Jedno obočie je vyššie ako iné: príčiny nerovnováhy a metódy korekcie

Ľudská tvár je vlastne asymetrická. Zvyčajne sú tieto rozdiely sotva pozorovateľné, ale za určitých okolností sa zdajú byť v očiach. Najbežnejšou „obeťou“ asymetrie je obočie a ústa - napríklad kvôli zvyku zdvihnúť jedno obočie prekvapením.

Ak je však jedno obočie vyššie ako druhé, situácia môže byť opravená niekoľkými rôznymi metódami.

Príčiny asymetrie

Normálna nerovnováha tváre, ktorá môže nadobudnúť viditeľné formy počas života, je spôsobená fyziologickou vlastnosťou. Výraz tváre na pravej strane tváre je spôsobený aktivitou ľavej hemisféry mozgu - logického myslenia, analytických schopností. Ľavá hemisféra "ovláda" pravú stranu tváre - to sú emócie a zážitky.

Okrem tohto prirodzeného dôvodu sa však môžu objaviť aj ďalšie. Obvykle sú rozdelené do dvoch skupín.

 1. Vrodené - spôsobené malformáciami kostí lebky. Odstránenie disproporcie nie je možné, môžete vziať do úvahy iba.
 2. Získaná - asymetria obočia sa môže vyskytnúť v dôsledku externého faktora:

2.1. ochorenia a poranenia - zápal nervu tváre, zovretie nervových zakončení, nesprávny skus alebo neprítomnosť zubu a tak ďalej;

2.2. mimické návyky - šilhanie, spánok väčšinou na jednej strane, zvykom zdvihnúť obočie;

2.3. fyziologické podmienky - použitie špecifických zariadení, nesprávne body.

Formuláre asymetrie

Rôzne obočie nie je len iné usporiadanie obočia. Do tejto kategórie sú zahrnuté všetky možné formy nezhody.

 • Rôzne tvary - napríklad jeden oblúk má ohyb a druhý má kruhový tvar. Problém je riešený všetkými možnými metódami: škubanie, kreslenie, tetovanie, na konci.

 • Rôzne dĺžky - spravidla skrátiť oblúk pozdĺžne krátke. Ale ak sa takéto riešenie zmení na chybu, potom sa obočie nakreslí.
 • Rôzne šírka - najlepšia metóda v tomto prípade je trhanie.
 • Čo robiť, ak je jedno obočie vyššie ako iné - otázka je zložitejšia. Vytrhnutím na spodnom alebo hornom okraji vlasov je možné dosiahnuť, že oblúk vizuálne zmení svoju polohu. Avšak, so silnou nerovnováhou, tým ťažšie, táto metóda nie je vhodná. Môžete vyriešiť problém s permanentným make-upom. Použitie akejkoľvek metódy tetovania je povolené, ale spravidla nie je zachovaná asymetrická línia vlasov.

Korekčné metódy

Môžete dokonca obočie niekoľkými metódami. Avšak takmer všetky z nich zahŕňajú druh „prípravy“: najprv musíte zväčšiť maximálnu dĺžku chĺpkov a dosiahnuť maximálnu dĺžku a šírku vlasu.

šklbanie

Ide o univerzálnu korekčnú metódu, rovnako vhodnú na obočie a rôzne tvary, s rôznymi dĺžkami a umiestnenú v rôznych výškach. Vyššie uvedená príprava sa vyžaduje tu.

Je vhodnejšie vykonať opravu v salóne krásy, a nie doma. Človek si zvykne na to, ako jeho tvár vyzerá a nevšimne si niektoré detaily. Okrem toho, keď sa človek pozerá, získava nie celkom prirodzený výraz. Preto napríklad majiteľ ironicky klenutého obočia si jednoducho nemôže všimnúť tento nedostatok, kým sa disproporcia stane veľmi nápadnou.

 • Výhodou metódy je jej univerzálnosť. Výhodou je aj jeho jednoduchosť a dostupnosť.
 • Nevýhodou je potreba neustále opakovať postup. Navyše je to nepríjemné.

Pri vykonávaní postupu je vhodné dodržiavať nasledujúce odporúčania.

