2 spôsoby diagnostiky vypadávania vlasov

Každý človek v jeho živote čelí vypadávaniu vlasov rôzneho stupňa. Hoci je tento proces prirodzený a nedá sa dokončiť vôbec, mnohým to spôsobuje veľa problémov. Normálna je strata 50 až 150 vlasov za deň. Väčšie číslo by vás malo zamyslieť nad problémami v oblasti zdravia.

Diagnóza je nevyhnutná na pochopenie celého klinického obrazu ochorenia.

Bude analyzovať

Nadmerná strata vlasov je chronická a reaktívna. V prvom prípade ide o nezvratný proces, ktorý vedie k plešatosti.

V druhom prípade je faktorom spúšťania vypadávania vlasov vonkajší alebo vnútorný účinok, ktorý, ak sa odstráni, redukuje vlasy:

 1. hormonálne zmeny;
 2. klimatické zmeny a ročné obdobia;
 3. nesprávna starostlivosť o vlasy;
 4. neštandardná kozmetika;
 5. vplyv emócií atď.

Určite správny typ straty by mala byť analýza ich skalp: celkový objem, časová zóna a predná rastová línia. Fotografie z piatich rokov budú dobrým asistentom v tejto veci. Ak je obraz vlasov radikálne odlišný od súčasného stavu (medzery na hlave sú viditeľné, množstvo vlasov v chrámoch sa znížilo, rastová línia sa zvýšila, stredná časť sa zmenšila), potom je to vážny dôvod na obavy. Ak sa celkový objem vlasov nezmenil, stačí zistiť faktor, ktorý spôsobuje vypadávanie vlasov a eliminovať ho.

V každom z týchto prípadov je stretnutie s trichológom diagnostikovať vlasovú líniu.

Moderné metódy vyšetrovania vlasov a ich dekódovanie za nízku cenu: fototrichogram a trichogramma

Na identifikáciu príčiny straty vlasov dnes umožnia dve metódy:

 • Trichogramma;
 • Foto trichogram.

Trichogram vlasov je metóda pre štúdium vlasovej pokožky, v ktorej sa študuje vlasová pokožka, štruktúra a korene vlasov. Postup sa vykonáva pomocou videokamery s rôznymi režimami zvýšenia v rôznych fázach vývoja (počas obdobia aktívneho rastu, spomalenia bunkového delenia a odpočinku). Metóda poskytuje informácie o stratených a zostávajúcich vlasoch. Vďaka nemu možno vysledovať dynamiku terapie:

 • Zmenila sa štruktúra vlasov?
 • Rastú vlasy „vellus“?
 • sa zmení pigment prerastených chĺpkov?

Fototrichogram je počítačová diagnostická metóda založená na fotografovaní dvoch častí pokožky hlavy počas rôznych fáz rastu vlasov a získaní potrebných výpočtov. Ukazovatele štúdie poskytujú stanovenie percentuálneho podielu vlasových folikulov v období rastu a dormancie. Vytesnenie vlasových folikulov v smere pokojovej fázy indikuje prítomnosť plešatosti. Podľa výsledkov fotografie sa odhaduje hustota vlasovej línie, hrúbka vlasov a ich štruktúrny obsah, lupiny, olupovanie a zápal pokožky hlavy.

Kedy potrebujem urobiť trichogram

Pri skúmaní oblasti pokožky pokožky hlavy pomocou fototrichogramovej metódy je potrebné pri prvom náznaku akéhokoľvek typu plešatosti: t

 • androgénny (dedičný);
 • difúzne (náhle);
 • fokálnej;
 • bachora.

Metóda trichológov sa tiež používa na monitorovanie a skutočné vyhodnotenie výsledkov vykonanej liečby.

Obráťte sa na trichológa a pomôže vám.

Pre štúdiu sa použili dve alebo viac oblastí, ktoré sú výraznými stopami alopécie. Táto diagnostika určuje stav pokožky hlavy, odhaľuje zmeny v štruktúre srsti a jej koreňovej časti. Umožňujú identifikovať presnú príčinu poruchy a pomôcť vytvoriť vhodnú terapiu.

Loading...