje sa na kožu a potom sa rozloží po celej dĺžke. Pred aplikáciou na zmes pridajte 3 kvapky cédru a 3 kvapky rozmarínového oleja. Maska sa aplikuje na čistenie vlasov a po 30-40 minútach sa vymyje.
 • Dve kvapky ylang-ylang oleja, bazalky a rozmarínu sú pridané k dvom rozšľahaným žĺtkom. Ak je potrebná stimulácia rastu, je lepšie pridať ďalšiu kvapku oleja čierneho korenia. Nemali by ste byť horlivý, inak bude zmes príliš "horiaca". Zložky sa zmiešajú na jednotnú konzistenciu, vtierajú sa do pokožky a zabalia sa pol hodiny. Potom opláchnite šampónom.
 • V zmesi lyžice medu a ricínového oleja pridajte 3 kvapky škorice a ružového oleja. Zmes sa vtiera do kože, zakryje hlavu plastom a teplým uterákom. Obal držať po dobu 1,5-2 hodiny, po ktorom sa hlava umyje šampónom.

Masky do 2-3 za týždeň. Kurz je 10-15 procedúr, po ktorom by ste mali vziať prestávku na 20-30 dní a opakovať kurz.

Masážne kompozície

Z masiek sa líšia hlavne jednoduchšie zloženie. Masážne pohyby samy aktivujú krvný obeh a spolu s aromatickými olejmi sa stávajú výborným stimulátorom rastu vlasov.

 • Najjednoduchšia zmes sa prakticky nelíši od jednoduchej masky, okrem objemu. Do 1 polievkovej lyžice základného oleja - lopúcha, broskyne, jojoby, pridajte 4-5 kvapiek nevyhnutných. Vybrané na základe stavu pokožky. Pre podráždenie je lepšie použiť levanduľu, rozmarín, s výrazným lupinovým olejom z borovice, céder, čajový strom je vhodnejší. No, na stimuláciu vlasových folikulov sú nepostrádateľné oranžové alebo bazalkový olej.

 • Pre masáž je toto zloženie dobré: 40 ml pupalkového oleja, 10 ml jojoby, 20 ml čiernej rasce a 12-15 kvapiek bey. Posledne uvedené je pomerne zriedkavé, hoci je považované za jeden z najlepších rastových stimulátorov.

Zmes sa treje do pokožky hlavy po dobu najmenej 10-15 minút. Je vhodnejšie držať kompozíciu na kučeraní až do pol hodiny po masáži a potom ju umyť.

kontraindikácie

Dokonca aj tie najlepšie produkty starostlivosti majú kontraindikácie a obmedzenia pri používaní. Toto sa v plnej miere vzťahuje na zmesi, ktoré zahŕňajú terpény. Ich veľmi vysoká chemická aktivita je zároveň príčinou účinnosti a hlavným obmedzením aplikácie.

 • Hlavným obmedzením je alergická reakcia. Pri príprave akejkoľvek zmesi sa musí každá zložka skontrolovať individuálne pomocou kožného testu a potom použiť. Vyrážka, začervenanie a opuch kože nie je najhoršia možnosť. Môžu byť oveľa výraznejšie alergické reakcie až do angioedému.
 • Intolerancia zápachu je priamou kontraindikáciou, pretože zápach je nepostrádateľným účastníkom takejto terapie.
 • Tehotné ženy by nemali používať látky, ktoré sú výrazné stimulanty krvného obehu: rozmarín, šalvia, borovica, borievka a ďalšie.
 • Pri ochoreniach cievneho systému, ako aj po srdcovom infarkte alebo cievnej mozgovej príhode sa nesmie použiť olej z borovice a bazalky.
 • Deti do 6 rokov majú prísne zakázané pridávať éterické oleje do prípravkov na starostlivosť. Imunitný systém ešte nie je dostatočne rozvinutý a takáto účinná látka sa môže obrátiť na najsilnejší alergén.

recenzia

Esenciálne oleje, ako prax ukazuje, láska a sú schopní používať ženy, ktoré si cenia vône. Pri nízkej citlivosti na tento faktor sa javí účinok menej významný. Spätná väzba je zvyčajne pozitívna. Mnohí fanúšikovia aromaterapie sú však zmätení výrazným rozdielom v konzistencii a vôni kompozícií od rôznych výrobcov.

Esenciálne oleje z vypadávania vlasov a odkvapkávania sú užitočnou a účinnou zložkou olejovej masky, šampónu, balzamu alebo iných prípravkov na starostlivosť. Je však mimoriadne dôležité dodržiavať odporúčania na používanie, pretože tieto látky sú veľmi aktívne.

Loading...