Farbenie vlasov - všetky jemnosti a vlastnosti procedúry

Dye predlžovanie vlasov môže byť. Tento postup má však svoje vlastné jemnosti a vlastnosti, ktoré je potrebné zohľadniť. Ďalej - viac podrobností o tom, ako správne zmeniť farbu naakumulovaných prameňov a nie pokaziť ich vzhľad a štruktúru.

Druhy predlžovania vlasov

V budove sa používajú tri typy prírodných vlasov.zvážte, ktoré z nich je možné použiť na farbenie:

 1. ázijský (najčastejšie z Číny, Kórey a príbuzných krajín). Vo výrobnom procese sa čistia od vrchného povlaku vločiek, potom sa leštia, natierajú a ošetrujú silikónom. Na prvý pohľad vyzerajú ázijské pramene atraktívne a elegantné, ale často po prvom umývaní strácajú svoju prezentáciu, stávajú sa tupými, zle česanými a fit, zamotanými. Pre farbenie nie je vhodné.
 2. európsky (dodávané z Európy, Latinskej Ameriky, Indie atď.). Šupinatá vrstva môže ukladať a vymazávať čiastočne alebo úplne. Pri výrobe prameňov ošetrených kyselinou, natreté v požadovanej farbe a potiahnuté silikónom. Sú kvalitnejšie ako ázijské, ale sú vhodné len pre majiteľov tuhých, objemných a hrubých prírodných prameňov. V kombinácii s tenkými "natívnymi" vlasmi vyzerajú neprirodzene. Maľovanie je prípustné.
 3. slovanský, Pri spracovaní zanechávajú šupinatú vrstvu, preto si dlhodobo zachovávajú estetický vzhľad a ľahko sa hodia. Môže byť natretý.

Varovanie! V budove môžu byť použité umelé pramene, nemôžu byť maľované. Určite, ktoré vlasy sa použijú ľahko. Prirodzené materiály sa počas trenia zreteľne ohýbajú a pri zapálení vyžarujú ostrý a nepríjemný zápach horiaceho plastu.

Akú farbu použiť

Na farbenie predlžovania vlasov vhodné prostriedky s nízkym obsahom oxidačného činidla, nie vyššie ako 3%. To znamená, že sa musíte rozlúčiť so všetkými lacnými a agresívnymi farbami masového trhu. Namiesto toho používajú profesionálne nástroje, prednostne bez obsahu amoniaku a špeciálne navrhnuté na ošetrenie predlžovania vlasov.

Ako alternatíva k odolným farbám sa používajú šampóny, toniká a balzamy. Umožňujú vám zmeniť tón mierne a na krátky čas, ale neprinášajú žiadnu škodu na pramene.

Môžete zmeniť farbu iba v smere tmavej alebo trochu svetlejšej. Radikálne zosvetliť predlžovanie vlasov v každom prípade nemožné.

Techniky farbené predlžovanie vlasov na kapsule

Farbenie sa vykonáva len na suchých a špinavých vlasoch. Po zákroku by predĺženie malo trvať najmenej 2-3 dni.

postup:

 1. Rozčesávajte si vlasy a rozdeľte ich do zón.
 2. Aplikujte farbiacu kompozíciu na koreňovú zónu a po celej dĺžke „natívnej“ časti vlasov kaderníckou kefou.
 3. Po 10-15 minútach naneste na narezané pramene, vyhnúť sa náterom na kapsule.
 4. Po uplynutí času uvedeného v návode na pranie si umyte hlavu teplou vodou a šampónom. Zároveň je hlava držaná vertikálne alebo mierne naklonená dozadu (ako pri umývaní v kaderníctve), nemôže byť naklonená dopredu, inak sa pramene zamotajú.
 5. Na rozšírenú časť vlasov naneste balzam na starostlivosť.
 6. Ak je to potrebné, opláchnite balzam a jemne umyte prameňmi mäkkým uterákom, bez toho, aby sa otáčali alebo stláčali.
 7. Vysušte hlavu. Najlepšie je nechať ho uschnúť prirodzene, ale v prípade potreby môžete použiť sušič vlasov v najslabšom režime, bez toho, aby ste ho nasmerovali na miesta pripojenia kučier.

Je to dôležité! Len keď sú vlasy úplne suché, môžu byť jemne česané, počnúc hrotmi.

Dôsledky nesprávneho zafarbenia

Narušenie technológie farbenia je spojené s nasledujúcimi problémami:

 • strata lesku, otupenosť;
 • nesúlad medzi výslednou farbou a požadovanou farbou;
 • krehkosť;
 • konštantné zamotanie prameňov, obtiažnosť česania;
 • neschopnosť urobiť normálny a trvanlivý štýl;
 • strata akretovaných vlákien.

Okrem toho mnohé salóny a majstri odstraňujú záruku na kapacitu v prípade domáceho maľovania. A potom všetky problémy, ktoré vznikli s hlavou vlasu, budú musieť byť vyriešené na vlastné náklady. Takže ak máte nejaké pochybnosti, že nie všetko sa dá urobiť správne, je lepšie obrátiť sa na kaderníka na maľovanie.

Funkcia starostlivosti po farbení

Nutná je výživa a hydratácia po vystavení farbivám a ich vlastným vlasom. ale to vyžaduje obzvlášť zlepreto sa odporúča pravidelne aplikovať balzamy a masky určené na takéto vlasy.

Je tiež potrebné pozorovať a smernice o všeobecnej starostlivosti pre rozšírené oblasti:

 1. Chystáte sa spať len so zaschnutou hlavou, prednostne zbieraním kučier pod sieťkou alebo ich pletením vo voľnom vrkoči.
 2. Umyte si vlasy špeciálnym šampónom, aplikujte ho veľmi opatrne a bez otierania alebo rozmazania. Nepoužívajte na následný oplach octu alebo citrónovej šťavy.
 3. Mokré vlasy sušia veľmi opatrne, nekrúcajte, netierajte a nestláčajte. Najlepšia voľba - jemne namočte v uteráku, len mierne rozdrvte.
 4. Sušenie hlavy prirodzeným spôsobom alebo v najslabšom režime sušiča vlasov, bez smerovania prúdu vzduchu v miestach pripojenia predĺžených vlákien.
 5. Rozčesávajte len suché vlasy pomocou hrebeňa s občasnými mäkkými a širokými zubami a bez guličiek na koncoch.
 6. Používajte len laky, gély, peny a iné výrobky s neutrálnym pH na kladenie.
 7. Ak je to možné, prestať sa kúpať v mori a ísť do kúpeľa, sauny a solária. Soľná voda silno vysušuje pramene a teplotné účinky môžu poškodiť ich nástavce.

Na farbenie sú vhodné iba prirodzené európske alebo slovanské rozšírené vlákna. Vyžadujú si však aj starostlivé zaobchádzanie, preto je potrebné používať profesionálne výrobky s obsahom oxidačného činidla nie vyšším ako 3%.

Radikálne sfarbenie prameňov je neprijateľné, maximálne, sú odľahčené niekoľkými tónmi. Pre tmavé odtiene neexistujú žiadne takéto obmedzenia - môžete ľahko zmeniť z blondína na brunetku.

Loading...