 • Je lepšie vytrhať chlpy pred spaním alebo niekoľko hodín pred odchodom von, pretože po zákroku koža začervenáva a trochu zväčšuje.
 • Ak chcete znížiť nepohodlie, môžete urobiť studený obklad alebo trieť oblasť s kusom ľadu.
 • Ak sa rozhodnete vyrovnať oblúky obočia sami, potom by ste mali sledovať čistotu pinziet: pred zákrokom a po prístroji ho utrite alkoholovou tinktúrou.
 • Žiletka sa nedá použiť: neposkytuje dostatočnú presnosť korekcie.
 • Je potrebné opatrne vytiahnuť: odstrániť vlasy je oveľa jednoduchšie, než znovu rásť.
 • Korekcia sa vykonáva na spodnom okraji rastu vlasov. Horná hrana sa vytiahne len ako posledná možnosť.

Tipy, ktoré vám pomôžu korigovať asymetrické obočie:

Farbenie ceruzkou a tieňmi

Zarovnajte obočie, môžete len s malou nerovnováhou. Ani ceruzka, ani tiene nemôžu napodobňovať chýbajúce chĺpky, ale len vytvoriť určité pozadie a mierne meniť vizuálne vnímanie.

 • Výhodou tejto metódy je jej dostupnosť a jednoduchosť.
 • Nevýhodou je riešenie na 1 deň. Okrem toho metóda nie je univerzálna.

Trvalý make-up

Ak vznikne otázka: ako raz a navždy urobiť symetrické obočie, odpoveď je jednoznačná - s pomocou tetovania. Existujú 3 hlavné metódy:

 • Streľba nenapodobňuje obočie, ale vytvára pozadie a zvyšuje farbu. S obočím rôznej dĺžky alebo šírky je táto metóda celkom vhodná;

 • vlasy - tetovanie reprodukuje chĺpky, ktoré tvoria obočie. Táto metóda je účinná v rôznych formách, nepravidelnom ohnutí, rôznych obočiach;
 • 3D tetovanie je najlepšia metóda pre tie prípady, keď je jedno obočie vyššie alebo dlhšie ako iné alebo má iný tvar. V skutočnosti, kombinácia vlasov a shtotirovaniya: časť ťahov reprodukuje vlasy, a niektoré sú tónované.

Trvalý make-up je pomerne krátky a pomerne bezbolestný postup. Výsledok sa koná od šiestich mesiacov do 2 rokov. Takže najprv by ste mali zhodnotiť klady a zápory tejto metódy.

 • Jednoznačné plus je takmer dokonalá symetria. Najlepšie výsledky nie je možné dosiahnuť iným spôsobom. Okrem toho, obočie žehličky čo najprirodzenejšie, najmä ak môžete zachrániť vlasy.
 • Nevýhodou je, že spôsob vyžaduje zručnosť a značné skúsenosti. S nedostatočnou kvalitou práce a nedostatkom kvalifikácie pána, výsledok bude nielen neuspokojivý, mierne povedané, ale aj ťažké udržať.

Rozšírenia obočia

Ako opraviť obočie s jemnosťou a raritou vlasy, ak nechcete uchýliť k tetovanie? Rozšírenie - nová technológia, podobná predĺženiu vlasov. Jeho podstata sa redukuje na fixáciu umelých chĺpkov s dĺžkou 4-8 mm. Používa sa špeciálne lepidlo. Farba a hrúbka chĺpkov sa vyberie čo najbližšie k prírode.

Procedúra trvá približne 30-40 minút. Žiadne kontraindikácie.

 • Výhoda metódy: obočie vyzerá úplne prirodzene, pričom tvar, dĺžka a šírka sú dokonale symetrické.
 • Mínus je krehkosť výsledku: po týždni sa chĺpky odlupujú. Náklady na konanie sú tiež značné.

Korekcia obočia svojou asymetriou je možná niekoľkými spôsobmi. Voľba metódy závisí od stupňa disproporcie, hrúbky a dĺžky chlpov, očakávaného výsledku a samozrejme nákladov.

Loading...